بیوگرافی فرزاد وجیهی (استاد آرون) بهترین تریدر ایرانی

شرح مختصر
فرزاد وجیهی
متولد : ۲۵ آبان ۱۳۶۷ (۱۶ نوامبر ۱۹۸۸)
محل تولد : تهران- اصالتاً اهواز
محل سکونت : لندن
وضعیت تأهل : متأهل
شغل پدر : فعالیت در صنعت خودروسازی
شغل مادر : خانه دار
تعداد فرزندان خانه پدری : ۲ فرزند (۱ برادر به نام فرزین دارد)
تعداد فرزندان خود : ۱ پسر به نام آرون دارد
تحصیلات : دکتری اقتصاد دانشگاه آزاد بین سالهای ۲۰۱۹-۲۰۱۲
شغل : تریدر و مدیر بروکر آرون گروپس

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که جناب آقای فرزاد وجیهی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود.

دنبال کنندگان دکتر وجیهی به خاطر مهارت هایش در تشخیص جهت حرکت قیمت با تکیه بر اخبار اقتصادی و به خاطر حضور پیاپی در بازارهای مالی و ارائه تحلیل های بازارهای مالی، بین معامله گران لقب «استاد آرون» به ایشان داده اند. استاد آرون برای شفاف سازی معامالتش پا را فراتر گذاشته و لینک (https://tinyurl.com/y55nv78t (MQL خود را در دسترس همگان قرار داده است.

سایت MQL یک سایت معتبر و معروف جهانی است که تریدرهای برتر از اکثر نقاط دنیا، به آن وصل میشوند و امکان مقایسه بین آنها بوجود می آید. استاد آرون، تنها تریدر ایرانی در بازارهای مالی است که جسارت این کار را داشته و علاوه بر اینکه معاملات خود را در دسترس عموم قرار داده، خود را در چالش سنجیده شدن از طرف همتاهای خود قرار داده است.

او فقط در یکی از معامالت خودش در سال ۲۰۲۱ در عرض یک روز توانست، ۴۲٫۱ میلیون دلار بر روی بیت کوین، سود کند. معاملات مشابه این در لینک MQL او، به وفور یافت می شود.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما رهبرانی تأثیرگذاری همچون فرزاد وجیهی را در سطح کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم.

فرزاد وجیهی کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه دکتر Farzad Vajihi معامله گر و مدیر بروکر آرون گروپس

فرزاد در ۲۵مین روز آبان ماه سال ۱۳۶۷ (۱۶ نوامبر ۱۹۸۸) در شهر تهران، یکی از شهرهای کشور ایران، دیده به جهان گشود. او از لحاظ وضعیت مالی، از دوران کودکی تا پایان مدرسه، در رفاه کامل به سر می برد و یک برادر کوچک تر از خود به نام فرزین دارد. پدر بزرگ فرزاد و پدرش علیرضا در سال های (۱۹۶۱-۱۹۷۱) از فعالین صنعت پارچه در شهر شوشتر به شمار می رفتند.

به خاطر تجربیات کسب کرده در سال های اخیر، بالاخره زمینه ورود به صنعت خودرو برای پدر فرزاد فراهم شد. بعدها پدر فرزاد، از فعالین صنعت خودروسازی به شمار رفت.

همه چیز درباره فرزاد وجیهی از بهترین تریدرهای فارکس در جهان
بیوگرافی farzad vajihi معامله گر موفق ایرانی

سال ۱۹۸۱- ۱۹۹۳ اخذ نمایندگی ایران خودرو دیزل

از سال ۱۹۸۰، زمانی که جنگ بر سرزمین پدر فرزاد، سایه افکند و کشور او سال ها درگیر تنش های منطقه ای در زمینه های اقتصادی و سیاسی شد! هیچکدام این اتفاقات نتوانست مانع رسیدن علیرضا به اهداف بزرگی که در سر می پروراند، شوند. حتی شرایط جنگی هم نتوانست او را از افکار بلند پروازانه ای که در ذهن داشت، باز دارد.

او به شهر اهواز مهاجرت کرد و خود را برای راه اندازی کسب و کارهای جدیدش، آماده ساخت. علیرضا در سال های (۱۹۸۱-۱۹۹۳) در اهواز، در صنعت خودرو مشغول به کار شد و با پشتکار و پیگیری های زیاد، توانست نمایندگی “ایران خودرو دیزل” را در سال ۱۹۹۳ بصورت مستقل در اهواز راه اندازی کرده و توسعه بدهد. او در سال ۲۰۰۳، نمایندگی “ایران خودرو” را هم افتتاح کرد و خدمات زیادی به بسیاری از شرکت ها، از جمله شرکت نفت خوزستان، ارائه داد.

سال ۱۹۸۵- ازدواج علیرضا پدر فرزاد وجیهی

علیرضا سال ۱۹۸۵ ازدواج کرد. حاصل این ازدواج، دو پسر به نامهای فرزین و فرزاد شد. فرزین برادر کوچکتر فرزاد، در سال ۲۰۰۶، برای ادامه تحصیل به انگلیس مهاجرت کرده و به زندگی خود در این کشور ادامه می دهد. سال ۲۰۱۹ فرزاد نیز به انگلیس رفت و به برادر خود پیوست.

فرزاد برخالف برادر کوچکترش، علاقه زیادی به تحصیلات آکادمیک نداشت، این موضوع از چشمان تیزبین پدر او دور نماند. پدر علاقه او به تجارت را، در دوران پس از تحصیلات متوسطه، کشف کرد و این تصمیم پدر، او را با چالشی بزرگ در ۱۵ سالگی مواجه کرد. حال او نوجوان ۱۵ ساله ای بود که دغدغه هایی به مراتب بزرگتر، نسبت به هم سن و سال های خود داشت.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی نیوشا رفیعی بنیانگذار ابتکاری نو

سال ۲۰۰۴- ورود فرزاد وجیهی به تجارت خودرو

ورود به تجارت خودرو، نقطه عطفی در زندگی او شد. فرزاد با تکیه بر استعدادهای خودش و تجربیات پدر در این صنعت، توانست نمایندگی های متعدد خودرو را در اهواز راه اندازی کند. همچنین توانست بازارهای فروش ناوگان خودرو و نمایندگی های محلی ایران خودرو، بنز، ولوو و اسکانیا را در زادگاهش به خوبی مدیریت کند و جایگاه خود را به عنوان یک تاجر خوش فکر، در بین هم صنفان خودش به ثبت برساند.

سال ۲۰۰۷- شکوفایی فرزاد ۱۹ ساله در صنعت خودرو و داستان ازدواجش

سال ۲۰۰۷، فرزاد که حال به عنوان تاجر موفق ۱۹ ساله خودرو، در اهواز به شهرت رسیده بود، دختر رویاهای خود را یافت و بر خالف تمام مخالفت های خانواده ها، این عشق را به ازدواج تبدیل کرد. حاصل این عشق، پسری به نام “آرون” است که در سال ۲۰۱۲ به دنیا آمد. فرزاد وجیهی دوست دارد خود را آنگونه که است، به دیگران معرفی کند. او معتقد است که تجارت، ثروت، ارتباطات اجتماعی یا روابط کاری، نمی توانند معرف یک شخص باشند. بلکه این اهداف و طرز فکر خود فرد است که می تواند ماهیت ذاتی اش را بیان کند و او را به عنوان یک شخصیت اجتماعی یا تجاری، در تمام زمینه های زندگی معرفی نماید.

دکتر فرزاد وجیهی در حال حاضر با همسر و پسرش آرون، در لندن اقامت دارد. او روزانه یک ساعت مطالعه می کند و در اوقات فراغتش ممکن است او را در باشگاه های بدنسازی، اسب سواری و پیست مسابقات اتومبیل رانی پیدا کنید.

او خود را فردی معرفی می کند که می خواهد غیرممکن ها را ممکن سازد. به نظر او، هیچ ایده ای را نباید نادیده گرفت، حتی اگر از نظر دیگران مضحک یا بیهوده به نظر برسند. یا باید در مسیری قدم گذاشت و آن را تا انتها دنبال کرد یا اصلاً در مورد آن، فکر هم نکرد. او خود را فردی توصیف می کند که اگر وارد حیطه ای شود، با تمام قدرت و به بهترین شکل ممکن، خود را با آن به چالش می کشد تا به موفقیت دست پیدا یابد.

فرزاد وجیهی در این باره چنین بیان می کند: «موفقیت مانند قله یک کوه است، تا زمانی که به آن دست نیافته ای، یک فرد شکست خورده به حساب می آیی! پس باید بر تمام موانع راه غلبه کنی تا به موفقیت مد نظر خودت، دست بیابی!»

راز موفقیت فرزاد وجیهی در بازارهای مالی،فارکس،ارزهای دیجیتال
دکتر farzad vajihi، جسورترین تریدر ایرانی

سال ۲۰۱۱- ورشکستگی فرزاد در صنعت خودرو

فردی از بستگان نزدیک فرزاد وجیهی که به عنوان مدیر فروش، در شرکت های خودرویی به مدیریت او، مشغول به کار بود، از اعتماد او سوء استفاده کرده و باعث ورشکستگی تجارت خودرویی اش شد. این اتفاق ناگوار باعث شد تا امتیاز نمایندگی های خودرویی او لغو شوند و حواشی زیادی برای فرزاد و خانوادهاش به وجود بیاید.

هر چند این افراد دستگیر شدند، اما خانواده وجیهی برای اثبات حسن نیت خودشان، بدهی سرمایه گذاران را پرداخت کردند. بعد از این تجربه تلخ، فرزاد دیگر تمایلی به فعالیت در این تجارت نداشت. او با اتکا به ادراک ذهنی و باور به توانایی هایش در تجارت، پایه گذاری یک کسب و کار جدید را شروع کرد.

فرزاد معتقد بود، شروع هر کسب و کار جدیدی بر اساس ایده های شخصی، مخالفانی را در پی خواهد داشت و گاهاً حتی می تواند از نظر دیگران مضحک هم باشد و باعث شود آنها شما را نادیده بگیرند، این افراد همان کسانی هستند که در این مسیر جدیدی که در پیش گرفته اید، سعی می کنند شما را منصرف کنند. ولی اگر در تصمیم جدید خودتان مصمم باشید، همین افراد دور هم جمع می شوند تا شما را تحسین کنند.

سال ۲۰۱۴- اولین جرقه سرمایه گذاری و تأسیس شرکت آرون گلد

جرقه جدیدی در ذهن فرزاد زده شد و او را به سمت بازار طلا و سکه، سوق داد. از نظر او، سرمایه گذاری در بازار سرمایه، امکان دسترسی فیزیکی به کالای مبادله شده را میسر نمی کند. اما در بازار معاملات طلا، این کالای ارزشمند را می توان به صورت فیزیکی به دست آورد و نسبت به حفظ ارزش آن با گذشت زمان، اطمینان داشت.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی حسین اقبالی نسب روانشناس سبز و استاد معنویت

همچنین او معتقد بود، سرمایه گذاری در حوزه طلا، فعالیتی پویا و درآمدزا برای عموم مردم محسوب می شود و از سوی دیگر، تولید و فروش طلا به گردش چرخه اقتصادی کشور کمک می کند. او توانست خود را به عنوان تاجری خوش فکر، در بازارهای داخلی طلا، دلار و سکه ایران بشناساند و تا جایی پیش رفت که منجر به بنیانگذاری شرکت آرون گلد شد و اولین شمش طلایی شناسنامه دار ایران، یعنی آرون گلد را به بازار معرفی کرد. همچنین پلاک های ۱۸عیار آرون گلد را، با وزن دقیق و استاندارد به همراه شناسنامه فیزیکی، برای نخستین بار در کشور ایران، با نام آرون گلد به ثبت رساند.

دانلود دوره فارکس فرزاد وجیهی

سال ۲۰۱۹- اخذ دکتری اقتصاد و خاتمه فعالیت شرکت آرون گلد

این طلای شناسنامه دار، با شماره ثبت ۵۵۳۸۸۷ در سازمان ثبت اسناد و املاک ایران، به ثبت رسیده است. اما از آنجایی که بستر فعالیت در این زمینه در ایران، نتوانست انتظارات او را برآورده کند، در سال ۲۰۱۹ به فعالیت شرکت آرون گلد خاتمه داد. فرزاد وجیهی با اینکه تحصیلات آکادمیک را در عملی کردن ایده ها، کم تأثیر می داند، اما معتقد است، تنها اتکا به تحصیلات آکادمیک نمی تواند زیربنای موفقیت یک فرد باشد، اما به خاطر علاقه به مطالعه و کشف و شهود در زمینه مسائل اقتصادی و آشنا شدن با علم به روز اقتصاد، در سال ۲۰۱۹ موفق به کسب مدرک دکتری اقتصاد در سرزمین مادری اش شد.

دکتر فرزاد وجیهی به دنبال بستری برای جان بخشیدن به رویاهای خود می گشت، سرزمینی که بتواند انتظارات او را از اهداف سرمایه گذاری و تجارت را برآورده کند. حال که فرزاد سرشار از تجربه های تجاری اندوخته شده بود، برای تحقق جاه طلبی های خود، در سال ۲۰۱۹، با خاتمه دادن به آخرین فعالیت تجاری خود در سرزمین مادری اش، به انگلیس مهاجرت کرد و به برادر کوچکترش، فرزین پیوست. در حال حاضر، دکتر فرزاد وجیهی علاوه بر ایرانی بودن، تابعیت کشورهای ترکیه، انگلیس و کانادا را نیز دارد.

تجربیات تجاری متعدد فرزاد، باعث شکل گرفتن سوالی در ذهن او شده بودند، «چه کسی قیمت را تعیین می کند؟» در جستجوی یافتن جواب این سوال، اهمیت بازارهای بین المللی فارکس و ارزهای دیجیتال برای او پررنگتر شد و مسیری تازه را به روی او باز کرد. فرزاد از سال ها قبل در این بازارها فعال بود، اما بخاطر فعالیت های تجاری که داشت، زمان کافی برای شناخت عمیق این بازار صرف نکرده بود.

زمانی که ساکن ایران بود، در جستجوی جواب این سوال تا جایی پیش رفت که در زمان کوتاهی، به یکی از افراد صاحب نظر در تعیین قیمت بازارهای داخلی کشور خود تبدیل شد. همچنین هیجان کشف پاسخ این سوال در بازارهای مالی بین المللی، باعث شد دکتر فرزاد وجیهی در زمانی کمتر از حد تصور خود و اطرافیانش، به یک تریدر حرفه ای تبدیل شود.

دکتر وجیهی باور دارد، در معاملات و بازارهای مالی نه جادو وجود دارد و نه شانس! تریدر حرفه ای، کسی است که با تسلط بر قوانین و ساختارهای بازار فارکس به جلو حرکت می کند و با قوانین معامله در بازار های مالی، آشنا است. شانس یا تقدیر در واقع همان تلاش و پشتکاری است که انسان در مسیر شغلی یا زندگی خود صرف می کند و باعث می شود انرژی منفی به انرژی های مثبت تبدیل شوند و راه را برای رسیدن به هدفه ای مورد نظر هموار کنند.

از نظر دکتر فرزاد وجیهی، انجام معاملات نیاز به تخصص خیلی ویژه ای ندارد، بلکه نیاز به آگاهی کافی از عوامل حرکت دهنده قیمت در بازار دارد تا معامله گر با هوشیاری بالا بتواند تمام عوامل تأثیرگذار در بازار را درک کند. از نظر او، دانستن اصول اولیه و پایبندی به بایدها و نبایدها، در نظر گرفتن ریسک ها و آمادگی کافی برای ورود به بازارهای مالی هیجان انگیز، به معنای مهارت معامله گری است.

دکتر فرزاد وجیهی معتقد است برای ورود به معامله، نباید فقط یک استراتژی خاص را بلد بود، بلکه باید به تمام مباحث تکنیکال و اخبار اقتصادی، تسلط کافی داشت. از نظر او، اخبار اقتصادی به تکنیکال اعتبار می دهد، اما تکنیکال به تنهایی نمی تواند جهت حرکت درست قیمت را به یک تریدر با قطعیت بگوید.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی مریم رئوف میکاپ آرتیست و آرایشگر معروف

تحلیل فارکس و ارز دیجیتال farzad vajihi

یکی از مشخصه های پررنگی که باعث شده تا دکتر فرزاد از دیگر تریدرها متمایز شود، تسلط شگفت انگیز او به اخبار اقتصادی است. او به راحتی می تواند با تحلیل اخبار اقتصادی هفتگی و روزانه، بدون تحلیل تکنیکال هم، جهت حرکت قیمت ها را تشخیص بدهد. فرزاد برای نشان دادن تأثیر اخبار اقتصادی در جهت دادن به قیمت، تحلیل های خودش را در اینیستا Vajihi.Farzad و توئیتر FarzadVajihi به طور رایگان با تریدرهای دیگر به اشتراک می گذارد.

روزانه معامله گران زیادی قبل از ورود به یک موقعیت معاملاتی، تحلیل های او را پیگیری می کنند. حجم معاملات روزانه دکتر فرزاد وجیهی، حدوداً ۱۰ میلیون دلار برآورد شده است. به خاطر حجم معاملات روزانه بسیار بالا، نه تنها از او به عنوان برترین تریدر ایرانی نام برده می شود، بلکه در میان بهترین های بازار فارکس دنیا نیز جای گرفته است.

استاد آرون اعتقاد زیادی به سرمایه گذاری دارد. او همیشه، ۳۰ درصد از سرمایه خود را در سهام با دید بلند مدت سرمایه گذاری می کند. اعتقاد او بر این اصل استوار است که زمانی می توانید یک سرمایه گذار موفق باشید که خودتان را از چهارچوبی که ساخته اید خارج کنید. از نظر او سرمایه گذاری کار جالبی است چون می تواند منابع درآمد جدیدی را برای شما ایجاد کند.

برای همین او خود را بیشتر سرمایه گذار میبیند تا اینکه یک تریدر خطاب کند! با اینکه سرمایه اولیه استاد آرون از ترید بدست آمده است، اما نکته قابل توجه این است که توانسته همان سرمایه اولیه را کنترل کند و تبدیل به سرمایه گذار امروز شود. به نظر دکتر وجیهی، پولی که در جریان یک معاملات قرار دارد و یا حتی در یک کسب و کار پرریسک قرار دارد، دارایی حقیقی محسوب نمی شود. چون هر لحظه می تواند از دست برود! او به معامله گران توصیه می کند هیچگاه پولی که در ریسک بالایی است را جز دارایی خود حساب نکنید.

یکی دیگر از زمینه های فعالیت این تریدر جوان ایرانی، مدیریت بروکر آرون گروپس است. این بروکر نوپا، خدماتی از جمله بانک آرون، حساب پراپ، حساب تومانی (پول رایج کشور ایران) امکان معامله سهام های بین المللی مانند اپل، حساب بایننس و… را در اختیار معامله گران قرار می دهد.

بسیاری از این خدمات منحصربه فرد هستند و در بروکر دیگری یافت نمی شوند. هوش بالایی مدیریتی دکتر فرزاد وجیهی باعث شد تا این بروکر نوپا در مدت زمان حدودی ۲ سال، جایزه سریعترین رشد در بین بروکرها را از اکسپو میدلست ۲۰۲۲ دبی از بین ۲۰۰ رقیب، کسب کند.

توصیه استاد فرزاد وجیهی آرون به مخاطبان سایت ایران فاندر

استاد آرون در مصاحبه های خود به معامله گرانی که تازه وارد بازارهای مالی شده اند، توصیه می کند تا از انجام هیچ چیزی نترسند، ولی اگر یک بار تجربه خوب در زمینه خاصی نداشتند، اصرار به تجربه مجدد آن مورد نداشته باشند و به مسائلی که نمی توانند تغییر بدهند، اهمیت ندهند و برای وقت و ذهن خود، ارزش مادی تعیین کنند تا باعث شود، رفتار بهتری با این دو ارزشمند، داشته باشند.

به اعتقاد استاد آرون، با تغییراتی که در دنیای امروز به وجود آمده است، نداشتن سرمایه دیگر دغدغه محسوب نمی شود و دغدغه اصلی، کمبود ایده های مناسب و افراد با پشتکار بالا است.

راه های ارتباطی با دکتر فرزاد وجیهی

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا و گوگل با ما در ارتباط باشید.

۴.۲/۵ - (۱۰ امتیاز)

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟