بیوگرافی سینا عزتی موسس آکادمی گرافیک دیجیتال عزتی

شرح مختصر
سینا عزتی
متولد : ۱ مرداد ۱۳۷۴
محل تولد : تبریز - ساکن تبریز
وضعیت تأهل : مجرد
تعداد فرزندان خانه پدری : ۲ فرزند (۱ خواهر کوچکتر از خود دارد)
شغل: مدیریت آکادمی گرافیک دیجیتال عزتی و مجموعه های روبیستا و روبیلند
تحصیلات : لیسانس شیمی کاربردی

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که جناب آقای سینا عزتی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود.

آقای عزتی سابقه ۱۰ ساله در زمینه گرافیک دارد و فعالیت رسمی آکادمی عزتی تحت نظر ایشان از سال ۱۳۹۸ استارت خورده است. خوب است بدانید که ایشان جزو اولین اشخاصی هستند که آموزش ادیت و تدوین با گوشی را در ایران فرهنگ سازی کردند.

آکادمی ezzati از یک تیم جوان و متخصص تشکیل شده که مدیریت آن را خود آقای عزتی عهده دار است. هر کدام از نفرات فعال در این آکادمی دارای تجارب فراوان و تخصص ویژه ای هستند که آنها را از بقیه متمایز می کند. همه هنرجویان در این آکادمی پس از تهیه دوره های آموزشی، یک راهنمای مسیر دریافت می‌ کنند تا به طور هدفمند بتوانند به یادگیری بپردازند.

آقای عزتی قبل از اینکه وارد این حیطه شود رشته دانشگاهی اش شیمی بود اما به کارهای گرافیکی علاقه زیادی داشت؛ بنابراین بعد از مدتی تصمیم گرفت در برخی دوره های آموزشی شرکت کند اما دوره هایی که تهیه کرده بود، مشکل یکسانی داشتند: خیلی کسالت آور بودند!

در این آموزش ها بخش هایی وجود داشت که اصلاً به دردش نمی خوردند. به همین خاطر این موضوع باعث شد که آکادمی عزتی را راه اندازی نماید و از این طریق بتواند دوره‌ های آموزشی به سبک نوین تولید کند تا هنرجو هایش بتوانند صنعت گرافیک را خیلی راحت درک کنند و کاملاً به آن مسلط شوند. از این رو ما به او لقب «مرد شماره یک موبایل گرافی ایران» را می دهیم.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما راهبرانی شبیه سینا عزتی را در سطح کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از انسان های مشتاق تغییر و کارآفرینان نوپا، حمایت و پشتیبانی کنیم.

سینا عزتی کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه sina ezzati بنیانگذار گرافیک دیجیتال با گوشی در ایران

سینا در اولین روز مرداد ماه سال ۱۳۷۴ در شهر زیبای تبریز در یک خانواده ۴ نفره به عنوان فرزند ارشد دیده به جهان گشود و به غیر از خود یک خواهر کوچک دارد.

دوران کودکی و دبیرستان سینا
سینا در دوران بچگی و دبیرستان

او زمانیکه شروع به آموزش دیدن و خودآموزی کرد فن بیان و خشک بودن اساتید حین تدریس خیلی اذیتش میکرد. تصمیم گرفت خودش دست به کار شود و با بیانی بسیار ساده و بصورت علمی و فنی با هنرجویان در ارتباط باشد.

خاطرات دوران کودکی سینا عزتی از زبان خودش

بچه بسیار شلوغی بودم تا آنجایی که یادم می آید از همان دوران کودکی خیلی سحرخیز بوده و صبح زود از خواب بیدار می شدم. تا حدودی برای خود برنامه ریزی داشتم که ساعت ۵ بیدار شوم و تا ساعت ۹ صبح SEGA سِگا (کنسول بازی قدیمی) بازی کنم و بعد صبحانه بخورم و سپس در کوچه مشغول فوتبال شوم.

کودکی خودم را خیلی دوست داشتم زیرا با تمام وجود احساس می کردم که از لحظه به لحظه زندگی ام لذت می برم و دائما به انجام دادن کارهایی مشغول می شدم که به آن علاقمند بودم اما چیزی که از همان بچگی من را اذیت می کرد این بود که سطح زندگی ما نسبت به فامیل ها پایین تر بود.

من ۳ عمو دارم که هر ۳ عموی من پزشک هستند و سطح درآمدی خیلی بالایی نسبت به ما دارند. به خاطر همین من از بچگی عاشق این بودم که در آینده حتما پزشک شوم. چون سطح زندگی عموهایم و لذت زندگی خوب آنها را با چشم دیده بودم و از ته دل می خواستم کیفیت زندگی آنها را داشته باشیم.

اولین هدف و مأموریت زندگی برایم مشخص شده بود: «می خواستم زندگی مرفهی داشته باشم»

خاطرات دوران دبیرستان سینا

من سینا عزتی تا سال سوم دبیرستان وضعیت نمره هایم عالی بود و این دلیلی بر این نمی شد که از بازی و تفریحم بزنم! موقعی که سر کلاس حاضر می شدم، همه توجهم را به حرف های معلم می دادم و در کنار درسم همیشه برای بازی و تفریح هم برنامه داشتم.

از سال پیش دانشگاهی که به کنکور نزدیک می شدم، خیلی متنفر بودم از اینکه همه اش در خانه بنشینم و درس بخوانم. کلاً از اینکه کارهای تکراری کنم و روتین مشخص داشته باشم متنفر بودم و هنوز هم هستم. همین باعث شد که نتوانم همانگونه که می خواهم درس بخوانم و در نهایت نتیجه کنکورم اصلاً خوشایند نشد و رتبه ۸ هزار را کسب کردم!

به شدت افسردگی گرفتم که نمی توانستم رشته ای که دوست داشتم (پزشکی) را قبول شوم. رفته رفته افسردگیم بدتر شد. زیرا نمی توانستم پشت کنکور بمانم و دوباره در خانه بنشینم و خودم را برای کنکور آماده کنم.

از طرفی هم بعد کنکور مشاوره اشتباه به من داده شد و به جای اینکه علاقه اصلی من را کشف کنند برایم گفتند اگر بری شیمی بخوانی می توانی در آینده برای خودت تولیدی بزنی و از این مسیر برای خودت زندگی عالی بسازی!

از ادامه تحصیل در رشته شیمی کاربردی تا آشنایی با دنیای کارآفرینی

رشته شیمی کاربردی را انتخاب کردم و مسیر را ادامه دادم. سال اول دانشگاه به شدت افسرده بودم، نمی توانستم خودم را جمع و جور کنم اما بعد مدتی که گذشت به این فکر کردم که مأموریت اصلی زندگی من این است که زندگی خوبی را برای خودم بسازم و می شود از هر راهی به این مسیر پای گذاشت، پس با رشته ای که در آن تحصیل می کردم نیز می توانستم به هدفم نزدیک شوم.

یک روز به صورت اتفاقی در دانشگاه پوستری دیدم که تبلیغ یک کارگاهی بود به اسم کارآفرینی از رشته شیمی! من تا آن روز زیاد با مفهوم کارآفرینی آشنا نبودم و تصمیم گرفتم در آن کارگاه شرکت کنم که به نظرم یکی از بهترین تصمیم های زندگیم بود.

بعد در آن کارگاه با مفاهیمی آشنا شدم که علاقه های جدیدی را در من ایجاد کرد، مفاهیمی مثل مدیریت، بازاریابی، نیازسنجی بازار و طراحی محصول و… چیزی که بعد این کارگاه ذهنم را به طور جدی درگیر خود ساخت این بود که می بایستی خدمات یا محصولی را ایجاد می کردم که بتوانم آنها را به تعداد افراد زیادی ارائه بدهم.

بعد از این کارگاه (حدود سال ۹۳)، کلاً بیخیال درس های دانشگاه شدم و گفتم نهایتاً شب امتحانی می خوانم ولی در عوض به دنبال خودآموزی در زمینه هایی رفتم که علاقه جدیدی به آنها پیدا کرده بودم.

علاقمندی سینا به دنیای دیجیتال و تکنولوژی

من سینا عزتی به دنیای تکنولوژی و اینترنت علاقمند بودم اما همه این ذوق و شوقی که داشتم بیهوده بود. هر حرکتی که می خواستم انجام دهم به کمبود بودجه ختم می شد! از طرفی هم از اینکه از پدرم پول بگیرم بیزار بودم، تنها پولی که از او می گرفتم برای رفت و آمدم کفایت می کرد و واقعاً این قدرت را نداشتم که بتوانم کاری درستو حسابی برای خود انجام بدهم.

به خاطر همین به خودم گفتم اولین کارم باید این باشد که برای خودم درآمدی ایجاد کنم! در آن دوران هم یادم می آید که انتخابات انجمن های دانشگاه بود و من هم اولین چیزی که به فکرم آمد این بود که وارد انجمن شیمی شوم چون شنیده بودم که در این انجمن ها، نشریاتی وجود دارد که از آنها درآمدزایی می کنند.

به هر نحوی بود من کاندید شدم! برای اینکه بتوانم رأی بیاورم، در تک به تک کلاس ها یک صحبت کوچکی با جمع می کردم و خودم را معرفی می نمودم و این باعث شد اولین سخنرانی در جمع های ناآشنا را هم تجربه کنم.

انتخاب سینا عزتی به عنوان سردبیر انجمن شیمی

در نهایت به هرترتیبی که بود به عنوان سردبیر انجمن شیمی انتخاب شدم. با تحقیقی که کردم متوجه شدم که اگر نشریه ای برای این انجمن ایجاد کنم، می توانم درآمد خوبی به دست بیاورم. اولین چیزی که این انجمن نیاز داشت لوگو بود! برای همین یک مدت تمرکز را برای یادگیری طراحی لوگو گذاشتم تا بتوانم یک لوگو برای نشریه بزنم.

اینکار باعث شد اولین قدمم را در زمینه گرافیک بردارم، هر چقدر که جلوتر می رفتم بیشتر متوجه علاقه ام به این حوزه می شدم. اوایل فقط می خواستم یه طراحی لوگو ساده یاد بگیرم ولی شور و ذوقم باعث شد خیلی در این قضیه عمیق تر شوم و طراحی لوگو را بیشتر از چیزی که لازم داشتم یاد بگیرم. اینکار باعث شد که من با نرم افزار ادوبی ایلاستریتور (Adobe Illustrator) و همچنین برای اولین بار با مفهوم فریلنسری آشنا شوم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی محمد حسن زاده بنیانگذار آکادمی همیارکریپتو

فریلنسری یعنی اینکه من که طراحی لوگو بلد بودم برای کسانی که نیاز به لوگو داشتند، از طریق سایت های فریلنسری پروژه هایشان را انجام داده و نیازشان را برطرف می کردم.

مصاحبه با سینا عزتی بنیانگذار روبیستا و روبیلند | پاسخ به ۲۲ سوال متداول

۱- وضعیت و سطح درآمدی خانواده شما در اوایل کودکی چگونه بود؟

وضعیت درآمدی خانواده من کاملاً متوسط بود.

۲- اولین تجربه کسب درآمد شما در چه زمانی و از چه طریقی بوده است؟

اولین تجربه کسب درآمدی من از دنیای فریلنسری، طراحی لوگو بود که برای یک شرکت در اصفهان لوگو طراحی کردم که واقعاً حس فوق العاده ای برایم داشت.

یادم می آیدکه اولین درآمدم هم ۱۰۰ هزار تومان بود که خیلی برایم با ارزش بود که خودم کسب کرده بودم. آن لذتی که این پول برایم داد باعث شد که اشتیاقم به ادامه مسیر بیشتر شود.

بعد از اولین درآمدم همچنان داشتم فریلنسری می کردم ولی اصلاً به این بسنده نکرده بودم که فقط و فقط درآمدم از این راه باشد. به خاطر همین وارد یک انجمن دانشگاهی شدم و از طریق نشریه درآمدزایی کردم و از همه مهم تر با دنیای طراحی لوگو آشنا شدم.

یک لوگو برای نشریه ساختم و نام آن را «اوربیتال» گذاشتم که یک واژه مربوط به مفاهیم علم شیمی هست. برای اینکه برای نشریه مطلب پیدا کنم، رفتم با تک تک کلاس های رشته شیمی صحبت کردم و گفتم که هر کسی مایل هست می تواند به نشریه مطلب بدهد که این در نهایت برای شما رزومه محسوب می شود.

این نحوه بیانم باعث شد کلی مطلب برای من بفرستند و من هم قدرت انتخاب داشتم که بهترین ها را انتخاب کنم؛ وقت آن رسیده بود که فتوشاپ یاد بگیرم چون این نشریه نیاز به طراحی هم داشت.

مدتی را هم برای یاد گرفتن فتوشاپ زمان گذاشتم ولی فتوشاپ را نسبت به ایلاستریتور در زمان کمتری یاد گرفتم، چون خیلی از مفاهیم در این دو نرم افزار یکی هستند و از طرفی چون از فریلنسری درآمد داشتم، دوره های آموزشی هم می خریدم و در کنار آنها از منابع انگلیسی یوتیوب هم استفاده می کردم.

یاد گرفتن این نرم افزار هم باعث شد گستره مهارت هایم در سایت های فریلنسری بیشتر شود و بتوانم پروژه های بیشتری بگیرم. علاقه زیادی به این نشریه داشتم چون باعث شده بود در یک مسیر درست قرار بگیرم و بالاخره بعد از تلاش های زیاد آماده چاپ شد!

نشریه دانشگاهی اوربیتالدر این مرحله از زندگیم برای اولین بار می خواستم با پول خودم سرمایه گذاری کنم! تعداد نشریه ای که می خواستم چاپ کنم، به ۱ میلیون بودجه نیاز داشت و دانشگاه هم کلاً ۳۰۰ هزار تومان بودجه برایم داده بود و گفته بودند بهتر است به تعداد کمتری چاپ کنی! چون ممکن است به فروش نرسد ولی من مطمئن بودم می توانم به تعدادی که پیش بینی کردم، بفروشم.

برای همین از پولی که خودم از فریلنسری به دست آورده بودم، برای چاپ نشریه کنار گذاشتم. یعنی اولین سرمایه گذاری با پول خودم را انجام دادم که نتیجه هم داد. از کل نشریه ها فقط و فقط ۱۰ تا باقی مانده بود که آن هم خودم نفروختم و برای یادگاری نگه داشتم.

بعد از این اتفاق، دانشگاه نشریه ما را در  چند مسابقه شرکت داد و کلی مقام و جایزه هم همین نشریه برایم آورد.

تقدیر و تشکر دانشگاه مدنی آذربایجاناین موضوع باعث شد که من به عنوان نماینده دانشگاه، به تهران اعزام شوم و سردبیر نشریه انجمن شیمی ایران شدم. کما اینکه سردبیری نشریه های اوربیتال، ترنم باران و اِسلش هم در دانشگاه خودمان بودم. همه این ماجراها باعث شده بود که یک درآمد خوب علاوه بر فریلنسری از سردبیری نشریات دانشگاه هم داشته باشم.

سردبیر نشریه انجمن شیمی ایران

۳- اولین جرقه شروع کار سینا عزتی از چه زمانی به ذهنش آمد؟

تا زمان اتمام دانشگاه همه چیز عالی پیش رفت تا اینکه دانشگاهم تمام شد. بعد تمام شدن دانشگاه دیگر درآمد من از نشریات کاملاً قطع شده بود و فقط و فقط فریلنسری برایم باقی مانده بود. از طرفی دیگر هم نمی خواستم ادامه تحصیل بدهم چون می خواستم ایده هایی که داشتم را اجرا کنم اما باید سربازی هم می رفتم.

من از خرداد ۱۳۹۶ که فارغ التحصیل شدم، اقدام به سربازی کردم و تاریخ اعزامم هم دی ماه ۹۶ شد! به خاطر همین برای اینکه در این مدت درآمدم فقط از فریلنسری نباشد، تصمیم گرفتم در کنار فریلنسری در یک مغازه هم فروشندگی کنم.

اعزام به خدمت سربازی sina ezzati
سینا در دوران سربازی

یک کار از طریق عمه خودم که کارش تجهیزات پزشکی بود پیدا کردم یعنی فروشندگی در مغازه تجهیزات پزشکی! ایمان داشتم که از پسش بر می آیم چون حس می کردم کار فروشندگی را می توانم انجام بدهم (با توجه به سابقه ای که از فروش نشریات داشتم و دانشی که خودم خودآموز کسب کرده بودم) اما اصلاً به این شکل نبود.

وقتی از دنیای دانشگاه بیرون آمدم، متوجه این موضوع شدم که چقدر این دنیا با دنیای داخل دانشگاه فرق می کند و من نمی توانم کار فروشندگی انجام بدهم!

در مغازه تجهیزات پزشکی یک همکار دیگر به نام میلاد داشتم که واقعاً در کار فروش بی نظیر بود. یعنی امکان نداشت یک نفر وارد مغازه شود و دست خالی از آنجا بیرون بیاید. میلاد کلاً دانشگاه هم نرفته بود و فقط مدرک دیپلم داشت اما چون از بچگی در بازار بود، فروشندگی را خوب بلد بود.

من در این مدت از میلاد چیزهای زیادی یاد گرفتم و واقعاً می توانم بگویم که بازاریابی را به خوبی بلد شدم! یکی از اصلی ترین عوامل کسب این تخصص، میلاد بود. من از کتاب ها خیلی چیزها یاد گرفته بودم ولی اینکه به صورت تجربی چه اتفاقی می افتد، بی اطلاع بودم. بعد از کسب تجربه های زیاد، زمان رفتن به خدمت سربازی ام رسید!

۴- سخت ترین دوران زندگی تان به چه زمانی باز می گردد؟ جریان چه بود؟

سخت ترین برهه زندگی من از زمانی شروع شد که به سربازی رفتم. دوران سربازی برایم کلی چالش داشت چون مجبور بودم با همان پس اندازی که از قبل برای خودم از فریلنسری داشتم، دوران سربازی خودم را بگذرانم. گرچه در این دوران اگر تایم خالی داشتم، باز هم فریلنسری انجام می دادم ولی کلی چالش هم داشتم.

ناگفته نماند که من سینا عزتی در دورانی که سرباز بودم نیز بیشتر روی خودسازی کار می کردم. مسائلی مثل اعتماد به نفس، عزت نفس و یکی از چالش های اصلیم این بود که روی مکالمه زبان فارسی ام کار کنم که بتوانم روان تر صحبت کنم. (من تبریزی هستم و ترک زبان)

اگر بخواهم یک خاطره سخت از این دوران بگم این اتفاق بود:

من دوران دانشگاه یک رفیقی داشتم که خیلی به طراحی وب مسلط بود! من که به سربازی رفتم یکسری ایده هایی برای کسب کار اینترنتی داشتم که یکی از ایده هایم را با دوستم در میان گذاشتم و به او گفتم شراکتی این کار را جلو ببریم. یعنی او وب سایتش را تا زمان اتمام سربازی من انجام بدهد و من هم یک مقدار از هزینه های این کار را به دوش بکشم.

اما اتفاقی که افتاد این بود که این رفیقم ایده را برای خودش برداشت و کلاً از من جدا شد و من هم نتوانستم کاری انجام بدهم چون کلی محدودیت داشتم. در نهایت تصمیم گرفتم که بعد از دوران سربازی حتماً خودم طراحی وب سایت را یاد بگیرم تا دیگر در این مورد به کسی وابسته نباشم و درسی برایم شد که تا عمر دارم با کسی شریک نشوم.

بعد از اتمام دوران سربازی باز هم یک برهه سخت را گذراندم! چون تقریباً تمام پولم را به خاطر ایده قبلی از دست داده بودم و می خواستم یک کار پاره وقت برای خودم پیدا کنم که در کنار فریلنسری درآمدی داشته باشم. در یک مغازه دوربین مدار بسته به عنوان فروشنده استخدام شدم و این زمان هم دقیقاً مثل دوران سربازیم بیشتر روی خود سازیم کار کردم.

باید بدانید هر پولی که به دست می آوردم را صرف گذارندن دوره های آموزشی مختلف از جمله طراحی وبسایت می کردم. ۶ ماه به این ترتیب مشغول کار شدم. بعد از ۶ ماه که تقریباً با اصول اولیه طراحی وب آشنا شدم، به صاحب مغازه گفتم که من می توانم برایتان وبسایت بزنم و با آن کار فروش انجام دهم، لطفاً قبول کنید با هم شراکت داشته باشیم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی آرش سروری تسهیلگر رویدادهای‌ استارتاپی و فناوری

خوشبختانه صاحب مغازه گفته هایم را قبول کرد. وبسایت را ساختیم و اسمش را روبیستا گذاشتیم. بعد از ۱ ماه فعالیت که کم کم فروش وبسایت شروع شد، صاحب مغازه مدعی شد که باید وبسایت برای خود من باشد و به خاطر همین موضوع من هم تصمیم گرفتم کلاً از این مغازه بیرون بیایم و وبسایت را کلاً ببندم و  فقط دامنه روبیستا برای من باقی ماند!

۵- اولین کسب و کار حرفه ای سینا عزتی چه بوده است؟

بعد از اینکه از مغازه دوربین مدار بسته بیرون آمدم، تصمیم گرفتم با توجه به مهارت های خودم، کسب و کاری را راه اندازی کنم. مهارت هایی که من داشتم کار با نرم افزارهای فوتوشاپ و ایلاستریتور بود! بنابراین تصمیم گرفتم دقیقاً در حوزه گرافیک که مهارت اصلی من هست فعالیت نمایم. دوست داشتم وبسایتی برای خودم ایجاد کنم و هر آن چیزی که در این زمینه نیاز می بینم را برطرف سازم.

زمانی که من خودم در زمینه گرافیک آموزش می دیدم، چندین ایراد در صنعت آموزش طراحی گرافیک وجود داشت:

 1. اولاً اینکه آموزش ها به شدت خشک و کسل کننده بودند و آموزش دهنده ها اکثراً با بیان خیلی ضعیف به همراه یک موزیک پس زمینه خواب آور آموزش می دادند و این باعث می شد آموزش دیدن سخت شود.
 2. دومین ایراد این بود که آموزش ها اصلاً جامع نبودند و من مجبور می شدم آموزش ها را از جاهای مختلف پیگیر شوم تا به یک مفهوم کلی برسم.
 3. سومین ایراد هم این بود که آموزش ها را با اصطلاحات تخصصیِ الکی، سخت می کردند یعنی برای اینکه مدرس نشان بدهد مهارت دارد، سخت ترین روش را برای آموزش انتخاب می کرد.

تصمیم گرفتم این ایرادات را رفع کنم و یک وبسایتی برای خودم داشته باشم که گرافیک را به زبان ساده آموزش بدهم. وبسایتم را بالا آوردم و شکل اولیه وبسایت آکادمی سینا عزتی شکل گرفت؛ چند آموزش فتوشاپ هم در سایت بارگذاری کردم. در آن برهه به اینستاگرام زیاد باور نداشتم و داشتن وبسایت را خیلی مهمتر می دانستم ولی می دیدم که بعضی ها که تعدادشان هم خیلی اندک بود، آموزش فتوشاپ می گذاشتند.

تصمیم گرفتم آن چند آموزشی که در سایت گذاشتم را در اینستاگرام شخصی خودم هم به اشتراک بگذارم. بعد از به اشتراک گذاری ویدئوها، بازخورد خوبی نگرفتم چون در پیج شخصیم بود و اکثر فالوئرهای من دوستان و آشناهایمان بودند که نحوه فارسی حرف زدنم را مسخره می کردند، به خاطر همین موضوع تصمیم گرفتم یک پیج جدید از صفر باز کنم و کسانی که من را نمی شناسند را فالو کنم. در پیج جدید هم چند ویدئو آموزشی درباره فتوشاپ منتشر کردم که بازخورد چندان خوبی نداشتند!

یک روز به صورت اتفاقی در یوتیوب آموزشی دیدم، از یک فرد خارجی که با اپلیکیشن پیکس آرت عکس پروفایل ادیت می کرد! به فکر من هم افتاد که چرا این کارهایی که بلدم را با گوشی آموزش ندهم؟ تصمیم گرفتم هر آن چیزی که با نرم افزارهای کامپیوتری بلدم را با گوشی آموزش بدهم. اولین آموزش را منتشر کردم که یادم می آید عکس پروفایل بود و به شدت بازخورد خوبی گرفت.

با خودم گفتم چرا اولین نفری نباشم که در اینستاگرام آموزش ادیت و تدوین با گوشی انجام نمی دهد! این موضوع باعث شد که به طور جدی دنبال این ایده بروم. بالاخره اینستاگرامم رفته رفته رشد کرد و اولین نفری شدم که در این زمینه فعالیت داشتم. بعد از من خیلی های دیگر اضافه شدند ولی افتخار می کنم که اولین نفر در این حوزه بودم.

آکادمی طراحی گرافیک دیجیتال عزتی
sina ezzati academy

در نهایت همان پیج اینستاگرامی که از صفر شروع کرده بودم الان ۱ میلیون فالوئور دارد و وبسایت آکادمی عزتی با افتخار بیش از ۵۰ هزار هنرجو آموزش می دهد که به تک تکشان افتخار می کنم.

بعد از وبسایت آکادمی سینا عزتی (sinaezzati.ir) 2 مجموعه دیگر هم به کسب و کارهای خودم اضافه کردم به اسم های روبیستا و روبیلند!

روبیستا اولین و بزرگترین مرجع پروژه های آماده گرافیکی با آموزش فارسی هست که ما در این مجموعه پروژه های گرافیکی را آماده می کنیم و کسانی که این پروژه ها را خریداری می کنند، کافی است که عکس لوگو یا ویدیوهای خودشان را به پروژه اضافه کنند و در عرض چند ثانیه پروژه جذاب نهایی در اختیارشان قرار بگیرد.

روبیلند وبسایت فریلنسری آکادمی عزتی هست. از آنجایی که خودم از فریلنسری به درآمد خوبی رسیده بودم و می دانستم که چقدر می توان در این زمینه موفق شد، تصمیم گرفتم یک وبسایتی راه اندازی کنم که فقط به هنرجوهای خود آکادمی عزتی پروژه بدهم یعنی هنرجوهای ما به صورت فریلنسری پروژه هایی که مجموعه ما از کارفرما می گیرد را انجام بدهند.

۶- در مسیر موفقیت خود با چه چالش هایی روبرو بوده اید؟

در مسیر رشد و توسعه، بزرگترین چالشی که داشتم یاد گرفتن اصول تولید محتوا بود که خیلی سر این قضیه تحقیق کرده بودم که چگونه آموزش بدهم و چگونه تولید محتوا کنم تا مردم من را بپذیرند و ویدیوهایم را تا آخر دنبال کنند. می خواستم هم آموزش دیده باشند و هم سرگرم شوند. چالش های زیادی داشتم که طی داستان زندگیم هر کدام را توضیح دادم و اکثریت این چالش ها را با آموزش دیدن و کسب تجربه برطرف ساختم.

به همه توصیه می کنم که آموزش دیدن را از نان شب واجب تر بدانند، چون چیزی که من را به این جایگاه رساند، با آموزش دیدن میسر شده که البته هنوز آن جایگاهی نیست که از خودم انتظار دارم.

۷- خانواده چه تأثیری در مسیر موفقیت سینا عزتی داشته است؟ آیا تاکنون خانواده مخالفتی با شما داشته اند؟

خانواده من چون آشنایی زیادی با کسب و کار اینترنتی نداشتند اوایل کارم زیاد جدی ام نمی گرفتند ولی نتایج کارهایم را که دیدند رفته رفته به من ایمان آوردند و الان جزو مشوق های اصلی زندگیم هستند و از آنها تشکر می کنم که همیشه پشتم بودند و هستند، خیلی دوست شان دارم.

۸- دلیل موفقیت خود را مدیون چه چیزی یا چه کسی می دانید؟ چه کسی بیشترین نقش را در موفقیت تان داشته است؟

نظر من این است که چه در زندگی موفق باشیم چه نباشیم، تنها دلیلش همان کسی است که در آینه می بینیم. این خود ما هستیم که با تصمیم هایی که در لحظه می گیریم، مشخص می کنیم که در آینده چه نتایجی رقم بزنیم.

 • باید بگویم که اولویت اول من آموزش دیدن است و بیشترین نقش را در موفقیت ام دارد.

۹- آیا شده در طول مسیر موفقیت تان، از اینکه موفق نشوید و شکست بخورید، واهمه ای داشته باشید؟

من سینا عزتی شکست های زیادی را تجربه کرده ام که طی داستان زندگیم توضیح دادم ولی الان که به گذشته نگاه می کنم نمی توانم اسم شان را شکست بگذارم، اسم شان را درس زندگی و تجربه می گذارم. قطعاً در هر کدام از لحظاتی که یک درس بد از زندگی گرفتم، شاید ناامید شدم، شاید گاهی ترسیدم ولی مهمترین نکته این است که ما به خاطر هدفی که داشتیم وارد یک مسیر شدیم و به خاطر سختی های مسیر نباید از هدف دست بکشیم.

۱۰- آیا تاکنون در همایش، کنفرانس یا دوره ای ملی و بین المللی شرکت کرده یا سخنرانی کرده اید؟

چندین تجربه سخنرانی داشتم که هم خودم جزو برگزار کنندگان بودم و هم به عنوان مهمان دعوت شدم اما از جمله سخنرانی هایی که همیشه یادم می ماند و حسش برایم جذاب است، اولین همایش یوتیوبرهای ایران بود که من جزو سخنران ها بودم و بایستی در زمینه تولید محتوا سخنرانی می کردم.

همایش یوتیوبرهای ایران مسترتیوب
همایش MasterTube – گردهمایی بهترین یوتیوبرهای ایران

در این سخنرانی افرادی حضور داشتند که روزی الگوی من بودند! کسانی بودند که هر کدام در زمینه خودشان نامبروان هستند… قبل از سخنرانی به شدت استرس داشتم که آیا حرف های من می تواند برای این افراد مفید باشد یا خیر؟ ولی با بازخوردی که از این افراد گرفتم متوجه شدم که چقدر عالی عمل کردم و به خودم در این زمینه افتخار می کنم.

۱۱- سینا عزتی چه دوره ها، آموزش ها و خدماتی دارد؟ (رایگان و پولی)

سایت سینا عزتی طراحی گرافیک و لوگو و فتوشاپ
دوره های آموزشی سینا عزتی

آکادمی گرافیک دیجیتال عزتی که رسالت اصلی اش آموزش در زمینه گرافیک و تولید محتوا هست، در حال حاضر ۴ دوره آموزشی پرطرفدار دارد:

 • کارگاه فوتوشاپ و پریمیر:

این دوره آموزشی ۰ تا ۱۰۰ فتوشاپ و پریمیر را برای تولیدمحتوا آموزش می دهد، به همراه اینکه یک دوره هدیه مجزا داخل این کارگاه وجود دارد که در مورد فوتومونتاژ است.

افرادی که در این دوره شرکت می کنند کامل به فتوشاپ و پریمیر مسلط می شوند و بعد این دوره می توانند پروژه هایی از قبیل: تدوین (ویدیو های اینستاگرامی، یوتیوبی، دوره های آموزشی و …) و طراحی (کاور اینستا، یوتیوب، بنر، پوستر و ….) را به خوبی انجام بدهند.

 • دوره لوگوهای پولساز:
این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی دکتر روح انگیز امینی روانشناس و مشاور

در این دوره هنرجوها ۰ تا ۱۰۰ طراحی لوگو را آموزش می بینند و بعد از این دوره می توانند پروژه های طراحی لوگو را انجام بدهند و در وبسایت روبیلند هم پروژه بگیرند.

 • مستر کلاس تولید محتوا:

در این دوره من به طور کامل مسیر رشدم را در اینستاگرام شرح داده و استراتژی درست تولید محتوا را آموزش می دهم. افرادی که در این دوره شرکت می کنند به سادگی می توانند در هر حوزه ای پیج بزنند و از صفر بالا بیایند و تا حد حرفه ای پیش بروند، فرقی هم نمی کند که چه در اینستاگرام فعالیت داشته باشند و چه در یوتیوب!

 • گوشی های محتوا ساز:

در این دوره آموزش روش ساخت محتوا با اپلیکیشن های گوشی را آموزش می دهم و این باعث تسریع عملکرد ساخت محتوا برای افرادی می شود که در اینستاگرام یا یوتیوب فعالیت می کنند.
قبل از شرکت در این دوره، حتما مقاله ایران فاندر در زمینه ۱۰ دوره برتر آموزش عکاسی را ببینید.

۱۲- کسب و کار شما در حال حاضر در چه موقعیتی است؟ چند کارمند دارید؟

آکادمی عزتی هر روز پر قدرت تر از روز قبل خودش در حال فعالیت است و هر روز به تعداد هنرجو هایش اضافه می شوند. در حال حاضر من ۳ مجموعه دارم. یک مجموعه برای آکادمی عزتی که در زمینه تولید آموزش ها برایم کمک می کنند. ۲ مجموعه دیگر هم که در بخش های روبیستا و روبیلند فعالیت می کنند.

۱۳- سینا عزتی چه نظری در مورد تحصیل و دانشگاه دارد؟

همناطور که گفتم آموزش دیدن از نان شب واجب تر است اما این آموزش ها باید در راستای این باشد که به رشد ما کمک کند! اگر تحصیل و دانشگاه باعث شود که یک نفر در راستای هدف خودش رشد کند، قطعاً خیلی خوب می باشد ولی اگر تحصیل در دانشگاه در زمینه ای هست که به آن علاقه ندارید، به نظرم وقت تلف کردن است!

۱۴- برای کسانی که می خواهند کسب و کاری را شروع کنند، چه پیشنهادی دارید؟

برای شروع به هیچ سرمایه اولیه ای بجز دانش نیاز ندارید! اتفاقاً داشتن سرمایه اولیه برای شروع کسب و کار به گونه ای سم است! چون هنوز تجربه استفاده از سرمایه اولیه را ندارید و قطعاً از دستش می دهند. همانطور که من زمانی که سرباز بودم موقعیتم را از دست دادم.

سعی کنید با توانایی و دانش خودتان کسب و کارتان را استارت بزنید. اگر حتی می خواهید محصول فیزیکی بفروشید با مشارکت در فروش شروع کنید و بعد با همان پولی که به دست آوردید کسب و کار خودتان را استارت بزنید.

۱۵- آیا بیزینسی که به آن مشغول هستید را برای جوانان توصیه می کنید یا خیر؟ (دلیل جواب منفی یا مثبت خود را بیان کنید.)

قطعاً توصیه می کنم! الان دنیا، دنیای اینترنت است… چه روابط و چه کسب و کارهای ما، همه بر بستر اینترنت هستند و هر چقدر که زمان جلوتر می رود قطعاً اینترنت همه ابعاد زندگی ما را پوشش می دهد. از طرفی هم زبان مشترک همه افرادی که در اینترنت فعالیت می کنند تولید محتوا است! پس وقتی ما بلد نباشیم به زبان این دنیا حرف بزنیم، عملاً در دنیای آینده نقشی نداریم.

توصیه می کنم حتماً ساخت محتوا و استراتژی محتوا را سریع یاد بگیرید، قبل اینکه شرایط جامعه طوری باشد که مجبور شوید آموزش ببینید!

۱۶- دوستان بیزینسی سینا عزتی چه کسانی هستند؟

تقریباً تمام افرادی که در اینستاگرام به عنوان مدرس یا تولید کننده محتوا فعالیت دارند رفقای صمیمی من هستند ولی اگه سه نفر را بخواهم معرفی کنم: علی حاج محمدی، احمد کلاته، رضا آرش نیا و…

بهترین تولیدکنندگان محتوا در ایران
جمعی از بهترین های صنعت آموزش ایران

۱۷- خود را چگونه فردی می بینید؟ ویژگی ها و علاقه مندی های شما چیست؟

 • من خودم را فردی تلاشگر و منعطف می بینم. سعی می کنم اصلاً مقاومتی در برابر مسائلی که می دانم یا نمی دانم نداشته باشم و اگر بدانم مسیرم یا طرز فکرم اشتباه است سریعاً تجدید نظر می کنم.
 • ویژگی دیگری که دارم و شاید بعضی ها این را ایراد بدانند این است که دائما دوست دارم یک پله بالاتر بروم و از جایگاه فعلی خودم هیچوقت راضی نیستم.
 • از علاقه مندی های من یوتیوب می باشد که به معنای واقعی کلمه، دانشگاه من است.
 • عاشق دیدن فیلم های سینمایی هستم و اکثر اوقات بیکاری، فیلم می بینم.
 • از شنیدن آهنگ لذت می برم.
 • به شدت عاشق مسافرت و تجربه اتفاقات جدیدم و در ضمن عاشق گیم هم هستم.
 • اگر خودم را در ۵ کلمه توصیف کنم: تلاشگر، منعطف، شوخ طب، منطقی و عملگرا هستم.

۱۸- سبک زندگی شما به چه صورت است؟ روتین روزانه تان چیست؟

من سینا عزتی زیاد اهل برنامه ریزی نیستم ولی روندی که دارم این است که سعی می کنم متناسب با اولویت هایم در هر لحظه ای که هستم، هر کاری که لازم است را انجام بدهم.

۱۹- تفریحات شما چیست؟ آیا به ورزش خاصی علاقه مند هستید؟

من عاشق فوتبال و ورزش های رزمی هستم ولی خودم ورزش خاصی انجام نمی دهم. فیلم دیدن، شنیدن موسیقی، گیم، مسافرت جزو تفریحات اصلی من است.

۲۰- معتقدید که چه نقاط ضعف و قدرتی دارید؟

اولین نقطه قوت من این است که هر آموزشی که می بینم سعی می کنم حداکثر عملگرایی را به آن آموزش داشته باشم. چون معتقدم آموزشی که در ادامه اش تلاش و عملی نباشد، وقت تلف کردن است!

دومین نقطه قوتم منعطف بودن است! چون هرچقدر که جلوتر می روم، این موضوع را بهتر درک می کنم که اگر تعصب بیجا بر روی یک نگرش یا کار اشتباه داشته باشم، تغییر مثبتی را در زندگی نمی بینم. بزرگترین ضعفم این است که در این لحظه از زندگی ام لذت نمی برم و اکثراً به فکر کار و پیشرفتم هستم ولی در تلاشم که نقطه ضعفم را حل کنم.

۲۱- بزرگترین هدف سینا عزتی در زندگی چیست؟ چه چیزی می خواهید به دست بیاورید؟ آیا احساس خوشبختی می کنید؟

قطعاً احساس خوشبختی دارم. مگر می شود خداوندی داشته باشیم که همه جوره کنار ماست، همه جوره عاشق ماست و همه جوره هوای ما را دارد و احساس خوشبختی نکنیم.

بزرگترین هدفم این است که یک رسانه بزرگ تلوزیونی برای خودم داشته باشم و سبکی از محتوا که خودم عاشقش هستم را به مردم انتقال بدهم.

۲۲- کتاب های تأثیرگذار در زندگی سینا عزتی کدامند؟

 • کتاب ۴ اثر فلورانس اسکاول شین
 • کتاب اثر مرکب
 • کتاب ثروتمندترین مرد بابل
 • کتاب روانشناسی اجتماعی به زبان ادمیزاد اثر دنیل ریچاردسون
 • کتاب هنر شفاف اندیشیدن
 • کتاب کار عمیق

۲ توصیه مهم سینا به مخاطبان ایران فاندر:

 1. در زندگی سعی کنید کارهایی را انجام بدید که به آن علاقه دارید. در بیزینس بزرگترین رقیب شما خودتان هستید
 2. اصلاً خودتان را با کسی مقایسه نکنید. فقط سعی کنید یک قدم نسبت به دیروز خودتان رشد داشته باشید.

برخی از اعتقادت، تفکرات و سخنان آقای عزتی

 • آموزشی که پشت بند آن عملگرایی نباشد عملاً وقت تلف کردن است.
 • مهارتی که منجر به درآمدزایی نشود به هیچ دردی نمی خورد.
 • همیشه ساده فکر کنید! think simple
 • خداوند خیلی مهربان تر از چیزی هست که ما فکرش را می کنیم و هیچوقت بد ما را نمی خواهد. اگر اتفاق بدی برای ما افتاد نگران نباشید چون اگر بد است، هنوز پایانش نرسیده!
 • کار کردن بیشترین وقت ما را در طی ۲۴ ساعت می گیرد. اگر کاری را می کنید که به آن علاقه ندارید بیشترین تایم زندگی تان را از بین می برید. پس کاری را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید.

راه های ارتباطی sina ezzati مؤسس گرافیک دیجیتال با گوشی در ایران

پیج اینستاگرام: sinaezzati.irezzati.academy

سایت ها: sinaezzati.ir – robista.ir – robiland.ir

کانال تلگرام: sinaezzati_ir

ایمیل: info@sinaezzati.ir

شماره تماس: ۰۴۱۳۳۳۷۸۷۱۰

آدرس: آذربایجان شرقی، تبریز، آبرسان، بلوار آزادی، کوچه مهرگان اول، برج سفید، همکف، واحد ۱۴

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا و گوگل با ما در ارتباط باشید.

رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟