بیوگرافی علی حاجی محمدی بنیان گذار همیار وردپرس و ژاکت

علی حاجی محمدی

بیوگرافی نوعی سبک در ادبیات است که هدفش شرح و توصیف بخشی از زندگی یک فرد می باشد. در این نوع سبک نوشتاری سعی می شود ابعادی آموزنده یا انگیزه‌بخش از زندگی یک فرد بیان شود. بیشتر زندگی نامه ها بر اساس یادداشت ها و سخنان شخصی یک فرد بوده و به فهرست کردن اطلاعات در مورد یک شخص مانند محل تولد، سالروز تولد و تاریخ رخدادها محدود نمی‌شود بلکه معمولا به مشکلات، شادی ها و فراز و فرودهای زندگی آن شخص می پردازد.

شما با خواندن بیوگرافی احساس می کنید که خود آن فرد در مقابل شما نشسته و تمام پیچ و خم های زندگی خود را برای شما تعریف می کند. ما در این مجموعه مقالات در ایران فاندر سعی می کنیم کارآفرینان موفق ایرانی را معرفی و خلاصه ای از زندگینامه آنها را برای شما بازگو کنیم.

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که علی حاجی محمدی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود. هر کس که علی را چه از دور و چه از نزدیک بشناسد، مى داند که او در اکوسیستم استارتاپی ایران راهبرى است سرشار از انرژى، طراوت و شادابى. راهبرى با باورى قوى که اندکى آشنایی با او، شما را آماده حرکتى بزرگ مى کند. پس برای آشنا شدن با این جوان کارآفرین موفق در حوزه کسب و کار اینترنتی و بنیانگذار همیار وردپرس، ژاکت با ما همراه باشید.

او فراز و فرودهای زیادی برای فرهنگ سازی و آموزش رایگان وردپرس در ایران تجربه کرده است، از این رو ما به او لقب «مرد وردپرسی ایران» را می دهیم. رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما راهبرانی شبیه علی حاجی محمدی را در کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم.

شرح مختصر
علی حاجی محمدی
نام کامل : علی مسعود حاجی محمدی حسین آبادی
متولد : ۱۳۷۱
محل زندگی تا ۷ سالگی : آبیک قزوین
مهاجرت به اصفهان : بعد از ۷ سالگی
مدت زمان اقامت در اصفهان : تا ۱۹ سالگی
ساکن : تهران
وضعیت تأهل : متاهل
نام همسر : ریحانه شریفی
شغل مادر : معلم کلاس اول دبستان
شغل پدر : دبیر زبان
شغل همسر : مربی تنیس و داروساز
تعداد فرزندان خانواده : ۳ برادر و ۱ خواهر (علی آخرین فرزند خانواده)
میزان تحصیلات : مدرک معادل کاردانی مهندسی مواد
اولین جرقه شروع کار : ۱۹ سالگی و برگزاری استارت آپ ویکند در تجریش

معرفی مختصر علی حاجی‌محمدی: (مدت زمان صوت: ۰۱:۱۳)

علی حاجی محمدی کیست؟ ویکی پدیا
بیوگرافی Ali Hajimohammadi مرد وردپرس ایران

علی به علت مهاجرت از یک شهر کوچک به یک شهر بزرگ و از دست دادن دوستان و همچنین جراحی قلب باز پدرش، تلاش زیادی برای یافتن دوست نمی کند. او در مدرسه کارهای گرافیکی، ساخت روزنامه دیواری و قیچی بری را انجام می داده است.

دوران راهنمایی اولین جرقه های فعالیت اینترنتی به ذهنش خطور می کند. در دواران مدرسه همکلاسی ها و بچه های مدرسه ثروتمند بودند و او از خانواده متوسطی بود. در مقطع راهنمایی خیلی از دانش آموزان اهل اینترنت، وبلاگ و ایمیل بودند و این کار تاثیر زیادی روی او داشت. علی حاجی محمدی به طراحی قالب وبلاگ و سایر کارهای کامپیوتری روی می آورد. او برای تامین هزینه های اینترنت خودش، از بچه ها کارت اینترنت رایگان می گیرد و در عوض فعالیت هایی را برای آنها انجام می دهد.

مادر، پدر، خواهر و برادران علی حاجی محمدی
اعضای خانواده علی حاجی محمدی

وقتی برای اولین بار که برای خودش ایمیل ایجاد می کند خیلی هیجان زده می شود. از آنجا که دوست داشت به چشم بیاید، تکنیک های یاهو مسنجر را یاد می گیرد و همچنین در دوم راهنمایی به خواندن مجلاتی بنام کلیک جام جم بهترین رسانه آیتی آن زمان بوده می پردازد و با نویسندگان این هفته نامه طرح دوستی می ریزد و به آنها فیدبک می دهد. در سوم راهنمایی از پدر درخواست می کند او را به کلاس کامپیوتر بفرستد ولی با مخالفت پدر رو به رو می شود.

علی خودش دست به کار می شود و از طریق شبکه آموزش اقدام به یادگیری کامپیوتر می کند. سال بعد با اصرار به کلاس های تری دی مکس و انیمیشن سازی می رود. استاد این کلاس ها ضعیف بوده ولی علی خودش می رود و یک آموزش می خرد و پروژه پایانی انیمیشن او رتبه اول همان کلاس را کسب می کند. اول دبیرستان با پول توجیبی های خود یک ریسلری یا نمایندگی هاست می گیرد و ماهانه به صورت قسطی پول آن را پرداخت می کند. فروشنده به او می گوید اگر بتواند دو تا هاست بفروشد دو برابر پولی که برای ریسلری در هر ماه می دهد، می تواند به او پرداخت کند و علی موفق می شود به جای دو عدد، در همان ابتدای کار پنج هاست بفروشد.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی امیرحسین اشرفی برنامه نویس و دیجیتال مارکتر

به صورت شریکی با برادرانش یک کامپیوتر می خرند ولی به علت پایین بودن کیفیت کامپیوتر و عدم امکان نصب گرافیک روی کامپیوتر، تصمیم می گیرد نسخه ساده تر تری دی مکس یعنی فتوشاپ را یاد بگیرد و بعد از یادگیری این نرم افزار، کارهای گرافیکی، طراحی کارت و… با آن انجام می دهد. او بعد از مدتی می فهمد که می تواند طراحی سایت نیز انجام دهد.

ابتدا وارد سایت دیتا لایف شده و آنجا با سرهم بندی کردن چیزهایی، طراحی سایت انجام می دهد ولی به علت محدود بودن امکانات این سایت، سراغ وردپرس می رود و طراحی سایت را در آن کار می کند. بعد از مدت سایتی بنام وردپرس ۹۸ دات کام را راه اندازی می کند و شروع به گرفتن پروژه می نماید. رفته رفته رتبه سایت او در گوگل ارتقا می یابد و وقتی بالاترین رتبه خیلی از سایت های ایرانی در گوگل ۴ از ۱۰ می باشد؛ سایت او رتبه ۶ از ۱۰ را از گوگل دریافت می کند.

رضا شیرازی، علی و ژان بقوسیان
ژان بقوسیان (نفر اول از سمت چپ)

راز رشد علی این بود که در دوره کارخانه تولید اطلاعات استاد ژان بقوسیان (مرد پشت صحنه مدرسان موفق ایران) شرکت کرد.

روز به روز علی حاجی محمدی معروف تر می شود و تبلیغات و آموزش رایگان در این سایت می گذارد. در ۱۸ سالگی با دوستش اقدام به گرفتن یک دفتر مشترک می کنند و شروع به کار می نمایند. در طی این روند اقدام به دوستی با سایر وب مسترانی که جوملا کار می کردند، می کند اما او تمرکزش را بر روی کار در وردپرس می گذارد. استقبال از کارهای او رفته رفته زیادتر می شود. در زمانی که سایت هایی همانند دیجی کالا، لیون کامپیوتر و… بسیار رشد داشتند، استقبال از وردپرس نیز به عنوان سایت ساز افزایش می یابد و حتی شرکت جهانی وردپرس هم توسعه می یابد.

یک روز ایمیلی را در باکس ایمیل خودش مشاهده می کند، مبنی بر شروع استارت آپ ویکند که هزینه شرکت در این رویداد سه روزه، ۳۰۰ هزار تومان بوده است. علی طراحی سایت را با حدود ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون انجام می داده و این رویداد فقط برای سه روز ۳۰۰ هزار تومان دریافت می کرده است. خلاصه برای شرکت در این رویداد به تهران می آید و در آنجا با بیزینس آشنا شده و با سرمایه گذاران لینک می شود و با آنها جلساتی را برگزار می کند. به اصرار همین سرمایه گذاران به تهران می آید و در خانه مادربزرگش سکونت می یابد.

با اینکه در دانشگاه اصفهان هم قبول شده بود، بعد از گذراندن ۹۰ واحد از ادامه تحصیل انصراف می دهد و مدرک معادل فوق دیپلم را از دانشگاه دریافت می کند.

به علت بالا بودن درخواست ها برای آموزش، با گرفتن یک وام و کرایه یک کانتر از دفتر هواپیمایی، در تهران شروع به کار می کند. کلاس صفر تا صد طراحی سایت را برگزار می کند و کارآموزان زیادی در این کلاس شرکت می کنند. یکی از کارآموزان که فیلمبرداری بلد بوده درخواست می کند به جای دادن شهریه، از کلاس ها فیلمبرداری کند. به علت تقاضای زیاد برای فیلم این کلاس ها، علی حاجی محمدی این فیلم ها را برای فروش در سایت می گذارد. این فیلم ها هم با استقبال زیادی مواجه می شود.

رفته رفته دفتر کار را بزرگ می کند و اقدام به استخدام کارمندان می کند و پول های بدست آمده را صرف رونق کار خود می نماید. در سن ۲۲ تا ۲۳ سالگی روزی ایمیلی با عنوان علی حاج محمدی vs وردپرس دریافت می کند و با این فکر که یک ایمیل اسپم است آن را باز نمی کند و به آن اهمیتی نمی دهد ولی بعد با ضمیمه کردن فایل و عکس متوجه می شود که وردپرس از او شکایت کرده که چرا در نام سایتش اسم وردپرس را آورده است. به همین علت دامنه سایت او از دسترس خارج می شود و به علت عدم حضور در دادگاه آنلاین، امتیاز این سایت از او گرفته می شود.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی پیام بهرام پور بنیانگذار مجموعه آموزشی بیش از یک نفر (1+)

سایت دیگری با نام همیار وردپرس (hamyarwp.com) طراحی می کند و این دامنه را جایگزین قبلی می کند. گوگل به او ۳ روز مهلت پایان کار سایت قبلی را می دهد و علی سعی می کند در عرض آن سه روز بازدیدهای سایت قبلی را به سایت جدید انتقال دهد.

بعد از مدتی مادربزرگ او هم فوت می کند و تا چهلم به علت انحصار وراثت خانه را نیز از دست می دهد. به گفته خودش کل زندگی خود را در یک کوله جمع می کند و مدتی به نوبت در خانه خاله و دایی ها زندگی می کند. او ناامید نمی شود و یک شب می نشیند و تمام تخصص های خود را لیست می کند. کارگاه هایی را شروع می کند تا این تخصص ها را آموزش دهد. او در کتابخانه انصار تهران، اقدام به برگزاری این کارگاه ها می کند و در طول یک ماه تمام بدهی های خود را می پردازد و با بقیه پول خانه کوچکی می گیرد و با وسایل مادربزرگش به آن خانه می رود.

دوستان و خانواده علی حاجی محمدی سعی می کنند او را از اقامت در تهران منصرف کرده تا به اصفهان برگردد ولی ناامید نمی شود و سعی می کند به مسیری که در پیش گرفته ادامه دهد. با رشد استارت آپ ها و تغییر رویکردها، هر روز درخواست خدمات و آموزش از سایت او افزایش می یابد. فایل هایی که برای فروش می گذارد با استقبال زیادی مواجه می شوند و خواهان زیادی می یابند. درآمد حاصل از فروش فایل ها و آموزش های خود را بازهم صرف توسعه کار خود می کرده است. هر روز با گذاشتن آموزش رایگان، قالب و افزونه رایگان و… در سایت که تاکنون هم ادامه دارد، آمار بازدید از سایتش افزایش می یابد.

قبل و بعد از عمل بینی موسس همیار آکادمی
علی قبل و بعد از عمل بینی

علی با گذشت زمان تیمی از سراسر ایران تشکیل می دهد و از آنها درخواست خدمات و کار می کند و در ازای این کار، هزینه آن را پرداخت می کند. با دیدن رتبه الکسای سایت های دیگر با خود فکر می کند که چرا خودش نتواند به این رتبه دست یابد، و به رتبه ۶۰ ایران دست می یابد.

یکی از بیزینس های او هم اکنون رتبه ۲۶ ایران است و او در این سایت هم رسالت همیار وردپرس را در زمینه آموزش حفظ کرده است. کارش را توسعه می دهد و مارکت وردپرس را نیز اضافه می کند. کم کم قوت می گیرد و اسمش را ژاکت می گذارد. ضررهای زیادی می بیند و با کمک یک سرمایه گذار آن را توسعه می دهد و الان هم با این سرمایه گذار همکاری می کند.

او شرکت همیار آکادمی را هم دارد که حضوری آموزش می دهد. علاوه بر پول درآوردن سعی می کند به افرادی مثل خودش کمک کند تا رشد کنند و در این کار خلوص نیت به کار می برد چراکه خودش این لحظه ها را تجربه کرده و خیلی از افراد در طول این مسیر سر او کلاه گذاشته اند. او یک سری از آموزش ها را رایگان می گذارد و آموزش های تخصصی را به فروش می رساند.

دوره های آموزشی علی حاجی محمدی

علی حاجی محمدی تا کنون دوره های تخصصی رایگان و پولی زیادی از خود منتشر کرده است که برخی از آنان عبارت اند از :

 • دوره وبمستران هوشمند: آموزش کسب و کار اینترنتی (طراحی سایت، امنیت، سئو و …)
 • دوره بیزینس مدرسین: کسب درآمد از صنعت آموزش
 • دوره قهران بیزینس: راه‌ های افزایش درآمد از بیزینس به صورت حرفه ای
 • دوره هشتگ اکسپلور: آموزش تکنیک‌ های افزایش سریع انگیجمنت در اینستاگرام
 • دوره اینستاگرام پیشرفته: آموزش صفر تا صد اینستاگرام
 • دوره استراتژی فروش در اینستاگرام: کسب درآمد از اینستاگرام
این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی مهسا حیاتی بنیانگذار گل حیات
علی حاجی محمدی و همسرش
ازدواج علی حاجی محمدی در شب یلدا

ازدواج علی حاجی محمدی

علی حاجی محمدی در شب یلدای سال ۱۴۰۲ با انتشار عکسی از خود و همسرش در استوری اینستاگرام، خبر ازدواجش را اعلام کرد. این خبر با استقبال گسترده کاربران اینستاگرام مواجه شد و هزاران نفر از سراسر ایران به او تبریک گفتند. علی فردای آن روز با انتشار استوری دیگری از تمامی کسانی که به او تبریک گفته بودند تشکر کرد. او همچنین اعلام کرد دوره هشتگ اکسپلور خود را به هزار نفر رایگان هدیه می دهد. علی در پایان استوری خود با شوخی گفت: از این به بعد ویدیو های جدیدم با المان حلقه هست، قشنگ هست یا نه؟

علی حاج محمدی با ریحانه شریفی، مربی تنیس و ورزشکار حرفه ای ازدواج کرده است که فارغ التحصیل رشته داروسازی می باشد.

کتاب های تاثیر گذار در زندگی علی حاجی محمدی که پیشنهاد می دهد: کتاب سنگ فرش خیابان از طلاست، دیوانگان ثروت ساز

نقطه ضعف علی به اعتقاد خودش: حس رقابت با همه چیز و همه کس او را خسته می کند. خیلی دوست دارد به نتیجه برسد و برای کسب نتیجه سریع حاضر است همه چیز خودش را بدهد تا به آن نقطه برسد. خیلی ریسک پذیر می باشد. همچنین او زمانی می خواست همه کارها را خودش انجام دهد و درگیر روزمرگی شده بود اما به تازگی به این نتیجه رسیده که باید تیم های خود را کوچ کند و سیستمی بسازد که بدون وجود و دخالتش توسعه یابد و به راه خود ادامه دهد.

ویژگی مثبت به اعتقاد خودش: بسیار آماده ارتقا بوده و پذیرش بالایی نسبت به تکنولوژی های جدید دارد. با ورود یک فناوری جدید اول از همه سعی می کند تا آن را یاد بگیرد. یکی دیگر از ویژگی های مثبت خودش را قرار گرفتن آدم های درست در زمان مناسب در مسیر زندگی خود می داند. حس خوبی به آدم های دور و بر خود دارد و حس می کند خدا این افراد را در مسیر زندگی او قرار داده است. همدلی زیادی با همه افراد از جمله کارمندان، سرمایه گذار، آبدارچی، فالوورها و… دارد.

نظر او درباره تحصیل و دانشگاه: اگر زمان به عقب بازگردد دوست دارد در دانشگاه در رشته مهندسی نرم افزار مشغول به تحصیل شود. به کسی هم توصیه هم نمی کند به خاطر کار، دانشگاه را رها کنند.

دو توصیه مهم علی به مخاطبان:

 • به کسانی که می خواهند وارد این مسیر بیزینسی شوند توصیه می کند خودشان را با الان افراد موفق مقایسه نکنند تا طی مسیر برایشان آسان باشد. او در اینباره می گوید: هیچ وقت نخواهید از پله اول به پله دهم برسید. برای رسیدن به این مرحله باید هزینه آن مثل انرژی، شانس و… را پرداخت کنید. خیلی هم عجله نداشته باشید که زود به نتیجه برسید.
 • همچنین توصیه می کند به جای کارت کشیدن، پول نقد خرج کنید تا حس خرج کردن را درک نمایید.

سبک زندگی: در خانه اصلا با لپ تاپ و کامپیوتر کار نمی کند. در عوض فکر می کند و استراتژی های خود را یادداشت می کند و فردا به شرکت می برد. ۸ از خواب بلند می شود و بعد از دوش گرفتن و خوردن صبحانه راهی شرکت می شود.

تفریح: تکنولوژی و فوتبال

طرز تفکر: او همیشه فکر می کند که در وسط رینگ است.

دوستان بیزینسی: رنه سینانی، احمد کلاته، پوریا مظفریان، رضا آرش نیا، ژان بقوسیان، پیام بهرام پور، مسیح جوادی، ماهان تیموری و…

ارتباط با علی حاجی محمدی

 • آدرس: تهران، پاسداران، بوستان دوم، بن بست مریم، پ ۲ واحد ۱ (همیار آکادمی)
 • کدپستی: ۱۶۶۴۸۶۸۹۵۱
 • شماره تلفن: ۰۲۱۷۴۵۵۳۰۰۰
 • فکس: ۰۲۱۸۹۷۷۵۰۳۱

شبکه های اجتماعی

وبسایت ها

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن، لغتی است که دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید.

۴.۴/۵ - (۵ امتیاز)

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

1 دیدگاه برای “بیوگرافی علی حاجی محمدی بنیان گذار همیار وردپرس و ژاکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟