بیوگرافی فرنو رضایی استاد آداب معاشرت فارسی

فرنو رضایی کیست؟ مصاحبه و آهنگ
شرح مختصر
فرنو رضایی
متولد : نهم دی ماه
محل تولد : تهران
محل سکونت : ترکیه
وضعیت تأهل : متأهل
تعداد فرزندان : ۱ پسر به نام سام دارد
شغل: مدیر و مؤسس اولین مدرسه بین اللملی آداب معاشرت فارسی
تحصیلات : کارشناسی گرافیک از دانشگاه تهران – دارای مدرک بین المللی از IAP کالج کانادا (دوره مستر مشاور عالی اتیکت)

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که سرکار خانم فرنو رضایی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود.

خانم رضایی مدرس و مؤسس مدرسه آداب و معاشرت فارسی است که فعالیت خود را حدود چند سال پیش به صورت رسمی آغاز کرد. این مدرسه و فعالیت های فرهنگی آن، دست رنج سال ها کار و تلاش از دوران مدرسه تا ورود به دانشگاه ایشان بوده است.

فرنو از ۲۱ سالگی با تأسیس شرکت تبلیغاتی خود اقدام به کارآفرینی و در نهایت مهاجرت کرد و به عنوان یک زن مؤثر و با اعتماد به نفس، فعالیت خود را روی مباحث اتیکت و آداب معاشرت اجتماعی و توانمندسازی زنان آغاز نمود.

خانم رضایی دانش آموخته مشاور عالی اتیکت از کالج کانادا و مدرسه اتیکت دپوند از انگلستان است. ایشان توانسته دوره های تکمیلی مدیریت تجارت، پرسنال برندینگ، مارکتینگ، توانمندی رهبری و سخنرانی، دوره های ارتقا کیفی زندگی از جمله اعتماد به نفس و خودباوری با موفقیت بگذارند و دانسته های خود را در قالب ویدیوهای آموزشی بلند و کوتاه در فضای مجازی به رایگان منتشر کند.

مطالبی که او به زبان فارسی درباره توانمندسازی زنان منتشر می کند، سعی دارد به علاقمندان بیشتری برای ارتقا و اصلاح رفتار خانواده و در نهایت ایجاد جامعه ای متمدن در آینده کمک کند. او در تلاش است به افراد خصوصاً خانم ها برای داشتن اتیکت رفتاری و اجتماعی کمک کند تا بتوانند راه زندگی و موفقیت خود را پیدا کنند. از این رو ما به او لقب «ملکه اتیکت ایران» را می دهیم.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما راهبرانی شبیه فرنو رضایی را در سطح جهان بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از انسان های مشتاق تغییر و کارآفرینان نوپا، حمایت و پشتیبانی کنیم.

فرنو رضایی کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه Farno Rezaei مدیر و مؤسس اولین مدرسه بین اللملی آداب معاشرت در ایران

بیوگرافی فرنو اتیکت موسس مدرسه آداب معاشرت فارسی
اتیکت رفتاری زنان

۱- تحصیلات و رشته تحصیلی فرنو چیست؟

در دبیرستان رشته طراحی گرافیک خواندم و در دانشگاه مقطع کارشناسی را هم در همین رشته مشغول تحصیل شدم. بعد از اتمام تحصیلاتم به دوره ها و کلاس های مختلف آموزشی در زمینه عکاسی رفتم، با توجه به مجموعه دانشی که به دست آورده بودم، عکاسی تبلیغاتی را نیز به آن افزودم و در نهایت نتیجه این شد که شرکت تبلیغاتی خودم را در ایران تأسیس کردم.

۲- چطور و چرا به فکر راه اندازی مدرسه آداب و معاشرت افتادید؟ آیا دورهایی در مورد آداب معاشرت گذرانده اید؟

از سال ۲۰۲۰ با مبحث آداب معاشرت و اتیکت آشنا شدم و البته این مقوله از همان دوران جوانی برایم بسیار جذاب بود. فکر کردم بیشتر مشکلاتی که امروز در جامعه ایرانی با آن مواجه هستیم، ریشه در نداشتن اتیکت و ندانستن آداب صحیح رفتاری در اجتماع و خانواده می باشد. در ابتدا این مطالعات را به صورت شخصی انجام می دادم و هیچ ذهنیتی برای اینکه دانشته ایم را با دیگران به اشتراک بگذارم در ذهنم نبود.

بایستی بدانید من فرنو رضایی در چندین کالج تخصصی اتیکت ثبت نام کردم و دوره های آموزشی مختلفی را گذراندم. یکی از این کالج ها، مدرسه Emma Dupont در انگلستان بود که به صورت مجازی این دوره ها را سپری کردم. بعد از آن در کالج IAP کانادا برای دوره های تخصصی تر در زمینه بیزینس، آداب فردی و اتیکت های اجتماعی، دوره ها و مهارت های تخصصی را گذرانده و آموختم.

بعد از به دست آوردن این دانش فکر کردم چقدر خوب است که این اطلاعات را با استفاده از شبکه های اجتماعی در اختیار دیگران قرار بدهم تا شاید برای کار و زندگی دیگران هم مؤثر باشد و زندگی راحت تر و باکیفیت تری را تجربه کنند. همانطور که می دانیم در گذشته مباحث اتیکت بسیار مورد توجه قرار می گرفت که حتی مردم عادی خیلی با اتیکت تر در جامعه رفتار می کردند.

از قدیم چیزهایی در ذهن مردم نقش بسته بود، اما متأسفانه در طی این سال ها فرهنگ ما دستخوش تغییراتی شد که نتیجه اش پایین آمدن کیفیت زندگی همگان بود. مجموعه نیازهایی که در افراد موجود بود و در جامعه احساس می شد، باعث شد مدرسه فارسی خیلی سریع رشد کرده و مورد استقبال قرار گیرد.

بنیانگذار آداب معاشرت و اتیکت فارسی
Farno Rezaei

۳- چه زمانی از ایران مهاجرت کردید و چرا؟ نظرتان درباره زندگی در استانبول چیست؟

در سال ۲۰۱۴ به همراه همسرم به ترکیه مهاجرت کردم و از همان سال نیز در ترکیه ساکن هستیم. ما در شهرهای جنوبی ترکیه و می توان گفت در استانبول زندگی کرده ایم.

در واقع رفت و آمد بین شهرهای گرم و سرد ترکیه را دوست دارم. چون عاشق آفتاب هستم و اصلاً یکی از دلایلی که این کشور را انتخاب کردم، به خاطر آب و هوایش بود. از طرفی نزدیک ایران است و خانواده ام هر وقت که بخواهند می توانند راحت به اینجا سفر کنند و این احساس امنیت و خوشحالی به من می دهد؛ هیچ وقت در این کشور احساس غربت نکردم.

۴- در اینستاگرام گفتید زندگی پرفراز و نشیبی داشته اید، دوست داریم بیشتر در این مورد توضیح دهید!

بله من زندگی پر فراز و نشیبی را تجربه کردم. از همان زمانی که در یک منطقه جنگی در جنوب کشور در زمان جنگ متولد شدم و بعد از آن خانواده ام در خود ایران مهاجرت کردند. اینها سختی ها و فراز و نشیب هایی است که با آن رو به رو بودم و در زندگی من چالش بودند اما اتفاقاً بابت آن خیلی خوشحالم و این مسبب همه چیزهایی شد که دوست داشتم و برای خودم موفقیت تعریف می کردم.

اگر در رفاه و آرامش بودم و همه چیز برایم فراهم بود، امکان نداشت تا این حد برای به دست آوردنش تلاش کنم و از اینکه زندگی با تمام فراز و نشیب هایش این درس را به من داد، خیلی خوشحالم. این چالش ها باعث شد تا روی پای خودم بایستم و زنی مستقل باشم، این درس را خانواده ام به من دادند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی شبنم نظیف مدیر بهترین سالن زیبایی تهران

نمی دانم چقدر آگاهانه بود ولی به من آموختند که بدون در نظر گرفتن جنسیت باید مستقل باشم و برای چیزهایی که می خواهم تلاش کنم.

۵- فرنو رضایی چه تصوری از عشق دارد؟

عشق اصل و اساس زندگی است و این دنیا و کائنات را به وجود آورده است. من به عشق اعتقاد دارم! اما در روابط عشق باید همراه با منطق و آگاهی باشد و باعث پیشرفت زندگی افراد شود.

به نظر من اگر عشق کورکورانه باشد و زندگی انسان بر پایه احساسات رقم بخورد، در اکثر مواقع نمی تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد. چقدر زیباست که عشق با عقلانیت، جسارت و آگاهی همراه باشد و دنیا را گلستان کند.

حاملگی و زایمان farno rezaei
بچه دار شدن فرنو رضایی – سام

۶- نظرتان درباره ازدواج و زندگی مشترک چیست؟

من زمانی با همسرم آشنا شدم و تصمیم به ازدواج گرفتم که سالها مستقل بودم. هرگز برای اینکه از نظر مالی وابسته شوم، ازدواج نکردم. می خواستم تشکیل خانواده بدهم و صاحب فرزند شوم و معتقدم که خانواده یعنی همه چیز…

بعد از هفت سال زندگی مشترک بچه دار شدیم و این موارد برای من خیلی ارزشمند بود. به نظرم معنای زندگی با همین جریانات شکل می گیرد و زیبا و ستودنی می باشد. مدیریت چالش های زندگی مشترک باعث شد که من و همسرم به هم کمک کنیم و با هم رشد کنیم؛ فکر می کنم این معنای زندگی مشترک است.

شوهر و همسر فرنو رضایی
فرزند و همسر فرنو رضایی

۷- حمایت همسرتان چه تأثیری روی کارتان داشت؟

اگر بخواهم صادقانه بگویم اولین بار که در مورد موضوع مورد فعالیتم با همسرم صحبت کردم، خیلی استقبال کرد اما در نهایت حمایت صد درصدش از همان اول کار نبود. واقعاً خودم از همان اول به شدت به کاری که آغاز کردم اعتقاد داشتم، می توانم بگویم که همسرم مدتی بعد برای این کار انرژی گذاشت و حمایتم کرد.

او در تولید محتوا، تصویربرداری و همچنین هر نوع اقدامی که برای پیشبرد کارم لازم بود، به من کمک کرد و دوست داشت در این کار پیشرفت کنم و به خاطر من خیلی خوشحال بود. اما خیلی مهم است که افراد خود را وابسته نکنند و نخواهند از اطرافیان تأییدیه بگیرند. تأییدیه باید توسط خود فرد به خودش هدیه داده شود و با جدیت و استمرار و آگاهی ادامه یابد.

۸- شعار مدرسه آداب معاشرت فرنو رضایی چیست؟

شعار مدرسه فارسی این است: «ما به عنوان یک فرد، بهترین ورژن خود را زندگی می کنیم.»

برخلاف تفکر عموم که فکر می کنند اجرا کردن قوانین اتیکت دست و پاگیر و سخت و قرون وسطایی است و یا اینکه به درد زندگی مدرن امروزی نمی خورد؛ من معتقدم که در ابتدا باید بلد باشیم و یاد بگیریم در دنیا چه قواعد و اصولی برای روابط اجتماعی تعریف شده تا زندگی برایمان راحت تر شود.

فرنو رضایی چند سالشه؟
مصاحبه فرنو مدرس آداب معاشرت فارسی

۹- شعار خودتان در زندگی چیست؟

شعار من در زندگی این است، جوری زندگی کنم که به خودم بدهکار نباشم و وقتی این دنیا را ترک کردم، چیزی از خود در این دنیا بر جای بگذارم. باید یاد بگیریم که خودمان برای زندگی مان کافی هستیم.

سعی می کنم بی توقع زندگی کنم و به جای اینکه منتظر باشم و دست روی دست بگذارم، تا کسی من را خوشحال کند یا برایم هدیه ای بخرد و زندگی مرفهی ایجاد کند، با تلاش، پشتکار، برنامه ریزی و تمرکز به آن دست پیدا کنم. بارها شکست خوردم و فراز و نشیب های بسیاری را در زندگی تجربه کردم و می کنم اما همیشه به خودم یادآور می شوم که تو تنها خودت هستی و کسی نمی تواند غیر از خودت به تو در زندگی کمک کند.

۱۰- روزانه چقدر زمان برای این کار اختصاص می دهید؟

مدیریت صفحه اینستاگرام مدرسه فارسی یک کار ۲۴ ساعته است؛ اصلاً فکر نمی کردم که این کار به این اندازه زمان بیرد. برای تولید محتوا غنی و به روز به زمان و مطالعه زیادی نیاز دارم. البته برای تولید تصویر باکیفیت به همراه تنظیمات درست نور از نظر بصری هم باید تلاش کرد.

همه این موارد بایستی برنامه ریزی، تنظیم، انجام و به اشتراک گذاشته شوند که نیاز به زمان دارند، در نتیجه مدرسه فارسی کاری شبانه روزی است. برای اینکه بتوانم چیز جدیدی یاد بگیرم و آن را با زبان ساده ای به دیگران آموزش بدهم، ساعت ها در حال مطالعه هستم.

۱۱- فرنو رضایی به جز مدرسه آداب معاشرت کار دیگری هم انجام می دهد؟

امروز مدرسه آداب و معاشرت فارسی یک کار ۲۴ ساعته شده است و شغل دیگرم مادری می باشد.

۱۲- هدف فرنو رضایی در زندگی چیست؟

اهداف انسان ها به مرور زمان تغییر می کنند، اما امروز هدفم این است که چیزهایی که احساس می کنم توانایی اش را دارم به مخاطبانم یاد بدهم یا اینکه حداقل با سبک خودم به مردم اطلاع رسانی کنم که ارزش واقعی خانواده است! چیزی که متأسفانه در طول این سال ها در حال از بین رفتن می باشد.

ارزشی که هر روز در دنیا تبلیغ می شود و مردم به آن تشویق می شوند تا اهمیت خانواده را بدانند، ولی متأسفانه در جامعه ما همه چیز کمی وارونه است و عقب گرد دارد.

هدف دوم که مختص به امروز زندگی ام است، مربوط به پسرم می باشد که خداوند به من هدیه داده و بابت آن خیلی خوشحال هستم. چون دلم می خواهد کارهای بزرگی که افراد موفق انجام داده اند و چیزهایی که از افراد با تجریه در دنیا یاد گرفته ام را به پسرم انتقال دهم تا بداند چطور می تواند یک انسان خوب، با شخصیت مودب و در عین حال با هوش اجتماعی بالا باشد.

پسرم باید بداند که چطور باید در این جامعه مرد سالار که متأسفانه حاصل عدم آموزش است و در آن زندگی می کنیم، مؤدبانه با یک خانم برخورد کند. هدفم این است که این مدل رفتار را به پسرم یاد بدهم تا الگویی برای دیگران باشد و کم کم در نسل های آینده مردهای فوق العاده ای داشته باشیم و زندگی برابر را تجربه کنیم.

۱۳- درباره خیریه فارسی به ما بگویید؟

خیریه فارسی اقدامی است که به دلیل مشغله زیاد به فراموشی سپرده شد. اما شروعی بود تا همه جانبه به خانم ها کمک کنیم که بتوانند کسب و کارهای خانگی داشته باشند. اکثر خانم ها در این زمینه به صورت ریشه ای با مشکل مواجه هستند و این نیاز به تغییر قانون دارد.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی صدف بیوتی بهترین بلاگر زیبایی ایران

من فرنو رضایی فکر کردم چقدر جالب و به جاست که از خانم ها و کسانی که هنری دارند حمایت کنیم و یا به نحوی کمکشان کنیم تا هنری یاد بگیرند و بتوانند در خانه پول سازی کنند. به همین خاطر نیز برای این خیریه برنامه ریزی های زیادی انجام شد، هدفم این بود که این مساله را به نحوی در ایران ساماندهی کنم تا گروهی داوطلب شوند و از امکانات شبکه های اجتماعی من استفاده کنند و بتوانیم با همکاری، مدیریت و سرپرستی خود خانم ها، برخی فعالیت ها و امور خیریه را در ایران انجام دهیم.

امیدوارم در آینده این فرصت را داشته باشم که بتوانم فعالیت مدرسه خیریه فارسی را گسترش دهم تا رویایی که در این زمینه داشتم تحقق پیدا کند.

۱۴- به نظرتان خانواده ها از چه سنی می توانند آداب معاشرت را به کودکان آموزش دهند؟

از سن ۵ سالگی که بچه ها می توانند صحبت کنند و خودشان قاشق و چنگال را به دست بگیرند و غذا بخورند، آموزش ها شروع می شود. البته یکسری چیزها از قبل توسط مادران به بچه ها آموزش داده می شود. باید بدانید شروع آموزش آداب اتیکت در مدارس کشورهایی همچون آمریکا، سوئیس و انگلستان معمولاً از پنج سالگی می باشد.

۱۵- امروزه بسیاری از مردم زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی می گذرانند، به نظرتان آداب معاشرت در دنیای مجازی چگونه باید باشد؟

بحث در مورد اتیکت دنیای مجازی بسیار مفصل است؛ در دنیایی هستیم که آزادی حق بیان وجود دارد! با اینکه افراد می توانند در پشت هویت غیر واقعی مخفی شوند و هر چیزی دوست دارند را منتشر کنند، اتیکت به ما می گوید که شما به عنوان یک انسان متمدن باید چیزی که شهامت بیانش را در دنیای واقعی دارید، در دنیای مجازی هم بیان کنید.

همچنین توجه به عقاید متفاوت افراد مختلف واجب است. اگر عقیده سیاسی، مذهبی و یا دینی خاصی داریم، اجازه نداریم خط فکری خود را به سوی افراد دیگر پرتاب کنیم، همه باید به عقاید هم احترام بگذاریم.

درست است که هویت ما می تواند در دنیای مجازی مخفی باشد، اما بسیار خوب است که ما شهامت داشته باشیم با هویت واقعی خود در این فضا فعالیت اجتماعی و حرفه ای خود را ادامه دهیم.

۱۶- آیا آداب معاشرت بر روی اعتماد به نفس تأثیر دارد؟

کاملاً و مستقیماً روی اعتماد به نفس افراد تأثیر می گذارد. چون همانطور که گفتم اگر شما چیزی را بلد باشید، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید. مثلاً اگر وارد یک رستوران ژاپنی یا چینی شوید و بلد نباشید چطور سوشی بخورید، طبیعتاً دچار استرس و اضطراب خواهید شد و این اعتماد به نفس شما را پایین می آورد.

این در مورد موقعیت های مختلفی که افراد در آن قرار می گیرند، نیز صدق می کند. به طور کلی اتیکت جدا از کارهای عملی، به ما یاد می دهد که چطور روابط اجتماعی را بسازیم و ساماندهی کنیم. وقتی وارد جمعی می شویم، به جای اینکه مشغول بازی با تلفن باشیم و از جمع فاصله بگیریم، بدانیم که چطور باید برای خود دوست پیدا کنیم و یا چطور با افراد غریبه صحبتی را آغاز کنیم، یا اینکه بلد باشیم و یاد بگیریم که چه لباسی مناسب چه مکانی است.

۱۷- از نظر فرنو رضایی چگونه یک خانم می تواند یک خانم درجه یک باشد؟

از نظر من یک خانم درجه یک خانمی است که بتواند بهترین ورژن خود را زندگی کند. خانمی که مستقل باشد و بتواند بدون وابستگی از پس زندگی بربیاید، بدون ترس و با جسارت کارهای جدید انجام دهد.

بلد باشد چطور با افراد در اجتماع رفتار کند که مرز بین جدیت و صمیمت را در کار و روابط دوستانه اش تعیین کند. گذشته از این، اگر بخواهیم از نظر ظاهری بررسی کنیم، خانمی که بداند باید کجا و چگونه و چه اندازه آرایش کند و چطور لباس بپوشد و اتیکت رفتاری را رعایت کند، خانمی درجه یک است.

البته نباید همیشه شماره یک باشیم، بلکه در هر صورت باید به خودمان احترام بگذاریم. خیلی از خانم ها خانه دار هستند، اما همین که یک خانم بلد باشد چطور خانه را مدیریت کند، با همسر و فرزندانش چگونه رفتار کند، چطور لباس بپوشد و از خود مراقبت کند، زنی درجه یک است.

اهمیت به سلامت دهان و دندان، مدیتیشن، سلامت روح و روان و اهمیت دادن به سبک خوراک، تکنیک هایی هستند که یک خانم را از نظر اتیکت تبدیل به یک خانم درجه می کند.

۱۸- مهمترین نکات در آداب معاشرت چیست؟

از نظر من فرنو رضایی، آداب معاشرت یک لطف اجتماعی است که افراد می توانند به خود هدیه بدهند. اتیکت به ما یاد می دهد که حقوق دیگران را رعایت کنیم. بدانیم حقوق مان چیست، از حقوق خودمان دفاع کنیم و در نهایت کمک می کند آدم بهتری در زندگی باشیم. اتیکت یک لطف اجتماعی است که در شکل گیری شخصیت اجتماعی ما تأثیر دارد.

۱۹- بزرگترین درسی که در طول زندگی گرفتید چه بوده؟

درس بزرگی که من تا به امروز گرفتم این است که باید صبور بود. من صبر را در زندگی یاد گرفتم، چیزی که متأسفانه در فرهنگ ایرانی مشکل است. مردم اصولاً می خواهند یک شبه راه صد ساله بروند و یک شبه پولدار شوند. می خواهند درس نخوانده، دکتر و دانشمند شوند، البته نمی دانم ریشه اش از کجاست؟

فکر می کنند اگر مدرک لیسانس دارند باید در آن موقعیت کار کنند، کسی به آنها یاد نداده که باید برای شروع هر کاری خاک آن را خورد و زحمت کشید و بیشتر از هرچیزی باید تجربه کسب کرد. قبل پولدار شدن باید یاد بگیریم که چه راهی را باید برویم و این جز با صبوری و تجربه به دست نمی آید.

موفقیت یک روزه به دست نمی آید، خاک آن را باید خورد!

۲۰- تأثیرگذارترین شخص در زندگی فرنو رضایی چه کسی بوده است و چرا؟

تأثیرگذارترین فرد در زندگی من خانم های مستقل دنیا هستند. زندگی نامه هایشان را مطالعه می کنم، برایم خیلی تأثیرگذار و جذاب هستند. همیشه باعث افتخارم بود که اکثراً قدرتمندترین زنان دنیا، زنان مستقل هستند و از نظر فکری مثل آهن ربا من را به خود جذب می کنند.

۲۱- دوست دارید چه تأثیری روی مردم داشته باشید؟

واقعیت این است که مردم خودشان راه را پیدا می کنند و به همدیگر راه را نشان می دهند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی مهسا حیاتی بنیانگذار گل حیات

کارم را با آموزش اتیکت شروع کردم اما بعد از آن دیدم که خانم ها چقدر به مباحث اعتماد به نفس و عزت نفس علاقه و احتیاج دارند و مدام در این مورد سوال می کنند. پس تصمیم گرفتم در این زمینه نیز کمک شان کنم چون به نوعی برایشان الگو شده بودم و صفات عالی را در من دیده بودند و برایشان سوال بود که من چه کار کردم و چه راهی را رفته ام.

من فکر می کنم در این حیطه و حداقل در زندگی شخصی خودم برای خانم ها خیلی الهام بخش هستم و توانستم کمک کنم تا قدرت و شهامت پیدا کنند و اعتماد به نفس و باور به دست آورند.

باید بدانند همانطور که من با وجود همه محدودیت ها، فشارها و زندگی در همان جامعه توانستم به آنچه می خواهم برسم، آنها هم می توانند. من فکر می کنم بیشترین موضوعی که تا به امروز حداقل روی مردم تأثیر داشته، همین موضوع اعتماد به نفس خانم ها می باشد.

۲۲- دوست دارید چه چیزی کاملاً از آداب ایرانی حذف شود؟

چیزی که در فرهنگ ایرانی اصلاً دوست ندارم، فرهنگ دو رویی و تعارف کردن است! یعنی اگر توانایی اش را داشتم شاید این موضوع را حتی به صورت قانون در می آوردم که مردم بی جهت به هم تعارف نکنند؛ چون باید خودمان باشیم و خودمان را زندگی کنیم.

۲۳- فرنو رضایی چه ویژگی خاصی دارد که باعث شده الان به اینجا برسد؟

بلندپروازی، جسارت و اعتماد به نفسی که پدرم به من داد! فکر می کنم این موارد از جوانی به من کمک کرد که در ۱۸سالگی وارد اجتماع، کار و فعالیت شدم. پدرم هرچند فردی مذهبی بود و هست، ولی در حد توانش هرچه می گفتم و می خواستم را انجام می داد و به خاطر جنسیت بین من و برادرم تفاوتی نمی گذاشت.

۲۴- وقتی خیلی بی حوصله باشید چه کار می کنید و چطور به خودتان انگیزه می دهید؟

معمولاً وقتی بی حوصله هستم، هیچ کاری نمی کنم. اصلاً سعی نمی کنم به خودم انگیزه بدهم. به خودم کمک می کنم و خودم را رها می کنم تا به مرور از بی حوصلگی دور شوم.

به هرحال انسان دارای احساسات مختلف است که ممکن است با گوش دادن موزیک و یا دیدن فردی تغییر کند. زندگی افراد پر از فراز و نشیب است. نیاز نیست همیشه در نقطه صد باشیم و همیشه انگیزه داشته باشیم. گاهی وقت ها همین بی حوصلگی ها مانند زنگ تفریحی است که به ما انرژی دهد تا دوباره شروع کنیم. اما نکته مهم این است که سعی کنیم مدت زیادی در مود بی حوصلگی نباشیم.

۲۵- بیشترین سوالی که در اینستاگرام از شما می پرسند، چیست؟

بیشترین سوالاتی که از فرنو رضایی می شود سوالات خصوصی هستند. مثل فرنو چند سالت است؟ چند سال است که ازدواج کردی؟ همسرت چطور است؟

البته دوستانی که یک سال و نیم است که با من همراه هستند، خیلی با اتیکت شدند و می دانند که این سوالات شخصی است و چنین چیزهایی نمی پرسند.

می دانند اگر کسی بخواهد می تواند مسائل خصوصی زندگی اش را در حد و اندازه دلخواه، برای یک جمع چند صد هزار نفری بازگو کند. ولی کسانی که به تازگی به صفحه من اضافه شده اند، دلشان می خواهد از زندگی خصوصی ام بیشتر بدانند.

من دو صفحه دارم، در یکی معمولاً کارهای روزمره که انجام می دهم را به اشتراک می گذارم و در دیگری که صفحه اصلی مدرسه فارسی است، مطالب آموزشی و مرتبط با کار منتشر می کنم.

۲۶- اولین موقعیت سختی که در زندگی در آن قرار گرفتید، چه بوده؟

من سختی های زیادی را پشت سرگذاشته ام. اولین سختی و چالشی که با آن مواجه شدم، زمان انتخاب رشته بود، چون درسم خوب بود و دانش آموز پیگیری بودم. پدرم به شدت با من مخالف بود و می گفت «باید در رشته تجربی یا ریاضی تحصیل کنی و نباید سراغ گرافیک و رشته های فنی و حرفه ای بروی» من آن موقع با خودم فکر می کردم اگر بخواهم ریاضی یا تجربی بخوانم، باید حدود ده تا دوازده سال درس بخوانم تا به کسب درآمد برسم.

اما می دانستم با کار هنری خیلی سریع تر می توانم وارد بازار کار شوم و فعالیت اقتصادی ام را شروع کنم، ضمن اینکه روحیه بسیار آزادی خواهی داشتم و دلم نمی خواست خیلی درگیر درس و مشق بشوم. این اولین چالشی بود که پدرم برایم ایجاد کرد.

برای اینکه در آزمون ورودی هنرستان که تعداد محدودی هنرجو را می پذیرفتند، قبول شوم، سه ماه تمام از خانه بیرون نرفتم و به درس خواندن پرداختم. چون این شرطی بود که پدرم برای رفتن به مدرسه فنی و حرفه ای و هنرستان گذاشته بود. این یکی از چالش هایی بود که با آن رو به رو بودم.

بعدها پدرم اعتراف کرد و به من گفت: چه خوب شد که دنبال علاقه ات رفتی. وقتی موفقیت من را در جهت قبولی دانشگاه و شروع به کار دید از تصمیمی که گرفتم خوشحال شد؛ اگر آن موقع برای تصمیمم نمی جنگیدم، شاید مسیر زندگی ام چیزی غیر از این بود.

۲۷- سرگرمی مورد علاقه فرنو رضایی چیست؟

سرگرمی من پیاده روی هر روزه است. یعنی ورزش هم به عنوان تراپی و هم به عنوان سرگرمی در زندگی ام جای دارد. سعی می کنم هر روز پیاده روی کنم. حتی در سفر روزی ۱ الى ۱٫۵ ساعت ورزش می کنم.

ایران که بودم اسکواش کار می کردم! بعد از مهاجرت به دلیل نبود زمین اسکواش در نزدیکی محل زندگی ام رهایش کردم. دلم می خواهد دوباره موقعیتی برای شروع اسکواش و یا انجام تنیس به دست آورم.

راه های ارتباطی فرنو رضائی  

پیج اینستاگرام:  farsse.coms.farno

سایت: farsse.com

یوتیوب: Farsse corporation

توییتر: farsse_co

ایمیل: info@farsse.com

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای ثبت بیوگرافی در اینترنت با ما در ارتباط باشید.

رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر
باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟