OpenAI چیست؟ مزایا و معایب هوش مصنوعی

OpenAI چیست

OpenAI چیست؟ شاید این سوال بسیاری از شما کاربران باشد. در این مطلب قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم. معروف ترین فناوری شرکت اوپن ChatGPT ابزار محبوبی است که می ‌تواند به پرسش ‌ها به روش‌ های انسانی پاسخ دهد. این ابزار اخیرا توانسته توجه اینترنت را به خود جلب کند، زیرا مردم از آن برای نوشتن متن آهنگ، مقاله، فیلمنامه های تلویزیونی و موارد دیگر استفاده می‌ کنند. اکنون، شرکتی که پشت آن قرار دارد، نرم‌افزاری را منتشر می ‌کند که یک گام فراتر می ‌رود، یعنی اضافه کردن توانایی توصیف تصاویر.

OpenAI که فناوری جدیدی به نام GPT-4 را ایجاد کرده است، احتمالاً رقابتی را در میان غول‌های دره سیلیکون برای رونمایی از نرم‌افزار هوش مصنوعی به راه انداخته است. در هفته‌ های اخیر، مایکروسافت که با OpenAI شراکت دارد، فناوری چت جدیدی را به نمایش گذاشت که به مردم اجازه می‌ دهد تا با هوش مصنوعی به عنوان بخشی از موتور جستجوی خود، بینگ، گفتگو کنند.

گوگل کاری مشابه انجام داده است . اسنپ ​​چت « هوش مصنوعی من » را راه‌اندازی کرده است، یک ربات چت جدید با فناوری ChatGPT. علیرغم سر و صدایی که در اطراف همه این محصولات وجود دارد، OpenAI با چالش‌ های شدیدی مواجه است، به‌ویژه رفع مشکلات آشکار محصولات خود با دقت، تعصب و آسیب.

OpenAI چیست؟

در پاسخ به این سوال که OpenAI چیست باید بگوییم که OpenAI یک شرکت تحقیقاتی هوش مصنوعی آمریکایی است که تلاش می کند تا به توسعه هوش مصنوعی ایمن و با ارزش برای همه بپردازد. این شرکت در سال ۲۰۱۵ توسط الون ماسک، سام آلتمن، گرگ براول، جری کاپلان و دنیل چوآ، بنیان گذاری شد. هدف این شرکت ایجاد ابزارها و تکنولوژی های هوش مصنوعی به منظور افزایش همکاری بین انسان و ماشین و بهبود زندگی انسان ها است.

در ادامه مبحث OpenAI چیست لازم است بگوییم که OpenAI یک شرکت تکنولوژی است که با هدف ساختن هوش مصنوعی عامل و کاربردی، در سال ۲۰۱۵ تأسیس شد. این شرکت از همان ابتدا مورد توجه و تحسین علاقه‌مندان به هوش مصنوعی و مهندسی نرم‌افزار قرار گرفت و با ارائه تکنولوژی‌ هایی نوین و قدرتمند در زمینه یادگیری عمیق، ترجمه ماشینی، پردازش زبان طبیعی و سایر حوزه ‌های مرتبط، موفق به کسب شهرت و شناخت گسترده‌ای در صنعت هوش مصنوعی شد.

با استفاده از الگوریتم ‌های مبتنی بر یادگیری ژرف و شبکه‌ های عصبی، openai توانسته است مدل ‌های هوش مصنوعی پیشرفته‌ای را در زمینه‌ های مختلف ارائه کند. از جمله پروژه ‌های مهم این شرکت می ‌توان به GPT-3، DALL-E و Codex اشاره کرد. GPT-3 مدل زبانی عظیمی است که توانایی پاسخ به سوالات، تولید متن و حتی کنش‌ های پویا را دارد.

DALL-E یک مدل تصویری است که می ‌تواند تصاویری جدید و بدیع را ایجاد کند و Codex یک سامانه هوشمند است که به برنامه‌نویسان کمک می‌ کند تا با نوشتن کمترین کد، به برنامه‌ های کارآمد و پیچیده دست یابند. OpenAI با هدف ارائه تکنولوژی ‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به جهان و بهبود کیفیت زندگی افراد، فعالیت خود را ادامه می ‌دهد و در صنعت هوش مصنوعی به عنوان یکی از شرکت‌ های پیشرو شناخته می‌ شود.

تاریخچه OpenAI چیست و ایلان ماسک چگونه درگیر آن بوده است؟

در ادامه مطلب OpenAI چیست به بررسی تاریخچه پیدایش این شرکت می پردازیم. آزمایشگاه هوش مصنوعی مستقر در سانفرانسیسکو در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک سازمان غیردولتی شروع به کار کرد و سعی در ساخت “هوش مصنوعی عمومی ” یا AGI داشت، که اساسا نرم افزاری است که به اندازه انسان هوشمند است.

این شرکت می خواست از آینده ای محافظت کند که در آن شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل بر فناوری هوش مصنوعی تسلط داشته باشند و مزایای آن را در انحصار خود درآورند. هدف این سازمان غیردولتی، ساخت نرم افزار هوش مصنوعی به صورت شفاف و تبدیل محصولات خود به صورت متن باز بود تا جهان بتواند از آن بهره مند شود.

مدیران سیلیکون ولی متعهد شدند که یک میلیارد دلار برای راه اندازی آن بپردازند. اهداکنندگان شامل ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس بودند. پیتر تیل، سرمایه گذار خطرپذیر؛ و سم آلتمن، که در سال ۲۰۱۹ مدیر عامل openai شد. ماسک در سال ۲۰۱۸ هیئت مدیره شرکت را ترک کرد و دلیل آن زمان اجرای تسلا و اسپیس ایکس بود.

OpenAI مسیر پیچیده ای را ترسیم کرد. این فناوری برای ایجاد محصولات هوش مصنوعی خود از مقادیر فوق‌العاده زیادی داده و شبکه‌های عصبی قدرتمند، نرم‌افزاری که بر اساس نورون‌های مغز انسان است، استفاده می ‌کند. اما قدرت محاسباتی و هزینه‌های جبران خسارت برای به نتیجه رساندن آن زیاد بود. همچنین یکی از کارکنان OpenAI در اوایل راه‌اندازی آن، با توجه به سوابق مالیاتی آن در سال ۲۰۱۶، ۱٫۹ میلیون دلار حقوق دریافت کرد.

این مقاله را حتما بخوانید:  هوش مصنوعی گوگل چیست و چگونه کار می کند؟

در سال ۲۰۱۹، OpenAI به یک شرکت دولتی تبدیل شد، با ساختاری غیرمعمول برای محدود کردن سود سرمایه‌گذاران در چند برابر مشخصی از سرمایه‌گذاری‌شان. همچنین آلتمن یک میلیارد دلار سرمایه از مایکروسافت گرفت که موافقت کرد برخی از فناوری OpenAI را تجاری کند. مایکروسافت از اظهار نظر در مورد همکاری خود با OpenAI فراتر از آنچه عمومی است، خودداری کرد.

OpenAI چه می کند؟

همان طور که در مطالب بالا در پاسخ OpenAI چیست گفته شد OpenAI یک شرکت فناوری است که به هدف توسعه هوش مصنوعی و ایجاد ابزارهای مرتبط با آن تأسیس شده است. این شرکت سعی در ایجاد راهکارهای هوشمند و خلاق برای حل مسائل مختلف، از جمله پردازش زبان طبیعی، بینایی ماشین، رباتیک، بازی‌های رایانه‌ای و بسیاری از حوزه‌های دیگر دارد.

هدف اصلی OpenAI ایجاد هوش مصنوعی قادر به حل مسائل پیچیده و تأثیرگذار در جامعه است. این شرکت در پروژه‌های مختلفی با شرکت ‌های بزرگ صنعت فناوری همکاری می ‌کند و تکنولوژی‌ های جدید را در اختیار جامعه علمی و صنعتی قرار می ‌دهد. OpenAI با هدف ساخت نرم‌افزارهای هوشمند و ماشینی بر پایه هوش مصنوعی تاسیس شده است.

این شرکت با استفاده از روش ‌های پردازش زبان طبیعی، یادگیری ژرف و شبکه ‌های عصبی، به طور مداوم در حال توسعه مدل‌ هایی است که بتوانند بهترین عملکرد را در حوزه‌هایی از جمله پردازش زبان طبیعی، ترجمه ماشینی، تشخیص تصویر، پردازش گفتار و … ارائه دهند. همچنین این شرکت به تولید ابزارهایی برای توسعه و پیاده‌سازی هوش مصنوعی در برنامه‌ها و سیستم‌ های مختلف می‌ پردازد.

فناوری پشت OpenAI چیست و چگونه کار می کند؟

در ادامه مطلب OpenAI چیست باید بگوییم که این شرکت یک سیستم هوش مصنوعی طراحی کرده که بر اساس شبکه های عصبی عمیق طراحی شده است. همانگونه که در مطالب بالا نیز گفته شد این شبکه های عصبی با استفاده از الگوریتم های یادگیری عمیق و تحلیل داده های بزرگ، به تولید پاسخ هایی برای سوالات و مسائل پیچیده مانند ترجمه متون، پاسخ به سوالات، تولید متن، پردازش زبان طبیعی، تصویربرداری، بازیابی اطلاعات و … می پردازند.

هوش مصنوعی طراحی شده توسط OpenAI با بهره گیری از میلیاردها داده و اطلاعات موجود در اینترنت، به دست آوردن دانش عظیمی که برای پاسخگویی به سوالات پیچیده مورد نیاز است، می تواند در بسیاری از زمینه های کاربردی مفید واقع شود. به عنوان مثال، می توان از OpenAI برای توسعه ربات های هوشمند، مدل های هوشمند در حوزه های مالی، بهداشتی، صنعتی و … استفاده کرد.

openai چه مزایایی دارد
مزیت های استفاده از هوش مصنوعی openai

مزایای OpenAI چیست؟

به طور کلی این فناوری می ‌تواند در بهبود کیفیت و عملکرد بسیاری از صنایع و سرویس ‌های دیجیتال کمک کرده و نوآوری‌ های متعددی در زمینه‌ های مختلف فراهم کند.

دیگر مزایای OpenAI عبارتند از:

  • امکان پردازش و تحلیل داده‌های بزرگ و پیچیده با سرعت بالا
  • قابلیت یادگیری و بهبود پایدار الگوریتم ‌های هوش مصنوعی
  • قابلیت تولید محتوای هوشمند و خلاقانه، مانند تولید متن، تصویر و ویدیو با کیفیت بالا
  • افزایش کارایی و بهبود عملکرد در صنایع مختلف از جمله پزشکی، خودروسازی، تولیدات صنعتی و غیره
  • افزایش سطح دقت در تشخیص و پیش‌بینی حوادث و رویدادهای آینده
  • قابلیت تحلیل و پردازش زبان طبیعی و فهمیدن مفهوم جملات و اظهارنظرهای انسان ‌ها
  • امکان کاهش هزینه ‌های تحقیق و توسعه در شرکت ‌ها و سازمان ‌ها با استفاده از ابزارهای OpenAI
  • دسترسی به راهکارهای هوش مصنوعی پیشرفته برای حل مسائل پیچیده در صنایع مختلف.

چالش های OpenAI چیست؟

همان طور که در بالا در پاسخ OpenAI چیست بیان شد این شرکت یکی از سازمان های پیشرو در زمینه هوش مصنوعی (AI) است. با این حال، اوپن آی، در تلاش برای توسعه فناوری‌ های هوش مصنوعی که می ‌تواند برای بشریت مفید باشد، با چالش ‌های متعددی مواجه است.

یکی از بزرگترین چالش ها کمبود داده است. هوش مصنوعی برای آموزش الگوریتم های خود به مقادیر زیادی داده نیاز دارد. با این حال، بسیاری از مجموعه داده های دنیای واقعی اختصاصی هستند و در دسترس عموم نیستند. این امر توانایی OpenAI و سایر سازمان ها را برای توسعه فناوری های هوش مصنوعی محدود می کند.

چالش دیگر عدم درک نحوه عملکرد هوش مصنوعی است. حتی کارشناسان برجسته در این زمینه به طور کامل درک نمی کنند که الگوریتم های هوش مصنوعی چگونه تصمیم می گیرند. این عدم درک، توسعه فناوری های هوش مصنوعی ایمن و قابل اعتماد را دشوار می کند.

در نهایت، OpenAI با رقابت سایر سازمان ‌ها، هم در بخش خصوصی و هم در بخش عمومی مواجه است. بسیاری از این سازمان ها منابع و تخصص بیشتری نسبت به OpenAI دارند. این امر باعث م ی‌شود که OpenAI با آخرین پیشرفت ‌های هوش مصنوعی همراه نباشد.

با وجود این چالش ‌ها، OpenAI به ماموریت خود در توسعه فناوری ‌های هوش مصنوعی که می ‌تواند برای بشریت مفید باشد، متعهد است. امید است با ادامه تحقیق و توسعه بتوان بر این چالش ها فائق آمد.

این مقاله را حتما بخوانید:  بهترین چت بات هوش مصنوعی در 2023 | 10+ چت بات برتر

چه کسانی می توانند از OpenAI استفاده کنند؟

در پاسخ به سوال OpenAI چیست و چه کسانی می توانند از آن استفاده کنند باید گفت که مقامات OpenAI بیان کردند که این شرکت در تلاش برای ساختن سیستمی است که زبان را درک کند و از گنجینه متن در اینترنت برای یادگیری استفاده کند. این شرکت در سال ۲۰۲۰، GPT-3 را منتشر کرد، ابزاری برای تولید متن که می ‌توانست متن‌ هایی با صدای معقول در صورت تقاضا تولید کند.

پس از آن، OpenAI سعی کرد موفقیت GPT-3 را با تغذیه کد کامپیوتری و ایجاد ابزاری به نام Codex تکرار کند که به برنامه نویسان کامپیوتر کمک می کند تا کدها را سریع تر بنویسند. Codex به Co-Pilot GitHub کمک می‌ کند، ابزاری که در دسترس عموم است و دستورالعمل‌ های انسانی را با هزینه ماهانه به کد کامپیوتری ترجمه می ‌کند. (مایکروسافت مالک GitHub است.)

همچنین OpenAI سعی کرد بینایی را با زبان ترکیب کند و GPT-3 را برای یافتن الگوهای بین کلمات و تصاویر، با جذب مجموعه داده‌های عظیم پر از تصاویر و شرح‌ ها از اینترنت توسعه داد. این امر منجر به DALL-E شد که در ژانویه ۲۰۲۱ منتشر شد و می ‌توانست تصاویری بر اساس درخواست‌ های انسان ایجاد کند. بلافاصله پس از آن، DALL-E 2 را ایجاد کرد، برنامه ای که حتی تصاویر واقعی واقعی تری تولید می کرد.

DALL-E 2 پس از انتشار عمومی در سال گذشته در فضای مجازی منتشر شد. مردم می‌ توانستند درخواست ‌های بی‌معنی، مانند درخواست عکس یک توله سگ را وارد کنند و تصاویر باکیفیت دریافت نمایند. عموم مردم می توانند با پرداخت هزینه از DALL-E 2 استفاده کنند. همچنین شرکت ها می توانند این فناوری را با هزینه ای در برنامه های خود بگنجانند.

در ماه نوامبر، شرکت OpenAI چت جی پی تی (ChatGPT) را منتشر کرد . چت بات، که اساساً نسخه‌ای دقیق از تولیدکننده‌ های متن قبلی خود بود، مردم را با نثر انسان‌مانند خود تحت تأثیر قرار داد. این ربات چت می تواند در مورد دین صحبت کند، مقاله و شعر بنویسد، یا کدهای کامپیوتری را کامل کند.

در برخی موارد ChatGPT حقایق اساسی را اشتباه می گیرد، پاسخ‌ های نژادپرستانه و جنسیتی ارائه می دهد و نگرانی‌ هایی را در مورد تقلب در مدرسه ایجاد می کند. گزارش ها نشان می دهد که ChatGPT می تواند در ژانویه به حدود ۱۰۰ میلیون کاربر فعال برسد.

در ماه فوریه، OpenAI اعلام کرد که نسخه پریمیوم این سرویس به نام ChatGPT Plus را با قیمت ۲۰ دلار در ماه ارائه خواهد کرد. هنوز هم یک نسخه رایگان وجود خواهد داشت که مردم می توانند از آن استفاده کنند.

در حال حاضر بازیگران بزرگ هوش مصنوعی چه کسانی هستند؟

بسیاری از شرکت های فناوری درگیر هوش مصنوعی هستند. گوگل پیشگام پیشرفت ‌هایی در زمینه هوش مصنوعی مولد بود که برخی از آنها زیربنای ChatGPT را تشکیل می ‌دهند و مدل زبان LaMDA را ایجاد کرد. استارت آپ Stable Diffusion نیز نسخه اختصاصی خود از OpenAI’s DALL-E را با محدودیت های کمتری در نحوه استفاده از آن راه اندازی کرد.

آزمایشگاه تحقیقاتی Midjourney در تابستان، یک مولد متن به تصویر دیگر را منتشر کرد که در ماه آگوست، هنگامی که در یک مسابقه هنری در نمایشگاه ایالت کلرادو برنده شد، جنجال برانگیخت. در ماه نوامبر، متا یک ابزار هوش مصنوعی به نام Galactica منتشر کرد. این شرکت سه روز بعد پس از اینکه به دلیل نادرست بودن مورد انتقاد قرار گرفت، آن را حذف کرد.

این شرکت قبلا نیز یک ربات چت به نام BlenderBot 3 منتشر کرده بود که ظاهراً نظرات نژادپرستانه‌ای داشت. در سال ۲۰۱۶، مایکروسافت یک ربات چت به نام Tay ایجاد کرد که پس از یک روز، به دلیل افشای نژادپرستی آن را حذف کرد.

OpenAI و مایکروسافت
مالک OpenAI کیست؟

آیا مایکروسافت صاحب OpenAI است؟

در ادامه مبحث OpenAI چیست می خواهیم ببینیم آیا مایکروسافت مالک OpenAI است؟ پاسخ نفی است. مایکروسافت یک سرمایه گذار در OpenAI است. این شرکت مستقر در ردموند، واشینگتن، پیشرفت ‌های گوگل در هوش مصنوعی را تعقیب کرده است و اکنون میلیاردها دلار در شرکت OpenAI سرمایه‌گذاری کرده است، به این امید که این سرمایه‌گذاری بتواند به مایکروسافت کمک کند تا از رقبای خود جلو بزند.

مایکروسافت می ‌خواهد از فناوری ChatGPT برای احیای محصولات خود مانند کمک هوش مصنوعی در ایجاد صفحات گسترده Excel، تولید آثار هنری برای اسلایدهای پاورپوینت یا پیش‌نویس ایمیل در Outlook کمک کند. گزارش های خبری حاکی از آن است که مایکروسافت GPT-4 را در موتور جستجوی خود، بینگ، در تلاش برای غلبه بر سلطه گوگل قرار خواهد داد.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

در این مطلب سعی کردیم به این سوال که OpenAI چیست،پاسخ دهیم. با توجه به مطالب بیان شده در بالا در می یابیم که OpenAI یک شرکت هوش مصنوعی بسیار قدرتمند است که به دنبال ساختن مدل های هوشمند برای حل مسائل پیچیده در زمینه های مختلف است. از مزایای استفاده از OpenAI می توان به پیشرفت تحقیقات در حوزه های گوناگون هوش مصنوعی، کاهش هزینه های مرتبط با توسعه و آموزش مدل های هوشمند و افزایش سرعت و دقت در حل مسائل پیچیده اشاره کرد.

این مقاله را حتما بخوانید:  هوش مصنوعی یا AI چیست؟ اطلاعات کاربردی + ناگفته‌ها

این شرکت در آینده می تواند تحولات بزرگی در حوزه های مختلف صنعتی، علمی و تکنولوژی ایجاد کند و بهبود زندگی انسان ها را به دنبال داشته باشد. OpenAI تلاش می‌ کند تا با استفاده از هوش مصنوعی، بهبود و بهینه سازی فرایند های مختلفی از جمله تولید محتوا، ترجمه، تشخیص بیماری ‌ها، خودران‌سازی و … را در حوزه‌های مختلفی از جمله پزشکی، تولید محتوا، بازی‌های رایانه‌ای و غیره، بهبود بخشد.

از دیگر مزایای OpenAI می‌ توان به سرعت، دقت، خلاقیت، توانایی انجام کارهای پیچیده و مشابه آنها، قابلیت تطبیق با شرایط مختلف و ایجاد نوآوری‌ های بسیار زیاد اشاره کرد. لازم به ذکر است که شما می توانید تجربیات خود در زمینه هوش مصنوعی، همچنین نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

همچنین اگر می خواهید با هوش مصنوعی بیشتر آشنا شوید و نحوه تولید محتوا با آن را یاد بگیرید، می توانید از دوره تولید محتوا با هوش مصنوعی ایران فاندر ما استفاده کنید.

سوالات متداول درباره OpenAI چیست

هدف OpenAI چیست؟

OpenAI یک شرکت تحقیقاتی و استقرار هوش مصنوعی است. ماموریت آنها این است که اطمینان حاصل کنند که هوش مصنوعی به نفع تمام بشریت است.

آیا ایلان ماسک همچنان عضو OpenAI است؟

آقای ماسک تصریح کرد که اکنون “هیچ مالکیت یا کنترلی” بر OpenAI ندارد. آقای ماسک یکی از بنیانگذاران اصلی شرکتی بود که ChatGPT را راه اندازی کرد، اما در سال ۲۰۱۸ پس از اختلاف نظر با مدیریت، آن را ترک کرد. در ماه های اخیر او از این شرکت و محصول آن از جمله چت بات انتقاد کرده است.

آیا استفاده از  محصولات OpenAI رایگان است؟

API قیمت های خاص خود را دارد که می توانید آن را در https://openai.com/pricing پیدا کنید. اشتراک ChatGPT Plus فقط استفاده در chat.openai.com را پوشش می دهد و ۲۰ دلار در ماه هزینه دارد.

OpenAI چگونه کسب درآمد می کند؟

ابتدا این شرکت، برای دسترسی به پلتفرم و خدمات خود هزینه دریافت می کند. کاربران برای دسترسی به فناوری اختصاصی آن و توانایی ادغام داده ها و الگوریتم های خود در پلتفرم OpenAI هزینه می پردازند. سپس، OpenAI با صدور مجوز فناوری خود به سایر سازمان ها و شرکت ها درآمد کسب می کند.

آیا هوش مصنوعی شرکت openai می تواند کد بنویسد؟

OpenAI Codex برجسته ترین ابزار کد AI است که امروزه در دسترس است. این بر اساس GPT-3 است و بر روی میلیاردها خط کد طراحی شده است. این ابزار به بیش از دوازده زبان برنامه نویسی مسلط است.

آیا پایتون عضوی از شرکت openai است؟

کتابخانه OpenAI Python دسترسی راحت به OpenAI API از برنامه های نوشته شده به زبان پایتون را فراهم می کند. این شامل مجموعه ای از کلاس های از پیش تعریف شده برای منابع API است که خود را به صورت پویا از پاسخ های API مقداردهی اولیه می کنند که آن را با طیف گسترده ای از نسخه های OpenAI API سازگار می کند.

آیا می توان با OpenAI یک برنامه ساخت؟

بله، API  اوپن آی را می توان با پلتفرم های دیگر مانند برنامه های موبایل، وب سایت ها یا نرم افزارهای دیگر ادغام کرد. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از قابلیت های قدرتمند هوش مصنوعی ارائه شده توسط API در ارتباط با سایر فناوری ها برای ساخت برنامه های پیشرفته تر استفاده کنند.

آیا می توان در OpenAI سرمایه گذاری کرد؟

پاسخ به این سوال منفی است. OpenAI در حال حاضر یک شرکت خصوصی است. تا زمانی که IPO نداشته باشد، سهام برای خرید عمومی در دسترس نیست.

هوش مصنوعی جدید ایلان ماسک چه نام دارد؟

هوش مصنوعی ایلان ماسک TruthGPT است. ماسک در مصاحبه ای با تاکر کارلسون از فاکس نیوز، این گمانه زنی ها را تایید کرد و فاش کرد که در حال ساخت مدل هوش مصنوعی خود به نام TruthGPT است. ماسک TruthGPT را به عنوان “هوش مصنوعی جستجوگر حقیقت که سعی می کند ماهیت جهان را درک کند” تعریف می کند.

خطرات هوش مصنوعی چیست؟

خطرات بی‌شماری برای هوش مصنوعی وجود دارد که امروزه در زندگی‌مان با آنها سروکار داریم. هر خطر هوش مصنوعی به اندازه ربات های قاتل یا هوش مصنوعی حساس، بزرگ و نگران کننده نیست. برخی از بزرگترین خطرات امروزی شامل مواردی مانند حریم خصوصی مصرف کننده، برنامه نویسی مغرضانه، خطر برای انسان و مقررات قانونی نامشخص است.

رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟