بیوگرافی ماهان تیموری میلیاردر خودساخته و بنیانگذار هوش مالی

ماهان تیموری هوش مالی

بیوگرافی نوعی سبک در ادبیات است که هدفش شرح و توصیف بخشی از زندگی یک فرد می باشد. در این نوع سبک نوشتاری سعی می شود ابعادی آموزنده یا انگیزه‌بخش از زندگی یک فرد بیان شود. بیشتر زندگی نامه ها بر اساس یادداشت ها و سخنان شخصی یک فرد بوده و به فهرست کردن اطلاعات در مورد یک شخص مانند محل تولد، سالروز تولد و تاریخ رخدادها محدود نمی‌شود بلکه معمولا به مشکلات، شادی ها و فراز و فرودهای زندگی آن شخص می پردازد.

شما با خواندن بیوگرافی احساس می کنید که خود آن فرد در مقابل شما نشسته و تمام پیچ و خم های زندگی خود را برای شما تعریف می کند. ما در این مجموعه مقالات در ایران فاندر سعی می کنیم کارآفرینان موفق ایرانی را معرفی و خلاصه ای از زندگینامه آنها را برای شما بازگو کنیم.

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که ماهان تیموری عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود. استاد تیموری قصد دارد رسالت خویش که کمک به هر چه ثروتمند شدن مردم است را به نحو احسن عملی کند.

ماهان از زیر صفر شروع کرده و با ایجاد انگیزه و کسب درآمد میلیونی به صورت حرفه ای، طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است. او برای رسیدن به موفقیت در زندگی خود، با چالش های زیادی روبرو شده و هم اکنون به عنوان یکی از مدرسان انگیزشی هوش برتر و کسب ثروت در زمینه های تجاری معروف است. از این رو ما به او لقب «میلیادر آهنین» را می دهیم.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما راهبرانی شبیه ماهان تیموری را در کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم.

شرح مختصر
ماهان تیموری
متولد : دهه ۶۰
محل تولد : اصفهان
محل سکونت : تا ۱۵ سالگی در قم و هم اکنون ساکن تهران می باشند
وضعیت تأهل: متأهل
نام همسر: نارسیس ظاهری
تعداد فرزندان خانواده : ۵ فرزند (۲ خواهر و ۲ برادر به غیر از خود دارد)

زندگی نامه ماهان تیموری بنیانگذار بیزینس کوچینگ و استاد کسب ثروت

محمدرسول تیموری جروکانی معروف به ماهان تیموری یک اینفلوئنسر اقتصادی شناخته شده در ایران است که در یک خانواده مذهبی در شهر اصفهان دیده به جهان گشود. پدرش معتقد بود که بایستی بچه هایش درس بخوانند تا بتوانند با مدرک تحصیلی که در دست دارند استخدام شده و به جایگاهی که می خواهند برسند. اما اوضاع همانگونه که پدرشان می خواست پیش نرفت!

خواهران و برادران تیموری
عکس کودکی خانواده تیموری (قدیمی)

ماهان اصالتاً اصفهانی است و تا ۱۵ سالگی در قم زندگی کرده اما بعدها برای کار کردن به تهران سفر می کند. او از همان ابتدای زندگی خود، سختی های بسیاری متحمل شد و با چالش های متفاوتی برخورد کرد. شاید باورش برای شما سخت باشد اما زندگی برای او به گونه ای سخت گذشت که حتی نتوانست تحصیلات خود را به صورت کامل ادامه بدهد.

ماهان از همان دوران کودکی دغدغه کسب درآمد و به دست آوردن استقلال مالی را داشت. بنابراین تصمیمات مختلفی گرفت و کارهای های متنوعی را امتحان کرد تا به این آرزو جامه عمل بپوشاند.

 • ۱۰ سالگی – اولین تجربه کاری

ماهان تیموری در دوران کودکی (حدود ۹ سالگی) با دست فروشی بسته های شانسی در فصل تابستان اولین تجربه درآمدی خود را بدست آورد. او با پولی که از آن طریق به دست آورده بود توانست برای خودش یک جفت کفش میخی بخرد. بعد از آن هم با کار در زمینه کانال سازی کولر در شهر قم به تلاش و کسب درآمد خود ادامه داد. درآمد او در آن زمان ماهیانه ۴۵ هزار تومان بود یعنی روزی تقریبا ۲ هزار تومان در می آورد.

 • ۱۵ سالگی – کار در موبایل فروشی و خرید موتورسیکلت

۱۵ ساله بود که در یک موبایل فروشی به خرید و فروش موبایل مشغول شد. او در عرض یک ماه با پورسانتی که بدست آورده بود، موفق شد یک موتورسیکلت بخرد که یکی از آرزوهای بزرگ زندگی اش محسوب می شد. تیک زدن این هدف توسط ماهان تیموری، باعث شد تصمیم سرنوشت سازی در زندگی اش بگیرد. او به این باور رسید که باید به هر آن چیزی که می خواهد و در ذهنش است، دست پیدا کند!

 • ۲۰ سالگی – مهاجرت به تهران

در ۲۰ سالگی به همراه برادرش محسن و خواهرش معصومه به تهران مهاجرت کردند. آنها به دلیل ضعف و مشکلات مالی در یک اتاق پنج متری پشت آسانسوری در خیابان کریم خان تهران ساکن شدند. ماهان از ۱۵ تا ۲۰ سالگی تقریبا روی هر کاری دست گذاشت، از کار تور لیدری گرفته تا فروش کتاب، نتورک مارکتینگ و فروش لوازم آرایشی و بهداشتی اورفلیم و…

او به مدت ۵ سال به همین روال کار خود را ادامه داد و در انتهای این ۵ سال چشمانش را باز کرد و دید که در اتاق ۵ متری دفتر کار برادرش ساکن است و می شود گفت جزو فقیرترین ۲۰ ساله های ایران می باشد.

ماهان در اینباره توضیح می دهد: «شرایط به گونه ای بود که یک روز وقتی با دوستانم بیرون رفتم، به خاطر نداشتن ۱۰ هزار تومان پول در جیبم مورد تحقیر قرار گرفتم. در آن لحظه بود که من حس فقیر بودن و بی پولی را از ته وجود درک کردم زیرا پولی نداشتم که با آن بتوانم غذا بگیرم و بخورم. دقیقاً به خاطر همین موضوع تحقیر شدن بود که تصمیم گرفتم زندگیم را بسازم. با خود می گفتم این چه طرز زندگی کردنه؟ تو نیامده ای که اینجا با این شرایط زندگی کنی! بلکه آمده ای به آن چیزی که در ذهنت داری، دست پیدا کنی! بنابراین تصمیمم جدی تر شد و خواستم به نحو احسن کارم را شروع کنم؛ در حالی که شغل یا هدف خاصی در ذهن نداشتم اما خواستم با برنامه خودم را مدیریت کنم»

اعضای خانواده ماهان تیموری معروف به محمدرسول تیموری
اعضای خانواده تیموری

او ابتدا به عنوان پیک موتوری برای خودش کار کرد تا اینکه به پیشنهاد یکی از دوستانش وارد حوزه کتاب شد! درحالی که هیچ سرمایه اولیه برای انجام این کار نداشت و فقط با دو خط تلفن به شماره های: ۸۸۹۴۴۲۹۸ – ۸۸۹۴۴۲۹۹ مؤسسه «پیک کتاب» را ایجاد کرد.

ماهان تیموری به دوستانش قول رسیدن به استقلال مالی در عرض ۵ سال را داده بود و دوستانش به او می گفتند: بله تو می توانی…! اما ماهان از گفته آنها چیزی دیگری برداشت می کرد: بله تو نمی توانی! این موضوع باعث می شد او بیشتر تحریک شده و انگیزه اش برای کار رفته رفته بیشتر شود. بالاخره توانست در عرض ۲ سال و ۷ ماه با تور لیدری و ساخت سایت فروش کتاب به استقلال مالی برسد. او از لحاظ مالی چنان قوی شد که به پشتوانه آن درآمد، یک کارخانه در استان قم تأسیس کرد.

پس از رسیدن به موفقیت در کسب و کار خود، مدام به این فکر می کرد که دیگر چه کاری هست که انجام بدهد! پول بسیاری به دست می آورد و در جاهای مختلفی سرمایه گذاری های موفقی انجام می داد. او چنان به دستاوردهای مالی عظیمی دست پیدا کرد که باور آن حتی برای خودش هم سخت بود اما از درون احساس ناراحتی می کرد، تا اینکه یک روز با خواهرش معصومه تیموری تماس می گیرد و به او می گوید: «خواهر جان من به دنبال ثروت بودم، دنبال کسب و کار خوب بودم که الان خداروشکر از لحاظ مالی بسیار توانمند هستم، پس چرا من هنوز از درون حس خوبی ندارم، به همه چیزهایی که می خواستم رسیده ام ولی در واقع حس آرامش درونی ام آنگونه که باید باشد نیست»

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی مانوئل اوهانجانیانس بنیانگذار ایسمینار

معمومه تیموری در آن زمان توانست به برادرش کمک کند تا رسالت زندگی خود را بیابد! او به ماهان پیشنهاد داد که آموزش ببینید و آموزش بدهد و با این کار دل مردم را شاد کند! بنابراین ماهان توانست رسالت خودش را در آموزش دیدن و آموزش دادن پیدا کند و شروع به برگزاری سمینارهای مختلف در اقصی نقاط کشور کرد تا اطلاعات و تجارب خود را در اختیار عموم قرار دهد.

کار به جایی رسیده بود که محمدرسول حدود دوازده ساعت در روز سخنرانی می کرد! پس از گذشت مدتی، او تصمیم گرفت سخنرانی هایش را در قالب یک دوره آموزشی غیرحضوری در اختیار مردم قرار بدهد، از این رو سایتی به نام mahanteymouri.com را راه اندازی کرد. محتوای این سایت شامل برخی ویدیوهای خارجی ترجمه شده و همچنین اطلاعات آموزشی و سخنرانی های رایگان و پولی بود که به گفته خود ماهان تیموری، هدف همه آنها ایجاد امید و انگیزه در مردم بود.

امروزه او یکی از تأثیرگذارترین اشخاص در صنعت آموزش ایران محسوب می شود و دوره های آموزشی اش جزو پرفروش ترین های این صنعت به شمار می آید.

آقای تیموری می گوید: «من به حرف خیلی ها گوش نکردم و خیلی از گفته ها و انتقادات را نادیده گرفتم! همیشه در برهه های مختلف زندگی، خیلی از افراد علی الخصوص پدر و مادرم به من می گفتند که تو از پس هیچ کاری بر نمیایی و بهتر است فقط درست را بخوانی! اما من حرف های آنان را نشنیده می گرفتم. خیلی ها من را مورد تمسخر قرار دادند ولی من آنها را ندیدم. چون تنها یک چیز برایم اهمیت داشت و آن هم این بود که به هدفم برسم»

 • ماهان در سال ۱۳۹۷ کتابی به نام «جنگ باورها» به چاپ رساند که معروف‌ترین اثرش می‌باشد. جمله ای که در ادامه نوشته ایم، قسمتی از کتاب جنگ باورهای آقای تیموری می باشد: «کیفیت زندگی شما نه توسط چیزهای موجود در جهان، بلکه بسته به اندیشه‌ای که انتخاب می‌کنید تا دنیای خویش را از طریق آن بسازید، تعیین می‌شود»
 • یکی از معروف‌ترین جملات استاد تیموری این است که می گوید: برای ثروتمند شدن روی شخصیت‌، مهارت، ذهنیت و حافظه کوتاه مدت ضعیف خودتان کار کنید»

چرا ماهان تیموری کلاهبردار نیست؟

ماهان تیموری به دلیل سبک فعالیت متفاوت نسبت به سایر مدرسان، معمولاً در طول مسیر موفقیت خود با چالش های بزرگی روبرو شده است. گاهی اوقات او را کلاهبردار خطاب می کنند که هم اکنون هم این تهمت ها ادامه دارد؛ اما او به دلیل دوره هوش مالی خود به افراد بسیاری در رونق کسب و کارشان کمک کرده است و بسیاری از افراد با همین آموزش ها  درآمدهای خود را چندین برابر کرده اند.

ماشین ماهان تیموری پورشه طلایی و آبی آسمانی
راز ثروت ماهان تیموری

همانطور که گفتیم متأسفانه برخی ها تمام فعالیت های ماهان را نوعی کلاهبرداری می دانند اما تنها ۲ دلیل باعث این موضوع شده است:

دلیل ۱- رشد و موفقیت سریع

قبل از فیلترینگ تلگرام، ماهان به بیش از ۱ میلیون نفر ممبر رسیده بود، حتی بسیاری از خبرگزاری های معروف کشور به این حجم از عضو در کانال تلگرامی خود دست نیافته بودند. او جزو افرادی بود که در مدت کمی، ده ها میلیارد تومان برای برندسازی و تبلیغات خود صرف کرد و موفق هم شد. در عرض کمتر از ۳ سال توانست به جایگاهی که در ذهن خود داشت دست پیدا کند.

اما با گذشت زمان، او این روند رشد را کنترل و کندتر کرد و به زبان خودمانی ولتاژ پیشرفت و سروصدایی که برپا کرده بود را پایین آورد. هدف از این کارش تنها یک چیز بود: خسته شدن! چنان سنگ اندازی ها به سمت او، خانواده و کسب و کارش بالا رفته بود که دیگر از توهین و تخریب افراد منفی باف جامعه صبرش سرآمد.

اما چه کسی در این تصمیم او نقش داشت؟ پروفسور احمد روستا پدر علم بازاریابی ایران!

استاد روستا با یک جمله ماهان را از باتلاق فشار بیرون کشید! سخن و توصیه دکتر احمد روستا این بود: «بنده معتقد هستم که ما شاهد پدیده ای در ایران هستیم به نام بغض موفقیت! یعنی وقتی شخصی مشهور یا چهره می شود و همه از رشد و موفقیت او حرف می زنند، عده ای بدون اینکه رقیبش باشند و حتی او را بشناسند، شروع به مخالفت و بدگویی و بغض کردن می کنند. این بغض به جایی میرسد که تبدیل به انواع شایعات، غیبت ها، تهمت ها، تخریب، تحقیر و امثالهم می شود.

اما راهکار چیست؟ بهترین راهکار سکوت است. به جای اینکه به این موضوعات دامن بزنید، خودتان را آرام کنید و مراقب باشید کاری نکنید که خیلی بغض کنند! اگر بغض شدید شد، کمی به خودتان تنفس بدهید و آرام شوید تا اوضاع فروکش کند و دوباره روی صحنه بیایید»

دلیل ۲- استفاده از تبلیغات معکوس، محتوای زرد و انتخاب مخاطبین هدف اشتباه

همانطور که می دانید بزرگترین منتقدین این شخص افرادی هستند که فکر می کنند او کذب می گوید و همه حرف هایش به نوعی بازار گرمی است. البته خود ماهان تیموری به برخی اشتباهات خود از جمله تبلیغات و بزرگ کردن حواشی مثل خبر فیک دستگیری خود اعتراف کرده و علاناً اعلام کرده که به شهرت و برندش آسیب جبران ناپذیری وارد کرده است.

کافیست در گوگل اسم او را سرچ کنید و نتایج و ساجست های گوگل را در این باره ببینید!

پیام برند تیموری این بود: اگر فقیر هستی من می توانم تو را ثروتمند کنم. این جمله باعث می شد مخاطبینی جذب دوره های آموزشی ماهان تیموری شوند که افراد ورشکسته، بدون هدف و کسانی بودند که دنبال ثروت آسان و یک شبه می گشتند. نتیجه جذب چنین مخاطبانی معلوم است: سقوط برند! معمولاً در این شرایط اکثر برندها شکست را می پذیرند اما خوشبختانه ماهان جزو افرادی بود که با جسارت و همتی که داشت توانست از این بحران بزرگ عبور کند و کم کم اعتبار خود را بهبود بخشد.

بیوگرافی ماهان تیموری کیست؟ لایف استایل
محمدرسول تیموری کیست؟

جمع بندی این مبحث

ما در جایگاهی نیستیم که کلاهبرداری او را تأیید یا رد کنیم زیرا ارگان های نظارتی وجود دارند که این کار را انجام دهند. اگر این شخص کلاهبردار بود بایستی مستندی هم وجود داشت! معمولاً کلاهبردار کسی است که کاری را با فریب برای منفعت خود انجام دهد اما اینجا قضیه فرق می کند، افرادی با رضایت و رضای قلبی خود دوره های او را خریداری می کنند.

باید بدانید که تیموری بر خلاف بسیاری از مدرسین، دوره های خود را با قیمت پایین تر و حتی رایگان عرضه می کند؛ دوره ۲۱ روزه آرامش درون و هدف گذاری به سبک gps، معرفی فرصت های شغلی و هوش مالی نمونه هایی از آن است. او در هر دوره زمانی، فرصت های ویژه ای را به مخاطبین خود معرفی کرده است، مثلاً در سال ۹۷ اینستاگرام مارکتینگ، سال ۹۸ بورس ایران و در سال ۱۴۰۰ ارز دیجیتال و کوچینگ را جزو فرصت های ویژه برای سرمایه گذاری و کار توصیه کرد.

آقای تیموری از همان سنین جوانی علاقه خاصی به کمک کردن به افراد ضعیف داشت چون خودش فردی خاک خورده و خودساخته است. در زمانی که فقط ۲۳ سال سن داشت، چندین کودک را تحت سرپرستی خود قرار داد. یکی از ارزش های اصلی او بخشیدن و کمک کردن به دیگران است. او در بحث مدیریت مالی معتقد است که بایستی هر ماه، پول و درآمد خود را به ۵ قسمت تقسیم کنید: هزینه های جاری، تفریح، بخشش، سرمایه گذاری کم ریسک، سرمایه گذاری پرریسک.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی رضا آرش نیا بهترین مدرس زبان انگلیسی ایران

برگزاری وبینار دارن هاردی برای اولین بار در ایران

یکی دیگر از خدمات بزرگی که استاد تیموری به صنعت آموزش کشور عرضه کرد، این بود که با دارن هاردی یک سمینار مشترک تشکیل داد و توانستند به افراد زیادی در سراسر کشور آموزش دهد. با این کار صنعت آموزش ایران به یک صنعت بین المللی تبدیل شد که در بسیاری از خبرگذاری های خارجی از جمله فوربس و نیویورک تایمز و… از این سمینار یاد شده است. او در اقدامات بعدی خود قصد دارد که اساتید بیشتری را به ایران بیاورد و از این طریق کشورمان را حداقل در صنعت آموزش به دیگر افراد جهان معرفی کند.

جک کنفیلد رابرت کیوساکی دارن هاردی در ایران
وب سمینار Mahan teymouri
 • وب سمینار دارن هاردی و ماهان تیموری در ۴ تیر ۱۴۰۰ در هتل اسپیناس پالاس تهران با محوریت پیشگامان رهبری و آینده سازان مدیریت برگزار شد که اکثر کارآفرینان صاحب نام کشور در آن حضور داشتند.
 • وب سمینار جک کنفیلد و ماهان تیموری و امیر شریفی در ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ برگزار شد.
 • وب سمینار رابرت کیوساکی و ماهان تیموری در ۷ آبان ۱۴۰۰ در برج میلاد برگزار شد.

دوستان بیزینسی: علی حاجی محمدی، احمد کلاته، مرتضی جاوید، رضا آرش نیا، پوریا مظفریان، محمد هلاکوئی، اقبالی نسب، ایرج حسابی، صمد سلیمان زاده، مهدی صفایی، حمید استیلی، احمد حلت، شهره سلطانی، محمد سیدا، حسین تیموری، معین فرجی، علی حسنی، محمدعلی شهبازی، سیاوش حمیدی، علی کاظمی، ایرج جمشیدی، علی جمشیدی، علی نورهانی، محمود شهریاری و…

کتاب های چاپ شده توسط محمدرسول تیموری

 •  مسیر خلق ثروت با مدل عاپا
 •  جنگ باورها
 •  پرواز با عقاب ها
 • شما هم می توانید ثروتمند شوید
 • تصورات غلط کودکی در مورد ثروت

اپلیکیشن هوش مالی تیموری

 • بیش از ۳۰۰ ساعت محتوای ویدیویی آموزشی
 • فایل صوتی دوره های آموزشی
 • کتاب های آموزشی مختلف
 • امکان مدیریت مالی از طریق بخش چرتکه
 • مثبت شو: وجود فیلم های سینمایی و آهنگ های انگیزشی
 • مستر مایند: امکان اشتراک گذاری تجربیات خودتان و خواندن تجربیات کاربران در زمینه های کسب و کار، رابطه و…

برخی از اعتقادت، تفکرات و سخنان ایشان

 • داشتن هدف، عمل گرایی و انضباط فردی و ترکیب این موارد باعث می شود که اتفاق خوب در زندگی افراد بیافتد.
 • بی پولی خیلی از چیزها را تداعی می کند مثل بی احترامی، تحقیر کردن، احساسات را به بازی گرفتن و…
 • خرید کردن یکی از بهترین لذت های زندگی ام می باشد. زمانی بود که توانایی برآورده کردن نیازهای زندگی ام را نداشتم اما خوشبختانه آن روزها گذشته است.
 • دیدگاه کوتاه مدت خود را کنار بگذارید و به دراز مدت فکر کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.
 • به دعا کردن و عبارات تاکیدی و تصویرسازی معتقد هستم و خدا را باور دارم.
 • اول به خدا و بعد به خودتان ایمان داشته باشید.
 • برای رسیدن به خواسته هایتان، هر کاری لازم است را انجام دهید و کوتاهی نکنید.
 • سرمایه های ارزشمند یک جوان، فکر، زمان و انرژی اش است. اگر من الان شرایط بدی داشتم اما این مغز و دانش را صاحب بودم، به هیچ وجه اجازه نمی دادم انرژی و انگیزه و امیدم را از من بگیرند.
 • در شرایط بد خیلی فرصت ها ایجاد می شود، همیشه فرصت بوده، هست و خواهد بود.
 • اگر آدم ها انگیزه و امید نداشته باشند، فرصت ها را از دست می دهند و اصلاً باور نمی کنند که فرصتی وجود دارد و به خاطر همین نمی توانند کاری انجام بدهند.

افتخارات و سوابق آقای ماهان تیموری

 • در عرض ۷ سال توانست بیش از ۲۰ تندیس و لوح تقدیر در زمینه های مختلف آموزشی به دست بیاورد و به عنوان کارآفرین برتر سال ۱۳۹۷ شناخته شود.
 • در سال ۱۳۹۸ به عنوان چهره‎ نامی صنعت و اقتصاد کشور از او تجلیل شد.
 • مدیر برگزیده در صنعت آموزش در سال ۱۳۹۹
 • برای بیش از ۱۱۰۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
 • تریدر باتجربه ارز دیجیتال و سرمایه گذار در ترکیه و امارات-دبی می باشد.
 • با ارائه ترفندهای کسب و کار و فوت کوزه گری به توضیح و ترویج کسب و کار خانگی و سایر مدل های درآمدی پرداخته است.
 • ترجمه و تألیف کتاب های مختلف در زمینه موفقیت شخصی و کسب و کار
 • برگزارکننده همایش ها و رویدادهای بیزینسی با حضور شخصیت های بزرگ در کشور
 • او با دعوت از شخصیت های برجسته اقتصادی و استارتاپی باعث ایجاد اتحاد در بین اساتید آموزشی بزرگ کشور شده است.
 • مبدع و بنیانگذار هوش مالی در ایران و تولیدکننده محصولات آموزشی در زمینه مدیریت مالی
 • عضو هیئت مدیره مؤسسه اندیشه مثبت
 • مدیرعامل مؤسسه پیک کتاب و انجمن تندخوانی ایران
 • سهامدار کارخانه مگنت تارا

معصومه تیموری – خواهر ماهان
مدرس بین المللی NLP و اولین سخنران انگیزشی زن ایران

معصومه تیموری خواهر ماهان
معصومه خواهر ماهان

معصومه در یک خانواده ۷ نفره با ۵ فرزند (سومین فرزند خانواده) به دنیا آمده است. در ۱۶ سالگی با خواست خانواده اش تن به ازدواج داد و از آینده زندگی مشترک خود بی اطلاع بود، تنها مثل دختران دیگر یک ذهنیت داشت که می بایست ازدواج کند. معصومه تیموری بعد از ازدواج، با شوهرش به بندرعباس مهاجرت کرد و هم از لحاظ ارتباطی و هم جسمی شرایط سختی را متحمل شد. به گونه ای که می خواست چشمانش را ببند و دیگر باز نکند! احساس می کرد بدشانس و بداقبال ترین دختر ایران است: نه درس می خواند، نه پول و کاری داشت، نه رابطه خوبی با همسرش داشت، نه زندگی کردن بلد بود و نه جرأت طلاق گرفتن!

او در اینباره می گوید: «بعد از ازدواج شرایط سختی را می گذراندم، آن هم در شهر بندرعباس در یک اتاق ۹ متری که پر از رنج، بی پولی، بحث و دعوا بود. هر روز شرایط سخت تر می شد و من از این اوضاع خسته شده بودم. تصمیم گرفتم قوانین زندگی را بهتر یاد بگیرم. بنابراین در سال ۱۳۸۲ استارت تغییر را زدم. روزانه بیشتر از ۵ ساعت مطالعه و تحقیق می کردم و فقط به سمت جلو گام بر می داشتم»

ایشان با یک بچه ۱ ساله از بندرعباس به تهران برای شرکت در کلاس های ان ال پی می رفت و چه حرف ها، طعنه ها و توهین هایی می شنید اما با این حال امیدوار بود و کوتاه نمی آمد. با این که سن زیادی نداشت اما باید انتخاب می کرد که برای بچه اش پوشاک بخرد و یا برای خودش کتاب بگیرد و هزینه کلاس های آموزشی را بدهد! انتخاب او در آن دوران کتاب و کلاس بود.

میکائیل عباس منش فرزند سید حسین عباس منش
میکائیل (مایکل) پسر معصومه

او می گوید: «اگر در آن بازه زمانی یک مربی یا کوچ مثل خودم کنارم بود، خیلی زودتر به نتیجه می رسیدم. به همین خاطر تصمیم گرفتم که برای دیگران مربی، کوچ و استاد باشم تا بتوانند راحت تر نتیجه بگیرند. از این رو می بایست اول خودم را قوی می کردم و از نو می ساختم. تغییر و ساختن خود سخت ترین کار دنیا است اما در عوض شیرین ترین نتایج را به همراه می آورد و تنها یک تصمیم داشتم و آن هم این بود که سعی می کردم مثل گذشته و گذشته گانم زندگی نکنم»

او پس از تلاش های بی وقفه، در سال ۱۳۸۶ توانست برای اولین بار سخنرانی کند! سال ۱۳۸۷ به تهران آمد؛ در این حین از زندگی مشترک با آقای عباس منش، صاحب دو فرزند پسر به نام های میکائیل و دانیال شده بود. میکائیل ۳ سال و نیم و دانیال ۱ ماهه بود که معصومه برند اولین بانوی سخنران ایران را ازان خود کرد. در آن دوران او شرایط روحی، ارتباطی، مالی و شغلی اش ۳۶۰ درجه بهبود یافته بود.

خانم تیموری همیشه در تلاش بود تا بتواند تأثیر گذار، مفید و قطعه ای در ذهن‌ها باشد و به مردم کشورش خدمت کند. همیشه با خود می گفت: «من طعم قربانی بودن را چشیده ام و بعد قهرمان شده ام؛ هر دو حس را تجربه کرده ام و می خواهم بگویم که قهرمان زندگی خودتان باشید!»

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی سعید حسینی بنیان گذار لیون کامپیوتر و دیلباب
فرزاد نائینی همسر معصومه
فرزاد نائینی همسر معصومه

دوستان شما نباید فکر کنید در این ۳ دهه تغییر، همه چیز خانم معصومه تیموری بدون درد بوده، نه اینگونه نبوده، معصومه تیموری در آن برهه با بحران بی پولی و شکست مالی روبرو شد تا جایی که برای مقطعی از زندگی اش کاملاً بی خانمان بود. درد طلاق و زخم زبان را هم کنارش اضافه کنید زیرا نزدیکانش به او می گفتند که همین تهران رفتن تو را به این روز انداخته… او حتی بحران خیانت و تنهایی را نیز تجربه کرده است.

متأسفانه در یک اتفاق غم انگیز دیگر، معصومه فرزند ۲ ساله خود به نام دانیال را به خاطر بیماری از دست داد. او می گوید: «دانیال به قدری زیبا بود که یوسف صدایش می کردم»

خانم تیموری فراق فرزند ۶ ساله اش یعنی میکائیل را تجربه کرده و حتی سوءاستفاده، بد قولی و بی تعهدی خیلی از نزدیکان و دوستانش را به چشم دیده اما با این حال تا همین لحظه جنگیده است. خیلی جاها به خاطر زن بودن از معصومه حق خوری کرده اند اما او باز هم به کار خود ادامه داده است. تنها به یک چیز باعث پیشرفت او شده و آن هم اعتقاد قلبی او به خداوند است.

 • همسر دوم معصومه، آقای فرزاد نائینی نام دارد که خواننده پاپ است و به عنوان اولین خواننده‌ مثبت خوان ایران شناخته می شود.
 • شعار نخستین بانوی سخنران انگیزشی ایران این است: «همواره به خاطر داشته باش که تو خوشبخت متولد شده ای»

سید حسین عباس منش – همسر سابق معصومه تیموری
بهترین استاد قانون جذب و سخنران انگیزشی

ُید حسین عباس منش همسر سابق معصومه
سید حسین عباس منش

سید حسین عباس منش متولد ۱۳۵۹ بوده و فعالیت خود را از خانه ۹ متری در کوچه پس کوچه های بندرعباس در سال ۱۳۸۴ آغاز کرد و در سال ۱۳۸۷ در تهران کار خود را توسعه داد. او امروزه تبدیل به بزرگترین تولید کننده محصولات موفقیت در ایران شده است. آقای عباس منش تاکنون بیش از یک هزار همایش و کارگاه با موضوعات عمومی و تخصصی در تهران و تمام نقاط کشور برگزار نموده است و هم اکنون در آمریکا زندگی می کند.

باید بدانید که همسر دوم آقای عباس منش، مریم شایسته نام دارد و او یک فرزند پسر از همسر سابق خود یعنی خانم معصومه تیموری دارد، اسم پسرش میکائیل (مایکل) است که هم اکنون در ایران در کنار مادرش زندگی می کند.

محسن تیموری – برادر ماهان
بنیانگذار و مدیر عامل گروه سمینارما (برگزار کننده سمینارهای آموزشی)

محسن برادر ماهان
محسن برادر ماهان

محسن تیموری متولد ۱ اسفند ۱۳۵۹ در اصفهان می باشد. در ۵ سالگی به همراه خانواده به قم مهاجرت کردند و دوره ابتدایی و راهنمایی را در قم گذرانده است. ایشان بعد از اتمام دوره راهنمایی، دیگر ادامه تحصیل نداد و به کار قالب سازی کفش مشغول شد و فردی بسیار پرتلاش بود اما به دلیل حجم زیاد کاری و حمل قالب های سنگین، از ناحیه کمر آسیب دید و آن کار را کنار گذاشت. او کارهای مختلفی را تجربه کرده و حتی در برهه ای با یکی از دوستان خود به کار ساخت و ساز ساختمان مشغول شد اما در همان شغل نیز دوام نیاورد!

یک روز برحسب اتفاق و به پیشنهاد داماد سابق شان آقای سید حسین عباس منش که قصد برگزاری یک سمینار را داشت، با چگونگی برگزار سمینار آشنا می شود. از آنجایی که او هیچ تجربه ای در این زمینه نداشت، تنها اندوخته کل زندگی اش را نقد کرد (یک قطعه زمین) و وارد این حوزه شد اما به دلیل بی تجربگی، در آن برهه موفق نشد و تمامی سرمایه اش را از دست داد.

او بعد از مدتی تصمیم می گیرد با خواهرش معصومه همکاری کند و سمینارهای موفقیت برگزار نماید تا در کنار هم سریع تر به موفقیت دست یابند. محسن برای مدتی به همین روال ادامه داد تا اینکه با اساتید موفق مختلفی آشنا شد و سمینارهای متنوعی را برگزار کرد و این موضوع باعث موفقیت پی در پی و تدریجی اش شد.

پریسا نصری شیجانی – همسر محسن تیموری
مشاور توانمندسازی زنان (مدرس رابطه عاطفی، استقلال مالی زنان و روابط زناشویی)

پریسا نصری شیجانی همسر محسن تیموری
پریسا همسر محسن

پریسا نصری متولد ۹ دی ۱۳۶۱ در محله یوسف آباد تهران می باشد. او در ۵ سالگی چنان با استعداد بود که به طور کامل خواندن و نوشتن را از خواهر خود می آموزد. خانم نصری تا در ۹ سالگی به دلیل علاقه زیاد و توانایی بالایی که در یادگیری داشت، توانست موقعیت جغرافیایی و نوع فرهنگ مردمان جهان را بیاموزد. او دوره دبستان خود را در مدرسه سجادیه و دوره راهنمایی خود را در مدرسه شفا یوسف آباد تهران گذرانده است.

خانم نصری به خاطر علاقه زیاد به درس روانشناسی، تحصیلات دوره پیش دانشگاهی اش را در رشته علوم انسانی به پایان رساند. او در ۱۹ سالگی ازدواج کرد که حاصل این ازدواج پسری به نام پندار شد؛ او برای اشتغال وارد مؤسسه ای شد که خدمات آموزشی ازدواج را ارائه می داد. خانم نصری بعد از ۵ سال زندگی مشترک، از همسر خود جدا شد و تصمیم گرفت تا زندگی خود و فرزندش را به تنهایی اداره کند.

پریسا با استعداد خاصی که داشت، وارد مجله روانشناسی شادکامی شد و به عنوان مدیر روابط عمومی این نشریه فعالیت خود را شروع کرد. او پس از مدتی توانست به سِمت مدیر اجرایی انتشارات فریور هم برسد. او در سال ۱۳۸۷ با آقای محسن تیموری آشنا شد و ازدواج کرد. پس از ازدواج با آقای تیموری، تحصیلاتش را در رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد به پایان رساند و اکنون در حال تحصیل در مقطع دکتری می باشد.

نارسیس ظاهری – همسر ماهان
بنیانگذار سایت ترافیک مدیا

نارسیس ظاهری همسر ماهان تیموری
نارسیس همسر ماهان

نارسیس ظاهری همسر ماهان تیموری بوده و مدیر شرکت ترافیک مدیا است که در زمینه تبلیغات فعالیت می کند. خانم ظاهری و شرکت ترافیک مدیا مشاور تبلیغاتی برند mahanteymouri هستند که مأموریت و رسالت شان، هموار کردن مسیر پر پیچ و خم جذب و نگهداری مشتری و در نتیجه درآمدزایی و رشد کسب و کارها و همینطور کاهش نرخ بیکاری در کشور است.

راه های ارتباطی و شماره تلفن ماهان تیموری 

اینستاگرام: mahanteymouri و mahanteymourilifestyle

اپلیکیشن هوش مالی: mahanteymouri.com

تلگرام: mahanteymouri@

وبسایت: mahanteymouri.com

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان شهید عباسپور (توانیر)، روبروی ایستگاه BRT توانیر، برج افق، پلاک ۲۳۱۳، طبقه چهارم و پنجم

شماره تماس شرکت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۲۰۳

شماره موبایل و تماس ماهان تیموری: شماره تلفن ایشان بنابه دلایل موجه، از سایت برداشته شد.

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید.
۳/۵ - (۴ امتیاز)

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

1 دیدگاه برای “بیوگرافی ماهان تیموری میلیاردر خودساخته و بنیانگذار هوش مالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟