بیوگرافی سعید گل محمدی بنیانگذار کالج بین المللی PCC

بیوگرافی سعید گل محمدی نویسنده
شرح مختصر
سعید گل محمدی
متولد : ۲۰ مهر ۱۳۶۳
محل تولد : ایران - آذربایجان شرقی - اهر
محل سکونت: کانادا
تعداد فرزندان خانه پدری: ۳ فرزند (۱ برادر و ۱ خواهر به غیر از خود دارد)
شغل: مربی و مدیر کالج بین المللی Prosperity College of Canada
تحصیلات : MBA و DBA

شاید هر بار انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد، اما مفتخریم تا اعلام کنیم که سعید گل محمدی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود.

سعید گل محمدی که اکنون در شهر ونکوور کانادا زندگی می کند در راستای محقق کردن خواسته هایش و با تکیه بر ارزش آفرینی، کالج بین المللی را Prosperity College of Canada تأسیس کرد. این کالج با تمرکز بر حوزه کوچینگ و برندینگ دوره هایی آکادمیک و تجربی را طراحی کرده است. یکی از مهمترین فعالیت های اصلی کالج، تربیتِ کوچ حرفه ای، در سطح بین المللی و برگزاری دوره های تخصصی کوچینگ است.

سعید انگیزه اش را از تأسیس کالج اینگونه بیان می کند: آنچه مرا در این مسیر مصمم کرد، این است که بتوانم خالق اثری باشم که ماندگار شود. من برای درک رضایتمندی از زندگی بسیار کوشیدم و این مسیر همچنان ادامه دارد. برای اینکه رضایت و سعادتمندی انسان ها همواره دغدغه من بوده است و پاسخ به این سوال که چطور می توانم در این امر نقطه اثر باشم، مرا به سمت این خدمت سوق داد و امیدوارم که بتوانم نامی نیک از خود بر جای بگذارم.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود انگیزه نباشد. کاش ما رهبران تأثیرگذاری همچون سعید گل محمدی را در سطح جهان بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم.

سعید گل محمدی کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه Saeid Golmohammadi نویسنده و مترجم خوشنام ایرانی

سعید در ۲۰مین روز مهرماه سال ۱۳۶۳ در شهرستان اهر واقع در استان آذربایجان شرقی در یک خانواده ۵ نفره و متوسط دیده به جهان گشود. او فرزند ارشد خانواده بود و به غیر از خود ۱ برادر و ۱ خواهر داشت. آقای گل محمدی باور دارد که ارزش های بنیادینش محصول بزرگ شدن در خانواده ای است که صداقت، راستی و وفاداری و معنویت را زندگی می کردند.

دوران کودکی و جوانی saeed golmohammadi
سعید در دوران کودکی و جوانی

خاطرات دوران نوجوانی از زبان خودش

از دوران نوجوانی خاطرات زیادی دارم، یکی از شفاف ترین خاطراتم بر می گردد به زمانی که در مقطع دبیرستان در رشته تجربی تحصیل می کردم. من و پسرخاله ام مقصود که آن زمان پزشکی می خواند، علاقه زیادی به گفتگو در مورد موضوعات تخصصی داشتیم. به خاطر دارم کتابی به نام فیزیولوژی گایتون را از او گرفتم که برایم بسیار جذاب بود. مباحث کتاب طوری در خاطرم نشست که فردای آن روز سر کلاس  گچ را برداشتم و پای تخته رفتم و با ذکر جزئیات، شکل غشای سلول را ترسیم کردم.

زمانی که معلم زیست شناسی ام وارد کلاس شد متعجب شد و چند دقیقه ای سکوت کرد و بعد پرسید این کار چه کسی است؟ بچه ها گفتند که کار سعید گل محمدی! خلاصه من پای تخته رفتم و درباره طرحی که از غشای سلول طراحی کرده بودم، توضیح جامعی دادم. از آن به بعد تمام همکلاسی هایم من را استاد صدا می زدند! حتی این کار را در رابطه با دروس دیگر مثل شیمی و فیزیک و… هم انجام می دادم.

کار به جایی رسیده بود که نصف معلم هایمان سر کلاس نمی آمدند و من هر جلسه برایشان تدریس می کردم. حتی والدین چند تا از همکلاسی هایم تماس می گرفتند و درخواست تدریس خصوصی می کردند؛ آنجا بود که متوجه شدم علاقه و عشق خاصی به شغل معلمی و آموزش دارم.

دوران دبیرستان در درس زیست شناسی مطالعاتم زیاد بود، تا جایی که با انتشارات اندیشه سازان و استادی شروع به همکاری کردم. ابتدا کتاب هایشان را بررسی و سپس ویرایش ادبی و علمی می کردم. همکاری با این دو انتشارات (خصوصا با جناب آقای دکتر علی استادی جعفری در انتشارات استادی) منجر به چاپ اولین کتابم، زمانی که دوم دبیرستان بودم، شد و خوشبختانه این کتاب از استقبال خوبی برخوردار شد.

سعید گل محمدی نویسنده کتاب زیر خاکی

خاطرات دوران دانشجویی سعید

من در دانشگاه شهید بهشتی تهران قبول شده بودم و از اهر به تهران می رفتم. از آنجایی که خیلی به کار تدریس علاقه داشتم، از همان ترم اول دانشگاه زیست شناسی، شیمی و فیزیک را تدریس می کردم. کار به جایی رسید که تعداد دانش آموزانم زیاد شد و فرصت نمی کردم به همه دانش آموزان کنکوری به تنهایی خدمات باکیفیت ارائه بدهم.

به این فکر افتادم که با رتبه های تک رقمی کنکور در دانشگاه خودمان (شهید بهشتی) و همچنین دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران مذاکره کنم. از بین تعدادی از دانشجویانی که از سطح علمی خوب و قابل قبولی برای تدریس خصوصی برخوردار بودند و توانایی انتقال مطلب را به عالی ترین شکل ممکن داشتند، یک تیم تشکیل دادم و به کار تیمی پرداختیم.

یادم نمی رود در سه دانشگاه جمعاً برای حدود ۸۰ نفر از دانشجویان کارآفرینی کردم. جالب است بدانید که آن زمان ۱۸ سال بیشتر سن نداشتم! و ما توانستیم خدمات ارزشمندی در این حوزه با کمک و همراهی تیمی که تشکیل داده بودیم، ارائه کنیم.

بیوگرافی saeed golmohammadi

مصاحبه با سعید گل محمدی موسس کالج بین المللی PCC | پاسخ به ۲۴ سوال متداول

۱- اولین تجربه کسب درآمد شما در چه زمانی و از چه طریقی بوده است؟

جذاب ترین تجربه کسب درآمدم به زمانی که کلاس دوم دبیرستان بودم، بر می گردد. در آن دوران از تدریس به همکلاسیم، درآمد کسب می کردم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی رضا شیرازی مشاور و متخصص سئو (SEO)

۲- اولین جرقه شروع کار از چه زمانی به ذهن تان آمد؟

اولین جرقه کاری در سن نه سالگی به ذهنم خطور کرد. وقتی در فصل تابستان مدارس تعطیل می شدند، در ساندویچی عمو اکبرم کار می کردم و سال ها بعد تصمیم گرفتم برای خودم کار کنم!

تابستان ها هر صبح مغازه عمو اکبرم می رفتم و از آنجا با چند جعبه نوشابه برای فروش، به بازار شهر! کم کم جذب دنیای فروش شدم و شروع کردم به ساختن کار برای هم محلی هایم. با مغازه دارها شهرمان صحبت کردم و در ازای مبلغی جلوی مغازه آنها را اجاره می کردم! برای بچه هایی که دنبال کار بودند، میوه و سبزی و… تهیه می کردم که جلوی مغازه بفروشند و از روی فروش آنها درصد می گرفتم که بخشی از پولی که دریافت می کردم را بابت اجاره به صاحب مغازه پرداخت می کردم و الباقی را برای خودم بر می داشتم.

۳- اولین کسب و کار حرفه ای سعید گل محمدی چه بوده است؟

اولین کسب و کار حرفه ای من در کنار کار تدریس و مدیریت تیم آموزشی کنکور، تجارت در حوزه پسته و عسل بود که ارتباطی با تدریس کنکور نداشت!

۴- در مسیر موفقیت خود با چه چالش هایی روبرو بوده اید؟

زمانی که در تجارت پسته و عسل بودم، با چالش های زیادی روبرو شدم. برای اینکه وبسایت این کسب و کارم به خوبی مدیریت شود، آموزش ها و کار کوچینگ به نحو احسن انجام گیرد و پشتیبانی به عالی ترین شکل در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود، چالش زیادی داشتم.

۵- خانواده چه تأثیری در مسیر موفقیت سعید گل محمدی داشت؟

من با ساده زیستی پدر و مادرم و ارزشهای انسانی که رعایت می کردند، بزرگ شدم. پدرم، یادش گرامی، همیشه از ایده هایی که داشتم استقبال و حمایت می کرد و همراهم بود. من نیز تمام تلاشم را به کار می بندم، تا بتوانم حقی که آنها بر گردنم دارند، را با زیستن همان ارزشها، ادا کنم.

پدر و مادر سعید گل محمدی
مادر و پدر سعید

۶- دلیل موفقیت خود را مدیون چه چیزی یا چه کسی می دانید؟ چه کسی بیشترین نقش را در موفقیت تان داشته است؟

فکر می کنم ایجاد تحول بنیادین در نگرش، منش و روش زندگی ام را جدا از تلاش، عشق به یادگیری، تغییر و البته اقدام و اهتمام خودم، مدیون بزرگواری استادانم، زنده یاد حاج علی گل محمدی (پدر بزرگم) و زنده یاد پرفسور احمد روستا هستم.

پدر بزرگ نویسنده کتاب مترجم کتاب 8 عادت زنان موثر
پدربزرگ سعید – حاج علی گل محمدی

۷- آیا شده در طول مسیر موفقیت تان، از اینکه موفق نشوید و شکست بخورید، واهمه ای داشته باشید؟

زمانی که در تجارت پسته و عسل بودم، به خاطر مشکلاتی که پیش آمد، با سن کم (به دلیل عدم تجربه کافی و نداشتن یک راهنما و یا یک کوچ خوب) دچار ورشکستگی سنگین مالی شدم. طی این اتفاق دچار بحران اقتصادی، روحی و روانی شدم، که مرا راهی خلوت نشینی و تفکر کرد؛ تلاش برای یافتن پاسخ به سوالات بنیادینی چون اینکه من کیستم و رسالتم چیست؟ مسیر زندگی مرا دگرگون ساخت و راهی جدید برایم گشود.

بنابراین باور دارم که شکست و آنچه در این مسیر به عنوان سختی در زندگیم به وجود آمد، شبیه دگردیسی بود که از من انسان بهتری بسازد.

داستان زندگی سعید گل محمدی از گذشته تاکنون
سعید در چله شناخت خود

۸- آیا تاکنون در همایش، کنفرانس یا دوره ای ملی و بین المللی شرکت کرده یا سخنرانی کرده اید؟

بله ایران که بودم در بیشتر همایش ها و سخنرانی های اساتید شرکت می کردم. در کشورهای ترکیه و هندوستان و کانادا و… هم در سمینارها و کنفرانس های مختلفی در حوزه های مختلف خصوصاً کوچینگ، حضور داشتم.

۹- آیا کتابی هم نوشته یا ترجمه کرده اید؟

بله! یکی از افتخارات زندگیم در ۳۷ سالگی تألیف و ترجمه ۱۲۸ عنوان کتاب در حوزه کوچینگ و تحول فردی و سازمانی بوده است که ۱۱۰ عنوان تا الان (سال ۱۴۰۱) در انتشارات مختلفی مثل نسل نواندیش، آسیم، هامون و… منتشر شده و در سایت آمازون هم موجود هستند.

عناوین جدیدی هم دارم که تقریباً رو به اتمام است و قصد دارم به مرور منتشر کنم. کتابی که امسال حتما به بازار خواهم فرستاد، برای ادای دِین به استادم پرفسور احمد روستا تهیه شده است.

دکتر احمد روستا و خانواده golmohammdi
سعید و خانواده اش در کنار دکتر احمد روستا

۱۰- سوابق شغلی و اجرایی سعید گل محمدی چیست؟

بعد از تجربه ورشکستگی در دهه ۸۰، با حضور در جلسات، دوره ها و سمینارهای کوچینگ حرفه ای نزد اساتید بین المللی تصمیمات جدی تری مبنی به فعالیت در دنیای کوچینگ گرفتم. در ایران، آکادمی بین المللی نگرش مثبت ایرانیان را تأسیس کردم. در این آکادمی علاوه بر مدیریت، طراح دوره های آموزشی (Instructional designer) نیز بودم و تلاش می کردم تا دوره هایی نو، متحول کننده و خلاقانه را ارائه دهم.

با شرکت ها و سازمان های مختلف مذاکره می کردم و جلسات، سمینارها و دوره های آموزشی در حوزه کوچینگ، تحول فردی، سازمانی، MBTI و… برگزار می کردیم.

۱۱- تاکنون با کدام برندها همکاری داشته اید؟

برندهای داخلی و بین المللی زیادی بودند و هستند. برای مثال با شرکت ویستا بست – VISTABEST (یکی از پیشگامان صنعت پلیمر در ایران) سابقه همکاری داشتیم. پیرو این همکاری و رضایت از عملکرد تیم ما، برای دوره ها و سمینارهای آموزشی به دیگر کمپانی های بزرگ معرفی شدیم.

همواره آنچه مدنظر داشتیم کیفیت بود که خوشبختانه بازار نیز این را تشخیص می داد و ما توانستیم سهم خوبی را به اندازه خودمان، در حوزه آموزش داشته باشیم.

بزرگان صنعت آموزش ایران

۱۲- چه دوره ها و آموزش ها و خدماتی دارید؟ (رایگان و پولی)

دوره های مختلفی به صورت رایگان در وب سایت رسمی ام و سایت های کالج به زبان فارسی و انگلیسی دارم که علاقمندان می توانند به سایت ها مراجعه کرده و از آنها استفاده کنند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی سینا عزتی موسس آکادمی گرافیک دیجیتال عزتی

بعد از مهاجرتم به کشور کانادا، چندین دوره آموزشی آنلاین (خصوصا در دوره کرونا) برگزار کردم که دانشجویانی که در این دوره ها همراه ما بودند، خروجی های خوب و قابل لمسی در زندگی و کسب و کارشان داشتند. در حال حاضر در حال آماده سازی دوره های رایگان جدید، بیشتر و کاربردی تری هستیم که به زودی از سایت های رسمی کالج به زبان انگلیسی و فارسی و وب سایت شخصی خودم منتشر خواهند شد.

دوره های پولی که در حال حاضر روی آن متمرکز هستیم، دوره جامع تربیت کوچ حرفه ای و تخصصهای کوچینگ در کنار برندینگ، مارکتینگ و فروش است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و زمان و نحوه مصاحبه، دانش پذیران می توانند به سایت رسمی کالج (prosperitycollege.ir) یا سایت شخصی بنده (saeedgolmohammadi.com) یا به سایت انگلیسی کالج (Prosperitycollege.co) مراجعه کنند.

۱۳- کسب و کار شما در حال حاضر در چه موقعیتی است؟ چند کارمند دارید؟

در حال حاضر بیشتر تمرکزم در مدیریت فعالیت کالج prosperity college of Canada است و شغلم معلمی می باشد. کالج در آغاز فعالیت خود است و در حال حاضر دوره هایی را در حال برگزاری دارد؛ بخشی از افرادی که با ما کار می کنند، خود مدرس، مربی و استاد دانشگاه هستند که همکاری با آنها برای ما مایه مباهات است. تعدادی از افراد هم در بخشهای اجرایی، فروش و پشتیبانی مشغول به کار هستند.

درباره بنیانگذار کالج بین المللی کوچینگ PCC
بنیانگذار کالج بین المللی PCC

افراد تیم ما، جزیی از کالج و خود ما هستند و این رویکرد همواره به ما در راستای، حفظ کیفیت، ارتقا صمیمیت و احساس امنیت در کنار هم کمک کرده است. تحصیلات آکادمیک من در رشته های MBA و DBA است. از دیدگاهم فقط مدرک تحصیلی در یک رشته ای خاص صلاحیت انجام آن کار را به فرد نمی دهد، بلکه به روز بودن تخصص، مهارت و تجربه برای پیشرفت در کار ضروری است.

۱۴- برای کسانی که می خواهند کسب و کاری را شروع کنند، چه پیشنهادی دارید؟

اولین قدم انتخاب یک همراه (کوچ معتبر و مناسب) است. در قدم بعدی به کمک این کوچ باید بتوانیم تحولی در نظام باورهای خودمان ایجاد کنیم، سیستم سازی کرده و مهارت های لازم را در خودمان پرورش دهیم، تجربه به دست بیاوریم و متعهد به یادگیری مستمر باشیم.

۱۵- آیا بیزینسی که به آن مشغول هستید را برای جوانان توصیه می کنید یا خیر؟

بله! ما در قرن حاضر شاهد تحولات عمیقی در سطح آگاهی بشریت هستیم. دنیای امروز شاهد تحول با سرعت بالایی است و کمبود وقت و مهارت در تعیین اولویت ها یکی از مهم‌ترین چالش‌ها خصوصاً برای جوانان به‌ حساب می‌ آید. در دنیای امروز استفاده درست از سرمایه های محدودی چون زمان و انرژی، مهم‌ترین و اصلی ترین نیاز اساسی است. آموزش کارآمد می تواند بهره مندی از پتانسیلهای فردی، تشخیص نیاز افراد و انتخاب های مناسب تر را گسترش دهد.

میل افزون به شناخت و رشد فردی، ساختن روابطی کارآمد و انسانی، بهره مندی از رضایت شغلی و … به خصوص در جوانان رو به افزایش است، گویی بیش از هر زمانی جامعه این تعاملات انسانی را می طلبد و اینجاست که کوچینگ در دنیای امروز بدین اندازه پررنگ و پرطرفدار شده است.

و اما کالج ما، با دوره های تربیت کوچ حرفه ای، برای علاقمندان به حوزه رشد فردی، توسعه شغلی و حتی کسانی که تصمیم دارند کوچینگ را به عنوان شغلی آغاز کنند، خدماتی آکادمیک و تمرینهای مهارت محور کوچینگ ارائه می دهد. برای حمایت از دانشجویان خود، دوره هایی را برای پس از فارغ التحصیلی، در حوزه برندینگ، فروش و مارکتینگ طراحی کرده است. همینطور در حوزه گرایش و تخصص های کوچینگ همراه دانشجویان خود است.

و اما تعریفی کلی از کوچینگ؛ تعاملی است بین کوچ و مراجع با تکیه بر نقاط قوت مراجع، با تمرکز به اینجا و اکنون. کوچینگ درباره تحول بنیادین است. کوچ به ایجاد تحول سرعت می بخشد. برای اینکه این تحول ریشه ای و عمیق باشد بایستی با تحول در نظام باورها ، ارزش ها و عادات آغاز شود. کوچ به توانمندی شما ایمان قلبی دارد و با یک رویکرد حرفه ای که بدون قضاوت است مراجع را به سمت عمیق اندیشیدن، خلاقیت، بهره مندی از توانایی های بالفعل و آزاد سازی توانایی های بالقوه اش سوق می دهد.

عکس و اینستاگرام saeed golmohammadi
فاندر کالج PCC کانادا

۱۶- دوستان بیزینسی سعید گل محمدی چه کسانی هستند؟

سوال سختی است. چون من عاشق رابطه سازی هستم و دوستان بسیاری در حوزه های مختلف دارم. شاید بتوانم فقط از چند نفر از آنها که همکار و دوستان کاری من هستند نام ببرم که سوال شما را جواب داده باشم.

 • در ایران: انتشارات نسل نواندیش – انتشارات آسیم – انتشارات شیدمهر
 • در کانادا: کالج بین المللی Canquest  -گروه آموزشی K.P.H در کانادا – سایت آمازون

۱۷- خود را چگونه فردی می بینید؟ ویژگی ها و علاقه مندی ها شما چیست؟

از دیدگاه من شاگردی استعداد می خواهد و معلمی هنر! من با سفرهای زیادی که به کشورهای مختلف داشته ام و با شاگردی در محضر استادان ترازِ اول جهان و تجربیاتی که به دست آورده ام، همواره مشتاق یادگیری هستم. باور دارم که ندانستن عیب نیست بلکه یک ارزش و تشنگی است؛ اگر بخواهم ۵ کلمه مورد علاقه ام را بگویم: عشق، تحول، اقتدار، خدمت و انسانیت است.

۱۸- سبک زندگی شما به چه صورت است؟ روتین روزانه شما به چه صورت است؟

 • معمولاً ساعت ۵ صبح از خواب بیدار می شوم و نیم ساعت ورزش می کنم.
 • از ساعت ۵:۳۰ تا ۷:۳۰ مراقبه و مطالعه انجام می دهم. از ساعت ۷:۳۰ تا ۸ صبحانه می خورم و به هیچ موضوعی فکر نمی کنم.
 • بعد از ساعت ۸ تازه اینترنتم را روشن می کنم و پیام ها و ایمیل و… را چک می کنم و روتین جلساتم (آنلاین یا حضوری) آغاز می شوند.
 • ظهر به مدت یک ساعت فقط به نهار و استراحت و خلوت می گذرانم. جلساتم را از حدود ساعت ۲ تا ۶ عصر ادامه می دهم.
 • معمولاً هم شام نمی خورم. بعد از یک استراحت و مراقبه کوتاه، سراغ یادگیری می روم و تا ساعت ۱۲ شب روی یادگیری خودم و پژوهش، تألیف و خانواده تمرکز می کنم.
 • برای یادگیری ماهیانه مبلغی را سرمایه گذاری می کنم که دانش به روز دنیا در حوزه کاری خودم را از منابع معتبر به دست بیاورم! (البته این برنامه انعطاف پذیر است)
 • یک روز در هفته کار نمی کنم و وقتم را صرف تفریح می نمایم. معمولاً به طبیعت یا کنار اقیانوس در شهر زیبای ونکوور می روم و قدم می زنم یا شنا می کنم.
این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی سعیده قدس بنیانگذار مؤسسه خیریه محک

۱۹- تفریحات سعید گل محمدی چیست؟ آیا به ورزش خاصی علاقه مند هستید؟

ورزش موردعلاقه ام شنا، دوچرخه سواری، رفتن به باشگاه بدنسازی و کشف جنگل های بکر است. البته من به کسب و کارم نیز به چشم تفریح نگاه می کنم!

۲۰- معتقدید که چه نقاط ضعف و قدرتی دارید؟

 • نقاط ضعف: خودم مایلم که بیشتر روی برون گرایی ام کار کنم و کمی بیشتر سازماندهی شده حرکت کنم.
 • نقاط قوت: تمرکز و سطح انرژی بالا – قدرت تحلیل بالا – استمرار

۲۱- بزرگترین هدف تان در زندگی چیست؟ چه چیزی می خواهید به دست بیاورید؟

هدفم این است که در طول حیاتم بتوانم اثری خلق کنم که بعد از رفتنم ماندگار شود و باعث و بانی تحولات بنیادین در زندگی افرادی شود و نامی نیک از خودم به جای بگذارم.

خدا را شاکرم در ابعاد مختلف زندگی ام تعادل دارم و خوشبختی را به معنای واقعی احساس می کنم. باور دارم که فاصله انسان تا خوشبختی به اندازه فاصله انسان تا خودش است. صادقانه بگویم منِ سعید گل محمدی در زندگی دنبال موفقیت نیستم! هدفم سعادت و نیک بختی است.

سعادت واژه ای فراتر از واژه موفقیت است! دلیل انتخاب واژه prosperity به معنای سعادت، برای کالج هم این بوده است.

فهرست کتابهای مترجم سعید گل محمدی

۲۲- برخی از اعتقادت، تفکرات، نقل قول ها و سخنان ناب خودتان که می تواند برای مخاطبان ما تأثیرگذار باشد را بیان کنید.

دوست دارم جملاتی را به اشتراک بگذارم که برای خود من راهگشاست و امیدوارم به کار دیگران هم بیاید.

 • بهترین فرصت ها، از بدترین تهدیدها ساخته می شود! عمیق ترین شادی ها، از دل عمیق ترین غم ها حاصل می شود! روشن ترین آگاهی ها، از تاریک ترین جهل ها زاده می شود! پایدارترین تعادل ها، در ناپایدارترین حالت ها برقرار می شود.
 • باشکوه ترین رنج برای آدمی، رنج شکستن پوسته ای است که گنج «خود بودن» را در خود او پنهان کرده است.
 • بیشتر ما انسان ها آن چیزی نیستیم که هستیم آن چیزی هستیم که نیستیم!
 • ما باید زبان تازه ای بیاموزیم: زبانی که نه از توسعه و عقب ماندگی، نه از موفقیت و شکست، نه از مدرنیته و سنت، نه از مادیت و معنویت، نه از سخت افزار و نرم افزار و نه از علم و هنر! بلکه فراتر از آن، از انسان و انسانیت به قصد تحقق گوهر فطرت سخن بگوید.
 • واقعیت بیرون از درون، واقعی تر می نماید تا از برون! حقیقت درون از برون، عینی تر از واقعیت برون قابل رویت است.
 • آن کس که از عمق جان دشمن خویش را دوست بدارد، در عمق جان به عشق بالغانه دست یافته است.
 • فقط چیزهایی برای انسان جادوانه می مانند که همه آنها را خالصانه ببخشد.
 • نخستین اصل در دانستن عمیق، ورود عمیق به ندانسته هاست!
 • یگانه معجزه و شاید معجزه غیر ممکن این است که آدمی بتواند کاملاً عادی باشد.
 • بزرگ ترین مانع شناخت هر چیز، شناخته های آدمی از آن چیز است!

۲۳- کتاب های تاثیر گذار در زندگی شما که به خوانندگان پیشنهاد می دهید، چیست؟

مثنوی معنوی – گلستان و بوستان سعدی

توصیه سعید گل محمدی به مخاطبان سایت ایران فاندر

 1. همیشه یک کوچ حرفه ای در کنار خودتان داشته باشید. کوچی که بتواند سطح کیفی زندگی شما را بالا ببرد! در مورد واژه کیفیت یاد این گفتگو بین روباه و شیر افتادم: ماده روباهی، ماده شیری را ریشخند می کرد که او هرگز بیش از یکی نمی زاید. ماده شیر در جواب گفت: تنها یکی می زایم، اما شیر!
 2. حرمت پدر و مادر و بزرگترها را همیشه نگه دارید. عاشق باشید و فراموش نکنید که یک روز، بعد از اینکه بادها، امواج، جزر و مد و جاذبه را مهار کردیم، به خاطر خدا به دنبال مهار نیروی عشق خواهیم رفت و آن زمان است که برای دومین بار در تاریخ جهان، بشر آتش را کشف خواهد کرد!

راه های ارتباطی با  Saeed Golmohammadi

وبسایت: saeedgolmoahmmadi.com

کانادا: ۶۰۴۳۶۰۶۰۶۸ (۱+)

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا و گوگل با ما در ارتباط باشید.

رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

9 دیدگاه برای “بیوگرافی سعید گل محمدی بنیانگذار کالج بین المللی PCC

 1. میلاد حمیدی گفته:

  سعید گل محمدی یک انسان واقعی هست، سعید گل محمدی من رو از خودکشی نجات داد، به من زندگی بخشید، عاشقتم سعید گل محمدی

 2. وحید گفته:

  سلام. نمی دونم چی بگم. اما ای کاش به افراد و مردم مملکت خودمون خدمت کنیم. اینطوری اثر بهتری از خودمان بجای خواهیم گذاشت.

  باتشکر

 3. سیده زبیده سیداشرفی گفته:

  سعیدگل محمدی یک انسانی که به سختی ،هدف گذاری های عالی برای خودشون تصویر برداری کردن وبااقدام وعمل به تمام رویاهاشون تا امروزرسیدن ،درودبروجودپاکشون✌️✌️

 4. بیتا مهدویه گفته:

  زندگینامه سعید عزیز ، جذاب و دلنشین بود و بازهم رنج او ، گنج او بوده است . همه افراد موفق بعد از شکستی سخت ،آبدیده شده و محکم تر و استوارتر به ادامه مسیر پرداخته اند. سعید گل محمدی از افتخارات این مرز وبوم هستند. امیدوارم همواره خوش حال ، خوش نام و خوش روزی باشند.

 5. هادی بهمنی گفته:

  جناب گل محمدی عزیز، برای اولین بار سال ۱۳۸۵ کتاب نیم کیلو باش ولی خودت باش شما را تهیه کردم، بعد از خواندن این کتاب زندگیم متحول شد. درود بر شرف شما. به وجود نازنینتان افتخار می کنم

 6. باران ریحانی گفته:

  سعید گل محمدی کسی هست که گفته ها و باورهایش را زندگی می کند. ممنون از بودنت سعید گل محمدی . کسی که سرآغاز تحولی بنیادین در زندیگم شدی. ای کاش انسان های باوجودی مثل سعید گل محمدی در دنیا زیاد باشند و تحولات زیادی خلق کنند

 7. مهدی عبدالهی گفته:

  همشهری عزیزمون بهت افتخار می کنم. یادش بخیر مدرسه مدرس باهم بازی می کردیم. خدا را شکر که به جاهای خوب رسیدی و خدا رو شکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟