بیوگرافی ساراناز مقیمی روانشناس، مشاور و بنیانگذار مؤسسه سارای

ساراناز مقیمی

بیوگرافی نوعی سبک در ادبیات است که هدفش شرح و توصیف بخشی از زندگی یک فرد می باشد. در این نوع سبک نوشتاری سعی می شود ابعادی آموزنده یا انگیزه بخش از زندگی یک فرد بیان شود. بیشتر زندگی نامه ها بر اساس یادداشت ها و سخنان شخصی یک فرد بوده و به فهرست کردن اطلاعات در مورد یک شخص مانند محل تولد، سالروز تولد و تاریخ رخدادها محدود نمی‌شود بلکه معمولا به مشکلات، شادی ها و فراز و فرودهای زندگی آن شخص می پردازد.

شما با خواندن بیوگرافی احساس می کنید که خود آن فرد در مقابل شما نشسته و تمام پیچ و خم های زندگی خود را برای شما تعریف می کند. ما در این مجموعه مقالات در ایران فاندر سعی می کنیم کارآفرینان موفق ایرانی را معرفی و خلاصه ای از زندگینامه آنها را برای شما بازگو کنیم.

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که سرکار خانم ساراناز مقیمی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود. در این مقاله می خواهیم چالش ها و تجربیات زندگی دکتر مقیمی را با شما به اشتراک بگذاریم.

دکتر ساراناز مقیمی یکی از حاذق ترین و جذاب ترین روانشناسان حال حاضر ایرانی که با دانشی عمیق در زمینه خودشناسی، شخصیت شناسی، رشد و توسعه فردی در حال فعالیت هستند. ایشان همچنین بنیانگذار و مدیر مؤسسه سارای، اولین مجموعه شیمی و دارو در کشور می باشند و به علاقه مندان در حوزه شیمی و دارو در ایران خدمات ویژه ای (از آموزش تا مشاوره) را ارائه می دهند. هدف او از تأسیس این مجموعه، تربیت نیروهای متخصص و خبره جهت ورود به بازار کار صنایع شیمی و دارویی کشور است.

واقعیت این است که دکتر ساراناز مقیمی به خاطر برخورداری از شخصیت کاریزماتیک، افراد را جذب خود کرده و به طور هوشمندانه ای آنها را در مسیر رسیدن به هدف و موفقیت، راهنمایی می کند و راه را برایشان هموارتر می سازد. از این رو ما به او لقب «ملکه ذکاوت و جذابیت» را می دهیم.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در زندگی و کسب و کار، به علت نبود دانش نباشد. کاش ما راهبرانی شبیه ساراناز مقیمی را در کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از انسان های مشتاق تغییر و کارآفرینان نوپا، حمایت و پشتیبانی کنیم.

شرح مختصر
ساراناز مقیمی
محل تولد : تهران - ساکن تهران
میزان تحصیلات : دانش آموخته شیمی تجزیه و روانشناسی
سمت : مؤسس و مدیرعامل موسسه سارای - روانشناس کاربردی و مشاور رشد و توسعه فردی

ساراناز مقیمی کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه دکتر مقیمی روانشناس، مشاور و مدیر مؤسسه سارای

دکتر مقیمی در یک روز گرم تابستانی به دنیا آمد. او فصل تابستان را دوست دارد زیرا در این فصل زیباترین ارمغان و هدیه‌ ای که هرکسی می‌ تواند از خدا دریافت کند، به دستش رسید، هدیه‌ ای به نام زندگی! او می گوید: «هر سالی که می گذرد و روز تولدم فرا می رسد، خداوند مهربان را بیشتر سپاسگذارم زیرا این هدیه را رفته رفته بزرگ تر می کند»

زندگینامه دکتر مقیمی مدیر موسسه سارای
دکتر ساراناز مقیمی

خاطرات دوران کودکی و تحصیل ساراناز مقیمی

یادآوری خاطرات کودکانه باعث می شود لبخندی عمیق روی لب های خانم دکتر مقیمی شکل بگیرد. او فرد درونگرایی است و در کودکی بسیار هیجانی، کنجکاو و اهل یادگیری بود. به خاطر اینکه عاشق طبیعت بود، همیشه می خواست که در طبیعت بازی کند.

در دوران تحصیل بسیار بازیگوشی و شیطنت می کرد اما آرمانگرا بود. به طوری که در مدرسه به دلیل توانمندی و استعدادی که در حل مسائل گوناگون و ارتباطات داشت، جزو نفرات برتر تیزهوشان شد. از فرصت های به وجود آمده سریع و به موقع بهره می جست و به همین خاطر از ۱۰ سالگی به عنوان دختر با فراست معروف شده بود.

در محیط مدرسه با کسی بیش از حد صمیمی نمی شد و دوستان اندکی در کنارش بودند. در هوش کلامی رقیبی نداشته و با جملات به موقع، دیگران را به راحتی متقاعد و در مشاجرات، آنها را دعوت به سکوت می کرد. فردی کم حرف و درونگرایی بود اما مسلط و بی نقص صحبت می کرد و در کنفرانس ها به عنوان یک ارائه دهنده می درخشید.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی سرنا امینی طنزپرداز و کمدی بلاگر اینستاگرامی

از تحصیلات در رشته تجربی تا روانشناسی

ساراناز مقیمی می گوید: «تنوع در یادگیری برایم جذابیت داشت! از اینکه تک بعدی باشم، بیزار بودم و همیشه تکرار برایم خسته کننده بوده و هست»

با گذشت زمان، با چالش ورود به دانشگاه مواجه شد. در دوران تحصیل به سه رشته علوم تجربی، انسانی و هنر علاقمند بود و حتی از سنین کم به پزشک شدن، استاد دانشگاه بودن، روانشناسی و موسیقی فکر می کرد. بنابراین تصمیم گرفت در دوران دبیرستان رشته تجربی را انتخاب کند و در دانشگاه به صورت آکادمیک در رشته های شیمی و روانشناسی به تحصیل بپردازد و هنر را هم برحسب علاقه و تفننی دنبال کرد و از این کار بسیار لذت می برد.

او بعد از تحصیل در رشته شیمی، با توجه به علاقه و استعدادی که در زمینه خودشناسی و خود مدیریتی و شخصیت شناسی داشت و به مباحث رشد و توسعه فردی علاقمند بود، وارد این حوزه سرنوشت ساز شد. همیشه حس خوبی در درونش برای کمک به افراد مختلف برای عبور از چالش هایشان داشت، از این رو به راحتی توانست به رشد فکری و شخصیتی جمع کثیری از جامعه به عنوان یک لایف کوچ کمک کند.

آن برهه دقیقاً زمانی بود که تصمیم گرفت رشته روانشناسی را به عنوان رشته دوم انتخاب کرده و به صورت آکادمیک در آن شروع به فعالیت کند. البته بایستی بدانید از قبل در زمینه روانشناسی مطالعات کاربردی بسیاری داشت و ناآشنا به آن نبود.

رزومه و تحصیلات ساراناز مقیمی سارای
موسس و مدیرعامل موسسه سارای

اولین جرقه شروع کار

دکتر مقیمی با توجه به مهارت و مطالعاتی که داشت، کارش را با دانش کافی و با تسلط کامل استارت زد و در این زمینه مبتدی نبود. هم اکنون کسب و کارش در حال گسترش و پیشرفت است و سعی می کند هر روز همگام با شرایط بروز تکنولوژی و دنیای علمی، رو به جلو حرکت داشته باشد و پیشرفت کند.

در مجموعه سارای به افراد کمک می شود که خودشان را بهتر بشناسند و با نقاط ضعف و قدرتشان آشنا شوند. بله مجموعه سارای کمک می کند تا افراد دقیقاً بدانند که در چه زمینه ای استعداد و علاقه دارند و درباره بازار کار و فرصت های شغلی رشته شیمی اطلاعاتی را در اختیارشان قرار می دهند. افراد با توجه به علاقه و استعدادی که دارند، می توانند در دوره های مختلف موسسه سارای شرکت کنند و در مسیر موفقیت گام بردارند.

از دوره های مختلف مؤسسه سارای می توان به دوره های زیر اشاره کرد:

 • دوره فارماکولوژی و دارو شناسی
 • دوره ی جامع طراحی دارو
 • دوره تکنسین داروخانه
 • دوره کارآفرینی در شیمی و EMN
 • دوره فرمولاسیون محصولات آرایشی بهداشتی
 • دوره گیاهان دارویی

نقش خانواده در پیشرفت دکتر ساراناز مقیمی

اولین تجربه کسب درآمد ایشان به سن ۱۹ سالگی برمی گردد که از راه تدریس و برایش خیلی لذت بخش و خوشایند بود.

در مسیر موفقیتش، خانواده اش نقش مهمی داشتند زیرا خانواده به عنوان اولین امن‌گاه، پناهگاه و منبع یادگیری می ماند که انسان ها بیشترین آموزه های خود را از آن به دست می آورند. باید بگویم تأثیر خانواده در زندگیش بسیار مثبت بوده است. همچنین از همان ابتدا حمایت و همراهی بی دریغ شان نسبت به او در مسیر دستیابی به اهدافش، قوت قلبی بزرگ برایش بود.

همراهی مادر فهیم با قدرت درک بالایی که داشت را یکی از دلایل مهم در موفقیتش می داند، چراکه در این مسیر، خودش نیز با استعداد و خلاقیت هایی که دارا بود، هیچوقت از آموزش دیدن دست برنداشت. همیشه مشغول مطالعه و یادگیری چیزهای جدیدی در زندگی اش بود و هست که این فعالیت ها بسیار در مسیر توسعه و پیشرفتش تاثیرگذار بوده است. بنابراین جایگاهی که امروزه در آن قرار دارد را به خانوده علی الخصوص مادر مهربانش مدیون می باشد.

دوره دگرگونی من به دست من:

 • خودرهبری
 • هوش هیجانی و معنوی
 • رشد و توسعه فردی
 • خودشناسی و شخصیت شناسی
 • جنگ خاموش

دوره کولاک آرامش: این دوره یکی از محبوب ترین دوره های رشد و توسعه فردی می باشد که همیشه مورد توجه مخاطبین قرار گرفته است.

بیوگرافی دکتر ساراناز مقیمی
ساراناز مقیمی کیست؟

پاسخ به چند سوال متداول از دکتر ساراناز مقیمی

۱- فعالیت های روزمرگی دکتر مقیمی چیست؟

 • سعی می کند هر روز برنامه های جذاب و متنوعی برای خود داشته باشد.
 • مطالعه و آموزش را همیشه در برنامه روزانه خود می گنجاند.
 • در لایف استایل، در کنار خانواده بودن را در الویت گذاشته است.
 • از برنامه های تفریحاتی اش در طول هفته می توان به ورزش، موسیقی، مطالعات گوناگون، دیدن فیلم و رفتن به طبیعت اشاره کرد.
 • مشاوره و تدریس را نسبت به تفریحاتش، مهمتر و جذاب تر می داند و از این کار لذت می برد.
این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی سعید حسینی بنیان گذار لیون کامپیوتر و دیلباب

۲- بزرگترین هدف تان در زندگی چیست؟ چه چیزی می خواهید به دست بیاورید؟

 • به راه انداختن اتفاقی تازه و درک قوانین دنیا
 • اثبات ارزش های واقعی انسان و محافظت از زیبایی های دنیا
 • رسیدن به آزادی برای پیدا کردن خود و دیگران در جهت ایجاد جذابیت های بی نظیر عاطفی
 • دستیابی انسان به ارزش های پایدار و درک قوانین بنیادین جهان هستی
 • ایجاد چشم اندازهای جدید و خلاقانه برای پیوستن به هر رویایی
 • ارائه راهکارهای برنده در زندگی و درک انعکاس تمام فرآورده های فکری و انقلابی روانی در انسان
 • کمک به مبارزه با ضعف هویت و ایجاد مدل های ذهنی قدرتمند در افراد
 • تسلط بی نظیر هر فرد بر دنیای درون انسان و رهایی از حماقت و بی محتوایی
 • شناخت خود و جهان هستی و رسیدن به درکی عمیقی از خالق

۳- آیا در زندگی احساس خوشبختی می کنید؟

هر انسانی در طول زندگی خود با چالش ها، مشکلات و مصیبت هایی مواجه می شود اما چیزی که حال دلش را بد می کند، هیچکدام از این موارد نیست، حال بد دل به خاطر نداشتن وجدان و روح آلوده به گناهانی است که از روی عمد انجام می دهیم! پس انسان تا زمانی که وجدانش در اوج بیداری باشد، حال دلش خوب بوده و احساس خوشبختی می کند.

۴- با چه چالش هایی در مسیر موفقیت روبرو شده اید؟

 • عدم درک محیط و افراد و ناباوری در توانمندی یک فرد جوان در ارائه مهارت های خویش، یکی از چالش ها است.
 • اصولاً یک فرد جوان در محیط کار به سادگی پذیرش نمی شود و مورد حمله افراد مختلف قرار می گیرد.
 • روحیه تهاجمی داشتن بسیاری از افراد که خود رای و بی ثبات هستند و پذیرشی از افکار و استعداد افراد جوان تر را ندارند.
 • همیشه عده ای قربانی بخل و حسادت و عقده های افراد دیگر می شوند. این بدترین اتفاق برای یک تازه وارد به دنیای جدید کاری است.
 • خیلی ها می خواهند ارزش های یک فرد را به ضد ارزش تبدیل کنند تا مبادا از خودشان موفق تر شود.

۵- نگرش شما درباره شکست چیست؟

واهمه ای از شکست ندارم زیرا من شخصیت خونسردی دارم و کمتر پیش آمده که نگران شوم و بترسم. از نظر من باید از عقل و احساس، توام باهم استفاده کرد. خدایی هست که من را بدون شک در مسیری که لایقش هستم، قرار می دهد. شهود همان صدای خداست که به ما الهام می کند چه راهی را انتخاب نماییم.

همیشه توکل به خدا بزرگترین دلیل آرامش روانی ام بوده تا اینکه بتوانم بدون کلنجار رفتن و بدون افکار پوچ درست عمل کنم. باید بدانید که من در مسیر رسیدن به خواسته هایم به هیچ راه غلطی متوسل نشدم و هرگز خودم را با دیگران مقایسه نکرده و نمی کنم.

۶- برای کسانی که می خواهند کسب و کاری را شروع کنند، چه پیشنهادی دارید؟

به این معتقد هستم که باید از هر شروعی در جهت کسب آگاهی استقبال کرد چون عالم بودن باعث احساس خودکارآمدی می شود و انگیزه زندگی را بالا می برد. باید بدانید که این موضوع افسردگی را از افراد دور می کند.

فردی که مسلط به علوم گوناگون است، هرگز و هیچ زمان اجازه نمی دهد فرهنگ غلط و آدم های نادان، در زندگی اش نقش داشته باشند. انسان باید مجموعه ای از افکار صحیح باشد که همزمان باهم عمل می کنند و این فقط در صورتی امکان پذیر است که شخص، اهل علم و دانش باشد.

برخی ویژگی ها و علایق ساراناز مقیمی

به نوشتن علاقمند می باشد و از سن کم نویسندگی می کرد، به طوری که دیگران حیرت زده می شدند. دکتر مقیمی نویسنده مقالات آموزشی در نشریه دانشگاه کارآفرین است و اکثر افراد او را با قلم جذابش می شناسند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی سینا سینری کارآفرین و میلیونر ایرانی E-Commerce

به تیرندازی علاقمند بوده و ورزش های رزمی را دوست دارد؛ او هم اکنون مربی و داور ورزش های رزمی هم هست. حل مسائل پیچیده همیشه برایش جذاب می باشد زیرا معتقد است که دارای قدرت شهود بالا بوده و استعداد و دانش عمیقی در شناخت شخصیت انسان ها دارد.

مهربان، صبور و انعطاف پذیر هست. قدرت عکس العمل بالا و داشتن رفتارهای به موقع داشتن درک بالا از احساسات دیگران توانمندی در صحبت و فن بیان و متقاعد سازی دیگران شخصی هست که دلش هرگز نترسید و با اعتقاد به معجزه و اینکه هر غیرممکنی می تواند، ممکن شود. به فرکانس های منفی بی توجه بوده و همواره امیدوار به آینده زندگی کرده است. جذاب، باهوش، با ذکاوت، خلاق، کم حرف، مبهم، پیچیده هست و حس رهبر بودن را دارد. به معجزه به شدت معتقد است و از شهود پیروی می کند.

دوره طراحی دارو و فارماکولوژیبرخی جملات و سخنان دکتر ساراناز مقیمی

 • در دل دنیای قشنگم آدم های بی محتوا را راه نمی دهم.
 • من همیشه فقط شبیه خودم هستم.
 • حضور پیدا کن در جایی که انتظارش نیست و هر ضرری را به منفعت تبدیل کن.
 • برای فرار از یک درد، به درد بزرگتر پناه نبرید.
 • همیشه در ذهنت یک مهر باطل شد داشته باشید.
 • خدایی که حافظ مراد دل من است، هرگز نخواهد خوابید.

سوابق شغلی و اجرایی

 • مدرس دانشگاه و مجموعه های مختلف
 • روانشناس کاربردی، مشاور رشد و توسعه فردی
 • مشاور سازمانی چندین مجموعه و برند معتبر در ایران
 • کوچ فردی تعدادی از پزشکان، بازیگران، ورزشکاران و خوانندگان خوب کشور
 • دانش آموخته شیمی تجزیه و روانشناسی
 • مسلط به علوم طراحی دارو و فارماکولوژی

چکیده تجربیات دکتر ساراناز مقیمی و توصیه ویژه به مخاطبان

از نظر دکتر مقیمی هر فرد شخصیت منحصر به فرد و پتانسیل موفقیت و درخشیدن را دارد، فقط کافی است خودش را بشناسد و در مسیر رسیدن به اهدافش تلاش کند. بنابراین در مرحله اول بایستی: خودشناسی داشته باشید! ایشان معتقدند که در ابتدای کار بایستی خودتان را خوب بشناسید و در راستای آن آموزش ببینید.

دکتر مقیمی در اینباره توضیح می دهد: «من به شما قول می دهم که هیچوقت از آموزش دیدن پشیمان نخواهید شد. روی خودتان تمرکز کنید و خودتان را خوب بشناسید. بله خودت را بشناس تا به آرامش دل مبتلا شوی! موقعیت خودتان را بسنجید و با شهامت کارتان را شروع کنید؛ رسیدن مهم نیست، بلکه مسیر درست مهم است. کسی که خودش و ذاتش را نشناسد، در هیچ امری همچون زندگی شخصی، کاری، عاطفی و… موفق نخواهد شد.

اینکه وارد چه بیزینس و فعالیتی شوید را نمی توانم به شما توصیه کنم و اصولاً با نسخه پیچیدن برای همه مخالف می باشم. فقط یادتان باشد که فقط علاقه مهم نیست، استعداد و شرایط هم برای رسیدن به موفقیت مهم هست.

هر انسانی تا یک سنی تحت تکلف خانواده و محیط قرار می گیرد و بعد از آن باید سبک زندگی خودش را انتخاب کند. بایستی خودش را بشناسد و دنیای جدیدی را بدون الگوبرداری های غلط از دیگران بسازد.»

دکتر مقیمی درباره تحصیلات نیز نگاه ویژه ای دارد و با تحصیلات و ادامه تحصیل کاملاً موافق است زیرا تحصیل و آموزش، سرمایه انسان است. ایشان علم و دانش را به همه افراد پیشنهاد می کند چراکه معتقدند با بالا رفتن علم، انسان گمشده های خود را پیدا می کند. مهم مدرک نیست، مهم دانشی که در زندگی کمک تان خواهد کرد.

راه های ارتباطی و شماره تلفن دکتر ساراناز مقیمی

اینستاگرام : drsaranazmoghimi

تلگرام: drsaranazmoghimi

ایمیل: drsaranazmoghimi@gmail.com

وبسایت موسسه سارای: ssarray.ir

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا و گوگل با ما در ارتباط باشید.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟