بیوگرافی مهدی شرافت قهرمان بدنسازی و مؤسس برند شرافیت

بیوگرافی مهدی شرافت کیست؟ ویکی پدیا
شرح مختصر
مهدی شرافت
متولد : ۲۸ فروردین ۱۳۶۹
محل تولد : تهران - ساکن تهران
وضعیت تأهل : مجرد
قد : ۱۷۸ سانتی متر
وزن : ۸۰ الی ۱۰۰
تعداد فرزندان خانواده : ۴ فرزند (۳ برادر به غیر از خود دارد)
شغل: ولاگر ورزشی - مربیگری بدنسازی - مدیر پوشاک ورزشی شرافیت

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که مهدی شرافت عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود.

مهدی از بدنسازان و ورزشکاران محبوب و از قهرمانان پر دستاورد و حرفه ای رشته فیزیک فیتنس در ایران می باشد. او نکات و توضیحات خوبی را درباره حرفه ای ورزش کردن و شرکت در مسابقات پرورش اندام و بدنسازی به مخاطبانش انتقال می دهد. مهدی علاوه بر تولید محتوای ورزشی، درباره نکات تغذیه ای مرتبط با ورزش نیز صحبت می کند.

او رفته رفته با تجربیاتی که در این چند سال از حرفه خود به دست آورده، به این نتیجه رسید که کمبودهایی در زمینه پوشاک باکیفیت و استاندارد در جامعه ورزشی وجود دارد. به همین خاطر نیز به فکر تأسیس و ثبت برند MSH یا همان شرافیت افتاد. این برند در حال حاضر به همراه برادران او در حال ترویج و گسترش می باشد.

آقای شرافت بعد از اینکه تا حدودی توانست بخش عمده‌ ای از کمبودهای پوشاک مورد نیاز بازار لباس‌ های ورزشی را در ایران تأمین نماید، تصمیم گرفت دومین ضعف اطلاعاتی جامع ورزشی را با بالا بردن سطح اطلاعات بدنسازان و ورزشکاران از مبتدی تا حرفه ای هدف بعدی خود قرار بدهد.

با راه اندازی وبسایت و با نشر مقالات و انتقال تجربیات چندین ساله اش در زمینه بدنسازی، تغذیه، استفاده از مکمل ها و دوره های بدنسازی، توانست کیفیت تمرینات علاقمندان را بالا برده و گسترش دهد. از این رو ما به او لقب «جنتلمن فیتنس ایران» را می دهیم.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما راهبرانی شبیه مهدی شرافت را در کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم.

مهدی شرافت کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه Mehdi sherafat بلاگر ورزشی و مؤسس برند MSH یا شرافیت

مهدی در ۲۸مین روز فروردین سال ۱۳۶۹ در یکی از محله های پایین شهر تهران دیده به جهان گشود. او در خانواده ای بزرگ شد که به غیر از خود ۳ برادر دیگر هم داشت و خاناوده اش از لحاظ مالی در شرایط خوبی به سر نمی بردند. به گفته خود مهدی تا سال ۱۳۹۰ در همان محله پایین شهر تهران زندگی کرده اند.

کودکی مهدی sherafat
بچگی مهدی شرافت – برادران و پدرش

خاطرات دوران کودکی مهدی شرافت از زبان خودش

من دوران کودکی خودم را در پایین شهر تهران به همراه پدر و مادر و ۳ برادر دیگرم گذرانده ام و شرایط مالی خوبی نداشتیم.

عکس مهدی شرافت در دوران جوانی و بچگی
عکس های قدیمی مهدی شرافت

برای اینکه بتوانم صنعتی را یاد بگیرم، مجبور بودم در چند جایی به صورت رایگان کار کنم! در سال ۱۳۹۰ قبل اینکه به خدمت سربازی بروم، خیلی دچار سردرگمی بودم که چه کار کنم، زندگیم چطور پیش می رود و شغل من چه می شود؟ چه زمانی سر و سامان می گیرم و ثبات کار خواهم داشت؟ اینها سوالاتی بود که همیشه با آنها کلنجار می رفتم.

در آن بازه زمانی بود که با آقای بخشی یکی از بزرگترین ساختمان سازنده های معروف ایران آشنا شدم و به دفترشان برای کار کردن رفتم. (به اصطلاح خاک خوری و پادویی کردن که رکن اصلی موفق شدن در هر کار است!)

شرایط سختی بود هر روز ساعت ۷ صبح تا ۶ بعد از ظهر، با اتوبوس و مترو از پایین شهر به سهروردی و بعد از آنجا نیز به رودکی سر یکی از ساختمان ها می رفتم تا چیزی یاد بگیرم، بعد از آنجا دوباره به خانه می آمدم و ساک ورزشی ام را بر می داشتم و تا ساعت ۱۰ الی ۱۱ شب باشگاه می رفتم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی امیرحسین اشرفی برنامه نویس و دیجیتال مارکتر
کارگری در ساختمان
از کارگری تا قهرمانی ایران

واقعاً زندگی سختی را گذراندم و خیلی بی تکلیف بودم؛ به همین خاطر به خوبی آن افراد را درک می کنم که بعضی مواقع می گویند ما بلاتکلیف هستیم و نمی دانیم باید چه کار کنیم؟ خیلی خوب درک شان می کنم چون خودم در آن شرایط قرار گرفته ام.

قبل اینکه سربازی بروم در یک شرکت پادویی می کردم اما هیچ پولی دریافت نمی کردم. بعد زمانی که سرباز بودم، اسباب بازی می فروختم، خدمت سربازی که تمام شد در یک ساختمان، کار فنی آن را از لوله کشی حرفه ای گرفته تا جوشکاری اماتور انجام می دادم. باز هم در ساختمانی که کار انجام می دادم، مزدی دریافت نمی کردم اما بعد از اینکه کار فنی انجام می دادم، پول می گرفتم و به مسابقات بدنسازی می رفتم.

سال ۱۳۹۳ – استارت مسابقه فیزیک – از کارگری تا قهرمانی

مدتی گذشت و خداروشکر استارت مسابقه فیزیک در سال ۱۳۹۳ خورد و من مهدی شرافت خواستم تجربه ای در این مسابقات داشته باشم. داداشم به من گفت: نزدیک به ۱۰ سال است داری تمرین می کنی، حداقل برو یک استیج بایست که بعد از ۲۰ یا ۳۰ سال، بچه هایت نگویند این همه تمرین کردی، پس نتیجه اش چه شد؟

آنجا بود که تصمیم گرفتم در مسابقه شرکت کنم و اول شوم. بدین منوال ادامه دادم و همه مسابقاتی که شرکت می کردم، مدال طلا می گرفتم! در نهایت به این نتیجه رسیدم که در فیزیک و بدنسازی استعدادی فوق العاده دارم.

مهدی شرافت قهرمان فیزیک فیتنس
قهرمان فیزیک ایران

ممکن است اول هر کاری شکست بخورید! من در حین اینکه در مسابقات مختلف شرکت می کردم و مدال طلا می گرفتم، سر کار هم می رفتم. بله در شرایط بسیار سختی کار کردم… ولی جواب تلاش هایم را گرفتم.

باید بدانید به جای اینکه مهمانی بروم و عشق و حال و ول خرجی کنم، پول هایم را جمع و آن را برای شرکت در مسابقات صرف می کردم. اما نتیج کم کم خودش را نشان می داد و بالاخره رفتم و جنگیدم و اول شدم و مبلغ ۱۴ میلیون تومان به من جایزه دادند!

آن شیرین ترین مسابقه من بود زیرا در اوج بی پولی که پول قرض کرده بودم و به سختی پول درآورده بودم؛ آن مبلغی که به دست آوردم همیشه در ذهنم ماندگار شد که چطور می شود کسب درآمد کرد!

باید بدانید ریشه همه موفقیت ها اول از همه خداست و بعد تلاش خودت!

سال ۱۳۹۶ بعد از اینکه در حوزه ورزش مطرح شدم، با مبلغ ۵۰۰ تومان شروع به راه اندازی بیزینسی کردم که به آن علاقمند بودم. به دلیل اینکه حتی پول اجاره خانه یک اتاق را هم نداشتم، به کمک برادرانم در راه پله خانه پدری این کار را استارت زدیم و بعد از آن یک کارگاه گرفتیم و کارمان را گسترش دادیم. با آموزش دیدن مستمر از بزرگان حوزه بیزینس، هر روز خودم را بیشتر یافتم و دانشم را بالا بردم. زیرا موفقیت را در کسب دانش می دانم که با آموزش دیدن میسر می شود.

سمینار های مختلفی در کنار اساتید بزرگی همچون دکتر محمد مهدی ربانی و آقای عدنان موسی پور برگزار کردم و در آنها حرفه خودم و برند شرافیت را پرزنت نمودم.

دکتر ربانی و مادر مهدی
دکتر مهدی ربانی – مادر مهدی شرافت

من مهدی شرافت معتقدم که زندگی آدم ها همانند یک ساختمان می ماند. یعنی یک برجی که ساخته می شود، شما این برج را زمانی می بینید که بالا می آید و با نگاه کردن به آن خرسند می شوید. اگر فنداسیون آن ساختمان را نبینید، نمی دانید داخل آن چه خبری است. به همان اندازه که آن برج بالا رفته، به همان اندازه نیز زیربنایش کار برده است.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی مریم مبارکی مربی فن بیان و مهارت های ارتباطی

زندگی که انسان های موفق دارند هم دقیقاً همینطور است! ما آدم های موفق را در اینستاگرام می بینیم (مثل برج از کف زمین تا بالا) و با خود می گوییم به به عجب برجی ولی کف آن را نمی بینیم. درست مثل موفقیت شخصی که مدام با دیدنش می گوییم دمش گرم اما از گذشته و زیر بنایش خبری نداریم.

مثلاً فردی ۲ سال مثل آن شخص موفق کار می کند اما به نتیجه ای نمی رسد! می دانید دلیلش چیست؟ برای اینکه فونداسیون آن شخص موفق را ندیده است. باید بدانید شخصی که در طول ۲ سال به موفقیت رسیده، ۱۰ سال فونداسیون پشتش بوده است.

دلیل اینکه آدم ها خیلی مواقع شکست می خورند، موفق نمی شود و ناامید می شوند که چرا مثل آدم هایم موفق نیستند، این است که فنداسیون آن افراد را ندیده اند.

هر موفقیتی احتیاج به بها دارد! همیشه همه انسان ها لحظه پیروزی افراد موفق را می بینید و شکست ها، ناراحتی ها و حتی زمین خوردن های آنها را نادیده می گیرند. از همین رو هر وقت خواستید زندگی انسان های موفق را ببینید، قبل از پیروزی شان ریشه های درونشان را اول نگاه کنید!

نوع فعالیت و ایده های تولید محتوا:

 • نکات فیزیک ورزشی
 • حرکت های اصلاحی
 • بیان دستاوردها
 • انگیزشی ورزشی
 • معرفی مکمل های ورزشی

مصاحبه با مهدی شرافت قهرمان فیزیک و پاسخ به ۸ سوال متداول

۱- مهدی شرافت از چه سالی تمرینات ورزشی و بدنسازی را شروع کرده اید؟

 • سال ۱۳۸۶- من تمرینات ورزشی و بدنسازی خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده و بعد از ۸ سال، کارم را به صورت حرفه ای پیش بردم و وارد مسابقات شدم.
 • سال ۱۳۹۴ – سابقه حضور در ۷ مسابقه را داشتم و توانستم به موفقیت رسیده و مدال طلا کسب کنم.
 • سال ۱۳۹۶ – با استفاده از تجربیاتم در چند سال گذشته به این نتیجه رسیدم که در ایران به شدت با ضعف پوشاک باکیفیت مواجه هستیم، پس با تأسیس برند شرافیت خواستم این کمبود را جبران کنم.
 • سال ۱۳۹۹ – این کمبود را کشف کردم که جامعه ورزشی به این نیاز دارد که میزان اطلاعات بدنسازی و ورزشی خود را از مبتدی تا حرفه ای بالا ببرد، به همین دلیل نیز این موضوع از هدف های بعدی من شد.

مهدی شرافت بدنساز اینستا و قد و وزن۲- هدف شما از راه اندازی وبسایت Sherafit چیست؟

در سایتی که راه اندازی کردم، تیمی متخصص دارم که به همراه خودم، تجربیات چندین ساله را در زمینه بدنسازی، تغذیه، استفاده از مکمل ها، دوره های بدنسازی، برای علاقمندان به این حوزه ارائه می دهیم.

گواهینامه ثبت علامت تجاری شرافیت
ثبت لوگو و علامت تجاری Sherafit

۳- از حواشی زندگی شخصی مهدی شرافت چه می دانید؟

مهدی از جمله ولاگرهای بی حاشیه شبکه های اجتماعی محسوب می شود و هیچ علاقه ای به نشر اطلاعات زندگی شخصی اش ندارد. از همین رو نمی توانیم به طور قطعی درباره زندگی خصوصی و روابط ایشان سخنی بگوییم.

۴- روزهای تعطیل خود را چگونه می گذرانید؟

در کنار خانواده ام!

برادران شرافت - مدیران sherafit
برادران شرافت – مصطفی، مهدی، صلاح و میلاد

۵- چگونه می توان از ورزش کردن درآمد کسب کنیم؟

این موضوع دغدغه خیلی از ورزشکاران است که چطور از ورزش درآمد به دست بیاوریم.

سه روش در این مورد وجود دارد:

 • تآسیس باشگاه

تأسیس باشگاه بستگی به سرمایه و درآمد شخص دارد! بعضی از افراد فکر می کنند چون اهل ورزش هستند، اگر پول شان را در حوزه دیگری سرمایه گذاری کنند، درآمدشان بیشتر می شود اما بعضی ها هم نگرش شان این است که اگر در حوزه بدنسازی یا در هر حوزه ورزش دیگری، باشگاه تأسیس کنند، حال خوب و انرژی خوب به جامعه انتقال می دهند و اوضاع سلامتی جامعه را بهبود می بخشند.

 • مدلینگ

ورود به این حوزه، نیاز به فاکتورهای مختلفی دارد. بله باید یک چیزهای ژنتیکی هم داشته باشید مثل آناتومی بدن، استایل و فیس خوب!

 • مربیگری
این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی محمد حسن زاده بنیانگذار آکادمی همیارکریپتو

چیزی که در جامعه ورزش خیلی زیاد شده است و چیزی که شما را با بقیه مربی ها متمایز می کند، این است که در کنار تناسب اندام و زیبایی که دارید و مردم جذب آن تناسب اندامتان می شوند، بایستی یک وجه تمایزی با بقیه داشته باشید که آن هم رشد فکری، نگرش شما و ارتقاع ذهنی تان است که نسبت به بقیه مربی ها شما را متمایز می کند.

باید در کنار اینکه از لحاظ ورزشی مطالعه می کنید، به فکر ارتقا ذهن خود نیز باشید تا سریع رشد کنید و نسبت به بقیه مربی ها متفاوت باشید. این موضوع هم از لحاظ درآمدی و در مورد جذب افراد، بجزو واجبات است.

یادتان باشد ارتباطات خود را گسترش دهید. اگر به عنوان یک مربی کار می کنید، اینگونه نباشد که در یک گوشه بایستید تا مخاطبان سمت شما بیایند بلکه شما باید خودتان دایره ارتباط خود را در باشگاه زیاد کنید و حال خوب و انرژی انتقال بدهید تا انرژی خوب هم بگیرید.

وقتی شما حال خوب به طرف مقابل انتقال بدهید، قطعاً باعث می شود سمت تان بیاید و از شما کمک بگیرد که این کمک کردن ها در انتها به درآمد تبدیل می شوند.

۶-از نظر مهدی شرافت آیا موفقیت در مدرک تحصیلی است؟

از نظر من درس خواندن در مدرسه و دانشگاه، دلیل بر موفقیت آدم ها نیست! ما نگرشی از قدیم داریم و آن این است که اگر در مدرسه و دانشگاه درسخوان نیستید و نمرات پایینی دارید، پس در جامعه هم نمی توانید تأثیرگذار باشید.

برای مثال آقای بیل گیتس کسی بوده که در دانشگاه نمرات پایین داشت و در مردودی معروف بود! به همین خاطر ترک تحصیل می کند و بعد از ۳۰ سال مدرک تحصیلی اخذ می نماید.

خود من نیز در مدرسه و دانشگاه کسی بودم که اصلاً درس نمی خواندم و همیشه نمراتم پایین بود، احساس می کردم فرد تأثیرگذاری در جامعه نخواهم شد. این باعث شد که نگرش من عوض شود و با تجربه ای که در کسب و کار چند ساله خود بدست آوردم، به این نتیجه رسیدم که مدرسه و دانشگاه تضمین موفقیت نیست!

منظورم این نیست که ترک تحصیل کنید… نه! بلکه می گویم در کنار علمی که در مدرسه و دانشگاه یاد می گیرید، علم و تجربه و نحوه کار کسب و کارهایی که در جامعه هستند را نیز به دست بیاورید.

۷- دوستان بیزینسی مهدی شرافت چه کسانی هستند؟

علی حاجی محمدی – محمد مهدی ربانی – عدنان موسی پور – ماهان تیموری – ایمان سرورپور – سامان فیروزمند – رنه سینانی – رضا آرش نیا – مسیح جوادی – احمد کلاته و…

کارآفرینی ورزشی و آموزش کسب و کار با mehdisherafat_
جنتلمن = اخلاق عالی + بیزینس من + ورزشکار

۸- دوره های آموزشی مهدی شرافت کدامند؟

 • دوره پیشرفته فیتنس
 • آموزش حرکات اصلاحی
 • لایف استایل ورزشی
 • آنالیز مکمل ها
 • سمینار آموزشی انگیزشی
 • مینی دوره رایگان فیتنس

راه های ارتباطی با مهدی شرافت قهرمان حرفه ای رشته فیزیک فیتنس

پیج های اینستاگرام: _sherafit_mehdisherafat

وبسایت ها: sherafit.commehdisherafat.com

توییتر: mRHar3NVvA8GvyP

پینترست: sherafit

واتساپ پشتیبانی سایت: ۰۹۱۲۰۱۴۰۸۹۱ – ۰۹۱۹۸۰۰۳۹۵۶

آدرس فروشگاه: سعادت آباد – پاساژ اُپال – طبقه ۶ – واحد ۶۲۶

آدرس کارخانه: اتوبان شهید چراغی – خیابان زمزم

تلفن تماس : ۰۲۱۹۱۰۳۵۸۲۴

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای نوشتن بیوگرافی در گوگل و ویکی پدیا با ما در ارتباط باشید.

رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟