برای داشتن ذهنیت ثروتمند چه کار کنم؟ افشای حقایق ناگفته

قبلاً شما را با ۵ اصل اساسی رسیدن به ثروت بیش از حد آشنا کردیم اما بسیاری از ما می پرسند که برای دستیابی به ذهنیت ثروتمند چه کاری باید انجام داد؟

مهمترین قانون جهان: جهان هستی بر پایه‌ی یک نظام و سیستمِ تعریف شدهِ استوار است. سیستمی که قوانین و ساختارهای خودش را دارد. در صورتی می توانید در این سیستم، ثروتمند زندگی کنید که بر اساس همین قوانین پیش بروید. خداوند همینطور که هیچ وقت اجازه نمی دهد ضربان قلب تان یک ثانیه متوقف شود، نظام هستی هم یک ثانیه متوقف نمی شود.

چرا بعضی از آدم ها روزی ۱۸ ساعت کار می کنند ولی به هیچ جایی نمی رسند؟ چون برخلاف جهت رودخانه حرکت می کنند. خداوند در این دنیا به واسطه ی قوانینش، با ما انسان ها صحبت می کند؛ قوانینی در این دنیا حاکم است که اگر ما این قوانین را بدانیم، مثل شنا کردن در مسیر رودخانه می شود، نه بر خلاف رودخانه!

رسیدن به ثروت مثل باز کردن یک گاوصندوق است. اصلا مهم نیست که چه کسی مقابل گاوصندوق ایستاده، اگر رمز را بزنید، گاوصندوق باز می شود. گاوصندوق جهانِ هستی هم به این صورت کار می کند و اصلا مهم نیست که شما کی هستید، چیکار می کنید، کجا به دنیا آمده اید، چه ملیتی دارید و چند سال دارید، اگر رمز را داشته باشید، می توانید در را باز کرده و وارد شوید.

قوانین دستیابی به ذهنیت ثروتمند بسیار ساده است و اغلب اوقات ساده بودن‌شان باعث می شود که به آنها بی اعتنایی کرده و عمل نکنید! آدم ها فریب قوانین پیچیده را برای رسیدن به ثروت می خورند، از این رو ما در این مطلب، به زبان ساده توضیح می دهیم که باورهای محدود کننده کدامند و چگونه می توانید با شناخت آنها، بذر ثروت را در ذهن خود بکارید.

ما در اینجا به عنوان یک لایف کوچ به شما کمک خواهیم کرد تا ذهنیت ثروت سازی داشته باشید. برای اینکار مسیر زیر را در پیش خواهیم گرفت:

 •  شناسایی وضعیت موجود
 •  ترسیم وضعیت مطلوب
 •  در نهایت رفتن به وضعیت مطلوب

۳ سوال طلایی برای شروع ذهنیت ثروتمند

سوال اول: الان کجا هستید؟ کسب و کاری دارید یا نه؟ درآمد فعلی تان چقدر است؟

سوال دوم: به کجا می خواهید بروید؟ می خواهید چقدر درآمد داشته باشید؟

برای پاسخ به این سوال دو فرض وجود دارد:

 • کسب و کاری دارید: درآمد این کسب و کار ماهیانه ۵ میلیون تومان است و دوست دارید درآمدتان به ماهیانه ۱۰ میلیون تومان برسد.
 • کسب و کاری ندارید: در این صورت، جواب این سوال صفر می شود و یا شاید بخواهید بنویسید که می خواهید به درآمد ماهیانه ۱ تا ۲ میلیون تومان برسید.

نکته: برای رسیدن به درآمد و دستیابی به وضعیت مطلوب، اهدافتان را نه خیلی رویایی در نظر بگیرید و نه خیلی محافظه کارانه و محتاتانه!

نکته: اگر شغلی ندارید و درآمدتان صفر است، برای خودتان درآمد مطلوب بین ۳ تا ۵ میلیون در نظر بگیرید و اگر درآمد دارید، وضعیت درآمد مطلوب را ۳ تا ۵ برابر وضعیت موجود در نظر بگیرید. یعنی اگر ماهی ۱۰ میلیون تومان درآمد دارید، وضعیت مطلوب‌تان را ماهیانه بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان در نظر بگیرید.

سوال سوم: برای رسیدن از وضعیت موجود به مطلوب چه کار باید انجام داد؟

باید ذهنیت ثروت سازی داشته باشید، مهارت های ثروت سازی کسب کنید و فعالیت های ثروت سازی انجام دهید تا در مجموع به ثروت برسید.

جیم ران (Jim rohn) می گوید: ثروت میوه های درختی است که ریشه های آن در ذهن شما می روید.

سوالاتی درباره ذهنیت ثروتمند
شروع ذهنیت ثروت ساز

چرا بیش از ۹۰ درصد آدم های دنیا، زندگی باشکوه و ثروتمندی ندارند؟ چون آن ۹۰ درصد انتخاب کرده اند که ثروتمند نباشند، زندگی معمولی داشته و فقیر باشند.

قطعاً برایتان سوال پیش می آید که آیا واقعاً ممکن است که ۹۰ درصد آدم ها اتنخاب کرده باشند که ثروتمند نباشند؟ باید بگوییم بله! خدا فرصت ها را در سر راه ما قرار می دهد، یکی از این فرصت ها استفاده می کند و یکی هم نه. پس ما با انتخاب هایمان زندگی می کنیم و زندگی‌مان را شکل می دهیم و انتخاب های ما از ذهن ما نشأت می گیرد.

مثال: شما که انتخاب کردید برای داشتن ذهنیت ثروتمند آموزش ببینید، با افرادی که حاضر نشدند روی خودشان حتی سرمایه گذاری زمانی کنند، زمین تا آسمان فرق دارید. باید بگوییم که شما انتخاب می کنید که اطلاعات را به کار بگیرید و به نتیجه برسید و یا اصلاعات را به کار نگیرید و اهمال کار کنید و به نتیجه نرسید. سر خودتان کلاه نگذارید و مشتاقانه تا انتها این مطلب را بخوانید.

برای داشتن یک سیستم پولسازی، مهم است که پله پله مراحل یادگیری و تکامل‌تان را طی کنید.

برای رسیدن به ثروت واقعی، بایستی برای خود یک ذهنیت ثروت ساز بسازید. امکان اینکه یک ساختمان ۷ طبقه را از طبقه سوم ساخت، وجود ندارد زیرا اول باید بتن ریزی صورت گیرد و سپس ستون هایش ساخته شود.

نکته کلیدی: مغز ما آدم ها کارش حفظ وضعیت موجود است. درست زمانی که می خواهید تغییر کنید، مغز از این تغییر مقابله و محافظت می کند چون از نظر او هر تغییری خطرناک است و اجازه نمی دهد این خطر برایتان پیش بیاید. به همین دلیل مغز در مقابل آن تغییر ایستادگی کرده و می خواهد که شما را امن نگه دارد.

اگر بیکارید، مغز شما می خواهد که بیکار بمانید چون برای مغزتان، تغییر در زندگی به عنوان یک خطر محسوب می شود. اگر الان فقیر هستید، مغزتان می خواهد همینطور فقیر بمانید و نمی خواهد شرایط را تغییر بدهد. پس باید آگاه باشید که مغز ما انسان ها کارش حفظ وضعیت موجود است، برای همین زمانی که این مطلب آموزشی را می خوانید، می خواهد شما را از ادامه مطالعه بازدارد.

۳ شکی که شما را به خاک سیاه می نشاند!

۱- شک به مدرس: زمانی که می خواهید تغییر کنید، ذهنیت ثروتمند داشته باشید، درآمدتان را افزایش دهید، کارتان را توسعه دهید، کسب و کارتان را ایجاد کنید. اولین کاری که مغزتان انجام می دهد شک نسبت به مدرس است.

۲- شک به آموزش ها: زمانی که مدرس یک چیزی یاد می دهد، مغز به او می گوید که این کار را اجرا نکن چون چیز معتبری نیست و من در آوردی است. بله وقتی به آموزش ها شک داشته باشید، مغزتان می گوید که این کار جواب نمی دهد و به درد بقیه می خورد و برای ما نیست.

۳- شک به خود: به شما می گوید که تو اینقدر توانمند نیستی که بتوانی پیشرفت کنی. تو لایق رسیدن به ثروت نیستی و این برای افسانه ها و کتاب ها است.

نکته: انضباط فردی کمک می کند آموزش هایی که یاد می گیرید را به کار بگیرید. اگر مغز در این ابتدای مسیر موفق نشد، شما را از ادامه مسیر باز می دارد ولی اگر کمی سماجت به خرج دهید، بعد از چند هفته با شما همراه می شود تا به هدفتان برسید.

نکته: وقتی مسیری را شروع کردید، نباید اوسط راه رهایش کنید. اگر شما وسط راه رهایش کنید، وضعیت از قبل هم بدتر می شود. اگر مسیری را شروع کردید باید تا آخر ادامه دهید و متوقف نشوید. همچنین با هر قدمی که برمیدارید، به عقب نگاه کرده و تجربه کسب کنید.

مسیر موفقیت، پولدار شدن و رشد در کسب و کار چگونه است؟

مثل بالا رفتن از یک کوه با ماشین می ماند! شما پدال گاز را گرفته اید تا از یک کوه بالا بروید و به قله برسید، اگر در در اوسط راه خسته شوید و شک کنید، چه اتفاقی می افتد؟ با سرعت چند برابر به عقب بر می گردید، حتی عقب تر از نقطه ای که شروع کرده اید. پس اگر کاری را انجام می دهید بایستی تا آخرش بروید و هرگز نباید متوقف شوید. شما باید آنچه یاد گرفته اید را به کار بگیرید و به صدوقچه تجربیات خود بیافزایید.

نکته: به حرف های دیگران اهمیت ندهید. هر کاری را که شروع کردید، آن را با همکار، دوست و آشنا در میان نگذارید! آدم های اطرافمان آدم های کاملا معمولی اند. این آدم ها افکار معمولی هم دارند و نمی توانند مثل افراد موفق فکر کنند. چون تصمیمات شما برایشان قابل درک نیست.

لطفاً در مسیر رشد و موفقیت با کسی صحبت نکنید، چه لزومی دارد بقیه بفهمند که شما در حال تغییر هستید و مسیر رسیدن به ثروت را شروع کرده اید. وقتی شما در مسیر درست هستید، آنها شاهد پیشرفت شما خواهند بود. در نهایت وقتی به ثروت رسیدید، حساب کار دست‌شان می آید.

شک آفت تجارت و زندگی شما است، پس به خواسته ها و کاری که انجام می دهید، شک نکنید. با دانستن این مهم، نصف راه ایجاد ذهنیت ثروتمند را رفته اید.

تمرکز بر روی هدف
تمرکز بر روی هدف

برای رسیدن به هدف، بر روی ثروت تمرکز کنید!

فکر می کنید در جهان هستی پول به اندازه کافی هست؟ اگر جوابتون بله است، قطعاً شما ذهنیت ثروتمندی دارید و جزء انسان های ثروتمند دنیا خواهید شد زیرا باور کرده اید که پول و ثروت واقعی و به اندازه کافی است، در غیر اینصورت شما به خودتان دروغ می گویید و این باور را دارید که پول به اندازه کافی نیست و ثروت دست یک عده ی خاص محدوده است.

بر اساس اصل پارتو، ۸۰ درصد پول جهان در دست ۲۰ درصد انسان ها است.

مصرف سیگار سال گذشته در ایران بالای چند هزار میلیارد تومان بوده است. مردم ایران بالای چند هزار میلیارد تومان سیگار کشیده اند و این را بین ده میلیون نفر سیگاری در ایران تقسیم کنید، حالا سوال این است که پول دست مردم است یا نیست؟ چگونه مردم برای خرید سیگار پول خرج می کنند ولی برای محصولی که شما به بازار ارائه می دهد پول خرج نمی کنند؟ چون در ذهنیت شان مشکل دارند و بر این باورند که پول نیست و ثروت محدود است.

مصرف فست فود در ایران بیشتر از پانزده هزار میلیارد تومان بوده است. حالا بنظرتان مردم پول دارند یا نه؟ ۹۰ درصد آدم ها اعتقاد دارند که پول نیست و پولشان را فقط برای آن ۱۰ درصدی خرج می کنند که آنها را افراد ثروتمند می نامیم. هر چه این چرخه و باورها ادامه یابد، افراد ثروتمند پولدار تر می شوند.

تمام محدودیت های ما برای موفقیت، درون ذهن ماست. دقیقاً این قانون نظام هستی است که ما در زندگی به هر چیزی باور داشته باشیم با همان روبرو خواهیم شد.

کسی که می گوید ثروت نیست و مردم پول ندارند، و کسی که می گوید کار نیست، محدودیت در ذهن اوست. در دنیای واقعی خیلی ها هستند که کار ندارند ولی کسی که ذهنیت ثروتمند درستی دارد، هم کار و هم درآمدی خوب دارد. خواهشاً ذهن تان دنبال استثنا نباشد!

یک تجربه جالب: همان آدم هایی که می گفتند پول ندارند و نمی توانند هزینه ای برای آموزش خود صرف کنند و یا یک کسب و کار راه بیندازند، در صف گرفتن کد بورسی ساعت ها ایستادند تا بتوانند کل پول‌شان را سرمایه گذاری کنند که بعدا هم آسیب هایی دیدند.

این مقاله را حتما بخوانید:  نکات کلیدی جهت آموزش روابط عمومی دیجیتال به مبتدی ها

حتما یکبار در زندگی شنیده و یا اینکه تجربه کرده اید که بسیاری از آدم ها می گویند: «فلان سال زمینی برام پیشنهاد شد که اگر می خریدم، الان قیمتش ۵۰ یا ۱۰۰ برابر شده بود. فلان رفقیم دقیقا رفت همان زمین را خرید و الان چندصد برابر سود کرده» حالا سوال این است که چرا تو آن زمان زمین را نخریدی، همان سالی که پول هم داشتی؟ جواب کاملاً واضح است: چون باورش را نداشتید.

خدا سر راه ما فرصت ها، ایده ها و امکانات را قرار می دهد. وقتی باور و ذهن‌مان مشکل داشته باشد، به راحتی این فرصت ها را نادیده می گیریم.

این یک قانون است: اگر باور کنید که پول به دست می آورید، حتما می آورید. اگر باور کنید که پول به دست نمی آورید، حتما به دست نخواهید آورد. یادتان باشد که این قانون اول داشتن ذهنیت‌ثروتمند است اما شرط کافی و لازم برای رسیدن به ثروت نیست. باید علاوه بر ذهنیت ثروت ساز، مهارت و فعالیت های ثروت ساز هم به دست بیاورید.

پول چیست؟ ما چرا بی پول هستیم؟ اگر می خواهید یک دوره آموزشی به دور از سخنان انگیزشی و کاملاً منطقی پیدا کنید، دوره جامع پول محمد پیام بهرام پور می تواند به شما کمک کند.

آزمونی برای ارزیابی ذهنیت ثروتمند

به این ۵ جمله از ۱ تا ۱۰ نمره دهید. اگر با جمله ای که گفته شد:

 • کاملا موافق هستید = نمره ۱۰
 • اگر با آن کاملا مخالف هستید = نمره ۱
 • اگر تا حدودی مخالف و تا حدودی موافق بودید = نمره بین ۲ تا ۹

جمله ۱: پول درآوردن بسیار ساده است. (اگر شبانه روز در حال کار کردن هستید و زمان هایی که کار نمی کنید و همش در حال فکر کردن هستید، نگران، ترس از آینده و هنوز کسب و کار ندارید. باید به این جمله نمره ۱ دهید.)

جمله ۲: در ایران پول درآوردن خیلی خیلی ساده است.

جمله  ۳: من در هر بیزینسی باشم، پول خوبی به دست میارم.

جمله ۴: من از فقر و تحریم و شرایط ناگوار دنیا و ایران، اصلا حرف نمی زنم.

جمله ۵: من عاشق آدم ها هستم و هروقت پولی به دست بیاورم به افراد نیازمند کمک می کنم.

 • اگر جمع نمرات ۵ جمله بالایی ۱۰ است، علاوه بر اینکه تا آخر عمر، خودت فقیری بلکه آدم های اطرافت را هم فقیر خواهی کرد.
 • اگر جمع نمرات بین ۱۰ تا ۳۰ است، این افراد هم آدم های فقیری اند. یعنی در زندگی‌شان یا هیچ درآمدی ندارند و یا درآمدهای به شدت پایین دارند. ولی این افراد، آدم های مضر برای خودشان هستند و با بقیه کاری ندارند.
 • اگر جمع نمرات بین ۳۰ تا ۴۰ است، این افراد سال ها کار می کنند و سال ها در حال وام گرفتن و پول جمع کردن برای رسیدن به اهداف کوچک شان هستند.
 • اگر جمع نمرات بین ۴۰ تا ۵۰ است، این افراد جزء گروهی هستند که در زندگی به آزادی مالی می رسند و ثروتمند می شوند.

نکته: اگر نمره تان بالای ۴۰ باشد و در آزادی مالی نباشید، پس در توهُم این هستید که ذهنیت ثروتمند دارید.

به راستی که خداوند مؤمن را تا زمانی که دیگران را یاری رساند، یاری می کند و کسی که یک گرفتاری از گرفتاری های مردم را در دنیا برطرف کند، خداوند هفتاد گرفتاری از گرفتاری های دنیا و آخرت او را برطرف می کند.

مثال مهم: شخصی رستوران دارد و می گوید بدبخت شدم، یکی آمده و کنار مغازه ام رستوران باز کرده است! کسی که به این باور برسد که خزانه ثروت خداوند محدودیت ندارد و اگر نیتش خدمت رسانی باشد و کار درست را درست انجام دهد، به این خزانه نامحدود وصل می شود و هیچ نگرانی از این بابت با رقیبش ندارد. خداوند به هر دو رستوران به اندازه کافی مشتری می رساند ولی چرا کنار فروشگاه ما یک فروشگاه دیگر می زنند، فروش ما نصف می شود؟ چون باورمان این است که ثروت و مشتری محدود است. (البته از دیدگاه بیزینسی، شاید رستوران جدید امکانات و نحوه رفتار و بازاریابی مناسبی دارد)

باید یادآور شویم که شما بایستی ذهنیت، مهارت و فعالیت های ثروت ساز را کنار هم داشته باشید.

کائنات: سیستم جهان هستی و نظام هستی، کارش اثبات باورهای ما است. هر آنچه که در زندگی به آن باور داشته باشید، این سیستم و کائنات دست به دست هم می دهند تا آن را در زندگی شما جاری سازند. هر بار که کارهایتان آنگونه که می خواهید پیش نمی رود و شما دچار تشویش، نگرانی و ترس می شوید. بدانید که باور محدودکننده دارید که باید آن را برطرف کنید.

اگر می خواهید ذهنیت ثروتمند داشته باشید، ابتدا باید باورهای محدودکننده خود (ذهنیت فقر ساز) را شناسایی کنید و سپس ذهنیت ثروت ساز خود را با کمک تمرین ها و مراقبت ها جایگزین آن کنید.

برای شناخت دقیق باورهای محدود کننده خود، این مقاله را حتماً بخوانید: ۵ قانون واقعی ثروتمند شدن + ۲ نکته طلایی برای پول در آوردن

خدواند و ذهنیت ثروتمند
از چه کسی باید بخواهید؟

لطفاً بگذارید خداوند کارش را انجام دهد!

در فرهنگ اروپایی و آمریکایی عدد تغییر و رشد ۲۱ روز است ولی در کتب آسمانی مثل قرآن، انجیل و تورات، این عدد ۴۰ روز می باشد. تحقیقات و تجربیات نشان می دهد که عدد ۴۰، عدد قدرتمندی برای تغییر و رشد می باشد.

پیشنهاد می شود از چله گرفتن و چله نشینی برای رشد تغییرتان استفاده کنید. به مدت ۴۰ روز، هر روز ۱۰۰ بار باورهای درست و جملات تاکیدی جذب پول و ثروت را برای خودتان تکرار کنید. مثالاً هر روز ۱۰۰ بار بگویید من عاشق ثروتم و ثروت عاشق من است. یا ۱۰۰ بار بگویید من در هر کاری وارد شوم، ثروت زیادی به دست می آورم. وقتی تمرین چله نشینی ثروت را شروع می کنید، نشانه ها را ببینید و آنها را در دفترچه ای ثبت کنید. نوشتن و مرور روزانه نشانه ها و نتایج، اول صبح و قبل از خواب، باعث رشد بیشترتان می شود.

این مقاله را حتما بخوانید:  آموزش نوشتن رزومه کاری در 10 دقیقه + 6 رزومه ساز آنلاین

نکته: قدرت نوشتن را هیچوقت دست کم نگیرید. علاوه بر تمرین چهل روزه ایجاد ذهنیت ثروتمند و نوشتن نشانه ها و حرف هایی که در اثر تغییر باورها پیش می آید، هر روز به نوشتن خواسته هایتان نیز بپردازید.

لطفاً چگونگی رسیدن به درآمدتان را طراحی نکنید. به عبارتی دست خدا را نبندید!

اگر به دنبال این هستید که در ماه آینده ۱ میلیون، ۱۰ میلیون، ۱۰۰ میلیون و یا ۱ میلیارد درآمد داشته باشید، از خدا نخواهید که فروش شرکت ۴۰ درصد افزایش پیدا کند تا بتوانید ۱۰ درصد از سود شرکت را بردارید! با این کار دست خدا را می بندید. شما چه کار دارید به اینکه خداوند آن ثروت را از کجا می خواهد به شما برساند؟! چرا می گویید فروش فلان شرکت که در آن کار می کنید، چند صد میلیون بالاتر برود تا شما بتوانید به واسطه آن، به سود یا درآمد اصلی برسید. این کار اشتباه است!

البته ما به شما نمی گوییم که برنامه ریزی و هدف گذاری نکنید، بلکه منظورمان این است که فکر نکنید که قرار است فقط از یک مسیر به شما ثروت برسد. اینکه به این موضوع متمرکز شوید که فقط و فقط از یک مسیر که در ذهن شما است به درآمد می رسید، بستن دست خدا می باشد. اجازه دهید خداوند به شیوه ی خودش این کار را برایتان انجام بدهد. شما درآمدتان را اعلام کنید، چیزی را که در زندگی‌تان می خواهید اعلام کنید، خداوند بی نهایت راه روبرویتان قرار می دهد و به چیزی که می خواهید می رساند. بله خداوند به واسطه ی افکار جدید، انسان های جدید و اتفاقات، راه های مختلفی را روبرویتان قرار می دهد.

خداوند بعضی وقت ها یک فکر به ذهن شما می آورد که باعث می شود شما در همان کاری که هستید، درآمدتان افزایش پیدا کند. بعضی وقت ها فکری به ذهن‌تان می آورد تا به سمت کار جدید، محصول جدید، بیزینس جدید یا یک سرمایه گذاری جدید بروید. کافیست شما اعلام کنید که در زندگی‌تان چقدر می خواهید یا چه چیزی می خواهید! پول، ماشین، خانه و… ولی دست خداوند را به هیچ عنوان نبندید؛ نگویید به واسطه ی فلان کار، به واسطه عشق و علاقه ام، به واسطه مهارت و تخصصی که دارم، می خواهم به پول برسم. امیدواریم منظورمان را به خوبی درک کرده باشید چون چه بخواهید و چه نخواهید، ذهنیت ثروتمند زندگی تان را متحول می کند.

ضرب المثل هایی که باعث باورهای محدود کننده در ما می شود:

 • پول چرک کف دست است (با تکرار این جمله می گوییم که پول ارزشی ندارد.)
 • پول کثیف است (قطعا شما از کثیفی بدتان می آید، آنوقت چطور می خواهید به پول برسید.)

باورهای ثروت ساز را در ذهن خود بگنجانید:

 • فقر عامل سیاهی انسان در دنیا و آخرت است.
 • فقر زمانی که از یک در وارد می شود، ایمان از در دیگر خارج می شود.

پول نه چرک کف دست و نه کثیف است و نه آدم ها را بد می کند! شما باید تنها از خداوند بخواهید، باورهایتان را بشناسید و اصلاح کنید، مهارت های لازم را کسب کنید و دیوانه وار تلاش کنید.

اگر کارهای فوق را به طور مداوم انجام دهید، پولی وارد زندگی‌تان می شود که قطعاً خودتان هم تعجب می کنید. امروزه اکثر کسبه بازار می گویند: «بازار خرابه، وضعیت مردم بده، پول دست مردم نیست، مشتری نیست، وضع همه ی کسب و کارها راکد هس» خب کسی که باور و ذهنیتش این است، قطعاً هیچ مشتری ای سمت مغازه یا شرکتش نمی آید و بطبع هیچ تلاش و تقلایی هم در این راستا انجام نمی دهد!

بزرگترین دشمن رسیدن به نتیجه:

 • می‌دانم
 • بلد هستم

اگر می دانستی، این دانستن تو باید با اقدام توأم می شد و اگر اقدام نکردی و به ثروت نرسیدی، در واقع نمی دانستی! این می دانم ها و من بلدم ها، زندگی‌تان را نابود می کند. دستیابی به ذهنیت ثروتمند ، سخت اما ساده و واضح است. سخت یعنی اینکه باید زمان بگذارید و ساده یعنی اینکه خیلی پیچیده نیست. باید دست اندازها را شناسایی کرده و برطرف نمائید.

توصیه پایانی: تفکر ماکروویوی نداشته باشید!

یادتان باشد همواره در همه مراحل بیزینس و زندگی‌تان، تفکر کاشت، داشت و برداشت را جایگزین تفکر مایکروویوی کنید. اکثر ما بسیار عجول هستیم و طرز فکر مایکروویوی داریم که متأسفانه بسیار خطرناک می باشد و ما را از پیشرفت باز می دارد. البته عجله داشتن با شتاب داشتن دو چیز متفاوت است؛ عجله داشتن خوب نیست ولی شتاب داشتن خوب است.

آنهایی که صبح از خواب بیدار می شوند و می گویند پس نتیجه چی شد؟ اکثراً آنهایی هستند که دانه را کاشته اند و هر روز این دانه را از خاک برمی‌دارند و می گویند چرا هنوز رشد نکرده و دوباره دانه را در خاک می گذارند و دوباره صبح دانه را از خاک بیرون می‌کِشند و منتظر رشدش هستند. این دانه رشد نمی کند چون با هر بار کشیدن از خاک به بیرون، جانش را می گیرند. پس ما هر بار که صبح بیدار می شویم و با ناراحتی به خودمان می گوییم نتیجه چه شد؟ در واقع خودمان را داریم می کُشیم و مانع رشد خودمان می شویم.

قوی باشید و از امروز تصمیم بگیرید که خودتان را به خودتان اثبات کنید.

رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

8 دیدگاه برای “برای داشتن ذهنیت ثروتمند چه کار کنم؟ افشای حقایق ناگفته

 1. رسول گفته:

  عالی بود استفاده کردم، باورهای ذهن ثروتمند در این مقاله به خوبی توضیح داد شده و خلاصه و کاربردی بود.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟