بیوگرافی آریا کیوکسر یوتیوبر، گیمر و استریمر ایرانی

بیوگرافی آریا کیوکسر ایکس آرمی

بیوگرافی نوعی سبک در ادبیات است که هدفش شرح و توصیف بخشی از زندگی یک فرد می باشد. در این نوع سبک نوشتاری سعی می شود ابعادی آموزنده یا انگیزه بخش از زندگی یک فرد بیان شود. بیشتر زندگی نامه ها بر اساس یادداشت ها و سخنان شخصی یک فرد بوده و به فهرست کردن اطلاعات در مورد یک شخص مانند محل تولد، سالروز تولد و تاریخ رخدادها محدود نمی شود بلکه معمولا به مشکلات، شادی ها و فراز و فرودهای زندگی آن شخص می پردازد.

شما با خواندن بیوگرافی احساس می کنید که خود آن فرد در مقابل شما نشسته و تمام پیچ و خم های زندگی خود را برای شما تعریف می کند. ما در این مجموعه مقالات در ایران فاندر سعی می کنیم کارآفرینان موفق ایرانی را معرفی و خلاصه ای از زندگینامه آنها را برای شما بازگو کنیم.

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که آریا رحمتی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود. آریا کیوکسر (کئوکسر) با توجه به علاقه خاصی که به گیم داشت و همچنین نزدیک بودن طرز فکر او به ترندهای روز دنیا، توانست خیلی سریع در یوتیوب فارسی پیشرفت کند. او یکی از پرمخاطب ترین تولیدکنندگان ویدیو به زبان فارسی در سطح جهان می باشد.

آقای رحمتی زندگی پر فراز و نشیبی داشته و این موفقیت را یک شبه به دست نیاورده بلکه برای رسیدن به موفقیت، زندگی در غربت، دوری از خانواده و مشکلات بسیاری را در این سال ها متحمل شده است.

او همه این موفقیت ها و افتخارات کسب کرده خود را مدیون سابسکرایبرهایش می داند. آریا رحمتی را میتوان به نوعی پرچم دار یوتیوب فارسی دانست، از این رو ما به او لقب «یوتیوبر نامبر وان ایران» را می دهیم.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در زندگی و کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما راهبرانی شبیه آریا کیوکسر را در کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از انسان های مشتاق تغییر و کارآفرینان نوپا، حمایت و پشتیبانی کنیم.

شرح مختصر
آریا رحمتی
متولد : ۲۸ آذر ۱۳۷۵ (۱۸ دسامبر ۱۹۹۶ میلادی)
محل تولد : محمودیه تهران - ساکن ترکیه
قد : ۱۹۵
لقب : آریا کئوکسر
نام مادر : فرهناز میرطاووسی - اصالتاً تهرانی
نام همسر : کوثر عزیزی (معروف به تاکسیک گرل)
تعداد فرزندان خانه پدری : ۲ فرزند (۱ برادر به غیر از خودش دارد)
نام برادر : پارسا رحمتی (معروف به پارسا لیپ)
شغل پدر : تهیه کننده سابق تلویزیون (گزارشگر - مستند ساز) - اصالتاً اصفهانی - ساکن ایران
تحصیلات : دیپلم تجربی در ایران

آریا رحمتی Ariya Keoxer کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه آریا کیوکسر استریمر، گیمر و یوتیوبر موفق ایرانی

آریا در یک خانواده ۴ نفره (دومین فرزند خانواده) در ۲۸ ام آذرماه سال ۱۳۷۵ دیده به جهان گشود. برادر او پارسا رحمتی (معروف به پارسا لیپ) متولد ۲ شهریور ۱۳۷۱ از خوانندگان فعال رپ فارسی می باشد.

جالب است بدانید که به گفته خود آریا، مادرش به قدری عاشق گیم بازی بوده که وقتی برای آریا باردار بود، با کنسول های بازی آن زمان صبح تا شب بازی می کرده است.

مادر آریا کیوکسر و برادرش پارسالیپ
فرهناز میرطاووسی (مادر آریا) – پارسالیپ (برادر آریا)
 • خاطرات دوران کودکی آریا کئوکسر Keoxer از زبان خودش

من در یک خانه ویلایی که در منطقه محمودیه تهران بود بزرگ شده ام که در حیات خانه مان کلی گربه خوشگل وجود داشت. کل وقتم را با بازی کردن با آن گربه ها سپری می کردم.

از آنجایی که اصالتاً اصفهانی هستیم، به خاطر آن هر سال تعطیلات عید را به اصفهان می رفتیم و من با پسرخاله هایم صبح تا شب پای بازی های ترسناک با پلی استیشین ۱ (PlayStation1) می نشستیم. من همیشه عاشق این بودم که پای بازی ترسناک پسرخاله ام پیمان بنشینم و نحوه بازی کردن او را نگاه کنم. زیرا خودم به تنهایی واقعاً نمی توانستم و حتی جرأت بازی کردن نداشتم!

آریا رحمتی یا همان آریا کیوکسر درباره پدرش چنین می گوید: پدرم در دورانی که مدرسه می رفتم به درس و مشق خیلی گیر می داد. هیچوقت از یادم نمی رود در تابستان که تازه امتحاناتم را تمام کرده بودم، به من می گفت: «پسرم فکر نکن مطالعه تمام شده است! از الان تمرین کن تا هیچکدام از آنها یادت نروند و بعد از آن هم درس های سال بعد را جلو جلو بخوان تا موقعی که سال تحصیلی جدید آغاز شد، در درس هایت بترکونی»

پدرم نزدیک به ۶۰ سالش است، ۳ تا مدرک دکتری دارد. نمیدانم این ۳ تا دکتری به چه درد پدرم می خورد اما هنوز هم مشغول به درس خواندن می باشد.

کودکی آریا کئوکسر گیمر ایرانی
عکس بچگی آریا کئوکسر

۵ سالگی – اسباب کشی از خانه ویلایی به آپارتمان

حدود ۵ سال داشتم که از خانه ویلایی مان به یک آپارتمان در سعادت آباد تهران اسباب کشی کردیم. کلی خاطرات خوب از آن ویلا داشتم چون تقریباً کودکی ام را در آنجا گذرانده بودم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی زهیر عابدی مؤسس سایت ایران فتوشاپ

من در آپارتمان جدید با پسر همسایه که ماهان نام داشت دوست شدم. در آن بازه زمانی ماهان در خانه شان کامپیوتر داشت و همیشه از بازی های درون آن برایم صحبت می کرد. یک روز من را هم برای بازی در کامپیوتر به خانه شان دعوت کرد و باهم Serious Sam بازی کردیم. از آن به بعد بود که آشنایی من با کامپیوتر آغاز شد!

۱۲ سالگی – کسب مقام قهرمانی در یزد توسط آریا رحمتی

مدتی گذشت تا اینکه من کار با کامپیوتر را یاد گرفتم و همیشه گیم نت بودم. کلی بازی های مختلف داشتم، تا اینکه کار به جایی رسید من در بازی Gun Strike 1.6 حرفه ای شدم. یک روز در شهر یزد قرار بود مسابقه ای برگزار شود که من به همراه تیمی که داشتم در آن شرکت کردیم و به قدری حرفه ای بازی کردیم که در نهایت  توانستیم مقام قهرمانی در آن بازی را کسب کنیم.

خیلی برایم جالب و ارزشمند بود زیرا من در آن موقع فقط ۱۲ سال داشتم؛ همیشه از اینکه گیم نت بروم و بگویم که از پلیرهای کانتر هستم، خجالت می کشیدم چون احساس می کردم خیلی بچه هستم و این بازی باعث شرمندگی ام می باشد.

بهترین گیمر ایرانی در یوتیوب
بهترین یوتیوبر ایران

بعد از گذشت زمانی کوتاه، این موفقیت به صورت غیرمنتظره ای در یک برنامه تلویزیونی از شبکه افق پخش شد که آریا کیوکسر بعداً در مورد آن موضوع یک ویدیو ساخت. از این رو می توان او را از نسل های نخست صنعت گیم در ایران دانست.

مهاجرت آریا رحمتی از ایران به هند

زمان زیادی نگذشته بود که من تصمیم گرفتم به هند مهاجرت کنم و به مدت ۱ سال در آنجا ساکن شدم. باید بدانید که به خاطر اینکه دلم برای کشورم، خانواده و دوستانم تنگ می شد، بعد از ۱ سال سریع به ایران برگشتم و در ایران درسم را ادامه دادم.

موقعی که در مقطع دبیرستان بودم، دوستان زیادی داشتم که با هم قرار می گذاشتیم تا بعد از امتحانات پایان سال، همه دخترها و پسرها در پارکی در شهرک غرب به نام پشت گذر که در پشت پاساژ گلستان بود، جمع شویم و الکی علافی کرده و با هم بگو بخند راه بیندازیم.

۱۷ سالگی – مهاجرت آریا کیوکسر گیمر ایرانی به ترکیه

به دلیل اینکه زندگی ام یکنواخت بود و هیچ هدفی برای آینده نداشتم، خسته شده بودم! همیشه با دوستانم در خوشگذرانی در پارتی ها و… بودم تا اینکه بنابه دلایلی مجبور شدم به همراه مادرم ایران را به مقصد ترکیه ترک کنیم و برای همیشه در آنجا ساکن شویم. من آریا رحمتی بایستی خودم را برای یک زندگی جدید آماده می کردم.

رضا پیشرو رپر معروف ایرانی و یوتیوبر keoxer
آریا رحمتی در کنار رضا پیشرو

شرایط سختی را در ترکیه گذراندم؛ از شدت تنهایی و به خاطر دوری از شهرم، برادرم و دوستانم به کل افسرده شدم. به طوری که در ۱۷ سالگی با قد ۱۹۵ سانتی متر فقط ۴۸ کیلو وزن داشتم! تنها رفیق روزهای سخت من در آن برهه، فقط سگ همسایه مان به نام کاپیتان از نژاد گلدن رتریور (Golden Retriever) بود. با او بازی می کردم و سرم به او مشغول بود.

از آنجایی که خانه مان نوساز بود، هنوز برایش کانکشن اینترنت تلفن رو به راه نکرده بودم و از داده گوشی ام استفاده می کردم که آن هم به دلیل داشتن وضع مالی نامناسب، برایم گران تمام می شد! به همین دلیل مجبور شدم به اینترنت همسایه مان وصل شده و از آن استفاده کنم. آن هم نه به صورت مخفیانه بلکه با اجازه خودشان!

تقریباً ۱ سال گذشت تا اینکه برادرم پارسا با یک پی اس فور (ps4) به پیش ما یعنی ترکیه مهاجرت کرد. از این بابت خیلی خشنود شدم زیرا دیگر تنها نبودم، حالا بودن برادرم در کنارم که هیچ، من یک ps4 نیز داشتم که می توانستم با آن بازی کنم. البته این را هم بگویم که بازی های فری! زیرا پول خرید بازی پرمیوم را نداشتم.

از آنجایی که علاقه شدیدی به بازی های ps4، کنسول و وسایل های گیمینگ داشتم. دختری که در آن سال ها با هم دوست بودیم، به عنوان کادو Xbox خودش را از تگزاس آمریکا برایم فرستاد.

برایم خیلی جالب بود چون بعد از آن، دیگر هم ps4 و هم Xbox1 داشتم! من آریا رحمتی روزهای بسیاری بود که تایم خودم را با بازی پر می کردم، و به خاطر همین موضوع یک روز از روی اتفاق برادرم پارسا به من گفت: «تو که اینقدر به بازی علاقه داری، چرا مثل یوتیوبرهای خارجی ویدئو نمی سازی تا در یوتیوب به اشتراک بگذاری؟!»

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی دکتر روح انگیز امینی روانشناس و مشاور

آن موقع بود که با حرف برادرم، جرقه ای بر ذهنم خورد و درجا از فرصت استفاده کرده و کارم را شروع کردم. البته نه برای کسب درآمد بلکه برای اینکه تایمم رو با علاقم بگذرونم و چیزهای جدید یاد بگیرم!

همچنین برادرم با استفاده از جعبه کفش، لامپ و کاغذ روغنی، یک سافت باکس برایم درست کرد تا نور ویدیوهایی که قرار بود بگیرم، تا حد ممکن تمیز و باکیفیت باشند.

 • سال ۲۰۱۶ – از گیم پلی و ساخت ویدئوهای گیمینگ تا انتشار آن در یوتیوب توسط آریا کیوکسر

اولین ویدیو را با پیشنهاد برادرم پارسا لیپ با گوشی خودم رکورد کردم که درباره مقایسه دسته های دو کنسول ps4 و Xbox1 بود. من در برهه ای که فعالیتم را شروع کردم، فاقد از هرگونه تجهیزات پیشرفته برای تولید فیلم بودم اما باید بدانید برای رسیدن به موفقیت، نیازی به وجود تجهیزات فوق حرفه ای نیست! (این جمله رو باید با طلا نوشت)

اولین فیلم آریا کئوکسر در یوتیوب
اولین ویدیوکلیپ آریا کئوکسر در یوتیوب

وقتی که پیج اینستاگرام و چنل یوتیوبم را راه اندازی کردم و شروع به فعالیت نمودم، خیلی برایم لذت بخش بود و احساس خوشایندی داشتم زیرا به کار جالب و مورد علاقه ام مشغول بودم و کل وقتم را در آن کار می گذراندم. البته این را هم بگویم که همه دوستان، آشنایان و فامیل ها من را به خاطر این کاری که انجام می دادم، مسخره می کردند ولی من اصلاً به هیچکدام از آنها توجه نمی کردم و به کار خودم ادامه دادم.

مدتی گذشت و من توانستم یوتیوب خودم را به ۱۰۰۰ سابسکرایب برسانم که خیلی موفقیت بزرگی برایم محسوب می شد و در نهایت چنلم به درآمدزایی رسید که به نظرم واقعاً قدم خیلی بزرگی بود.

پدرم وقتی دید که حال و روزم با این کار بهتر شده است و صبح تا شب درگیر این کارم و مدام در تلاش هستم، برایم یک Pc نه چندان حرفه ای اما در حد توانش خرید تا مجبور نشوم ویدیوهایم را با گوشی رکورد و ادیت کنم. بله همانطور که حدس می زنید، با Pc کارم راحتر شد و فرصتی به دست آوردم تا برنامه های حرفه ای مثل ادوبی پریمیر (Adobe Premiere) و ادوبی فتوشاپ (Adobe Photoshop) را یاد بگیرم.

آمار چنل یوتیوب و اینستارگام آریا کئوکسر
آمار جنل یوتیوب aria keoxer – 2017

کارم را با pc شروع کردم و هر روز حرفه ای تر شدم؛ تا جایی که Live استریم گذاشتم و با حمایت و Donate طرفدارانم توانستم کارم را به سرعت ارتقاء بدهم. واقعاً همیشه مدیون حمایت های طرفدارانم (Xarmy) بوده و هستم.

 • سال ۲۰۱۸ – حدود ۴ هزار سابسکرایب از دست داد!

در سال ۲۰۱۸ بود که چنل های فارسی زبان که من هم جزو آنها بودم، نه تنها سابسکرایب نمی گرفتند بلکه تمام سابسکرایب شان حذف می شد. این وضعیت به مدت ۱ سال ادامه یافت و من حدود ۴ هزار سابسکرایبر از دست دادم. با این حال من همیشه اکتیو بودم و این موضوع باعث نشد که من یوتیوب را بیخیال شوم زیرا من تولید محتوا در یوتیوب را دوست داشتم و هنوز به تولید محتوا علاقمند هستم.

خوشبختانه این مشکل بعد از ۱ سال حل شد، هر چند که هنوزم هم آن وضعیت ادامه دارد اما حداقل یک مقدار سابسکرایب اضافه می شود و دیگر حذف نمی گردد.

 • از مهاجرت دوست دخترش کوثر به ترکیه تا رسیدن به ۱۴۰ هزار سابسکرایب

همه چیز در آن دوران برای من خوب پیش می رفت، به غیر از موضوع احساسی! خوشبختانه کوثر تصمیم گرفت از ایران به ترکیه بیاید و تصمیم گرفتیم باهم در این مسیر به همدیگر کمک کنیم چون اخلاقمان باهم مچ بود و همدیگر را به خوبی درک می کردیم.

زن آریا کیوکسر کیست؟ کوثر همسرش
همسر آریا کیوکسر کیست؟ کوثر

هم اکنون در کشور ترکیه با یوتیوبر ایرانی کوثر عزیزی معروف به تاکسیک گرل (Toxic Girl) زندگی می کنم و با هم ویدئو های مشترک زیادی نیز درست کرده ایم.

همه چیز خیلی عالی پیش رفت و راه من به ۱۴۰ هزار سابسکرایبر باز شد و توانستم لوح نقره ای یوتیوب را دریافت کنم. چهت اطلاعات عمومی، این لوح از طرف یوتیوب به یوتیوبر هایی داده می شود که بیش از ۱۰۰ هزار سابسکرایبر دارند.

رویایی که من آریا کیوکسر بر سر داشتم و اصلاً مطمئن نبودم که روزی به آن دست خواهم یافت، به من نزدیک شده بود و با تلاش، پشتکار و ساختن ویدیوهای روزانه، توانستم در تاریخ ۱۹ فوریه سال ۲۰۲۱ به ۱۴۰ هزار سابسکرایب برسم.

لوح 100 هزار تایی یوتوب گیمر ایرانی
تندیس نقره ای ۱۰۰ هزار تایی یوتیوب

مصاحبه با آریا کیوکسر و پاسخ به ۱۱ سوال مهم

۱- میشه کمی از خودت برامون بگید؟ داستان شما چیست؟

من آریا رحمتی با نام مستعار Keoxer معروف شده ام، در ۲۸ آذر سال ۱۳۷۵ در تهران به دنیا آمده ام و اصالت اصفهانی دارم. از کودکی به گیم بازی علاقمند بودم که این علاقه با گذشت زمان بیشتر شد. در ۱۷ سالگی به همراه مادرم به استانبول-ترکیه مهاجرت کردم و توانستم در ۲۱ سالگی چنل یوتیوب خود را راه اندازی کرده و فعالیت کنم. امروزه خوشبختانه به موفقیت چشمگیری دست یافته ام.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی نیاز پرورش عکاس حرفه ای و طراح گرافیک

در حال حاضر از استریمرهای مشهوری هستم که توانسته ام از طریق فعالیت هایی که انجام می‌ دهم، به شهرت برسم و از ثروتمندترین یوتیوبرهای سرشناس ایرانی در جهان باشم.

۲- از علاقمندی ها و تفریحاتت به چه چیزی اشاره می کنید؟

 • اول اینکه محبوب ترین تیمم پرسپولیس است.
 • از کودکی به بازی های ترسناک علاقمندم.
 • دوست دارم به آمریکا مهاجرت کنم و در آنجا به تحصیلاتم ادامه بدهم.
 • به پزشکی علی الخصوص زنان زایمان علاقمند هستم.
 • به بازی باب اسفنجی بسیار علاقمندم.

۳- چگونه از یوتیوب کسب درآمد می کنید؟ درآمدتان از یوتیوب چقدر است؟

 • برای کسب درآمد از یوتیوب چندین مولفه مختلف وجود دارد؛ افرادی که ویدیوهایم را در یوتیوب می بینند، میزان واچ تایم (تعداد دقایق بازدیدهایی که دارم) و تبلیغاتی که در ویدیوهایم به نمایش در می آید.
 • درآمدی بالغ بر ۴۰ هزار دلار در ماه و در سال تقریباً ۴۰۰ هزار دلار می شود. (این مبلغ ماهانه در حال افزایش است)
 • برای هر ۱۰۰۰ بازدید حدود ۳/۸ دلار درآمد دارم، و روزانه ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار درآمد کسب می کنم.

۴- فعالیت شما در توییچ (twitch.tv) به چه صورت است؟

همانگونه که شاهد فعالیت های من در شبکه های اجتماعی هستید، در سایت توییچ با آدرس twitch.tv/keoxer نیز فعالیت‌ می کنم و با اشخاص سرشناس متفاوتی توانستم رابطه بسیار خوبی داشته باشم. لایوهای جذابی در این سایت بارگذاری کرده ام که می توانید به راحتی از طریق یوتیوب یا دیگر شبکه های اجتماعی این لایوها را تماشا کنید و از بازی های من لذت ببرید.

۵- عکس و بازی های شما را از چه طریقی می توان تماشا کرد؟

 • برای تماشای بازی هایم حتماً در یوتیوب به چنل ARIA KEOXER مراجعه کنید زیرا اکثر فعالیت هایم در آنجا می باشد.
 • برای تماشای عکس هایم به پیج اینستاگرام مراجعه کنید.

۶- چگونه می توان از بازی های ویدیویی درآمد کسب کرد؟

بایستی در مسابقات شرکت کنید و شانس خوبی داشته باشید.

۷- بیشتر فعالیت شما در چه زمینه ای می باشد؟

اکثر فعالیت هایم در زمینه استریمر می باشد.

۸- برای پیدا کردن پیج اینستاگرام تان چه باید کرد؟

بهتر است با نام انگلیسی ام جستجو کنید: keoxer

۹- آخرین حاشیه آریا رحمتی (آریا کیوکسر) چه بود؟ ماجرای سپهر خلسه و پارسالیپ (یک پیام دارم)

در این مدت با سپهر خلسه به دلیل توهینی که به من و برادرم کرده و همچنین خانواده ام را که جزو آدم های بد دانسته بود، چلنج داشتم.

سپهر از خوانندگان سرشناس ایرانی در زمینه موسیقی و رپ می باشد و توانسته است به شهرت فراوان دست یابد. بعد از کارهای ناپسندانه ای که سپهر خلسه انجام داد، برادرم پارسا لیپ تصمیم گرفت دیس ترکی را برای او بخواند و در شبکه های مختلف منتشر کند و من هم از او حمایت کردم.

۱۰- چگونه برای سیل زدگان سیستان و بلوچستان کمک جمع کردید؟ 

در یک استریم که با هدف جمع‌آوری کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان برگزار کرده بودم، توانستم مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای کمک به مردم محروم آن منطقه جمع‌ آوری کنم که اکثر این دونیت ها توسط گیمر های ایران پرداخت شد.

۱۱- آیا Youtube برای شما به عنوان یک شغل است یا فقط به عنوان سرگرمی به آن نگاه می کنید؟

روزی که این فعالیت را شروع کردم، قطعا برایم یک سرگرمی بود اما اکنون تبدیل یک تجارت جدی شده است. زیرا تمام وقتم را در آن می گذارنم. بله من آریا کیوکسر به عنوان یک گیمر صاحب نام پلت فرم Youtube را یک تجارت جدی می دانم.

دوستان آریا کئوکسر چه کسانی هستند؟ کوثر عزیزی (toxicgirlow) – میا پلیز (Mia Plays) – فرشاد سایلنت (Farshad Silent) – کوروش زراندوز (Kourosh ZZ) – پارسالیپ (Parsa lip) و…

راه های ارتباطی و شماره تلفن آریا کیوکسر یوتیوبر و گیمر حرفه ای ایرانی

آیدی اینستاگرام: keoxer

چنل یوتیوب آریا کئوکسر: youtube.com/ariakeoxer

آیدی پیج اینستاگرام مادر آریا (فرهناز میرطاووسی): banuye.bighalam

توییتر: twitter.com/ariakeoxer

شماره تماس: شماره تلفن ایشان بنابه دلایل موجه، از سایت برداشته شد.

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای ساخت بیوگرافی در گوگل و ویکی پدیا با ما در ارتباط باشید.

رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

7 دیدگاه برای “بیوگرافی آریا کیوکسر یوتیوبر، گیمر و استریمر ایرانی

 1. آنتونی. گفته:

  خب….
  ب جای اینک بیاید این متنو بخونید میتونید ویدیوی خود اریا ک یدونش روی تخته توضیح میده و یدونه ک برمیگرده ب محله قدیمیشون اونارو ببینید ک حداقل تونسته باشید ی کمکی هم ب اریا بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟