۱۰ بیزینس کوچ برتر ایران (جدیدترین رتبه بندی)

بهترین بیزینس کوچ های ایران

جشنواره تخفیف شروع شد | فرصت را از دست ندهید

مرکز بیزینس کوچینگ ایران

بهترین دوره تخصصی کوچینگ در ایران با ارائه مدرک رسمی

با این دوره آموزشی شما می توانید ذهنیت ثروت ساز + مهارت ثروت ساز + فعالیت ثروت ساز را یاد بگیرید. برای شرکت در دوره هیچ پیش نیازی لازم نیست و از پایه تا پیشرفته به شما آموزش داده می شود.

این دوره دارای هدایای بسیار ویژه ای می باشد. هدیه شامل “۱۰۰ بیزینس مدل از کسب و کارهای موفق ایرانی” و “عضویت در پیج اینستاگرامی VIP” و بسیاری از هدایای دیگر می باشد. این دوره بیش از ۵۰ ساعت آموزش کاربری و مفید دارد و شما تبدیل به یک بیزینس کوچ حرفه ای می کند.

قیمت اصلی دوره : ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۱۰ میلیون تومان

شرکت در دوره

جشنواره تخفیف شروع شد
فرصت را از دست ندهید

مرکز بیزینس کوچینگ ایران

بهترین دوره تخصصی کوچینگ در ایران با ارائه مدرک رسمی

با این دوره آموزشی شما می توانید ذهنیت ثروت ساز + مهارت ثروت ساز + فعالیت ثروت ساز را یاد بگیرید. برای شرکت در دوره هیچ پیش نیازی لازم نیست و از پایه تا پیشرفته به شما آموزش داده می شود.

این دوره دارای هدایای بسیار ویژه ای می باشد. هدیه شامل “۱۰۰ بیزینس مدل از کسب و کارهای موفق ایرانی” و “عضویت در پیج اینستاگرامی VIP” و بسیاری از هدایای دیگر می باشد. این دوره بیش از ۵۰ ساعت آموزش کاربری و مفید دارد و شما تبدیل به یک بیزینس کوچ حرفه ای می کند.

قیمت اصلی دوره :
۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه :
۱۰ میلیون تومان

شرکت در دوره

بیزینس کوچ یا مربی کسب و کار فردی است که به صاحبان کسب و کارها مهارت هایی را آموزش می دهد که با یادگیری آن مهارت ها می توانند کسب و کار خود را رشد دهند و در حرفه خود موفق تر باشند.

بیزینس‌ کوچ‌ها معمولا کارآفرینان با تجربه‌ و صاحبین کسب‌ و کار می باشند. این افراد با بهره‌گیری از هوش، استعداد و تجربه های موفق و ناموفق شان، مسیری را برای موفقیت کسب‌ و کارها مشخص کرده و به آنها کمک می ‌کنند تا در دستیابی به اهداف تجاری شان موفق باشند.

کن بلانچارد یکی از برجسته‌ترین نویسندگان حوزه‌ی مدیریتی در کتاب «know can do» می گوید: اگر از یک کوچ در کسب و کار خود کمک بگیرید، احتمال موفقیت شما از ۵ درصد به ۹۵ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

مفهوم بیزینس کوچینگ چیست؟ (مدت زمان صوت: ۰۰:۴۱)

بهترین بیزینس کوچ های ایران + برترین دوره های بیزینس کوچینگ

قظعا می دانید که بیزینس کوچینگ به پول سازترین حرفه در ایران تبدیل شده است اما واقعاً چه اشخاصی راهبری این صنعت بزرگ در کشور را عهده دار هستند؟ چه کسانی این ماشین بزرگ پولسازی را هدایت می کنند؟

با توجه به مطالعات آماری تیم تحقیقاتی وبسایت ایران فاندر، بازار کشور به حداقل ۱۰۰ هزار بیزینس کوچ حرفه ای نیاز دارد، اما فقط ۷ تا ۱۰ هزار نفر به صورت حرفه ای، کوچینگ کسب و کار انجام می دهند.

مقاله ای که در حال مطالعه آن هستید، تاکنون هزاران خواننده داشته و برای اولین بار در فروردین ۱۴۰۰ در وب فارسی انتشار یافت و تحولی بزرگ در پیشرفت صنعت کوچینگ ایران ایفا کرد. به نوعی می توان این مقاله را تنها مرجع معتبر و بی طرف برای معرفی کوچ ها در کشور نامید.

چنانچه با علم بیزینس کوچینگ آشنا نیستید و می خواهید با مزایای کوچینگ آشنا شوید، مقالات ایران فاندر را در این زمینه مطالعه کنید. البته می توانید از آموزش رایگان اساتید معرفی شده در این مقاله نیز استفاده نمایید.

در این میان ۱۰ مربی کسب و کار فوق حرفه ای و قابل اعتماد وجود دارد که ناجیان بلامنازع کسب و کارها هستند و به تربیت کوچ کسب و کار در ایران می پردازند که در این مطلب به معرفی آنان خواهیم پرداخت.

۱۰ بیزینس کوچ زیر بر اساس سطح دانش در ۳ علم کسب و کار یعنی علم تحلیل و آنالیز، علم سیستم سازی و علم استراتژی انتخاب و رتبه بندی شده اند و هر کدام سبک آموزش خود را دارند.

البته ناگفته نماند که فعالیت حرفه ای در سطح اینترنت (شبکه های اجتماعی و وبسایت)، تجربه کار با کسب و کارهای مختلف ستنی و دیجیتالی، شفافیت کافی در نحوه برگزاری دوره ها، خروجی موفق دانش پذیران، تولید محتوای اثربخش رایگان، به روز بودن و همچنین انعطاف پذیری در مواجهه با تغییرات نوین کسب و کاری در جهان نیز جزو مؤلفه هایی هستند که بی تأثیر در این رتبه بندی نبوده است.

رتبه ۱
مسیح جوادی

مسیح جوادی بیزینس کوچ

دوره جامع بیزینس کوچینگ مسیح جوادی

 • قیمت: ۱۰ میلیون تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ۵۰ ساعت + هدایای ویژه
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: آنلاین (ویدیوهای ضبط شده)
 • آیدی اینستاگرام: iranbusiness.coach
 • وبسایت مرکز بیزینس کوچینگ ایران: iranbusinesscoach.com

ایشان بنیانگذار اولین مرکز تخصصی بیزینس کوچینگ ایران (Iran Business Coaching یا IBC)، تحلیلگر و استراتژیست ارشد کسب و کار، فارغ التحصیل دوره های بین المللی فدراسیون کوچینگ جهانی، مدیرعامل موسسه بین المللی تحلیل کسب و کار (شعبه ایران)، بیزینس کوچ حرفه ای بین المللی بوده و مدرک بین الملی FCA خود را از آکادمی بین المللی کوچینگ دریافت کرده و بیش از ۳۰۰ ساعت آموزش کوچینگ حرفه ای برای مدیران و صاحبان کسب و کارها برگزار کرده است. مسیح جوادی توانست اولین نفری در ایران باشد که مربیگری کسب و کار را بصورت کاملا تخصصی و حرفه ای اجرا کند.

یکی از نقاط قوت مرکز بیزینس کوچینگ ایران داشتن رابطه نزدیک با کارآفرینان مطرح اینترنتی کشور است. بد نیست بدانید ۷۰ درصد از افرادی که در دوره های مسیح جوادی شرکت کرده اند، صاحب کسب و کار شده و ۲۰ درصد از آنها هم می خواهند کسب و کاری را راه بیندازند و ۱۰ درصد از آنها در شغل شان ارتقا یافته اند.

اولین مؤسسه تخصصی کوچینگ کسب و کار در ایران به ۱۰۰ شرکت کوچک و متوسط و مدیران شرکت های بزرگی مثل پرشیا خودرو، یاتاش و… خدمات کوچینگ و مشاوره ای ارائه داده است. این مرکز به افرادی که تصمیم دارند یک مربیگری کسب و کار حرفه ای شوند و در این صنعت بیلیون دلاری فعالیت داشته باشند، آموزش های لازم را می دهد.

قائم مقام مرکز بیزینس کوچینگ ایران، آرزو چیتگر نام دارد. او یکی از مهره های اصلی و یاران نزدیک مسیح جوادی است که با شعار «هر بانوی ایرانی، یک بیزینس کوچ» بانی برگزاری اولین همایش بزرگ کوچینگ بانوان (فرشتگان ثروت‌ساز) در ایران شد.

آقای مسیح جوادی اولین بیزینس کوچ حرفه‌ای بین‌المللی ایران، در اواخر سال ۹۹ با انتشار ویدئویی در اینستاگرام خود اعتراف کرد که اشتباهی بزرگ مرتکب شده و show up نکرده است! او می گوید اگر شما تا حالا شوآپ نکردید، اشتباه کردید و اگر تا حالا شوآف کردید، اشتباه کردید! اگر واقعا توانایی ها و دستاوردهایی دارید، بایستی آنها را به اطلاع عموم برسانید و از گزافه گویی و show off بپرهیزید.

مسیح جوادی در حال تهیه و گردآوری ۱۰۰۰ بیزینس مدل کسب و کار های مختلف است که بومی سازی شده ایران می باشند. میتوان گفت این طرح برای اولین بار در جهان در حال اجرایی شدن است.

رتبه ۲
محمد مهدی ربانی

مخمد مهدی ربانی کوچینگ

برنامه یکساله بیزینس کوچینگ محمد مهدی ربانی

 • قیمت: ۵۰ میلیون تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ۱۲ برنامه آموزشی یک روزه حضوری + ۲ جلسه کوچینگ خصوصی
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: حضوری
 • آیدی اینستاگرام: mmrabbani
 • وبسایت ها: vidone.ir و negahnovin.ir و khalaghiat.com

آقای ربانی هنگام تحصیل در کارشناسی ارشد رشته مدیریت دانشگاه اصفهان تصمیم می گیرد با ۳ نفر از دوستان خود مکانی کرایه کرده و بدون اینکه سرمایه ای داشته باشند، مجله پنجره خلاقیت را راه اندازی نمایند. این مجله در حال حاضر با مدیریت آقای ربانی یکی از موفق ترین مجلات کارآفرینی ایران محسوب می شود. او همچنین مدیر مسئول انتشارات نگاه نوین (مالک برند ثروتمندان خودساخته) است که کتاب های منتشر شده توسط این انتشارات جزو پرفروش ترین کتاب های ایران هستند.

این بیزینس کوچ موفق ایرانی با اینکه علاقه زیادی به آموزش دارد و در دانشگاه هم تدریس می کند ولی معتقد است که امروزه به افرادی نیاز داریم که هم دانشگاهی باشند و هم در کف بازار تجارت کنند و بتوانند دانش کاربردی را به دیگران آموزش دهند. آقای ربانی از ۱۸ سالگی مشغول ویزیتوری کتاب و همچنین دارو در داروخانه ها بود. ایشان هم اکنون رئیس هیئت مدیره شرکت داروسازی دیموند که یکی از نوآورترین داروسازی های ایران است، می باشد.

محمد مهدی ربانی به صورت مستقیم در دانشگاه های داخلی و خارجی از جمله زوریخ و مادرید درس خوانده است و هم اکنون استاد ارشد آکادمی صادرات آلمان واقع در اشتوتگارت وابسته به دانشگاه اشتاین بایس است. او عضو اتاق بازرگانی ایران و سوئیس، نماینده انحصاری موسسه آموزش عالی سوئیس SSHE در ایران بوده و سال ها بدون واسطه از اساتیدی همچون جک کنفیلد، برایان تریسی، جان دمارتینی، مک دونالد و… تعلیم دیده و جایزه های متعددی از آنها دریافت نموده است.

رتبه ۳
تیمور میری

تیمور میری بیزینس کوچ

دوره تربیت کوچ حرفه ای تیمور میری

 • قیمت: ۲۱۰۰ پوند
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ۱۵-۲۴ ماه (۱۷۰ ساعت)
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: حضوری
 • آیدی اینستاگرام: farsicoachingacademy
 • وبسایت آکادمی کوچینگ فارسی زبانان: icoachtraining.com
این مقاله را حتما بخوانید:  10 دوره برتر آموزش ارز دیجیتال + بهترین تریدرهای ایران

تیمور میری به همراه مریم معتمد بنیانگذاران آکادمی کوچینگ فارسی‌زبانان (FCA) در سال ۹۲ می باشند. آقای میری اولین فارسی زبانی هستند که موفق به اخذ MCC بالاترین سطح مدرک در فدراسیون بین المللی کوچینگ ICF شده اند.

تیمور میری حدود دو دهه تجربه در صنایع نفت و گاز و بیش از ۳ دهه تجربه رهبری دارند و یک کوچ حرفه ای مورد تایید مؤسسه گالوپ (Gallup) به عنوان کوچ نقاط قوت و دارای بالاترین تأییدیه (MCC) از فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF) می‌باشند.

این بیزینس کوچ موفق ایرانی همچنین از بنیانگذاران و کادر رهبری انجمن کوچینگ به زبان فارسی (FCCI) و مدیر مسئول شرکت MTMi با تمرکز به ارتقا سطح مدیریت و کار تیمی در انگلستان است و از سال ۲۰۰۳ کسب و کار شخصی خود را شروع کرده اند. ایشان با شرکت‌های بین المللی و SME در سراسر دنیا به‌خصوص اروپا و خاورمیانه به منظور پشتیبانی و رهبری تیم آنها برای افزایش و بهبود عملکردشان همکاری می‌نماید.

آقای تیمور میری از سال ۲۰۱۳ تحت نظارت فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF) در حال برگزاری دوره های مختلف آموزشی مهارت‌های کوچینگ می باشد و برای دانش پذیران خود از طرف این فدراسیون مدارک معتبر ارائه می نماید.

رتبه ۴
شهاب اناری

شهاب اناری بیزینس کوچ

برنامه ۶ ماهه بیزینس کوچینگ شهاب اناری

 • قیمت: ۱۸۰ دلار
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ماهی یکبار یک کلاس اینترنتی (در طول ۶ ماه)
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: آنلاین
 • آیدی اینستاگرام: shahab_anari
 • وبسایت: shahabanari.com

شهاب اناری در کنکور سراسری سال ۱۳۷۶ موفق به کسب رتبه اول در رشته تجربی شد. او فارغ‌التحصیل مرکز استعدادهای درخشان (مرکز علامه حلی تهران) در مقطع دبیرستان و فارغ‌التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران است. استاد اناری در سال ۱۳۷۶ نفر اول کنکور دانشگاه آزاد برای رشته پزشکی بود. موفقیت‌های شهاب اناری در سال ۱۳۷۸ نیز ادامه داشت و جزو نفرات برتر آزمون کشوری علوم پایه پزشکی شد. او از سال ۱۳۷۶ شروع به تدریس زبان انگلیسی کرد و با ایجاد روش‌های جدید و ابداعی به بهترین مدرس زبان انگلیسی در کشور تبدیل شد.

دکتر اناری به عنوان یک پزشک، سخنران و نویسنده بین‌المللی شهرت بسیاری دارد. او به عنوان عضو هیات موسسین انجمن کوچینگ ایران، عضو هیات مدیره انجمن بین‌المللی کوچ‌های حرفه‌ای (ICF) در تورنتو فعالیت می‌کند. ما در قسمت زیر خلاصه‌ای از افتخارات بین‌المللی شهاب اناری را به شما معرفی می‌کنیم:

این بیزینس کوچ موفق ایرانی عضو ده درصد بالای سخنرانان حرفه ای کانادا (CAPS)، نویسنده مجله فوربز، معرفی به عنوان یکی از متخصصان خبره آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۵، معرفی به عنوان «استاد بزرگ موفقیت» توسط وال استریت ژورنال در سال ۲۰۱۶، معرفی به عنوان «تونی رابینز ایران» توسط پادکست شماره ۱ متخصصان در آیتونز، متخصص برندینگ شخصی دانش آموخته مدرسه برندینگ Reach ایالات متحده، متخصص کوچینگ با سیستم Core Energy Coaching از موسسه آموزش عالی iPEC، همکاری با برایان تریسی نویسنده معروف کتاب قورباغه را قورت بده می باشد. همچنین ایشان سابقه سخنرانی مشترک با تونی رابینز، دیپاک چوپرا، جک کنفیلد، برایان تریسی و رابرت کیوزاکی را در کارنامه خود دارد.

شهاب اناری یک کلوپ بنام یک درصدی ها دارد که در عرض یکسال برگزار می گردد و با استفاده از اصول کوچینگ به بیان رموز تقویت انگیزه و اعتماد به نفس، رموز تقویت اراده و پشتکار، رموز هدف گذاری، رموز مدیریت زمان و برنامه ریزی، رموز تاب آوری در شرایط دشوار و… می پردازد.

رتبه ۵
حسین طاهری

حسین طاهری کوچ کسب و کار

دوره بیزینس کوچینگ پاویون حسین طاهری

 • قیمت: در سایت ایشان درج نشده
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: در سایت ایشان درج نشده
 • سطح دوره: پیشرفته
 • نوع دوره: حضوری
 • آیدی اینستاگرام: hosseintaheri.ir
 • وبسایت: hosseintaheri.ir

ایشان متخصص خلقِ رشدِ کسب ‌و ‌کار (هَکِّ رُشد)، دانش پژوه اقتصاد رفتاری، بیزنس کوچ و دانش‌آموخته مدیریت کسب ‌و کار و همچنین مشاور تبلیغات، بازاریابی و توسعه برند، مدیر هنری و متخصص طراحی گرافیک می باشند. اگر در شبکه های اجتماعی ایشان را دنبال کنید کاملا به زیبایی گرافیکی محتوای ایشان پی می برید.این بیزینس کوچ موفق ایرانی مدیرعامل یکی از شرکت های مطرح تبلیغات و بازاریابی به نام آژانس تبلیغاتی ۱۲۸ در ایران بوده و تاکنون مدیریت فنی و مشاوره بسیاری از پروژه های اثربخش تبلیغاتی را بر عهده داشته است. ایشان با بیش از ۳۰۰ شرکت و برند برتر کشور همکاری نموده و بیش از ۴۸۰۰ مدیر و کارآفرین را آموزش و مشاوره داده است.

آقای طاهری از میانه دهه ۸۰، به عنوان اولین برگزار کننده همایش های بزرگ در حوزه کسب و کار، با حضور اساتید بین المللی در اصفهان فعالیت داشتند و عملاً نقش بسزایی در توسعه اینگونه برنامه های آموزشی در کل کشور ایفا کرده اند. همچنین در کنار تمام این فعالیت های منسجم کاری، چندین سال است که برآیند تجربیات حرفه ای و دانش خود را در قالب دوره های آموزشی بسیار کاربردی به دیگران نیز منقل می کنند و دو دوره جامع «هک رشد اورانیوم» و «بیزینس کوچینگ پاویون» را برگزار می نمایند.

رتبه ۶
محمود معظمی

محمود معظمی بیزینس کوچ

دوره یکساله بیزینس کوچینگ محمود معظمی

 • قیمت: ۳۵ میلیون تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ۵ تور آموزشی + وبینار آموزشی (۱۲جلسه ۶۰ تا ۹۰ دقیقه‌ای)
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: حضوری و غیرحضوری
 • آیدی اینستاگرام: moazamica
 • وبسایت: moazami.ir

محمود معظمی ساکن کانادا و دارای چندین مدرک دانشگاهی می باشد. او دانش‌آموخته کارشناسی در رشته‌ی بیولوژی از دانشکده علوم دانشگاه تهران است و کارشناسی‌ارشد بیوفیزیک را با امتیاز +A از مرکز تحقیقات بین‌المللی بیوشیمی و بیوفیزیک (I.B.B) وابسته به دانشکده علوم دانشگاه تهران در سال ۱۳۵۷ دریافت کرده است. اما ایشان به مدارک دانشگاهی، درجات علمی‌، تعدّد آنها و اعتبار دانشگاه‌ها و موسساتی که از آن‌ها مدرک گرفته، افتخار نمی کند!

«خودت را دوست بدار و کمک کن تا دیگران نیز خود را بیشتر دوست بدارند» این شعار اصلی آقای معظمی است که در آموزش‌های خود ترویج می‌دهد و خود او عمیقا به این جمله ایمان دارد. در وبسایت ایشان از او به عنوان گران قیمت‌ ترین کوچ ایران یاد شده است و گفته می شود تنها برای ثروتمندان برنامه می گذارد و به آنها آموزش می دهد ولی بهتر است بدانید ایشان تنها کوچینگ کسانی را می‌پذیرد که مطمئن باشد عمیقاً و قلباً خواستار آموزش و یادگیری و همچنین تغییر می باشند.

این بیزینس کوچ موفق ایرانی با توجه به شرایط اقتصادی وخیم مردم در دوران شیوع کرونا تصمیم گرفت تا به کسانی که نیاز به کوچ دارند و خواستار تغییر در زندگی و رشد و پیشرفت می باشند اما توان مالی ندارند و دست شان تنگ است و نمی توانند هزینه های مالی شرکت در این دوره ها را بپردازند، خدمات کوچینگ ارائه دهد. او می‌گوید: «در این شرایط دشوار کشور، من داوطلب شدم، تا به مردمان مسئولیت‌پذیر و توانمند سرزمینم را یاری دهم تا به بهترین‌های خود دست یابند و متقابلاً با تلاش و تعهد آنان ایران را بیش از پیش آبادتر و سربلندتر سازیم»

رتبه ۷
علی شاه حسینی

علی شاه حسینی بیزینس کوچ

دوره آموزشی مدیران پنج ستاره علی شاه حسینی

 • قیمت: در سایت ایشان درج نشده
 • زبان دوره: فارسی (خارج از ایران، به زبان انگلیسی)
 • مدت زمان دوره: در سایت ایشان درج نشده
 • سطح دوره: پیشرفته
 • نوع دوره: حضوری
 • آیدی اینستاگرام: dralishahhosseini
 • وبسایت: alishahhosseini.ir

علی شاه حسینی دارای دکترای تخصصی مدیریت و برنامه ریزی بوده و فوق لیسانس رشته روان شناسی بالینی است. ایشان تسلط کامل بر زبان انگلیسی داشته و بنیانگذار آکادمی مدیران پنج ستاره در ایران و کشورهایی از جمله گرجستان، ترکیه و… می باشند.علی شاه حسینی در حوزه کارآفرینی ۵ جلد کتاب منتشر کرده و ۸ مقاله انگلیسی ایشان هم در مجلات علمی پژوهشی بین المللی و بیش از ۳۰ مقاله فارسی هم در مجلات علمی پژوهشی داخلی به چاپ رسیده است. ایشان بیش از ۸۰۰ سخنرانی در دانشگاه ها، وزارتخانه ها، سازمان ها و فرهنگسراهای ایران داشته و در کنفرانس های بین المللی کشورهای سنگاپور، تایلند و ترکیه به سخنرانی پرداخته و مقالاتی را در این کنفرانس ها ارائه داده اند.

این بیزینس کوچ موفق ایرانی از سال ۱۳۹۱ تاکنون در برنامه حرف حساب شبکه ۱ تلویزیون ملی ایران و از سال ۱۳۸۹ تاکنون در برنامه سلام تهران شبکه ۵ تلویزیون ملی ایران و همچنین از سال ۱۳۹۰ تاکنون در برنامه صدای مشاور کسب و کار که از رادیو اقتصاد پخش می شود، به عنوان کارشناس حضور داشته و در نویسندگی مقالات تخصصی مجلات پنجره خلاقیت، آینده روشن، دیده بان و هفته نامه سلامت مشارکت داشته است.

آموزشگاه زبان انگلیسی آینده (۱۳۷۴) و کیش نو (۱۳۷۶) را تأسیس کرده و مدیر عامل مؤسسه زبان ملل از سال ۱۳۸۴ تاکنون می باشند و در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در مقطع کارشناسی ارشد، در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد و در دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران به کار تدریس مشغول می باشند.

رتبه ۸
علی مس چی

علی مس چی بیزینس کوچ

دوره جامع آموزش مهارت‌های کوچینگ علی مس چی

 • قیمت: ۳٫۵ میلیون تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ۳۰ جلسه (۱۵ ساعت)
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: آنلاین
 • آیدی اینستاگرام: ali_meschi
 • وبسایت: alimeschi.com

علی مس چی کارآفرین و مدیر ۵ کسب و کار موفق است و بیش از ۲۸ سال تجربه مدیریت در زمینه کسب و کارهای موفق دارد. او مدرس دوره‌های مختلف کوچینگ، فروش، بازاریابی، مدیریت، رهبری کسب و کار، سیستم سازی و تیم ورک است و نویسنده و مؤلف کتاب‌های پاشنه آشیل کسب و کار، الفبای کوچینگ و مترجم کتاب مدیر در نقش کوچ می باشد و تاکنون ۷۶۵۰ ساعت مشاوره به سازمان‌ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ و ۴۳۰۰ ساعت مشاوره فردی در کارنامه خود دارد. همچنین ایشان مدرس برگزیده دوره‌های مختلف مدرسه عالی کسب و کار ماهان در سال ۹۷ می باشد.

این مقاله را حتما بخوانید:  10 دوره برتر آموزش اینستاگرام + بهترین اساتید آموزش اینستاگرام

تجربه ۲۰ ساله علی مس چی در زمینه مشاوره به او نشان داده که زمانی افراد به دنبال یک راه حل آماده برای رفع مشکلاتشان می باشند و می‌خواهند هر چه زودتر به جواب برسند، به هیچ وجه به نتیجه دلخواه شان نمی‌رسند.

این بیزینس کوچ موفق ایرانی می گوید: «مراجعین از بنده به عنوان یک مشاوره انتظار داشتند، همه جواب‌ها را بدانم و در کمترین زمان ممکن مشکل‌شان را رفع کنم، اما موضوع جالب این بود که زمانی راهکار را گوش می کردند، تمایلی برای اجرایی کردن آن نداشتند و در بیشتر اوقات همان کاری را می کردند که خودشان می‌خواستند. این موضوع باعث شد تصمیم بگیرم به جای دادن راه حل، به مراجعین یاری کنم تا خود به یک راه حل دست یابند. بی شک راه حلی که خود فرد به آن دست یافته، نتیجه‌بخش تر خواهد بود. با تحقیق و مطالعه به این نتیجه رسیدم که کوچ حرفه ای دقیقا باید همین کار را در اولویت مشاوره ای خود قرار دهد.»

رتبه ۹
ماهان تیموری

ماهان تیموری بیزینس کوچ

دوره آموزشی بیزینس کوچینگ ماهان تیموری

 • قیمت: ۴ میلیون تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: بیش از ۵۰ ساعت
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: آنلاین
 • آیدی اینستاگرام: mahanteymouri و mbc.coach
 • وبسایت ها: mahanteymouri.com و mbc.coach

محمد رسول تیموری ملقب به ماهان تیموری بنیانگذار هوش مالی در ایران و کارآفرین برتر سال ۱۳۹۷ و چهره‎ نامی صنعت و اقتصاد در سال ۱۳۹۸ بوده است. ماهان تیموری برای بیش از ۱۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده و در ۴۰۰ سمینار حضور یافته و بیش از ۳۶۰ ساعت کارگاه آموزشی برگزار کرده است. رسالت او این است که به مردم کمک کند تا هر چه بیشتر ثروتمند شوند.

دوره آموزشی ایشان با نام دوره ‏ی هوش مالی پلاس تاکنون بیش از ۸۰ هزار دانش آموخته داشته است که ۲۵ هزار نفر از آنها توانسته اند به نتایج فوق العاده‎ ای از این دوره دست یابند. ۹ جلد کتاب از مجموع کتاب های ایشان در ایران پر فروش بوده که کتاب جنگ باورها که به موضوع ریشه ای ترین عوامل تاثیرگذار در روند کسب ثروت پرداخته، جزء پرفروش ترین کتاب های او می باشد.

ماهان تیموری یک جمله‎ ی معروف دارد که همگی او را به این جمله می ‎شناسند: «برای ثروتمند شدن روی ذهنیت، شخصیت و مهارت خودت کار کن» و این جمله رمز موفقیت وی در این سال ها بوده است. مجموعه ماهان تیموری در کل دارای دو دوره آموزشی کوچینگ کسب و کار یعنی دوره ویژه مستر بیزینس کوچینگ به صورت حضوری و دوره مجازی بیزینس کوچینگ است.

مدرس دوره بیزینس کوچینگ مجموعه آموزشی ماهان تیموری، محمدرضا ترابیان است. شاید بتوان ایشان را پر قدرت ترین فرد مجموعه ماهان تیموری دانست. او دارای مدرک PCC از ICF و بیزینس کوچ حرفه ای از FCA می باشد و سابقه کوچینگ سازمانی پرشیا خودرو و موسسه MTI را بر عهده داشته است.

رتبه ۱۰
منیر چگینی

منیر چگینی بیزینس کوچ

دوره کوچینگ LTOB منیر چگینی

 • قیمت: ۲ میلیون تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ۱۲۰ ساعت
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: آنلاین (ویدئوهای از قبل ضبط شده + همراه آپدیت)
 • آیدی اینستاگرام: iran.coaching.club
 • وبسایت: monirchegini.com

منیر چگینی بنیانگذار باشگاه کوچینگ ایران و نمایندگی رسمی سلوشن آکادمی آلمان بوده و برگزار کننده‌ی دوره‌های تربیت کوچ حرفه‌ای با رویکرد راه حل در ایران می باشد. این بیزینس کوچ ایرانی وقتی در ایتالیا بود، زندگی اش با کوچینگ متحول شده و تغییریافته است. بعد از این او عاشق کوچینگ می شود و به خود می گوید بایستی خیلی ها با فواید آن آشنا شوند. دوره LTOB Coaching نتیجه ۵ سال تحقیق و آموزش او در این زمینه می باشد.

LTOB مخفف LIFE + BUSINESS + COACHING است.منیر چگینی کارشناس روانشناسی علمی از دانشگاه بلونیا ایتالیا، کارشناسی ارشد مدیریت کار و تجارت از دانشگاه بلونیا ایتالیا، فارع التحصیل در آکادمی Solution Focus Coaching در آلمان در سطح PCC، تنها نماینده رسمی آکادمی Solution focus Coaching در خاورمیانه و ایران، دانش آموخته واقعیت درمانگری، تئوری انتخاب، مدیریت راهبرانه و عضو باشگاه مدیران آکادمی دکتر صاحبی، کارشناس زبان ایتالیایی با CILS4 و مدیر و مشاور ارشد شرکت IPG در زمینه انرژی های تجدید پذیر است.

ایشان با برگزاری کلاس های آنلاین کوچینگ سعی در ارائه خدمات به همه فارسی زبانان این کره خاکی دارد. مدرکی که در این باشگاه داده می شود مورد تایید فدراسیون جهانی کوچینگ (ICF) است.

خانم چگینی رابطه نزدیکی با مجموعه بیشتر از یک نفر به مدیریت محمد پیام بهرامپور دارد و در آنجا نیز به تدریس می پردازد.

باشگاه کوچینگ ایران به مدیریت منیر چگینی معتقد است که همه باید مباحث و مهارت های کوچینگ را یاد بگیرند چون امروزه یادگیری این مهارت ها نیاز اساسی زندگی بشر می باشد. این مجموعه قصد دارد با جمع کردن بیزینس‌ کوچ‌های حرفه ای ایرانی و بین المللی و اشتراک گذاری تجربیات و آموخته های آنها، مسیر جدیدی را برای یادگیری و رشد جوانان ایرانی ایجاد کرده و با ارتقا سطح مهارت های کوچینگ، فضایی را برای رشد، پیشرفت و تغییر ایجاد کند.

۱۰ مربی کسب و کار که شایستگی حضور در لیست بالا را داشتند

باتوجه به درخواست کاربران سایت ایران فاندر بنابه محدود بودن و مشغله کاری بالای مربیان کسب و کار نام برده شده در لیست فوق، بر آن شدیم تا ۱۰ بیزینس کوچ موفق و حرفه ای سطح ۲ را به لیست اضافه کنیم تا افراد بتوانند از گزینه های موجود، دقیقاً مربی کسب و کار مورد نظر خود را گزینش کرده و به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنند.

رتبه ۱۱
علیرضا سلیمی

علیرضا سلیمی بیزینس کوچ

دوره کوچینگ بیسیک علیرضا سلیمی

 • قیمت: ۵٫۹ میلیون
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ۶ جلسه ۳ ساعته
 • سطح دوره: پایه
 • نوع دوره: حضوری
 • آیدی اینستاگرام: dralirezasalimi
 • وبسایت: dralirezasalimi.com

دکتر علیرضا سلیمی مدیرعامل مؤسسه کهکشان موفقیت، لایف کوچ بین المللی و عضو کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون های والیبال و پرورش اندام در ایران است که از مطالب علمی و بروز در تمام سخنرانی های خود استفاده می کند. ایشان افزایش آگاهی را از عوامل اصلی رشد انسان ها می داند و معتقد است که تمام چالش های زندگی و کسب و کاری در عدم آگاهی فردی و اجتماعی خلاصه می شود. بسیاری او را مبتکر اولین دانشگاه موفقیت در ایران می دانند.

آقای سلیمی دوره ای را به نام دانشگاه موفقیت برگزار کردند که خود این دوره از شش دوره افزایش اعتماد به نفس، تکنیک های ارتباطات، مدیریت فکر و طراحی سرنوشت، اصول علمی استراحت، ریکاوری و خواب، شناخت احساسات برای موفقیت فردی، دوره شناخت احساس، تکنیک های مدیریت احساس و هوش هیجانی و مدیریت عمر و زمان تشکیل شده بود.

در حال حاضر ایشان ۴ دوره کوچینگ (بیسیک، مقدماتی، پیشرفته و پلاس) برگزار می کنند که شرکت در دوره های قبلی پیش نیاز شرکت در دوره های بعدی است.

رتبه ۱۲
آرش اسماعیلی

آرش اسماعیلی بیزینس کوچ

دوره جامع بیزینس کوچینگ ABC آرش اسماعیلی

 • قیمت: ۵ میلیون تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • سطح دوره: جامع
 • نوع دوره: ویدئوهای از قبل ضبط شده + همراه آپدیت
 • آیدی اینستاگرام: arash.coach
 • وبسایت: arash.coach

آرش اسماعیلی دانش آموخته آکادمی کوچینگ FCA انگلستان و دارای مدرک حرفه ای کوچینگ از فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF) است. او کارش را همراه با تیم خود با هدف آموزش بیزینس کوچینگ و ارائه مشاورهای خصوصی در سال ۱۳۹۸ شروع کرد. هدف او و تیمش این است که به افرادی که قصد راه‌اندازی کسب و کاری را دارند یا می خواهند کسب و کارهای کوچک و متوسط خودشان را توسعه دهند کمک نمایند تا به نهایت پتانسیل درآمدزایی خود دست یابند.

همسر آرش یک گالری طلا به نام آرامه دارد که توانسته در آن به موفقیت های بزرگ دست یابد و درآمد حاصل از کسب و کارش را چندین برابر نماید. او این موفقیت ها را مدیون همسرش آرش می داند. آرش اسماعیلی و تیمش قبل از ورود به دنیای آموزش، صاحب کسب و کار بوده و در این کار با چالش هایی مواجه بوده اند. بنابراین تمام تلاش شان بر این است که در این دوره، جدیدترین، علمی ترین و کاربردی ترین آموزش هایی را ارائه دهند که واقعاً خودشان از آنها نتیجه گرفته و در دنیای واقعی تجربه کرده اند.

شما در این دوره جامع علاوه بر آشنایی با هوش بیزینسی می توانید کسب وکار خودتان را تحلیل نموده و بیزینس مدل خودتان را طراحی و تکمیل نمایید. همچنین اقدام به ایجاد ساختار و سیستم سازی کسب و کار خودتان بکنید.

رتبه ۱۳
صابر اسکندری

صابر اسکندری بیزینس کوچ برتر

دوره جامع الهگان زیبایی (آرایشگر میلیونر) صابر اسکندری

 • قیمت: ۷٫۹ میلیون
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: بیش از ۱۵ ساعت + هدایای ویژه
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • نوع دوره: غیر حضوری (ویدیوهای ضبط شده)
 • آیدی اینستاگرام: sabereskandari.ir
 • وبسایت: sabereskandari.ir

صابر اسکندری بنیانگذار مرکز بیزینس کوچینگ آلفا و اولین بیزینس کوچ تخصصی صنعت زیبایی در ایران می باشد. دو استارت اَپ گوشنو و واکورنو نیز به همت ایشان تأسیس شده است. ایشان معتقد هستند که دانش باید با تجربه توأمان باشد چون هر دوی اینها مکمل هم هستند و در کنار هم می توان شاهد تأثیرات قابل توجه این دو بود. ایشان معتقدند که باید کامل گرایی را کنار گذاشت، باید آموخت، باید اندیشید، باید به کار گرفت، گند زد و اصلاح کرد.

این مقاله را حتما بخوانید:  10 فیلم برتر هوش مصنوعی | بهترین فیلم و سریال‌های AI

سال ۱۳۹۷ بود که چون ایشان در زمینه موفقیت های فردی تحقیق و پژوهش زیادی انجام داده بودند به عنوان مجری برنامه چراغ قرمز مشغول به فعالیت در صدا و سیما شد و با غول های اقتصادی کشور به مصاحبه پرداخت. کتاب در قلمرو خوشبختی و ثروت به قلم آقای اسکندری الهام گرفته شده از صحبت های این افراد بزرگ در حوزه اقتصاد می باشد.

آقای اسکدری با اینکه در حوزه های مختلف بیزینسی به کوچینگ پرداخته اند اما چون دیدند در حوزه زیبایی نیاز است که به صورت نیچ کار شود، تمرکز خودشان را روی این حوزه قرار دادند. آقای اسکندری موفق شدند در پاییز سال ۹۹ یک دوره کوچینگ سالن زیبایی به صورت آنلاین برگزار کنند و این دوره اولین دوره بیوتی کوچینگ بود که در ایران برگزار شد.

از جمله کتاب های منتشر شده آقای اسکندری در حوزه کسب وکار و تحول فردی می توان به کتاب های پازل فروش، ماشین بازاریابی و فروش، رهبر خردمند رئیس بیشعور، در قلمرو خوشبختی و ثروت و کتاب انضباط فردی اشاره کرد.

رتبه ۱۴
محمدرضا سلطانی

محمدرضا سلطانی ساطلن گروپ بیزینس کوچ شیراز

دوره جامع هوش سیستم سازی محمدرضا سلطانی

 • قیمت: ۳ میلیون و ۹۹۶ هزار تومان
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: بیش از ۵۰ ساعت آموزش مهارت های پایه کوچینگ و سیستم سازی کسب و کار و همچنین آموزش جامع اینستاگرام در طول ۶ ماه
 • سطح دوره: جامع
 • نوع دوره: غیر حضوری و در قالب فایل های صوتی، ویدیویی و pdf
 • آیدی اینستاگرام: soltangroup
 • وبسایت: soltangroupcoach.com

آقای محمدرضا سلطانی یک بیزینس کوچ حرفه ای ساکن شیراز و بنیانگذار هوش سیستم سازی در ایران می باشد. ایشان موفق به اخذ گواهینامه بیزینس کوچینگ مؤسسه MPT اتریش و همچنین گواهینامه انقلاب توانمندی های موسسه QAL انگلستان شده اند. مجموعه توسعه کسب و کار سلطان گروپ در سال ۱۳۹۸ توسط آقای سلطانی با هدف کمک به ۳ گروه از افراد تأسیس شد:

 1. افرادی که تمایل به راه اندازی و ایجاد یک کسب و کار سیستماتیک دارند.
 2. افرادی که به دنبال رشد و توسعه کسب و کار فعلی خوشان می باشند.
 3. افرادی که تمایل دارند تا در حرفه بیزینس کوچینگ به فعالیت بپردازند.

به نظر خود آقای سلطانی دلایل موفقیت مجموعه سلطان گروپ در ایران و خارج از تهران را می توان این موارد ذکر کرد:

 • گسترش اینترنت و شبکه های تلفن همراه و در نتیجه گسترش ارتباطات بین افراد
 • وجود رقابت کمتر مابین کسب و کارها در شهرستان ها و در نتیجه جذب مشتری ثابت
 • تمرکز بیشتر صاحبان کسب و کارها روی یک محصول یا خدمات خاص

کتاب ۱۰۰۱ نکته بیزینس کوچینک به قلم آقای سلطانی نوشته شده است. ایشان همچنین بیش از ۱۰ مقاله در زمینه سیستم سازی کسب و کار و همچنین بیش از ۵۰ مقاله در زمینه بیزینس کوچینگ تألیف کرده اند. اگر بخواهیم از سوابق بیزینس کوچینک ایشان نام ببریم باید بگوییم که آقای سلطانی تاکنون توانسته کوچینگ بیش از ۱۰۰ کسب و کار در سرتاسر ایران را با موفقیت عهده دار شوند.

رتبه ۱۵
حمید فقیری

حمید فقیری مدرس دوره های کوچینگ

دوره آموزش کوچینگ و تربیت کوچ حرفه ای «کوچ ماهر» حمید فقیری

 • قیمت: از طریق پر کردن فرم درخواست مشاوره دوره یا گفتگو در واتساپ با شماره ۰۹۱۵۶۲۵۰۶۸۸ می توانید از جزئیات قیمت دوره و نحوه پرداخت آن مطلع شوید.
 • زبان دوره: فارسی
 • مدت زمان دوره: ۱۱۱ ساعت آموزش عملی و کارگاهی
 • سطح دوره: جامع
 • نوع دوره: مجازی (جلسات آنلاین از طریق وبینار زنده + ویدیوی آموزشی)
 • آیدی اینستاگرام: modirban
 • وبسایت: modirban.com

آقای حمید فقیری مدرس مهارت های کوچینگ بوده و بیش از هزار ساعت اجرای کوچینگ در کارنامه سوابق خود دارد. ایشان مدیر پروژۀ اولین رویداد کسب ‌و کار ایران (Tehran Business Show) بوده و به بیش از ۹۰۰ نفر آموزش کوچینگ داده است. آقای فقیری همچنین تجربه برگزاری دوره آموزش کوچینگ حرفه ای را نیز در کارنامه خود دارند.

مدیربان با هدف کمک به رشد و توسعه انسان‌ ها و کسب‌ و کارها تأسیس شد و می توان گفت که مرجع تخصصی حمایتگری از انواع کسب و کارها می باشد. تیم آقای حمید فقیری در مدیربان این رسالت و مأموریت را برعهده گرفته اند که با کمک به رونق و پیشرفت آنها و درآمدزایی و سودآوری بیشتر برای آنها باعث شوند راه رسیدن به اهداف موفقیت شان کوتاه تر شده و بتوانند نسخه منحصر به ‌فرد و بهترین سازمان خودشان را کشف و خلق کنند.

۱۰ بیزینس کوچ که آینده ی خوبی خواهند داشت:

بابک ناصحی

بابک ناصحی
kasbokarpishro.com

یاسر متحدین

یاسر متحدین
yasermotahedin.com

افشین فاتح بیزینس کوچ

افشین فاتح
afshinfateh7.ir

رضا محقق

رضا محقق
rmohaghegh.com

دنیا اباذری
وبسایت ندارد

محمد صادقی

محمد صادقی
وبسایت ندارد

بهاره گوهرین

بهاره گوهرین
coachingways.ir

امیر اسحاقی

امیر اسحاقی
ketabinesh.com

سودا محجوب

سودا محجوب
sevda.coach

الناز خادم موکا ویدیو

الناز خادم
وبسایت ندارد

سوالات متداول درباره صنعت بیزینس کوچینگ ایران

۱- تعریف بیزینس کوچینگ چیست؟ بیزینس کوچ یعنی چه؟

یک رابطه بین صاحب یک کسب و کار و یک مربی حرفه ای است که هدف از آن توسعه استراتژیک یک تجارت موفق است. کوچ کسب و کار شخصیتی آموزش دهنده، هدایتگر و حمایتگر دارد و به افراد کمک می کند از جایگاه فعلی به جایگاه مطلوب برسند.

۲- سرفصل ها و قیمت دوره های بیزنس کوچینگ چقدر است؟

قیمت دورهای کوچینگ تجاری به صورت حضوری و آنلاین از ۳ میلیون تومان شروع و به ۳۵۰ میلیون تومان هم می رسد. برای آگاهی از سطح، سرفصل ها و قیمت دوره های مربیگری تجاری کافیست مقاله ایران فاندر را بخوانید.

۳- انواع مدلهای کوچینگ کدامند؟

انواع کوچینگ (شاخه ها، مدل ها و گرایش ها) عبارتند از: کوچینگ کسب و کار (به انگلیسی: Business coaching) – کوچینگ اجرایی (به انگلیسی: Executive Coaching) – کوچینگ عملکرد (به انگلیسی: Performance Coaching) – کوچینگ مهارت (به انگلیسی: Skills coaching) – کوچینگ فردی (به انگلیسی: Personal coaching)

۴- بهترین مربی کوچینگ ایران چه کسی است؟

بر اساس سطح دانش در ۳ علم کسب و کار یعنی علم تحلیل و آنالیز، علم سیستم سازی و علم استراتژی، محمد مهدی ربانی، تیمور میری، مسیح جوادی، حسین طاهری، شهاب اناری، محمود معظمی و علی شاه حسینی، رتبه های برتر بهترین کوچ های ایران را به خود اختصاص داده اند و جزو کوچ های معروف ایرانی به شمار می آیند.

۵- اولین آکادمی بین المللی بیزینس کوچینگ در ایران توسط چه کسی تأسیس شد؟

اولین آکادمی بین المللی business coaching در خاورمیانه توسط مسیح جوادی و آرزو چیتگر بنیانگذاری شد که مدرک مورد تأیید فدراسیون جهانی کوچینگ را ارائه می دهد و به افراد کمک می کند تا در امتحان ICF شرکت کنند.

همچنین باید بدانید که مرکز بیزنس کوچینگ ایران توسط آقای مسیح جوادی که یکی از بیزینس کوچ های حرفه ای در سطح بین اللمل می باشند، تأسیس شده و در حوزه مدیریت و رهبری کسب و کار فعالیت دارد. Iran Business Coaching اولین و بزرگ‌ترین مرکز تخصصی بیزینس کوچینگ در ایران بوده و دوره‌های تخصصی آنلاین و آفلاین کوچینگ بیزنس را برگزار می نماید.

۶- تفاوت کوچینگ، منتورینگ، راهنما و مشاور کسب و کار چیست؟

 1. مشاور کسب و کار (Business Consultant)
  مشاور نگاه به گذشته دارد، تحلیلگر است، نقاط قوت و ضعف کسب و کار را شناسایی می کند و معمولاً کار تجویزی ندارد.
 2. منتور کسب و کار (Business Mentor)
  منتور نگاه به آینده دارد، راه و چاه را می داند، تمرکزش بر روی حل مشکلات بوده و راه حل گرا است اما همسفر مسیر شما نیست.
 3. راهنما و رایزن کسب و کار (Business Counselor)
  راهنما سوالات خوب می پرسد و به صاحبین کسب و کار کمک می کند تا با ایجاد تغییرات، مشکلات را حل کنند و در عین حال به فکر توسعه باشند.
 4. مربی کسب و کار (Business Coach)
  کوچ کسب و کار علاوه بر نکات مثبت هر ۳ تعریف بالا، یاور سازمان است و رهبری به سمت قله را بر عهده می گیرد. او در ریشه یابی مسائل خبره است و علاوه بر حل مشکل، نگاهی مطالبه گر بر فرآیندهای صحیح کسب و کار هم دارد!

نتیجه گیری نهایی

شاید باورتان نشود اما یافتن تنها یک عکس باکیفیت از برخی بیزینس‌ کوچ‌های ایرانی در سطح اینترنت، ما را با چالشی بزرگ مواجه کرد! باید بگوییم بزرگترین ضعف افراد فعال در صنعت بیزینس کوچینگ ایران، عدم پرسونال برندینگ، نبود فعالیت حرفه ای در شبکه های اجتماعی و نداشتن وبسایت حرفه ای است که بایستی در اولویت فعالان این عرصه باشد.

بی شک زمانی صنعت کوچینگ کسب و کار در ایران جهش بزرگی خواهد داشت که قدرت اینترنت را با آغوش باز بپذیرد.

نظر شما چیست؟ در پایان مجموعه ایران فاندر از شما درخواست دارد که تجربه شرکت در دوره های آموزشی کوچینگ اساتید فوق را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین چنانچه مدرس قابلی را می شناسید که در موردش صحبت نشد، در بخش نظرات به سایر عزیزان معرفی کنید تا با این کار بتوانیم به یکدیگر در جهت انتخاب صحیح بهترین بیزینس کوچ کمک کنیم.

آیا شما نیز بیزینس کوچ حرفه ای هستید؟

اگر قصد دارید جزو لیست بهترین های این حوزه باشید، فرم زیر را پر کنید؛ تماس می گیریم!
  مشاوره رایگان با کارشناسان ایران فاندر   ۰۴۱۳۷۷۲۱۷۵۸ 

"*" indicates required fields

چه نوع درخواستی دارید؟*

۳/۵ - (۲ امتیاز)

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

61 دیدگاه برای “۱۰ بیزینس کوچ برتر ایران (جدیدترین رتبه بندی)

 1. بهترین کوچ ایران گفته:

  سلام وب سایت شما واقعا بینظیره!

  اگر دوست دارید این مطلب از آکادمی یوبان رو که درباره بهترین بیزینس
  کوچینگ ایران نوشته شده ببینید.
  فعالیتی که انجام میدید درسته!

 2. سعید سلطانی گفته:

  سلام
  ممنون از سایت و پست خوبتون
  من در دوره ی بیزینس کوچینگ دکتر شهریار مرزبان شرکت کردم.
  ایشون هم خیلی پر قدرت و با رزومه فوق العاده عالی دارن پیش میرن.
  پیشنهاد میکنم ایشون هم‌معرفی کنید.

  • حمید فقیری گفته:

   سلام علیکم خداقوت
   تشکر میکنم از مقاله ارزشمند شما. من حمید فقیری هستم و وبسایت بنده مجموعه کاری بنده است که هم بنیان گذار آن هستم.
   Modirban.com
   که در مقاله خود قید کردید وبسایت ندارم اینو اصلاح بفرمایید.

   • معصومه گفته:

    سلام
    جریان ۴۰۰ میلیون تومان سفته ای که آقای علیرضا سلیمی از شاگردش گرفته چیه؟
    من از ایشون مطالب خوبی یاد گرفتم اما این چند ماه اخیر شاهد این بودم که علیرضا سلیمی از شاگردش خانم حسین آبادی با دروغ ۴۰۰میلیون سفته گرفته و قصد اذیت و آزار ایشون رو داره
    خدا رو خوش نمیاد که یه کوچ با این همه ادعاش شاگرد خودش رو گول بزنه و از کار بیکار کنه
    خیلی ناراحتم از اینکه همچین کسی جز افراد برتره
    حداقل مجبورش کنید ۴۰۰ میلیون تومان سفته ای که به زور گرفته رو پس بده به دختر مردم.
    روم نمیشه به خانواده ام بگم سلیمی چیکار کرده
    اگر دستتون میرسه سلیمی رو راضی کنید ۴۰۰ میلیون تومان سفته ای که بدون قرارداد از این خانم گرفته رو پس بده واقعا کارش خیلی زشته
    ما شاگرداش نمیتونیم باهاش حرف بزنیم و ما رو رد میکنه
    سلیمی آدمیه که فقط دلش میخواد بقیه رو له کنه و بعد ببخشد اونا رو بعد تو جمع ادعای بزرگی کنه
    واقعا نفرت پیدا کردم از همچنین آدمی
    سر کلاس هاش دیگه نمیرم

 3. مرسانا بیوتی گفته:

  سلام مرسی از سایت عالی تون، من سالن زیبایی دارم و عجیبه که اسم آقای صابر اسکندری بین بهترین بیزینس کوچ هاتون نیست، ایشون سالن منو از ورشکستی نجات دادن و بیش از ۲۵۰ درصد در آمدم بیشتر شد

  • نرگس گفته:

   به نظر من که اقای اسکندری از دیگران داره کپی میکنه و به جرات میتونم بگم اگر گذشته ی ایشون رو دنبال کنید و سرچ کنید متوجه میشید تمام این آموزش ها را از شخص دیگری کپی کرده و در مجموعه ی اون شخص به اینجا رسیده.

 4. هادی حمیدی گفته:

  من دوره بیزینس کوچینگ محمد مهدی ربانی رو شرکت کردم واقعا بی نظیره این مرد بزرگوار و تاثیر خیلی عجیبی روی زندگی و کسب و کارم داشت . به نظر بنده ۲۵ یا ۳۵ میلیون هزینه یعنی جلسه ۳۵۰۰ که واقعا ارزششو داره ، البته اینم بگم در دوره اول که ما شرکت کردیم از ۱۰۰ نفر شاید ۳۰ درصد نتیجه عالی گرفتند و ترکوندند بقیه دوستان فقط میومدن و نکته برداری و از اخر هم هیچ دستاوردی نداشتند . خلاصه که فرقی نداره مسیح جوادی باشه مهدی ربانی یا محمود معظمی مهم خودتون هستین که ببینید میتونید این مسیر سخت و شیرین رو سپری کنین یا نه …
  ارادتمند شما : هادی حمیدی

  • تیم تحریریه گفته:

   بسیار ممنون از دیدگاه ارزشمند شما
   کاملا با شما دوست عزیز موافق هستیم که تنها شرکت در یک دوره کافی نمی باشد و شخص بایستی به اندوخته های خود جامه عمل بپوشاند. بودن جزو آن ۳۰ درصدی که نتیجه گرفته اند، نشان دهنده همت و پشتکار شما دوست عزیز می باشد.
   موفق باشید

  • عاطفه صبوری گفته:

   دقیقا درسته، مهم عمل کردن به این استراتژی هاست، من هم خودم شاگرد محمود معظمی و مسیح جوادی بودم، ولی تمام آموزشهای این دوستان توی کتاب هایی که خوندم هم هست، مثل کتابهای افسانه کار آفرینی، نوپای ناب، کتابهای بازاریابی فیلیپ کاتلر و … فقط کافیه به این آموزه های عمل کنیم
   موفق باشید

 5. حیدریان گفته:

  درود بر شماف افرادی که معرفی کردید بر چه مبنای رتبه دادید؟ تعدادی از همین افراد حتی توان یک جلسه مشاوره رو ندارن و فقط دوره میفروشن، مشاوران و بیزنس کوچ هایی داریم که حداقل نصف افراد لیست بالا به گرد پاشون هم نمیرسنف بعضی از این اساتید البته عالی هستن مثل دکتر ربانی اما اغلب فقط مدرس هستن و به واسطه تبلیغات زرد توی اینستاگرام کمی معروف شدن وگرنه به جرات میشه گفت جز تدریس هیچ تجربه کسب و کاری ندارن. جالبه یکی دو تا از هیمن عزیزان حتی تو پیج خودشون نوشتن مطلقا جلسه خصوصی و مشاوره نداریم. چرا؟ آیا از پول بدشون میاد؟ نه چون توانش رو ندارن اما خوب ممکنه مدرس های خوبی باشن
  ما دو سال هست با یک بیزنس کوچ کار می کنیم بسیار بی ادعا و البته فعالیت در اینستا رو خیلی محدود انجام میده که دلیلش به خودش مربوطه ولی ما تولیدی پروفیل آلومینیوم داریم و نتایجی که میگیریم فوقالعاده ست و البته هزینه ایشون خیلی بالاس و به نطرم گرونترین مشاور و کوچ ایران هستن. اسم نمیبرم دوستان خودشون تحقیق کنن و اگه دنبال مشاور و کوچ خوب هستید صرفا به مدرک و تبلیغات زرد اینستا اکتفا نکنید . ما بعد از جلسه با حداقل ۷-۸ تا از همین کوچ ها به بهترینشون رسیدیم که البته رد لیست شما نیست

  • تیم تحریریه گفته:

   سلام و درود
   کاربر گرامی ممنون که نظر خودتان را با ما به اشتراک گذاشتید.
   مبنای رتبه بندی در ابتدای مطلب توضیح داده شده است و لیست به زودی آپدیت خواهد شد. دیدگاه و نظرات شما عزیزان برای ما بسیار مهم است. چنانچه امکان دارد، بیزینس کوچ مورد نظر خود را در اینجا معرفی کنید، در غیر اینصورت می توانید از بخش ارتباط با ما در میان بگذارید.
   متشکریم

 6. احمد گفته:

  سلام وقت بخیر قیمت دوره های درج شده به این شکل که فرمودید نیست وخیلی بالاتراز این مبالغ هست بطوریکه با درآمد امروز نمیتوان خیلی ازاین دوره هارا ثبت نام کرد .سپاس

 7. علی گفته:

  چقدر خوشحالم که کوچینگ و بیزنس کوچینگ در کشورمان جا می افتد شرط انصاف این است که کسانی که برای کوچینگ این مملکت استخوان ترکوندند و به خاطر شخصیت والای که دارند گرد و خاک و شو آف نمی کنند فراموش نشود
  زمانی که دکتر سلیمی دوره های کوچینگ را در اروپا می گذروند و زمانی که در تیم های ملی در مسابقات جهانی بعنوان مربی افتخار خلق میکرد زمانی که دکتر سلیمی در شهر شهر ایران کوچینگ را به ایران معرفی میکرد این ۱۰ عزیز کجا بودند
  خیلی از این افراد ۲ ساله اسم کوچینگ به گوششان رسیده چطور پس اصالت و متانت انسان های متواضع نادیده گرفته می شود
  پس شمایی که لیست نفرات می دهید در اون راس راس اسم مبارک جناب دکتر علیرضا سلیمی سرمربی تمام مربیان ایران جاش خالیست اگر در ایران مربی را پیدا کردید که دکتری کوچینگ داشته باشد
  تمام مراحل کوچینگ را طی کرده باشد
  م در ده سال گذشته بیشترین دوره کوچینگ را در شهرهای مختلف برگزار کرده باشد به ما خبر دهید.
  لطفا به کسوت و شایستگی و تخصص انسان ها احترام بگذارید
  البته حق دارید چون خدایی دکتر سلیمی اصلا اهل هوچی گری و گرد و خاک زرد در فضای مجازی نیست
  وگرنه اینگونه برای خودتانلیست نمی چیدید
  و بالاترین سطح کوچینگ دنیا را سالها پیش اخذ کرده باشد لطفا خبر دهید

 8. میلاد عبادی گفته:

  متاسفانه به نظر میاد در نگارش این مقاله منابع دقیق و علمی استفاده نشده است.
  کوچینگ حرفه‌ای است که سطح و توانایی افراد بر اساس اعتبارسنجی فدراسیون جهانی کوچینگ تعیین می‌شود.
  در لیست بالا، بالاترین اعتبار مربوط به آقای تیمور میری با سطح MCC هست که در سایت ICFدرج شده و بسیاری از افرادی که نام بردید به صورت مستقیم و غیرمستقیم دانشجوی ایشان بوده‌اند و تا آنجایی که بنده اطلاع دارم بنیان‌گذار کوچینگ در جامعه فارسی‌زبانان هستند.

  ما در مقابل اطلاعاتی که به دیگران می‌دهیم مسئول هستیم چرا که این رتبه‌بندی( که به نظر می‌آید مثل همایش‌های کارآفرین‌برتر تجاری می‌باشد) می‌تواند مبنای تصمیم‌گیری و هزینه افراد گردد.

  • تیم تحریریه گفته:

   سلام و درود
   ممنونیم که دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذاشتید.
   در رتبه بندی کوچ ها، ما کارآمدی را به جای مدرک گرایی در اولویت قرار داده ایم. چنانچه در بهبود این مطلب، پیشنهاد و راهنمایی داشتید از طریق بخش ارتباط با ما سایت، با ما در میان بگذارید.

   موفق باشید

   • میلاد عبادی گفته:

    مدارک ACC,PCC,MCC مدارک فدراسیون جهانی کوچینگ ICF هست
    و مدرک تحصیلی نیست
    دقیقا منطبق بر سابقه کوچ و اثربخشی کوچینگ او خواهد بود.

    تیمور میری کوچ مایکروسافت و نستله بوده است و به نظر نمیاد این کمپانی های بین المللی بدون در نظر گرفتن صلاحیت ها کسی رو انتخاب کنند.

    در ضمن هیچ کدام از افراد به جر تیمور میری مورد تایید فدراسیون جهانی کوچینگ نیستند.

 9. sadaf گفته:

  سلام وقت شما بخیر
  بسیار ممنون از معرفی این لیست و افراد در آن. در بیزینس کوچینگ نیز مثل تمامی مدلهای کوچینگ قطعا رابطه و نحوه تعامل مراجع با مربی در خروجی جلسات آموزشی و کوچینگی بسیار تاثیرگذار است. در مجموعه ای که من کار میکنم (مدرسه کسب و کار راستین) موسس مجموعه دکتر سروش صفدریان که خودشان نفر اول کنکور دکترای کارآفرینی ایران هستند و تجربه مدیریت و راه اندازی چندین کسب و کارو استارت آپ را دارند سالهاست فروتنانه دارند به افراد کسب و کارها کمک میکنند تا رشد کنند و کسب درامد کنند.
  جالب اینجاست که تز دکترای ایشان دقیقا بحث بیزینس کوچینگ در کسب و کارهای نوپا و استارت آپ هاست. یعنی در کنار کار عملی و تجربه بیزینسی تحصیلات کاملا مرتبط با بیزینس را دارند اما واقعا بی سروصدا و موثر بدون هیچ تبلیغات زردی در اینستا و … دارند فعالیت میکنند و رزومه ایشان، نتایج افرادی است که با ایشان کار میکنند و من هر روز میبینم که چقدر دعای خیر پشت سر ایشان است.
  خوب است ایران فاندر ایشان را هم بعنوان یک بیزینس کوچ متخصص و حرفه ای در این لیست معرفی نماید
  اگر تمایل داشتید به سایت مدرسه کسب و کار راستین سر بزنید

 10. یو پی اس کاران گفته:

  وقت بخیر
  تمام این افرادی که معرفی کردید دارن دوره می فروشن!! و مثل اینکه خودشون هنوز مفهوم کوچینگ رو متوجه نشده اند.
  کوچ کسی هست که شما باید حضوری بهش مراجعه کنید و یا تماس صوتی یا تصویری بگیرید و در مورد مسائل تون باهاش صحبت کنید و به شما کمک کنه که راه حل مشکلات تون رو پیدا کنید و در این راه شما رو هر از چندگاهی چک کنه و بتونه میزان پیشرف و یا پس رفت تون رو به شما نشون بده و راه حل های جدید رو از طریق خودتون بهتون نشون بده.
  دقیقا مشابه یک پزشک باید شما رو معاینه کنه چون نسخه هر فرد با فرد دیگه ای متفاوت هست، این رویه ای که این اقایون پیش گرفتند فایل فروشی هست نه کوچینگ!!
  در صورتیکه سیستم فایل فروشی می تونست جواب بده، پزشکهایی بسیار با علم و مدرک تر از این افراد! بجای اینکه در مطب یا بیمارستان بیشینند و تک تک بیماران رو از نزدیک ببینند. فایل توصیه ها و نسخه های خودشون رو داخل سایتی قرار می دادن که بیماران دانلود کنند!

  • تیم تحریریه گفته:

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که درک خوبی از علم بیزینس کوچینگ دارید. تمامی اساتید معرفی شده، وبسایت شخصی دارند و در شبکه های اجتماعی نیز فعال هستند و به کاربران خود آموزش های رایگان ارائه می دهند. کافیست به کانال های ارتباطی آنان مراجعه کرده و از این اطلاعات رایگان استفاده کنید.

   موفق باشید.

 11. مشاوره کسب و کار اینترنتی اسفهلان گفته:

  مطلب خوبی بود که همه کوچهای مطرح را یکجا جمع کرده و اطلاعاتش را ارائه کرده
  با برخیهاشون وقت زیادی صرف کردم و یاد گرفتم
  به امید اینکه کشور ما هم در کارآفرینی رشد کنه و بسترها و تسهیلات کافی در اختیار کارآفرینان قرار بگیره
  مشاوره اسفهلان هم مطالبی در راستای رشد کسب و کارها مخصوصا نقشه راه مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی منتشر کرده که میتونید یک نظر بندازید و نظرتان را بفرمایید
  با تشکر و آرزوی موفقیت برای شما

 12. کوچ حقیقت گو گفته:

  سلام
  به نظرم این موضوع هم فعلا توی ایران مد شده و افراد و شرکت ها واسه اینکه عقب نمونند دارند حسابی واسش پول خرج میکنند از طرفی یه سری افراد با روابط موثر خوب و مدعی از این فرصت حسابی استفاده اسم کوچ روی خودشون گذاشتن و پولهای کلان در میارند
  در مجموع وقت تلف کنی هستش
  پول میدی به یه نفر که هی بیاد بگه تو عالی هستی و حرفهای خودت رو به خودت تحویل بده
  به نظرم یه مشاور با تجربه و خبره در حوزه کاریتون موثر هستش یا به اصلاح کوچ …

  معمولا افرادی که هم که این دوره ها رو طی میکنند دو دسته اند
  دسته اول که متوجه میشند که وقتششون و پولشون از بین رفته و این موضوع را رها میکنند
  دسته دوم که از این فرصت واسه درآمد زایی استفاده میکنند

  یاد داستان کلاس های اژدها کشی افتادم

  • تیم تحریریه گفته:

   سلام و درود از اینکه دیدگاه خود را با به اشتراک گذاشتید متشکریم
   باید به این موضوع آگاه باشید که کوچینگ در ایران یک صنعت نوپا و به شدت در حال رشد است. قطعاً برای به بلوغ رسیدن این صنعت در ایران حداقل ۵ سال زمان نیاز است. همانگونه که برای یک ورزشکار حرفه ای داشتن یک کوچ ضرورت دارد، برای رشد هر بیزینسی هم داشتن یک کوچ حرفه ای ضروری است.

   موفق باشید

 13. سینا کاویانی گفته:

  چقدر خوبه که حوزه کوچینگ و مخصوصا بیزینس کوچینگ داره در کشور ما روز به روز شناخته شده تر میشه و این قطعا میتونه باعث رشد هرچه سریعتر کشور ما باشه. من اولین بار یک سال پیش با این حوزه از طریق مربی سلطانی آشنا شدم که برام جالب بود که الان در این مقاله اسم ایشون رو دیدم و عوض شدن ذهنیتم نسبت به کارم رو مدیون ایشون هست. به امید روزی که همه اهمیت کوچینگ رو درک کنن. سپاس از تلاش شما در این راه.

  • تیم تحریریه گفته:

   سلام سینای عزیز
   ممنونیم که دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذاشتید
   خوشحالیم که صنعت کوچینگ در ایران رو به رشد می باشد و باعث رونق کسب و کارهای ایرانی شده است.

   موفق باشید

 14. علی مهربان گفته:

  خیلی ها الان دیگه کوچ نما شدن اما آقای سلطانی واقعا تونست به من کمک کنه و شرکتم و از یک ورشکستگی بزرگ نجات داد. قبل از اینکه به هر کسی مراجعه کنید اول رزومه و افرادی که تونسته بهشون کمک کنه رو بررسی کنید

 15. سارا قربانی گفته:

  من با چندنفر از این عزیزان کار کردم اما یکی از نقاط ضعفی که اکثرا دارن اینه که اصلا در دسترس و پاسخگو نیستن اما این مورد یکی از نقاط قوت مجموعه ماهان تیموری و سلطان گروپ هست که این باعث تمایز این دو مجموعه از بقیه شده

 16. نیلوفر هاشم پور گفته:

  سلام ممنون از مطالب ولی هزینه های دوره های آموزشی بیشتر این اساتید بسیار بسیار بالاتر از مبالغی هست که شما اعلام فرمودید

 17. آرایشگر زیبا گفته:

  من یه دوره پیش مربی اسکندری داشتم ایشون فوق العااااااااده هستن یدونه هستن تکن تاحالا بهتر از ایشون نبوده
  تنها کسی بود که مشتری رو اولویت قرار داد و مهم نبود خودش پول در بیاره یا نه قیمت دوره هاشونم خیلی پایینه چند تا هم رایگان گذاشته که فوق العاده بود

 18. نیوهیومن گفته:

  در مورد نقش بیزینس کوچ هم کاش بیشتر توضیح میدادید تا مدیران و کسب و کارها آگاهی بیشتری نسبت به این موضوع پیدا می کردند.

 19. مهدی بیرامی گفته:

  سلام وقت بخیر . خیلی خوشحالم که شما را با علایق و کسب و کاری که دارید در کنار کوچ های خوب و قدرتمند ایران می بینم . و قطعا معرفی کوچ ها از طرف شما منشا خیر و برکت برا همه خواهد بود . خواستم یادآوری کنم که فدراسیون بین اتلمللی کوچنگ با اختصار انگلیسی (ICF) که مخفف International Coaching Federation می باشد، هست که لطفا اصلاحش بفرمایید . ممنون از شما

 20. رضا گفته:

  در زمینه کوچ crm پیشنهاد من آقای حاتم طهرانی است
  ایشان میزان حفظ و نگهداری مشتریان را افزایش دادند و نتایج درخشانی در فروش با ایشان گرفتیم
  فقط خواستم بدینوسیله تشکری هم از ایشان کرده باشم

 21. حسن سعیدی گفته:

  سلام
  خداقوت ممنون از سایت و برنامه ریزی خوب شما در زمینه کوچینگ و معرفی کوچ ها
  برای من جالب هست بدانم که شاخص های ارزیابی این بزرگواران چه بوده و بر اساس چه شاخص هایی این رتبه بندی ها انجام شده ؟

 22. حسن سعیدی گفته:

  عرض ادب و احترام
  من تقریبا رزومه همه بزرگواران را مطالعه کردم و تعداد زیادی از این بزرگواران هیچ اشاره ای به گذراندن دوره کوچینگ یا دارا بودن مدرک کوچینگ از هیچ آکادمی معتبر بین المللی نیستند برام جای سوال شد که شما چگونه تشخیص دادید و به این عزیزان رتبه بهترین کوچ را دادید ، شکی نیست که شاید خیلی از این بزرگواران مدرس های خوب ، مقبول و موفقی باشند اما چه ربطی به حرفه و تخصص کوچینگ دارد برای من و شاید خیلی ها جای سوال باشد . سپاسگزار شما هستم اگر به سوال یا سوالات من پاسخ دهید .🙏

 23. نعیمه اعتدال مهر گفته:

  با سلام و عرض احترام، در ابتدای مقاله به فعال بودن هفت تا ده هزار بیزینس کوچ در ایران اشاره کرده اید، اگر ممکن هست مبنای این ادعا را بیان کنید، چون تا امروز مجموع تمام کوچ های تایید صلاحیت شده فارسی زبان به دویست نفر هم نرسیده است، این عدد شامل تمام تخصص های کوچینگ هست و نه فقط بیزینس کوچ ها. اغلب افرادی که معرفی کردید، هیچ مدرک و اعتبارنامه ی کوچینگی ندارند. در مورد آقای تیمور میری که دارای بالاترین اعتبارنامه کاش می نوشتید که ایشون بنیانگذار آموزش رسمی کوچینگ به فارسی زبانان هستند.

 24. ahmadhedary96@gmail.com گفته:

  سلام من کلا اعتقاد به بیزنس کوچینک ندارم،شما ی مقدار تو شغلتون بیشتر سرمایه گذاری کنین و از نیازهای روز جامعه مطلع باشین با استمرار در کار موفق می‌شوید واین یک راه سرکیسه کردن آدم های ساده هست،این گونه شغلها در اقتصاد خراب اتفاق می‌افتد و صاحب مشاغل را که در حال غرق شدن هست به هرچیزی چنگ میزند تا از بحران دربیاید ولی قربانی اقتصاد خراب میشود،و آدم های سودجو که نه تنها بیزینس شما را رونق نمیدهن بلکه باعث ایجاد هزینه های اضافه برای صاحب مشاغل میشوند.
  التماس کمی تفکر

 25. رضا شیروانی گفته:

  دیگه گذشت اون روزهایی که به چند مشتری راضی بودی. وقتشه فروش خود را چندین برابر کنی و درآمد یکسال خود را در یک ماه بدست بیاوری.برای این کار فقط کافیه حجم بالا تبلیغات بگذاری تا دیده شوی و در چشم باشی

 26. حمید اسدیان گفته:

  سلام و درود خدمت شما سروران عزیز مطالب سودمند و مفیدی رو تهیه کردین
  امیدوارم در آینده ای نزدیک شاهد درخشش
  بیشتری جهت اطلاع رسانی و تهیه مطالب از سوی ایران فاندر باشیم باآرزوی موفقیت برای شما

 27. مسعود گفته:

  درود
  به نظر من شما افراد معروف رو به عنوان مربیان موفقیت معرفی کردید. معروف بودن دلیلی بر بهترین بودن نیست. امروزه به کمک شبکه‌های اجتماعی میشه به معروفیت رسید. ولی موفق و عالی بودن در یک حرفه، فاکتورهای زیادی رو می‌طلبه.
  مربیا موفقیت و توسعه فردی بسیاری هستند که به معروفیت علاقه ای ندارند اما در کارشان بی‌نظیر هستند. بر خودم لازم و واجب دونستم تا به عنوان یکی از شاگردان استاد ارجمند آقای حمید قهرمانی، نام ایشان را اینجا بیاورم. چون ایشان زندگی انسان‌های زیادی را بدون چشم داشت مالی از بد به خوب تغییر دادند که خودم یکی از آن افراد هستم.
  به عقیده من که آموزش‌های بسیاری از اساتید داخلی و خارجی دریافت کردم، ایشان یکی از استثنائات و افتخارات ایران به حساب میان.
  اگر شما معرفی افراد توانمند در زمینه موفقیت را رسالت خود می‌دانید، در این زمینه بیشتر بررسی کنید تا افراد توانمند بیشتری را پیدا کنید. نه فقط افراد معروف را.

 28. محمد نخجوانی گفته:

  سلام وقتتون بخیر باشه خواستم بگم که اولین و قدیمی تمرین آکادمی کوچینگ ایران هست که توسط تیمور میری در ایران تأسیس شد و در انگلستان هم شعبه داره خود همین مسیح جوادی توی اونجا دوره گذرانده من خواستم دقیق اطلاعات بدم. اگر شما با اونها قرارداد کردید که اطلاعات ibc مسیح رو بزارید خوبه اما حداقل اطلاعات اشتباه ندید ممنونم از سایت خوبتون

 29. zahrasedighi987 گفته:

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون من در بین اساتید اسم خانم گیلدا صدیقی رو ندیدیم
  ایشون از بیزینس کوچ ها و استراتژیست های خوب ایران هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟