تبلیغ کسب و کار اینترنتی با ۲۹ ایده مقرون به صرفه

تبلیغ کسب وکار

روش ها و رویکردهای تبلیغ کسب و کار و جلب توجه اغلب مردم به سمت خود، در دهه گذشته برای بسیاری از صاحبان مشاغل  به طرز چشمگیری تغییر کرده است. تا کنون مهم ترین تغییر ایجاد شده در هزینه های تبلیغات دیجیتال بوده است.

یک گزارش تحقیقاتی توسط Zenith پیش بینی کرد که هزینه تبلیغات اینترنتی ایالات متحده نسبت به سال ۲۰۲۰ با ۱۲٫۴ درصد افزایش به بیش از ۱۳۵ میلیارد دلار برسد که ۵۳ درصد از هزینه کل تبلیغات را تشکیل می دهد. این بدان معناست که بیش از نیمی از هزینه های تبلیغاتی اکنون به رسانه های آنلاین منتقل شده است.

و با تغییر روش زندگی و کار ما به علت شیوع COVID-19، تمرکز جهان بر روی رسانه های آنلاین بسیار بیشتر شده است. به همین دلیل توانایی جلب توجه آنلاین کسب و کارها افزایش یافته است. با شروع سال ۲۰۲۲، اکنون زمان بسیار خوبی برای سرمایه گذاری روی ترندهای رو به رشد و تبلیغ کسب و کارتان است. بازاریابی محتوا، بازاریابی ویدیویی و بازاریابی رسانه های اجتماعی می توانند به عنوان بخشی از تبلیغات تجاری شما مورد استفاده قرار گیرند.

مطمئناً هر شرکتی برای پیروزی در مبارزه رقابتی به رسانه های تبلیغاتی آنلاین نیاز دارد. ما به همه کسانی که فروشگاه های آنلاین را مدیریت می کنند، توصیه می کنیم انواع تبلیغات آنلاین را با دقت بیشتری مطالعه کنند. حتی اگر کسی هنوز وب سایتی نداشته باشد، باید راه اندازی یک وبسایت را در اولویت قرار دهد، زیرا بدون تبلیغات اینترنتی هیچ چیزی خوب پیش نمی رود.

داشتن یک وبسایت توصیه می شود، به خصوص اگر منابع زیادی برای ارائه به مخاطبان آنلاین داشته باشید. این موضوع  را نباید نادیده گرفت. اگر شرکتی مشتریان آنلاین نداشته باشد، به این معنی نیست که آنها موفق نیستند. شاید برعکس، یک شرکت با سئوی وب سایت و تبلیغات آنلاین، موفق تر خواهد بود.

اگر مدت ها در آرزوی داشتن یک سایت هستید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید، مراحل گام به گام کار در دوره جامع وب آفرینان آموزش داده می شود. به کمک این دوره یک سایت حرفه ای بسازید و بازاریابی اینترنتی و فروش را آغاز کنید.

در این مطلب تیم تحریریه ایران فاندر ۲۹ روش تبلیغاتی و نحوه تبلیغ کسب و کار در سال ۲۰۲۲ و بعد از آن را به طور اجمالی بررسی کرده است. توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با این تبلیغات تا انتهای مطلب با ما همراه شوید.

آنچه در این مطلب خواهید آموخت پنهان کردن سرفصل ها
5 ۲۶ نوع از محبوب ترین انواع تبلیغ کسب و کار به صورت آنلاین

تبلیغات وب یا تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغ اینترنتی کسب و کار (به انگلیسی: Web Advertisement) استفاده از اینترنت را به عنوان وسیله ای برای ارسال پیام های بازاریابی به مشتریان بالقوه در هنگام بازدید آنها از وب سایت را فراهم می کند. این کار امکان فروش بیشتر یا تولید سرنخ را فراهم می کند. به همین سادگی!

با ظهور اینترنت و اتصال پهن باند، دوره افول تبلیغات متعارف و سنتی آغاز شد. اگرچه همه کشورهای در حال توسعه از تبلیغات اینترنتی استفاده نمی کنند، با این حال بسیاری از تجار، این کانال بازاریابی را ابزار اصلی تولید سرنخ می دانند.

مزیت اصلی تبلیغات آنلاین، تحویل سریع محصول و خدمات به مخاطبان هدف در سراسر جهان است. بعلاوه جهت گیری خاص در تبلیغات و تخمین نتیجه، امکان بهینه سازی بودجه بازاریابی و ایجاد یک فرآیند فروش کارآمد را فراهم می نماید.

معمولاً هزینه تبلیغات آنلاین بر اساس یکی از اصول زیر محاسبه می شود:

 1. تبلیغات نمایشی یا هزینه به ازای هر هزار بار نمایش (CPM): نوعی از تبلیغات دیجیتال می باشد که هزینه‌ آن بر اساس میزان نمایش تبلیغ، محاسبه می‌شود. یعنی تبلیغ دهنده به ازای تعداد بازدیدکنندگان هدف از تبلیغ خود، به شبکه تبلیغاتی یا رسانه نمایش دهنده تبلیغ، هزینه پرداخت می کند.
 2. تبلیغات کلیکی یا هزینه به ازای هر کلیک (CPC): هر زمان که کاربر روی تبلیغ کسب و کاری کلیک کند و به صفحه فرود آن کسب و کار هدایت شود، تبلیغ دهنده به ازای هر کلیک، مبلغی را به شبکه تبلیغاتی یا رسانه نمایش دهنده تبلیغ پرداخت می کند.
 3. تبلیغات عملکردی یا هزینه به ازای هر اقدام (CPA): نوعی از تبلیغات آنلاین است که تبلیغ دهنده برای یک اقدام خاص یا اکشن مورد نظر خود توسط مشتری (همانند خرید، دانلود و غیره) به شبکه تبلیغاتی یا رسانه نمایش دهنده تبلیغ، هزینه می پردازد.

چه چیزی را می توان در اینترنت تبلیغ کرد؟

تبلیغات وب آگاهی از برند را برای کاربران بهبود می بخشد و حجم فروش را افزایش می دهد. اهداف و مقاصد تعیین کننده نوع و نحوه تبلیغات آنلاین می باشند. به طور کلی در اینترنت می توان موارد زیر را تبلیغ کرد:

 • محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت
 • وب سایت ها
 • برندها
 • فروشگاه های آنلاین
 • هر چیزی که منع قانونی نداشته باشد

ویژگی های تبلیغ کسب و کار به صورت آنلاین

 • درگیر کردن کاربران در فعالیت های خاص (Engaging users into certain activities)

چرا تبلیغات اینترنتی بهتر از تبلیغات روزنامه، بیلبورد یا حتی تلویزیون عمل می کند؟ خیلی ساده است: تبلیغات آنلاین به دلیل ظاهر و انتخاب مکان مطلوب، مشتریان بالقوه را تشویق می کند تا به پروسه درخواستی صاحب کسب و کار بپیوندند، یعنی بر روی بنر کلیک کرده و به صفحه مورد نظر بروند، هایپرلینک را دنبال کرده، به یک سوال پاسخ دهند یا فرمی را پر کنند. این کار تقریباً می تواند به دست آوردن یکباره نتایج خوب را امکان پذیر سازد.

 • دسترسی گسترده به کاربران وب (Wide reach of web-users)

تبلیغ کسب و کار به صورت اینترنتی امکان دسترسی به بسیاری از کاربران وب را با مشاهده آگهی فراهم می کند.این کاربران ممکن است به مشتریان بالقوه تبدیل شوند. همه چیز به فعالیت و اهداف تبلیغات آنلاین بستگی دارد.

 • تقسیم بندی کاربران برای هدف قرار دادن مخاطبان (User segmentation for targeting the audience)

بهبود مستمر پلتفرم های تبلیغاتی امکان تقسیم بندی کامل کاربران بر اساس علایق، موقعیت جغرافیایی، سن، جنس، جستجوهای قبلی و روش های دیگر را فراهم می کند. بنابراین فقط مخاطبان هدف از پیش تعیین شده، تبلیغات مربوطه را خواهند دید. یک مخاطب اگر به صورت هدفمند انتخاب شود، اجازه می دهد تا هزینه های تبلیغات به حداقل برسد و حجم فروش افزایش یابد.

 • برآورد دقیق نتایج تبلیغات آنلاین (Precise estimation of online advertising results)

نتایج تبلیغات چیزی است که باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. تخمین سودآوری تبلیغات اینترنتی بدون آنالیز ارقام غیرممکن است. در حال حاضر بیش از ۱۰۰ ابزار برای تجزیه و تحلیل کارایی تبلیغات وب وجود دارد. می توان از گوگل آنالیتیکس برای ارزیابی دقیق نتایج حاصله از تبلیغات استفاده کرد.

مزایای تبلیغ آنلاین کسب و کار چیست؟

اینترنت بخش مهمی از راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی است زیرا افراد بیشتری زمان بیشتری را به صورت آنلاین سپری می کنند. همه برندها می خواهند در دنیای دیجیتال حضور داشته باشند، اما تبلیغات آنلاین چه مزایای مثبتی دارد که باید در نظر گرفت؟

 • تأثیر (Impact)

توانایی تقسیم بندی دقیق تر در فضای آنلاین، گزینه ها و کانال های بیشتری ایجاد کرده است که از طریق آنها می توانید به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید. این امر باعث می شود که تأثیر بیشتری روی کاربران خودتان داشته باشید.

 • اندازه گیری و ردیابی (Measuring and Tracking)

کمپین های تبلیغاتی آنلاین به لطف ابزارهایی که امروزه وجود دارند به راحتی قابل اندازه گیری هستند. برخلاف تبلیغات سنتی، که معیارهای اندازه گیری آن، تقریبی هستند یا به نسبت کمی از جمعیت محدود می شوند، آمار تبلیغات آنلاین واقعاً دقیق است.

 • بهره وری (Efficiency)

اگرچه مانند کمپین های آفلاین، کار مهم برنامه‌ریزی استراتژی و تولید مطالب در تبلیغات آنلاین ممکن است کمی طول بکشد، اما این نوع تبلیغات می‌تواند خیلی سریع اجرا شود. فقط در چند دقیقه می توان تبلیغات را در رسانه های مختلف آنلاین تنظیم و منتشر کرد.

 • انعطاف پذیری (Flexibility)

انعطاف پذیری یکی از ویژگی های تبلیغ کسب و کار به صورت دیجیتالی است. از تصاویر، ویدئوها و متن می توان برای دستیابی به مخاطبان هدف در هر زمانی از روز استفاده کرد. اگر آگهی در زمان مناسب در شبکه مناسب منتشر شود، امکانات و نتایج حاصل از یک آگهی بسیار زیاد است. وقتی صحبت از تبلیغات بومی می شود، حق انتخاب ها عملاً بی نهایت هستند چرا که می توان آن را  از هر کجای دنیا اجرا کرد. تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر و اتصال به اینترنت است.

 • کم هزینه (Low Cost)

در مقایسه با بودجه مورد نیاز برای تبلیغات آفلاین با تدثیر بالا، هزینه تبلیغات اینترنتی بسیار پایین است.

 • تعامل با کاربران (Interaction with the Users)

اینترنت رسانه ای است که امکان تعامل سطح بالایی با کاربران را فراهم می کند. برندها نه تنها پیام ارسال می کنند، بلکه می توانند نظرات، لایک ها، سوالات و غیره را از کاربران دریافت کنند. این کار امکان برقراری ارتباط روان تر و سریع تر را فراهم می کند. اگرچه این امر مستلزم توجه بیشتر شرکت ها است اما می توانند از مزایای زیاد آن مانند درک علایق، نگرانی ها، نظرات کاربران و… بهره مند شوند.

نحوه تبلیغ آنلاین چگونه است؟

هنگامی که زمان طراحی استراتژی تبلیغ کسب و کار شما فرا می رسد، به خاطر داشته باشید که برنامه ریزی دقیق برای این امر یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. علاوه بر این باید تصمیم بگیرید که از کدام قالب های تبلیغاتی باید و از کدام قالب های تبلیغاتی نباید استفاده کنید.

بخشی از این فرآیند همچنین شامل اختصاص درصدی از بودجه شما به هر قالب است. ایده آل ترین کاری که می شود انجام داد، انجام یک تجزیه و تحلیل و ادغام روش های تبلیغاتی مختلف به منظور افزایش دسترسی و بهبود نتایج است.

این مقاله را حتما بخوانید:  آموزش جامع تولید محتوای صوتی از ضبط تا انتشار (رایگان)

نکته مهم دیگری که باید در نظر گرفت، اندازه گیری اقداماتی است که هر استراتژی شامل می شود. به عنوان مثال ممکن است در یک پلتفرم تبلیغاتی نتایجی را که انتظارش را داشتید به دست نیاورید، اما در پلتفرم دیگری نتایج فراتر از انتظارات باشد. با انجام تجزیه و تحلیل داده ها، می توانید تنظیمات بودجه لازم را به منظور جهت دهی مجدد سرمایه گذاری ها به سمت تبدیل های بهتر انجام دهید.

شما همیشه این حق انتخاب را دارید که  تبلیغ کسب و کار خود را به یک آژانس تبلیغاتی با تجربه و حرفه ای بسپارید تا  هم بودجه و هم کمپین های شما را بهینه کند. آیا آمادگی دارید با قالب های مختلف تبلیغات آنلاین برای شرکت خودتان آشنا شده و از آنها نهایت استفاده را ببرید؟

۲۶ نوع از محبوب ترین انواع تبلیغ کسب و کار به صورت آنلاین

با پیشرفت اینترنت، گزینه های تبلیغات آنلاین نیز پیشرفت می کنند. در واقع امروزه انواع مختلفی از تبلیغ کسب و کار وجود دارد که می توانید آنها را در یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ادغام کنید. همانطور که چشم انداز تبلیغات دیجیتال تغییر می کند، مهم است که در مورد آخرین ترندها، تکنیک ها و استراتژی ها به روز باشید.

گزینه های مختلف تبلیغات اینترنتی با الگوهای مختلف تعامل بین طرفین، پیچیدگی تنظیمات و کمپین‌ها، مکان‌یابی و سایر ویژگی های معرفی شده در این بخش را می توان برای برگزاری یک کمپین ۳۶۰ درجه ای ترکیب کرد، یا می توان آنها را به صورت جداگانه استفاده کرد. درک مزایا و معایب آنها باعث می شود تا راه حل مناسب را انتخاب کنید. به هر حال قبل از استفاده از هر کدام از آنها، توصیه می کنیم با یک متخصص مشورت کنید.

Google Ads یک سرویس تبلیغات آنلاین برای تنظیم انواع تبلیغات است. گوگل ادز به شرکت های رقابتی، وبسایت ها یا فروشگاه های آنلاین اجازه می دهد تا با پیشنهادات و درخواست‌های مختلف، برای جلب توجه مشتریان بالقوه با همدیگر رقابت کنند. اگر می خواهید در مورد انواع مختلف تبلیغات آنلاین و قالب های مختلف کمپین تبلیغاتی که می توانید استفاده کنید، مطالب بیشتری را بیاموزید، به خواندن ادامه دهید!

پرداخت کلیکی یا پرداخت به ازای کلیک
(Pay Per Click)

در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۸۰ میلیارد جستجوی ماهانه در گوگل انجام شد. این نوع تبلیغ کسب و کار یکی از رایج ترین، کارآمدترین و محبوب ترین انواع تبلیغات است. اگر کاربر روی تبلیغ کلیک کند و به وب سایت تبلیغ دهنده هدایت شود، تبلیغ دهنده به ازای هر کلیک به سایت تبلیغ کننده هزینه ای را پرداخت می کند. موتورهای جستجو ارائه دهندگان تبلیغات پرداخت به ازای کلیک یا همان تبلیغات کلیکی هستند که محبوب ترین آنها تبلیغات در گوگل است.

اشتباه نکنید؛ گوگل بیشتر از یک موتور جستجو، یک ماشین تبلیغاتی است. ۸۵ درصد از درآمد گوگل از پلتفرم گوگل ادز به دست می آید. ممکن است به نظر برسد که گوگل اطلاعات و ابزارهای مفیدی همچون Google Docs، Gmail، Calendars و غیره را در اختیار شما قرار می دهد اما همه این موارد جالب فقط به خاطر دیده شدن تبلیغات در گوگل ارائه می شود و لاغیر!

لازم به ذکر است که   کاملا ایمن و قانونی است. علاوه بر این موتورهای جستجو بیشترین سود را از PPC به دست می آورند. یکی از مزایای بزرگ تبلیغات کلیکی این است که شما فقط برای چیزی که کاربران روی آن کلیک می کنند، هزینه پرداخت می کنید.

فرقی نمی کند یک کسب و کار بزرگ باشید یا یک کسب و کار کوچک! می توانید با هزینه اندکی از قدرت موتور جستجو استفاده کنید. توانایی هدف گذاری و تست بازارهای خاص و اجرای کمپین های نیچ به این معنی است که بایستی به علاقه خریدار اهمیت زیادی بدهید. این نوع تبلیغ کسب و کار یک استراتژی بازاریابی کم هزینه عالی و راهی موثر برای جذب مشتریان احتمالی است.

شاید تنها نقطه ضعف آن رقابت با سایر شرکت‌ها در همان صنعت باشد. به دلیل سهولت دسترسی به تبلیغات گوگل، اکثر بازارهای پرطرفدار چندین تبلیغ دارند که برای کسب رتبه برتر رقابت می کنند. چون در این نوع تبلیغ، قیمت هر کلیک توسط یک حراج بین تبلیغ دهندگان تعیین می شود، کسی که بالاترین قیمت را ارائه دهد، برنده حراج است. این امر باعث می شود که رقابت در برخی از موضوعات آنقدر بالا باشد که شرکت های بزرگ فقط قادر به پرداخت هزینه این نوع تبلیغات می باشند.

کسب و کارها به ازای هر ۱ دلاری که در تبلیغات گوگل خرج می کنند، به طور متوسط ۲ دلار درآمد دارند.

تبلیغ کسب و کار از طریق ریتارکتینگ و ریمارکتینگ
(Retargeting and Remarketing)

ریمارکتینگ یکی از کارآمدترین انواع تبلیغات آنلاین و یکی از عملکردهای موجود در سیستم های PPC است. اما این نوع تبلیغات به دلیل چند ویژگی خاص می تواند مورد تاکید قرار گیرد. اول اجازه ردیابی کاربران وب سایت را داده و مجدداً تبلیغات را به عنوان یادآوری به آنها نشان می دهد. مثلاً اگر نرخ تبدیل یک وب سایت ۱ درصد باشد، به این معنی است که ۹۹ درصد از کاربران وب سایت آن را رد می کنند یا به هر دلیلی هیچ اقدام تبدیلی انجام نمی دهند.

ریمارکتینگ کلاسیک اجازه چک کردن و تشویق کاربران برای تغییر تصمیم گیری شان را می دهد. یادآوری مجدد به مشتریان یا کاربرانی که به شرکت شما علاقه نشان داده اند، یک استراتژی محکم برای ایجاد تبدیل است. ریمارکتینگ باعث می شود بنر شما در آن وبسایت هایی ظاهر شود که افرادی که قبلاً از سایت شما بازدید کرده اند، به آن مراجعه کرده اند.

این نوع تبلیغات برای فروش و افزایش آگاهی از برند خوب است و بر حضور شرکت در فرآیند خرید مصرف کننده تاکید دارد. و می توان آن را از طریق ابزارهای مدیریت تبلیغات موتور جستجو مانند Google Adwords خریداری کرد. قیمت ها معمولاً با معیارهای CPC تعیین می شوند.

گوگل همیشه فناوری های ردیابی کاربران خود را بهبود می بخشد و فرصت هایی را برای کمپین های تبلیغاتی ارائه می دهد. با این حال ریمارکتینگ کلاسیک یک اشکال دارد: کاربران تبلیغات یک شرکت را می بینند و ممکن است علاقه ای به ارائه دوباره این پیشنهاد نداشته باشند. بازاریابی دینامیک یا پویا برای ایجاد تبلیغات اختصاصی بر اساس محصولات مشاهده شده در نظر گرفته شده است و می تواند تبدیل را تا دو برابر افزایش داد.

تبلیغات اینترنتی نمایش دیجیتال یا تبلیغات بنری
(Digital display – banner – Internet advertising)

تبلیغات بنری یکی از اولین انواع تبلیغات اینترنتی است که در آستانه ظهور اینترنت ظاهر شد. این نوع تبلیغات شامل قرار دادن بنرها در وب سایت های خارجی است. هنگامی که کاربران بر روی آنها کلیک می کنند، به یک صفحه هدف خاص در وب سایت تبلیغ دهنده هدایت می شوند. چنین ترافیکی را می توان به راحتی با ابزارهای تحلیل وب ردیابی کرد.

CPM طرح اصلی پرداخت در تبلیغات بنری است که در تبلیغات گوگل اعمال می شود. این کار می تواند سودآور باشد زیرا تبلیغ دهنده برای نمایش ها پول می پردازد و تأثیر آنها قابل پیش بینی نیست.

تبلیغ کسب و کار در شاپینگ گوگل
(Advertising in Google shopping)

تبلیغات وب گوگل شاپینگ (معروف به تبلیغات شاپینگ) روش تبلیغاتی جدید برای فروشگاه های آنلاین و ابزار نسبتاً جدیدی در مقایسه با انواع تبلیغات آنلاین فوق الذکر است. تبلیغات شاپینگ در جستجوهای گوگل یکی از انواع تبلیغات ویدیویی آنلاین است که امکان مشاهده چندین نوع از محصولات پیشنهادی را فراهم می کند.

تبلیغات ویدئویی اینترنتی
(Internet video advertising)

تولید محتوای ویدیویی برای کاربران فوق‌العاده سرگرم‌کننده است و ویدیو مارکتینگ را به عنوان یک استراتژی تبلیغاتی، ایده‌ای فوق‌العاده می کند. ایده دیگر این است که با یوتیوبرهایی که محصول یا خدمت شما را معرفی می کنند و در مورد آن بحث می کنند، شریک شوید. همچنین می‌توانید محتوای ویدیویی اصلی تهیه کنید تا به شما کمک کند موقعیت بهتر و ارگانیک تری در سئو کسب کنید.

با اشتراک گذاری ویدیوها می توانید ترافیک وب مستقیم بیشتری به دست آورید و شانس ویروسی شدن خود را افزایش دهید. اگ فرض بر این باشد که به زودی ۸۰ درصد از اینترنت، ویدیو محور خواهد بود، پس با ویدیوها می توانید به تأثیرات و امکانات بی‌شماری برسید و در دنیای وب بذرخشید.

از زمانی که یوتیوب در سال ۲۰۰۵ راه اندازی شد، این پلتفرم به محبوب ترین پلت فرم ویدیویی در جهان تبدیل شد. در یک ماه به طور متوسط، ۸۰ درصد از افراد ۱۸ تا ۴۹ ساله یوتیوب را تماشا می کنند.اکنون هر کاربر اینترنتی ویدیوها، فیلم ها، مرورهای کلی و موارد دیگر را در یوتیوب تماشا می کند. یوتیوب دومین موتور جستجوی محبوب جهان است.

تصور کنید اگر این کاربران، تبلیغ محصول یا خدمات شما را در یوتیوب ببینند؟ عالی می شود! با این حال چنین تبلیغات اینترنتی بسیار وقت گیر هستند، زیرا ویدیوی کوتاه تا آنجا که ممکن است بایستی حاوی اطلاعات مهم برای مشتری باشد و این خودش نیاز به کلی کار دارد.

یوتیوب نه تنها فرصتی برای تبلیغات در پلتفرم ارائه می دهد، بلکه فرمت ویدیو نیز راهی عالی برای ایجاد اعتماد بین مخاطبان شما است. کسب و کارهایی که از ویدئو به عنوان بخشی از تبلیغات و آموزش تولید محتوا استفاده می کنند، تعامل بیشتری با مشتریان خود به دست خواهند آورد. داشتن یک کانال یوتیوب و افزودن بازاریابی ویدئویی به کسب و کار شما نیز می تواند به بهینه سازی موتورهای جستجو کمک کند.

از ویدیو می توان برای تبلیغ، آموزش و حفظ ارتباط با مشتریان فعلی استفاده کرد. همچنین می توانید از ویدئو به عنوان بخشی اضافی از هر پست وبلاگی که می نویسید استفاده کنید.

بهترین از همه این است که هزینه تولید ویدیو به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. با کمتر از چند هزار دلار، یک شرکت می تواند یک استودیوی داخلی راه اندازی کند و شروع به ایجاد ویدیوهای با کیفیت بالا کند.

اگر وب سایتی ایجاد کنید که به سؤالات پاسخ می دهد و راه حل هایی برای مشکلات ارائه می دهد، شروع به جلب توجه خواهید کرد.

تبلیغ کسب و کار با استفاده از رسانه های اجتماعی
(Social Media Ads)

بسیاری از ما به دیدن تبلیغات در فید رسانه های اجتماعی خود عادت داریم. این نشان دهنده یک فرصت بزرگ برای تجارت است

در حال حاضر تبلیغات هدفمند در شبکه های اجتماعی یکی از اصلی ترین انواع تبلیغات اینترنتی است. علاوه بر این، SMM نیز به طور فعال استفاده می شود. این بازاریابی در رسانه های اجتماعی شامل ایجاد و توسعه جوامع اختصاص داده شده به صفحه برند در رسانه های اجتماعی خاص است.

تبلیغات یک موتور مالی است که تمام رسانه های اجتماعی را به حرکت در می آورد. رسانه های اجتماعی بخش فوق العاده مهمی از زندگی روزمره ما هستند. بنابراین ایجاد کمپین های تبلیغاتی در این پلتفرم ها به منظور ایجاد آگاهی از برند و جذب مشتریان بالقوه جدید ضروری است.

به لطف امکانات تقسیم بندی گسترده ای که شبکه های اجتماعی ارائه می دهند، می توانند مکان مناسبی برای عرضه محصولات یا خدمات جدید با هدف مخاطبان بسیار خاص باشند. صرف نظر از اینکه هدف شما تبدیل یا اجرای یک استراتژی برندسازی است، تبلیغات اجتماعی یک انتخاب عالی است!

 • لینکدین از اوایل سال ۲۰۰۵ شروع به ارائه تبلیغات پولی کرد.
 • فیس بوک تبلیغات را در سال ۲۰۰۷ راه اندازی کرد.
 • توییتر تبلیغات را در سال ۲۰۱۰ اضافه کرد.
 • اینستاگرام تبلیغات را در سال ۲۰۱۳ به کاربران این پلتفرم معرفی کرد.
 • حتی TikTok شروع به افزودن تبلیغات به پلت فرم اجتماعی بسیار محبوب کرده است.

دنیا به دیدن تبلیغات در فید رسانه های اجتماعی خود عادت کرده است. بسیاری از مردم از کنار آنها می گذرند، اما همچنان قادر به مشاهده آنها هستند که منجر به آشنایی با برند می شود. با اختراع ابزارهایی مانند Facebook leads forms پلتفرم رسانه‌های اجتماعی راه‌هایی که تبلیغ‌ دهندگان می‌توانند به بازار هدفشان دسترسی پیدا کنند را افزایش داده است. رسانه های اجتماعی هم برای آگاهی از برند و هم برای تبلیغ تجارت عالی هستند. در حال حاضر ۸ روش مختلف برای انجام تبلیغات در فیس بوک وجود دارد که ارزش تست را دارد.

این مقاله را حتما بخوانید:  آموزش سئو عکس در وردپرس + بهینه سازی تصویر برای گوگل

رسانه های اصلی مورد استفاده برای این کار فیس بوک و اینستاگرام هستند. هر دو پلتفرم امکان استفاده از اشکال مختلف تبلیغات را با هم دارند. آزمایش و تجزیه و تحلیل کارایی آنها به تبلیغ کننده اجازه می دهد تا موفق ترین و سودآورترین استراتژی را توسعه دهد.

تبلیغ کسب و کار از طریق تیزر اینترنتی
(Web teaser ads)

این نوع تبلیغات ترکیبی از تبلیغات نمایشگر دیجیتال و PPC با برخی ویژگی‌هایی است که آن را به عنوان یک گروه جداگانه طبقه‌بندی می‌کند. تیزر تبلیغاتی است که شامل هدر، متن کوتاه در مورد محصول و عکس است. معمولاً از یک هدر جالب، متن جذاب و یک عکس چشم نواز استفاده می شود. تیزرهای CTR می توانند نرخ مشابه PPC را در وب سایت های شبکه افیلیت افزایش دهند. اگرچه این نوع تبلیغات اینترنتی نسبتاً ارزان است، اما اغلب برای تبلیغ محصولات و به علاوه خدمات با هزینه متوسط ​​و بالا استفاده می شود.

تبلیغات CPA آنلاین
(Online CPA advertising)

به این نوع تبلیغات اینترنتی، بازاریابی وابسته، همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ می گویند. چارچوب هزینه به ازای هر اقدام (CPA) شامل چنین الگوهای کاری است زمانی که تبلیغ‌کنندگان فقط برای اقدامات مشتری خاص پرداخت می‌کنند. بنابراین تبلیغ‌کننده کمترین خطر را متحمل می‌شود، زیرا این امر ROI بالایی را تضمین می‌کند.

عجیب است که در صنعت تجارت الکترونیک، فروشگاه اینترنتی مشهور جهان Amazon.com اولین باری بود که از بازاریابی وابسته به عنوان برنامه های ارجاعی با حق امتیاز برای هر فروش در دهه ۹۰ استفاده کرد. به نظر می رسد که اشتراک گذاری فعال لینک های افیلیت برای محصولات از کاتالوگ آمازون توسط کاربران بر ظهور آن به عنوان بزرگترین پلت فرم تجارت الکترونیک در جهان تأثیر گذاشته است.

تبلیغات آنلاین موبایلی
(Online mobile advertising)

اگرچه انواع مختلفی از تبلیغات موبایلی وجود دارد، اما همه کمپین های تبلیغاتی باید با پلتفرم های تلفن همراه سازگار شوند یا حداقل از یک تیپولوژی واکنش‌گرا یا سایت ریسپانسیو پیروی کنند که اجازه می‌دهد صفحات به اندازه هر صفحه نمایش داده شده، قالب بندی شوند. امروزه همه افراد گوشی و یا تبلتی دارند که مدام از آن استفاده می کنند.

در واقع گوگل گفته است که از سال ۲۰۱۶ ترافیک حاصل از موبایل از رایانه های رومیزی یا همان دسک تاپ ها پیشی گرفته است. بنابراین اگر هنوز روی پلتفرم های موبایل سرمایه‌گذاری نمی کنید، زمان آن رسیده است که این کار را انجام دهید. نه تنها دسترسی بهتر و تعامل بهتری با کاربر خواهید داشت، بلکه سئوی خود را از طریق الگوریتم Google’s Mobile First در تبلیغاتی که در وب سایت خود نشان می دهید، نیز بهبود می بخشید.

این نوع تبلیغات، عجیب و غریب است زیرا اجازه می دهد از طریق تلفن هوشمند که شخصی ترین وسیله انسان مدرن است، مخاطبان بالقوه را مورد خطاب قرار دهید. مزیت اصلی تبلیغات موبایلی این است که مردم تمام روز دستگاه های تلفن همراه را حمل می کنند.

گوگل AdMob که یک پلت فرم ویژه برای تبلیغات تلفن همراه است را توسعه داده است. علاوه بر این تبلیغات برای دستگاه های تلفن همراه را می توان در Google Ads ایجاد کرد. به هر حال راه اندازی کمپینی که تلفن های هوشمند را پوشش می دهد، امکان استفاده از تمام مزایای PPC ذکر شده در بالا، به ویژه تنظیمات دقیق هدف گیری جغرافیایی و هدف گیری جمعیتی را فراهم می‌کند. در حال حاضر تبلیغات موبایلی برای همه تبلیغ کنندگان مناسب نیست، اگرچه در برخی از جایگاه ها امکان کسب نتیجه خوبی را فراهم می‌کند.

تبلیغ کسب و کار مبتنی بر موقعیت مکانی اینترنتی
(Internet location-based ads)

هر کسب و کاری که می خواهد به صورت آنلاین پیدا شود، باید یک صفحه «Google برای کسب‌وکار من» ایجاد کند تا به افزایش دیده شدن آن کمک کند. این صفحات رایگان هستند و به جستجوگران محلی اجازه می دهند تا کسب و کاری را در نزدیکی خود پیدا کنند.

بر اساس تحقیقات Think With Google حدود ۷۵  درصد از افرادی که اطلاعات محلی و مفیدی را در نتایج جستجو پیدا می‌کنند، بیشتر به فروشگاه های فیزیکی مراجعه می کنند. علاوه بر ارائه اطلاعات، Google اکنون اجازه می دهد تا Offers به لیست شما اضافه شود. معمولاً اینها پس انداز یا انگیزه هایی برای تشویق مردم به امتحان کردن تجارت شما هستند.

اگر شخصی در حال جستجو برای کسب و کاری مانند تجارت شما در منطقه محلی خود است، یک کوپن تخفیف کوچک با یک پیشنهاد ممکن است برای تماس یا بازدید او کافی باشد.

اگر شخصی صاحب غذاخوری باشد، می‌تواند تبلیغات مبتنی بر مکان را برای کاربرانی که از این منطقه عبور می کنند یا قصد بازدید از آن را دارند، هدف قرار دهد. چنین تبلیغات آنلاین در اپ ها، نقشه های آنلاین و ناوبرها نمایش داده می شود. این کار امکان افزایش حضور در کافه های چنین رستوران هایی را فراهم می‌کند. این نوع تبلیغات آنلاین مشابه گوگل مپ است که مکان ها، فروشگاه ها و غیره را ارائه می دهد.

تبلیغات ویروسی اینترنتی
(Internet viral advertising)

هدف اصلی بازاریابی ویروسی آنلاین این است که توجه کاربران و شاید مشتریان بالقوه اینترنتی را به خود جلب کند و آنقدر جذاب باشد که آنها مایل به اشتراک گذاری این تبلیغات باشند. بیشتر این نوع تبلیغات وب شامل فیلم ها، عکس های خنده دار و میم ها است. برای ساخت یک تبلیغ ویروسی باید از جوک ها و موقعیت های جدید دنباله روی کرد یا فقط روحیه خوب کاربران را جلب کرد.

ایمیل مارکتینگ
(E-mail marketing)

کمپین‌های ایمیلی می‌توانند به حفظ محصولات و خدمات شما برای مشتریانتان کمک کنند. برخی افراد ادعا می کنند که این نوع تبلیغات آنلاین دیگر جواب نمی دهد. ما این موضوع را رد می کنیم. ایمیل مارکتینگ هنوز برای برقراری ارتباط با مشتریان احتمالی و دائمی استفاده می شود. این نوع تبلیغات آنلاین را می توان وبلاگ اینترنتی در صندوق پست نیز نامید.

پانزده سال پیش وقتی یک ایمیل دریافت کردید، آن را باز می کردید. اما امروز شانس باز کردن تمام ایمیل های شما کاهش یافته است. طبق تحقیقات انجام شده به طور گسترده، نرخ باز شدن ایمیل ها در ده سال گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته است. استفاده از بهترین و جذاب ترین سابجکت ایمیل می تواند نرخ باز کردن ایمیل شما را افزایش دهد.

بازاریابی ایمیلی چیز جدیدی نیست، اما با اثربخشی دوباره ظاهر شده است. این نوع کمپین، تبدیل های بالایی را به همراه دارد. به لطف بسیاری از ابزارهای اتوماسیون موجود، می توانید تبدیل بسیار سودآوری را از بازاریابی ایمیلی دریافت کنید. اگر فکر می کنید که خرید یک مشتری جدید ۷ برابر گران تر از نگهداری مشتری فعلی است، می توانید مطمئن باشید که بازاریابی ایمیلی ایده خوبی است.

بسته به بازار شما، ارسال ایمیل به مشتریان همچنان می تواند گزینه مناسبی باشد. به خصوص زمانی که به عنوان بخشی از یک استراتژی گسترده تر گنجانده شود، کمپین های ایمیلی می توانند به حفظ محصولات و خدمات شما برای مشتریان‌تان کمک کنند.

تبلیغ کسب و کارها از طریق پاپ آپ ها
(Pop-Ups)

اگرچه تبلیغات پاپ آپ، خود را به عنوان تبلیغات آنلاین تهاجمی ثابت کرده است، اما هنوز هم به طور گسترده برای تبلیغات در وبسایت های دیگر استفاده می شود. با وجود شهرت بدی که این نوع تبلیغات دارند، اما امکان افزایش درصد تبدیل وب سایت، اطلاع رسانی به کاربران در مورد اخبار، جمع آوری یک پایگاه ایمیل برای کمک مالی بیشتر و بهبود عوامل رفتاری وب سایت را فراهم می کند.

اعلان‌های فشاری تحت وب
(Web push notifications)

چنین نوع تبلیغات آنلاینی مدت زمان زیادی نیست که در حوزه تبلیغات ظاهر شده است و یک نوع تبلیغات بسیار کارآمد است. زیرا ۸۰ تا ۸۵ درصد از کاربران چنین پیام های پاپ آپی را مشاهده می کنند. اولاً اعلان‌های فشار در اپ های وب برای یادآوری دائمی این اپ ها، تغییرات و غیره مورد استفاده قرار می گرفتند. با این حال، تبلیغ‌کنندگان این روش را بسیار امیدوارکننده یافته اند و اکنون از اعلان‌های فشاری به طور گسترده در تبلیغات استفاده می‌شود.

تبلیغ کسب و کار از طریق سئو
(Search engine optimization)

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو مجموعه اقداماتی است که توسط متخصصان سئو برای بهبود دید جستجوی وب سایت با کلمات کلیدی هدف برای افزایش ترافیک انجام می شود. سئو در مقایسه با سایر انواع تبلیغات اینترنتی دارای برخی ویژگی های متمایز است. یکی از تفاوت‌های اصلی، جهت گیری با تأثیر بلندمدت است، زیرا با استفاده از سئو نمی توان ترافیک را به یکباره افزایش داد و مشتریان جدید را جذب کرد.

ایراتن فاندر چندین مطلب در مورد سئو در وبسایت خود منتشر کرده است که هم برای صاحبان فروشگاه های آنلاین و هم برای افراد تجاری که در جایگاه های دیگر کار می کنندف مفید خواهند بود. توصیه می کنیم به مقالات زیر توجه کنید:

همچنین، بسیاری از مطالب جالب دیگر در مورد موضوعات مرتبط و در مورد جنبه های جداگانه بازاریابی دیجیتال را می توان در وبلاگ ایران فاندر یافت.

تبلیغات آنلاین دیگر یک ترند نیست، اگرچه برخی از تجار هنوز هم آن را به این شکل درک می کنند. بلکه آن اکنون یک ابزار ضروری است. به این دلیل که می توان از تبلیغات اینترنتی به طور موثر برای فروش محصولات استفاده کرد. به دلایلی، برخی از شرکت‌ های سنتی و قدیمی هنوز از کار آنلاین و توسعه این حوزه اجتناب می‌ کنند. اما تجربه دیر یا زود کارآیی آن را ثابت خواهد کردو

بیانیه های مطبوعاتی
(Press Releases)

هر بار که کسب و کار شما کاری خبرساز انجام می دهد، ارسال یک بیانیه مطبوعاتی به رسانه های خبری محلی و منطقه ای بسیار آسان است. روابط عمومی یک ابزار رسانه ای قدرتمند برای کمک به ایجاد تبلیغات است. توزیع رایگان از طریق کانال های خبری قابل اعتماد به این معنی است که افراد بیشتری آن را می بینند و احتمالاً هوشمندانه با آن درگیر خواهند شد. چندین وب سایت مانند PRLog و ۲۴/۷ Press Release وجود دارد که می توانید از آنها برای بیانیه های مطبوعاتی خود استفاده کنید.

علائم دیجیتال
(Digital Signage)

این قالب تبلیغاتی در حال افزایش است و یک نوع تکامل تکنولوژیکی تبلیغات سنتی در فضای باز است. علائم دیجیتال روی بیلبوردها، MUPI ها، نمایشگرهای پنجره، ایستگاه های اتوبوس یا هر پایه دیگری که صفحه نمایش دارند، استفاده می شود. کارایی این نوع تبلیغات در توانایی آن برای جلب توجه مشتریان بالقوه در پیش پا افتاده ترین بخش های روز آنها است.

تبلیغ نمایشی کسب و کار
(Display Advertising)

از جمله فرمت های بصری تبلیغات آنلاین، تبلیغات نمایشی است. آنها را «تبلیغات نمایشی» می‌نامند زیرا عموماً حاوی تصاویر یا ویدیوها هستند و در مکان‌های مشخص شده در هر وب‌سایت، مانند وبلاگ، منتشر می‌شوند. این نوع تبلیغات را می توان به طور مستقیم یا از طریق پلتفرم هایی مانند Google Adwords خریداری کرد. هزینه تبلیغات نمایشی با CPC یا CPM تخمین زده می شود

تبلیغ کسب و کار با استفاده از بازاریابی موتورهای جستجو
(SEM یا Search Engine Marketing)

هدف این نوع کمپین ها دستیابی به افزایش آگاهی از برند در مدت زمان بسیار کوتاه است. تنها چیزی که لازم است یک تبلیغ با عنوان، توضیحات و دعوت به عمل یا همان کال تو اکشن است (حتما به شدت بر استفاده از کلمات کلیدی تکیه کنید). بسته به کیفیت وب سایت و CPC تعیین شده، زمانی که کاربران کلمات کلیدی از پیش انتخاب شده شما را در موتور جستجو تایپ می کنند، آگهی نمایش داده می شود. در این مورد، یک پیشنهاد معمولاً بر اساس CPC ایجاد می شود.

این مقاله را حتما بخوانید:  آپدیت محتوا چیست؟ اهمیت بروزرسانی محتوا سایت

تبلیغات بومی
(Native Advertising)

این اصطلاح با نوع کمتر متعارف تبلیغات آنلاین مرتبط است و از یک استراتژی استفاده می کند که از تبلیغات بنری یا محتوای حمایت شده یا همان رپورتاژ آگهی در تلاش برای جلب اعتماد کاربران با ارائه راه حل هایی برای مشکلات آنها استفاده می کند. ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید استفاده کنید اما ساده ترین آنها ایجاد وبلاگ است.

در وبلاگ خود در مورد موضوعات مرتبط با حوزه فعالیت خود صحبت کنید، اما فقط تبلیغ نکنید. چیزی مفید و جالب برای کاربران خود قرار دهید. با استفاده از سئو، بازاریابی ایمیلی و پرورش سرنخ می‌توانید با موفقیت، محتوای مناسب را با توجه به مرحله قیف فروش که مشتریان بالقوه در آن قرار دارند، ارائه دهید. بهترین چیز در مورد تبلیغات بومی این است که مزاحم نیست و برای عموم مردم و افرادی که از مسدود کننده های تبلیغاتی استفاده می کنند بسیار ارزشمند است.

اینفلوئنسر مارکتینگ
(Influencer Marketing)

یک مدل نسبتاً جدید و تا حدودی آزمایش نشده از تبلیغات به خاطر افزایش محبوبیت سلبریتی های و تأثیرگذاران خرد این روزها افزایش یافته است. اینفلوئنسرها که هم در اینستاگرام و هم در یوتیوب محبوب هستند افرادی هستند که فالوور زیادی دارند. اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند هم به رشد برند شما کمک کند و هم انگیزه های فروش را ارائه دهد.

طبق نتایج یک مطالعه ای که توسط SproutSocial انجام شد، میانگین قیمت استفاده از اینفلوئنسر برای تبلیغ یک برند ۲۷۱ دلار برای هر پست است. برای اینفلوئنسرهایی با بیش از ۱۰۰ هزار فالوور، میانگین هزینه هر پست حدود ۷۶۳ دلار بود.

تبلیغ کسب و کار از طریق پادکست
(Podcast Ads)

مزیت تبلیغات بوسیله پادکست این است که مخاطب به پادکست اعتماد بالایی دارد. با افزایش محبوبیت پادکست ها در ده سال گذشته، فرصت های زیادی برای تبلیغ کنندگان وجود دارد تا از مخاطبان علاقه مند استفاده کنند.

تبلیغ کنندگان پادکست اغلب «حامیان مالی» نامیده می شوند، زیرا به پادکست ها اجازه می‌دهند در تجارت باقی بمانند. حامیان مالی معمولاً یک آگهی تبلیغاتی را که میزبان پادکست در هر قسمت ارائه می دهد (مشابه رادیو) می خوانند.

مزیت قابل توجه تبلیغات در پادکست ها این است که مخاطب به شخصی که تبلیغ را می خواند، اعتماد بالایی دارد. بیشتر شنوندگان می دانند که پادکستر، محصولات یا خدماتی را که مناسب مخاطبانش نیست، تبلیغ نمی کند.

ارجاعات
(Referrals)

یکی از ساده ترین راه ها برای رشد کسب و کارتان این است که از کسانی که می‌شناسید، کمک بخواهید. با دوستان، آشنایان، کارفرمایان سابق، سازمان های غیرانتفاعی، مدارس و کالج ها و حتی سایر مشاغلی که مشتریانی دارند که ممکن است به خدمات شما نیاز داشته باشند، تماس بگیرید. به آنها نوع تجارت خودتان را توضیح دهید و از آنها بپرسید که آیا می توانند از خدمات شما استفاده کنند یا می توانند آنچه شما می فروشید  را به افراد دیگری پیشنهاد دهند.

ممکن است این یک رویکرد بسیار ساده به نظر برسد، اما بسیاری از بهترین معاملات تجاری در نتیجه آشنایی با شخصی که به خدمات شما نیاز دارد، اتفاق می‌افتد. یک کوپن آنلاین با یک پیشنهاد جذاب ممکن است برای جذب مشتریان جدید برای بازدید از یک تجارت محلی کافی باشد.

سرمایه گذاری مشترک
(Joint Ventures)

تبلیغ کسب و کار به معنای دریافت پیشنهاد شما در مقابل افراد مناسب است. یکی از ساده ترین راه ها برای انجام این کار، یافتن مخاطبانی است که با بازار ایده‌آل شما مطابقت دارند. یک راه عالی برای انجام این کار، شراکت با مشاغل غیر رقیب است که برای افرادی غیر از مخاطبان هدف شما بازاریابی می کنند. خدماتی را بیابید که به طور بالقوه می توانند به مشتریان شما ارزش بیافزاید و خدمات شما می تواند به مشتریان آنها نیز کمک کند.

سرمایه گذاری مشترک روشی درخشان برای رشد شناخت و فروش برند است. شما می توانید از اعتماد و اقتدار شرکت شریک خود استفاده کنید و آنها می توانند از اعتماد شما بهره مند شوند.

تبلیغ کسب و کار با استفاده از ترافیک وب ارگانیک
(Organic Web Traffic)

البته همه دوست دارند وبسایت شان در رتبه اول گوگل قرار گیرد. با کمی تلاش و تمرکز، هنوز فرصت قابل توجهی برای افزایش دید خود از طریق دسترسی ارگانیک وجود دارد.

ترافیک ارگانیک به سایت همیشه به سودمندی و ارائه مطالب مفید در وبسایت شما بستگی دارد. اگر وب‌ سایتی ایجاد کنید که به سؤالات مشتریان بالقوه‌ تان پاسخ دهد و راه‌حل‌ هایی برای مشکلات آنها ارائه دهد، شروع به جلب توجه خواهید کرد. هرچه افراد بیشتری روی وب سایت شما کلیک کنند، کسب رتبه بهتر در گوگل شروع می شود. اگر بتوانید از وب سایت های دیگر بک لینک بگیرید، این کار به افزایش رتبه سایت نیز کمک می کند.

در حالی که به دست آوردن ترافیک ارگانیک از نظر فنی رایگان است، تلاش زیادی برای رشد آن لازم است. همچنین این کار ممکن است زمان ببرد، بنابراین مهم است که صبور باشید. به ایجاد محتوای نوشتاری و ویدیویی  که می توانید از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، ادامه دهید تا با گذشت زمان این علاقه بیشتر شود.

وبینارهای آنلاین
(Online Webinars)

با برگزاری وبینار یا کارگاه آنلاین مقدماتی، می توانید مخاطبان هدف خود را جذب کرده و اطلاعات تماس آنها را برای پیگیری های بعدی جمع آوری کنید.

ابتدا مکان هایی که مخاطبان هدف شما به صورت آنلاین حضور دارند را مشخص کنید سپس می توانید تبلیغات ساده ای را برای تبلیغ رویدادهای خود اجرا کنید و افراد را وادار به ثبت نام نمایید. برخی از افراد ممکن است در رویداد زنده شرکت نکنند، اما همچنان ممکن است پس از ضبط، آن را تماشا کنند.

افرادی که ایده های ارزشمندی را از کسب و کار شما یاد می گیرند، به احتمال بسیار بیشتری به مشتری تبدیل می شوند. آموزش می تواند راهی عالی برای معرفی خود به گروه جدیدی از افراد بالقوه باشد.

انواع تبلیغات آنلاین ارائه شده در بالا، امکان جذب کاربران زیادی را فراهم می کند و در نتیجه اولین حرکت را برای ارتقای کسب و کارها به سطح جدیدی انجام می دهد. هر نوع تبلیغات آنلاین را می توان به تنهایی آزمایش کرد، نرخ تبدیل و بازگشت سرمایه را ردیابی کرد و بودجه بیشتری را برای حداکثر پوشش در سودآورترین رسانه اختصاص داد.

۳ نوع از انواع تبلیغ کسب و کار به صورت آفلاین

تلویزیون و رادیو زنده
(Live Television & Radio)

با وجود رشد استریمینگ، بسیاری از مردم همچنان تلویزیون تماشا می کنند و می توانند تحت تأثیر تبلیغات پخش شده در این رسانه قرار بگیرند.

ممکن است به نظر برسد که به دلیل رشد نجومی بازاریابی دیجیتال، رسانه‌های «قدیمی» مانند تلویزیون یا رادیو ارزش تبلیغات را ندارند. با افزایش سرویس های استریم مانند نتفلیکس، هولو و آمازون پرایم، برنامه هایتلویزیونی زنده مانند گذشته محبوب نیستند.

بسیاری از مصرف کنندگان هنوز از این رسانه ها استفاده می کنند و می توانند تحت تأثیر تبلیغات قرار گیرند. در واقع، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹، ۹۲ درصد از بزرگسالان حداقل یک بار در هفته به رادیو گوش می دادند و ۹۲ درصد از افراد ۳۵ تا ۶۵ ساله حداقل یک بار در هفته تلویزیون زنده تماشا می کردند.

در حالی که اگر بخش های محلی را انتخاب کنید، ممکن است تبلیغات در تلویزیون یا رادیو گران به نظر برسد، اما دسترسی به آن می‌تواند ارزشمند باشد. بسته به کسب و کارتان، می توانید جمعیتی درگیر را جذب کنید و سپس کاری کنید که شما را به صورت آنلاین یا از طریق رسانه‌های اجتماعی جستجو کنند.

سخنرانی در ایونت های محلی
(Speaking at Local Events)

کنفرانس های صنعتی، سازمان های داوطلب، کتابخانه ها و گروه های تجاری محلی اغلب به سخنرانان برای جلسات نیاز دارند. شما اگر در این جلسات به سخنرانی بپردازید می توانید از تشخیص نام، مخاطبین جدید و تبلیغاتی که از سخنران بودن در این رویدادها به دست می آورید، سود ببرید

در حالی که صحبت کردن در مقابل مخاطبان می تواند برای شما ترسناک به نظر برسد، اما یکی از سریع ترین راه ها برای رشد شبکه و ایجاد اقتدار است. به عنوان یک صاحب کسب و کار، دیده شدن در جامعه محلی شما کلید ارتقای کسب و کار است. حتی اگر به فناوری نیاز نداشته باشد، شبکه سازی ساده می تواند یک تاکتیک بازاریابی موثر باشد. مشتریان بالقوه ممکن است از مکان هایی بیایند که انتظارش را نداشتید.

تبلیغ کسب و کار از طریق رسانه های چاپی/ پست مستقیم
(Print Media / Direct Mail)

مانند تلویزیون و رادیو، افزایش محتوای مبتنی بر وب در رسانه های چاپی کاهش یافته است. با این حال هنوز فرصت های زیادی در رسانه های چاپی و کانال های پست مستقیم وجود دارد.

مطالعه‌ انجام شده در سال ۲۰۱۷ توسط مؤسسه مطبوعاتی آمریکا نشان داد که ۵۸ درصد از مردم خود را عمدتاً چاپ گرا توصیف می کنند و ۲۸ درصد می گویند که بیشتر دیجیتالی هستند. به طور خاص افراد ۶۵ ساله و بالاتر، پنج برابر بیشتر از خرید دیجیتالی، احتمال خرید چاپی دارند.

وقتی صحبت از نامه مستقیم (تبلیغات ارسال شده به صندوق پستی) می شود، USPS گزارش می دهد که ۴۲٫۲ درصد از گیرندگان پست مستقیم، نامه هایی را که دریافت می کنند می خوانند یا اسکن می کنند. همچنین مشتریان پس از کشف یک محصول در یک کاتالوگ، به احتمال زیاد از یک وب سایت بازدید می کنند.

 • مزایا: برای کسب و کار محلی عالی است، می تواند در طول زمان به شناخت برند کمک کند
 • معایب: ردیابی مستقیم نتایج دشوار است، ممکن است برای نمایش نتایج به چندین کمپین نیاز باشد
بسیاری از مصرف کنندگان پس از کشف یک محصول در یک کاتالوگ یا تبلیغات چاپی، به احتمال زیاد از یک وب سایت بازدید می کنند.

اندازه گیری نرخ بازگشت سرمایه حاصل از تبلیغ کسب و کار

به خاطر داشته باشید که اگر برای تبلیغات هزینه می کنید، باید نرخ بازدهی خود را دنبال کنید. این کار برای به دست آوردن دید بهتر برای برندتان عالی است، اما اگر هزینه تبلیغات به شرکت درآمد اضافه نمی کند، ممکن است ارزش هزینه کرد را نداشته باشد.

در مورد مشتری ایده آل خود و نحوه جذب آنها از رسانه فکر کنید. اگر نیاز خاصی وجود داشته باشد که بتوانید آن را برآورده کنید، به مشتریان بالقوه بگویید. اما مانند تمام جنبه های اداره یک کسب و کار موفق، آماده باشید تا صبور باشید و روش های تبلیغات مؤثر و جدید را برای موفقیت در ارتقای کسب و کار خود امتحان کنید.

این ۲۹ استراتژی باید به شما ایده هایی در مورد چگونگی ارتقای کسب و کارتان ارائه دهد. هر تلاش بازاریابی که انجام می دهید باید آگاهی از برند شما  را با مخاطبان هدف خود افزایش دهد.

برای رشد کسب و کار خود در سال ۲۰۲۲ آماده اید؟ irfoundr یک آژانس بازاریابی دیجیتال و توسعه وب است که در تبلیغات PPC، کمپین های رسانه های اجتماعی و ایجاد وب سایت تخصص دارد. برای درخواست مشاوره مشاوره سئو با کارشناسان این سایت تماس بگیرید تا ببینید چگونه می توانند به ارتقای کسب و کار شما در سال ۲۰۲۲ و سال های بعد از آن کمک کنند!

منبع معتبری که درنوشتن این مطلب از آن استفاده کرده ایم: brandastic.com
رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟