بیوگرافی محمد مهدی برماس بنیانگذار بلوهاست (Bluhost.dev)

بیوگرافی محمد مهدی برماس کیست

محتوای این صفحه به درخواست محمد مهدی برماس حذف شده است.

شرح مختصر
محمد مهدی برماس
متولد : ۱۲ بهمن ۱۳۷۸
محل تولد : مشهد (ساکن مشهد)
وضعیت تأهل : مجرد
شغل: بنیانگذار شرکت VITM و پلتفرم هاستیگ bluhost.dev
شغل پدر : راننده آمبولانس خصوصی
شغل مادر : خانه دار
تعداد فرزندان خانه پدری : ۶ فرزند (فرزند آخر خانواده می باشد)

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که محمد مهدی برماس عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود.

محمد مهدی با توجه به تخصص در زمینه های مختلف و راه اندازی متعدد چندین کسب و کار و تیم سازی، از ۱۶ سالگی توانسته تجارب بیزینسی پرباری را کسب کند و با ذهن فعال و ایده پردازی های دقیقش، تا جای ممکن به اهداف خود جامع عمل بپوشاند. او هم اکنون مدیریت شرکت هاستینگ بلوهاست را در اختیار دارد که یکی از بهترین پلتفرم های ارائه دهنده خدمات هاست و میزبانی وب در ایران است.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما کارآفرینان تأثیرگذاری همچون محمد مهدی برماس را در سطح کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم.

محمد مهدی برماس کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه Mohammad Mahdi Barmas بنیانگذار اولین پلتفرم هاستینگ

محمد مهدی در ۱۲مین روز بهمن ماه سال ۱۳۷۸ در شهر مقدس مشهد دیده به جهان گشود. او در خانواده ای ۸ نفره با وضعیت مالی کاملاً متوسط با ۶ فرزند (به عنوان آخرین فرزند خانواده) بزرگ شده است.

عکس کودکی محمد مهدی برماس
عکس بچگی محمدمهدی برماس

خاطرات دوران کودکی محمد مهدی از زبان خودش

دوران مدرسه خصوصاً دوم دبستان، معلم ها و خانواده همیشه از باهوشی من صحبت می کردند! به همین دلیل با صلاح دید خانواده و معلم ها، تصمیم گرفتم سال سوم دبستان را جهشی بخوانم. پس از گذراندن دوره دبستان، متوجه شدم که علاقه زیادی به درس خواندن ندارم و ادامه مسیر برایم واقعاً سخت بود؛ به همین جهت تا سوم دبیرستان فقط به خاطر گرفتن دیپلم ادامه تحصیل دادم.

از همان ۱۴ سالگی دوست داشتم از لحاظ مالی مستقل شوم، بنابراین تصمیم گرفتم در موتور سازی مشغول به کار شوم و همزمان با کار به مدرسه نیز می رفتم. مدتی در آموزشگاه های فنی آموزش دیدم اما آموزش ها برای ورود به بازار کار مناسب نبود و تصمیم گرفتم از طریق منابع فارسی و انگلیسی آموزش ببینم و از این طریق موفق به کسب بسیاری از تخصص های مربوط به برنامه نویسی شدم.

قبل از انتخاب رشته در دوره دبیرستان من محمد مهدی برماس کاملاً به طراحی وب مسلط بودم! یادم می آید اواخر سال سوم دبیرستان، نزدیک روز معلم بود که تصمیم گرفتم ترک تحصیل کنم و ایده های زیادی که در ذهنم بود را اجرایی نمایم. معلم برنامه نویسی ام همیشه معتقد بود که اگر من درس بخوانم، با توجه به تخصص و ذهن خوبی که دارم، می توانم خیلی موفق شوم.

معلم برنامه نویسی ام در روز معلم، این پیام را به من داد: «هدیه روز معلم که آمدن تو به مدرسه است را از من دریغ نکن..» همین پیام باعث شد من تا آخر دبیرستان ادامه بدهم.

از راه اندازی کسب و کار صنوبر تا ورشکستگی محمد مهدی برماس

تصمیم داشتم دیرتر به دانشگاه بروم اما از طرفی هم تشنه اجرا کردن ایده هایم بودم. به همین خاطر به محض اینکه دوران دبیرستان را به اتمام رساندم، انباری کوچکی که روی پشت بام خانه پدری ام بود را برای اتاق کارم با اسم تجاری «صنوبر» آماده کردم و یک تیم سه نفره تشکیل دادم. متأسفانه به خاطر سن و تجربه کمی که داشتم، نتوانستم در آن کسب و کار موفق شوم.

می توان گفت پس از گذشت ۳ ماه از این کسب و کار ناموفق، از شرکایم جدا شدم و مدتی به تنهایی کار کردم تا بتوانم مبلغی را پس انداز کرده و دفتر بگیرم. تقریباً ۶ ماه بعد در یکی از منطقه های خوب مشهد، با اینکه هزینه اجاره ماه بعد دفتر را نداشتم اما مجبور شدم یک دفتر کوچک اجاره بگیرم و خود به تنهایی استارت بزنم.

استارت برند VITM 

بعد اینکه دفتر جدید اجاره کردم، اینسری نام برندم را VITM گذاشتم، در ابتدا فقط سفارش طراحی وبسایت می گرفتم و به تنهایی پروژه ها را تکمیل می کردم. کم کم افراد بیشتری به پرسنلم اضافه شدند و توانستم یک تیم ۸ نفره تشکیل بدهم. همزمان هم پروژه به سفارش مشتری انجام می دادیم تا هزینه های مالی تأمین شود و هم روی ایده هایی که داشتیم کار می کردیم.

تیم اولیه شرکت VITM
برخی از اعضای شرکت VITM

از دوران دبیرستان رویای تأسیس یک مرکز داده خیلی بزرگ را داشتم و به خاطر همین یک رک کوچک تهیه کردم و قصد داشتم اولین سرور اختصاصی (فیزیکی) VITM را آماده کنم، به مدت سه هفته شبانه روز دفتر به سر می بردم تا اینکه بالاخره اولین سایت روی سرور فیزیکی بر بستر اینترنت آنلاین شد و تنها با یک رک، چند قطعه سخت افزاری و یک رادیو میکروتیک، برای من موفقیت چشمگیری بود و همین باعث شد برای ادامه کار انگیزه بگیرم.

چون نیروی کاری مان زیاد شده بود، دیگر یک اتاق کافی نبود و بودجه برای گرفتن یک دفتر بزرگتر در آن منطقه را نداشتم، بنابراین یک دفتر بزرگتر در وسط شهر گرفتم. خودم و تیم اصلی ام روی ایده موتور جست و جو کار می کردیم، اگر اجرایی می شد پروژه خیلی قوی بود اما همان موقع به خاطر عدم تجربه کافی برای رهبری یک تیم ۱۲ نفره دوباره شکست خوردم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی امیررضا سرمد سعیدی اولین سوشیال مدیا مارکتر

دوباره کارم را از دست دادم و با پس اندازی که داشتم وارد بازار ارز دیجیتال شدم، سرمایه گذاری تمام سرمایه ام روی یک کوین باعث از بین رفتن کل پس اندازم در کمتر از یک ساعت شد!

از ورشکستگی و افسردگی تا کارآفرینی

شکست بیزینسی و مالی محمد مهدی برماس باعث شد، افسردگی دوران کودکی او تشدید یابد و به دکتر متخصص مراجعه کند. او در اینباره توضیح می دهد: در ابتدا برای اختلال خواب دکتر رفتم و با تصمیم اشتباه دکتر و تجویز قرص زولپیدم، به این قرص وابسته شدم و به مدت یکسال بی رویه مصرف می کردم؛ بعضی شب ها حتی ۱۲ عدد از این قرص می خوردم خیلی شرایط سختی بود. اما سرانجام با تلاش بی وقفه خودم توانستم دوز مصرفم را کمتر کنم!

ایده پلتفرم هاستینگ یکی از مهمترین ایده های من بود و در همان شرایط خودم را برای شروع توسعه این ایده آماده کردم و پس از تکمیل نسخه وب پلتفرم، با تجربه ای که در رهبری کسب کرده بودم و با درس گرفتن از اشتباهات گذشته، تیمم را برای این پلتفرم تشکیل دادم.

در ابتدای شروع کار تنها ۳ نفر بودیم اما در این لحظه با توجه به اینکه هنوز پلتفرم من تکمیل و رونمایی نشده، یک تیم ۲۰ نفره از بهترین افرادی که می شناسم کنارم دارم. برای سرمایه گذاری روی این پلتفرم، پیشنهادات زیادی را دریافت کردم اما هنوز تصمیمی برای جذب سرمایه تا رونمایی عمومی پلتفرم ندارم.

در حال حاضر برند دوم من یعنی بلوهاست در مرحله آزمایشی و بیش از ۱۰۰ برنامه نویس در حال تست و استفاده از پلتفرم هستند. ایده این بلوهاست از رویای تأسیس مرکز داده شکل گرفته است و همزمان با رونمایی پلتفرم دارم زیرساخت های لازم و هماهنگی های تأسیس و راه اندازی مرکز داده که فعلاً اسمش را Blu Network گذاشتم.

همه چیز درباره mohammad mahdi bermas
mohammad mahdi bermas کیست؟ داستان موفقیت

مصاحبه با محمد مهدی برماس | پاسخ به ۱۹ سوال متداول

۱- چه زمانی شروع به کار کردید؟ اولین تجربه کسب درآمد و اولین کسب وکار حرفه ای تان چه بود؟

 • در اواخر دوره دبیرستان با راه اندازی گروه طراحی چت روم بود که شروع به کار اینترنتی کردم.
 • در ۱۶ سالگی و با فروش یک چت روم خیلی قدیمی با اسکریپت (ET CHAT) توانستم نخستین تجربه لذت بخش کسب درآمد را بدست آورم.
 • اولین کسب و کار حرفه ای من VITM بود.

۲- در مسیر موفقیت خود با چه چالش هایی روبرو بوده اید؟ تأثیر خانواده در مسیر موفقیت شما چه بود؟

به خاطر سن کم و مستقل بودن از لحاظ مالی؛ مجبور بودم همزمان هم درس بخوانم و هم کار کنم تا بتوانم هزینه های اولیه شروع کسب و کار خودم را تأمین نمایم و بیزینسم را ساپورت کنم.

خانواده ام همیشه اصرار داشتند تا من در یک شرکت استخدام و بیمه شوم و حقوق ثابت داشته باشم؛ تلاش کردن زیاد، دسته پنجه نرم کردن با مشکلات و… در کنار اصرار های خانواده ام برای استخدام شدن و حقوق ثابت، باعث می شد دائما به جا زدن فکر کنم اما من سقف آرزوهایم خیلی بلندتر بود و از طرفی هم ایده هایی که در ذهنم بود را اگر اجرایی نمی کردم، بیشتر عذاب می کشیدم. به همین خاطر با تمام سختی هایی که از لحاظ مالی، روحی و روانی متحمل می شدم، دست از تلاش نکشیدم.

۳- محمد مهدی برماس، دلیل موفقیت خود را مدیون چه چیزی یا چه کسی می داند؟

در ابتدا موفقیت خودم را مدیون محمد مهدی برماس هستم! برای سختی هایی که تجربه کرده و پا پس نکشیدم، برای شکست هایی که خوردم اما دوباره ادامه دادم، برای افسردگی که داشتم اما از بند آن رهایی یافتم، برای تمام مشکلاتی که وجود داشت و ادامه دادن را برای من سخت می کرد اما تسلیم نشدم، برای تمام روزهایی که می توانستم جای دیگر استخدام شوم اما قید پول، تفریح، مسافرت و همه چیز را زدم و فقط برای خواسته های خودم تلاش کردم.

واقعاً به خودم افتخار می کنم، امیدوارم شما نیز یک روز این حس قشنگ را تجربه کنید.

۴- آیا شده در طول مسیر موفقیت تان، از اینکه موفق نشوید و شکست بخورید، واهمه ای داشته باشید؟

خیلی زیاد، در حالت عادی انسان وقتی چند بار شکست بخورد، از آینده و ادامه دادن ناامید می شود، در شرایطی که از همه لحاظ تحت فشار بودم و چندین بار شکست خوردم و درگیر مشکلات افسردگی بودم، حداقل روزی چند بار افکار منفی سراغم می آمد. بعضی روزها بی انگیزه و ناامید کار می کردم، نمی دانستم قرار است چه چیزی پیش بیاید و حتی نمی دانستم موفق می شوم یا نه؟ فقط به کارم ادامه دادم و استمرار داشتم.

۵- یک داستان الهام بخش از یک برهه سخت زندگی خود و نحوه عبور از آن برایمان تعریف کنید!

وقتی کسب و کار دومم یعنی VITM برای اولین بار شکست خورد، یک تیم بزرگ و حرفه ای را از دست دادم؛ همان موقع تمام پس اندازم را در بازار ارز دیجیتال از دست دادم و با تصمیم اشتباه دکتر وابسته به قرص روانگردان زولپیدم شدم، این سخت ترین برهه زمانی زندگی من بود.

من محمد مهدی برماس تسلیم نشدم و VITM الان افراد متخصص زیادی دارد و در رزومه آن ده ها پروژه دولتی و سازمانی در کنار صدها پروژه شخصی و شرکتی وجود دارد. خوشبختانه این شرکت در شرایط خوبی در حال ادامه فعالیت است و من از این دستاورد بسیار خوشحالم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی سامان فیروزمند متخصص فروش و مدیر سالنامه برگ
سخنرانی محمدمهدی در سمینار و کارگاه
سخنرانی در همایش

۶- آیا تاکنون در همایش، کنفرانس یا دوره ای ملی و بین المللی شرکت کرده یا سخنرانی کرده اید؟

 • سال ۱۴۰۰ در همایش رونمایی از اولین پلتفرم آموزشی حقوقی مؤسسه آزاد آسیا دپارتمان حقوق حسن زاده به عنوان سخنران برای معرفی قابلیت ها و نوآوری های این پلتفرم برای بیش از ۵۰۰ دانشجو حقوق سخنرانی کردم.
 • سال ۱۴۰۱ در همایش رونمایی و معرفی برخی از قابلیت های پلتفرم بلوهاست در سالن همایش تلاش مشهد صحبت کردم.
 • در چندین همایش استارتاپ دمو در صنعت های مختلف نیز حضور داشته ام.

۷- آیا کتاب هایی نوشته یا ترجمه کرده اید؟

به خاطر علاقه ای که به مقاله نویسی دارم فقط در ویکی پدیا فعالیت می کنم.

۸- سوابق شغلی و اجرایی محمد مهدی برماس چیست؟

ایده ها و کسب و کارهای شکست خورده به ترتیب از قدیم به جدید:

 • شبکه اجتماعی (قبل از روی کار آمدن اینستاگرام و تلگرام در زمان لاین و وایبر)
 • تیم توسعه طراحی چت روم که با این تیم توانستم از ۲ تیم رقیب پر قدرت طراحی چت روم موفق تر شوم و بزرگترین چت روم های ایران را میزبانی کنم اما به خاطر روی کار آمدن تلگرام و ریزش کاربرانی که از چت روم ها استفاده می کردند، این ایده هم شکست خورد.

کسب و کار های موفق محمد مهدی برماس:

 • برند VITM (فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات)
 • برند بلوهاست (اولین پلتفرم فوق تخصصی هاستینگ در ایران)

۹- لطفاً در مورد بلوهاست کمی توضیح بدهید؛ خدمات آن چیست؟

یکی از مهمترین خدمات من در برند بلوهاست، خدمات میزبانی وب، تسهیل و آسان سازی فرایند مدیریت سرویس های میزبانی وب، خدمات مانیتورینگ و خدمات امنیتی است.

در بلوهاست کاربران متخصص می توانند درخواست ارتقاء حساب به سطح پشتیبان عمومی ارسال کنند. پس از ارتقاء حساب و احراز هویت می توانند به تیکت های مشتریان ما پاسخ دهند و کسب درآمد کنند.

بلوهاست به عنوان اولین هاستینگ، امکان مانیتورینگ لحظه ای سرور های اختصاصی برای کاربران را فراهم کرده است. این سامانه در صورت شناسایی اختلال نرم افزاری یا سخت افزاری در سرور های مشترکین بلوهاست، با مدیران وب سایت تماس گرفته و اطلاع رسانی می کند، در صفحه مدیریت سرور خود می توانند گزارشاتی همچون نرخ آپ تایم، سرعت چند ساعت اخیر سرور خود و… را مشاهده کنند.

با توجه به نبود زیرساخت های مناسب، سرویس های هاستینگ با مشکلات فراوانی مواجه بودند. یکی از مهمترین ویژگی بلوهاست به کارگیری هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ برای آنالیز کردن رفتار مخاطبان می باشد که باعث افزایش راندمان ۱۰۰ درصدی و کاهش ۵۰ درصدی هزینه ها در بحث پشتیبانی از مشتریان است.

بلوهاست با رفتارشناسی به صورت کاملاً هوشمند، کاربران و اپراتورهایش را به نحوی به یکدیگر متصل می کند که تمامی داده ها و اطلاعات بدست آماده توسط هسته اصلی هوش مصنوعی در این ارتباط مؤثر خواهد بود. این تنها یکی از ویژگی های بسیار کاربری بلوهاست است.

قطعاً تمامی نیازهای کاربران بررسی و تحیلی می شوند و راه حل های هوشمند سازی در تمامی نیازها اعمال خواهد شد. در بلوهاست امکانات فوق العاده ای ارائه داده ایم و در حال حاضر در نسخه آزمایشی می باشد.

شرکت بلوهاست اولین پلتفرم هاستینگ در ایران
بلوهاست بهترین پلتفرم هاستینگ

بیش از ۱۰۰ نفر از بین افرادی که درخواست عضویت در نسخه آزمایشی بلوهاست داشتند، تأیید شدند و بازخوردهای بسیار خوبی از این افراد دریافت کردیم. برخی مشکلات احتمالی در پلتفرم برطرف شده و به زودی نسخه عمومی بلوهاست در دسترس کاربران قرار می گیرد. اگر بخواهم برخی از نوآوری ها و ویژگی هایی که در حال حاضر ارائه شده یا محرمانه نیست را برایتان بگویم، اینگونه است:

نسخه اول سامانه های امنیتی بلوهاست – در نسخه اول، وب سایت های زیر مجموعه بلوهاست در فاصله زمانی کمی، به صورت خودکار بررسی شده و با استفاده از الگوریتم های اختصاصی و هوش مصنوعی (پردازش تصویر) وب سایت های هک شده را شناسایی و به حالت اول بر می گردانند و با مدیر وب سایت به صورت خودکار تماس گرفته و اطلاع رسانی می کنند.

 • ویژگی حساب برنامه نویس بلوهاست (برای مدیریت آسان تر سرویس های مشتریان برنامه نویسان و شرکت های برنامه نویسی)
 • نسخه بلوبیزینس بلوهاست (برای مدیریت و دسترسی پرسنل به وب سایت های زیر مجموعه و مدیریت مالی و همینطور کاهش هزینه ها برای شرکت های برنامه نویسی)
 • ایجاد DNS اختصاصی در بلوهاست تنها با یک کلیک انجام می شود و نیازی به پرداخت هزینه و زمان نیست.
 • هاست ساعتی برای اولین بار در بلوهاست ارائه می شود، هاست های ساعتی برای تست پروژه و نمایش پیش نمایش پروژه به کارفرما مناسب است.

سامانه های امنیتی: یکی از مهمترین خدمات و نوآوری های بلوهاست است که در بازه زمانی کوتاه تمامی وب سایت هایی که در بلوهاست میزبانی می شوند را بر اساس الگوریتم های اختصاصی بررسی می کند و در صورتی که تشخیص بدهد که وب سایتی هک شده، وب سایت را به حالت عادی برمی گرداند و به صورت خودکار با مدیر وب سایت تماس می گیرد و اطلاع رسانی می کند. (تمام مراحل به صورت خودکار انجام می شود)

۱۰- کسب و کار محمد مهدی برماس در حال حاضر در چه موقعیتی است؟ چند کارمند دارید؟

اولین برند حرفه ای من محمد مهدی برماس (VITM) در حال حاضر بیش از ده ها پروژه دولتی و سازمانی و صدها پروژه وب سایت شخصی و شرکتی و ده ها اپلیکیشن و… در رزومه کاری خود دارد.

دومین برند من (بلوهاست) به عنوان زیر مجموعه ای از شرکت VITM، در حال حاضر در نسخه آزمایشی و درخواست ثبت نام، بیش از ۱۰۰ برنامه نویس بر روی نسخه بتا آن در حال فعالیت می باشند.

 • در حال حاضر در هر دو برند من ۴۳ نفر پرسنل وجود دارد.
این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی محسن حبیبی راد سئوکار و مدیر سایت برتر آموز

۱۱- چه نظری در مورد تحصیل و دانشگاه دارید؟

تحصیل خیلی خوب است اما آموزش هایی که در دانشگاه ها و آموزشگاه ها در ایران به دانشجو ها می دهند، برای ورود به بازار کار اصلاً کافی نیست و به نظرم باید مطالب و آموزش های جدیدتر و کاربردی تری را آموزش بدهند تا دانشجو بتواند بعد از تحصیل، با همان آموزش ها وارد بازار کار شود.

۱۲- برای کسانی که می خواهند کسب و کاری را شروع کنند، چه پیشنهادی دارید؟

افکار و رویاپردازی هایی که در ذهن مان می آید، در واقع صحبت خدا با شماست! رویاپردازی هایتان باید در حد لیاقت تان و ارزش جنگیدن را داشته باشد.

زندگی نامه افراد موفق را بخوانید تا بدانید آنها هم سختی ها و شکست های زیادی را تجربه کرده اند. تا اینجا متوجه شده اید که من از شکست هایم درس گرفتم و تجربه شدند، در نهایت با استفاده از همان تجربه ها توانستم خیلی از مشکلاتم در رهبری را رفع کنم، پس اگر شکست خوردید تسلیم نشوید و ادامه بدهید.

۱۳- آیا بیزینسی که به آن مشغول هستید را برای جوانان توصیه می کنید یا خیر؟

بلوهاست محدودیت سنی ندارد، افرادی که جزو جامعه هدف بلوهاست هستند مثل: برنامه نویس ها و مدیران وب سایت های اینترنتی، صاحبان خانه های هوشمند و… بدون هیچ محدودیت سنی می توانند از بلوهاست استفاده کنند.

محمد مهدی برماس بنیانگذار و مدیر شرکت بلوهاست کیست
مدیرعامل شرکت بلوهاست (bluhost.dev)

۱۴- دوستان بیزینسی محمد مهدی برماس چه کسانی هستند؟

 • مهندس حسین نیک مرام (بنیان گذار صرافی ارز دیجیتال) به عنوان دوست و هم بنیان گذار بلوهاست
 • دکتر مصطفی مکارم (بنیان گذار و مدیرعامل شتاب دهنده فردوسی) به عنوان دوست و مشاور ارشد بلوهاست
 • مهندس ندیم ناظمی (نویسنده چندین کتاب موفقیت) به عنوان دوست و مشاور ارشد مالی بلوهاست
 • مهندس علیرضا مشیدی به عنوان دوست و مدیرعامل بلوهاست

۱۵- خود را چگونه فردی می بینید؟

افسردگی را بهانه ای برای تسلیم شدن نکردم، مشکلات و تمام مسائلی که هر کدام به تنهایی می توانست بهانه ای برای تسلیم شدن باشد را قبول نکردم و برای رسیدن به هدف هایم جنگیدم. پس خودم را فردی می بینم که فقط تشنه موفقیت بوده و برای رسیدن به اهدافش از هیچ تلاشی دریغ نمی کند. هرچند اتفاقات اطراف روی روحیه ام خیلی تاثیرگذار است اما هیچوقت اجازه نداده ام روی آینده بیزینسی من محمد مهدی برماس تأثیری بگذارد.

۱۶- تفریحات شما چیست؟ آیا به ورزش خاصی علاقمند هستید؟

 • به طبیعت گردی خیلی علاقه مندم و همیشه در اولین فرصت برای رفتن به طبیعت برنامه ریزی می کنم.
 • به رشته ورزشی MMA علاقه مندم، خشونت این ورزش، استرس و فشار کاری را از من کاملا دور می کند.
 • همانطور که به موسیقی علاقه زیادی دارم، در حال آموزش گیتار هستم و بعد از آن سه تار را حتماً یاد می گیرم.
مربی ورزشی محمد در ورزش های رزمی
کوچ مهدی در ورزش های رزمی

۱۷- معتقدید که چه نقاط ضعف و قدرتی دارید؟

 • بزرگترین نقطه ضعفم احساسی تصمیم گرفتن می باشد.
 • بزرگترین نقطه قوت من این است که به شدت اهل ریسکم!

۱۸- بزرگترین هدف تان در زندگی چیست؟ چه چیزی می خواهید به دست بیاورید؟

 • چند سال قبل در اوایل رشد VITM برای دنبال کنندگان پیجم نوشتم: دنیا ایران را با VITM خواهد شناخت (۲۰۴۰)، بزرگترین هدفم همین است و پس از رونمایی از بلوهاست سراغ ایده های دیگر می روم و بزرگترین هدف من سال ۲۰۴۰ هست.
 • اعتقاد دارم ذات انسان آزاد آفریده شده و آزادی و انسانیت مهمترین اعتقادات من است. برای خوشبختی هر کسی یک معیاری وجود دارد، پول، مسافرت و…
 • اولویت های مهمتری در لیست معیار های من برای خوشبختی است مثل نتیجه گرفتن ایده هایم، خانواده، تیم وفادار، زندگی عاشقانه و… پس کاملاً احساس خوشبختی می کنم.

۱۹- کتاب های تأثیرگذار در زندگی شما که به خوانندگان پیشنهاد می دهید، چیست؟

 • یکی از بهترین کتاب هایی که خواندم و به کاربران سایت تان پیشنهاد می کنم کتاب اثر مرکب از دارن هاردی است.
 • کتاب نوپای ناب هم برای بنیان گذاران کسب و کارهای استارتاپی بسیار خوب هست.

توصیه محمد مهدی برماس به مخاطبان سایت ایران فاندر

قبل از راه اندازی کسب و کار در زمینه های مدیریت و رهبری آموزش ببینید؛ اگر برای آموزش دیدن هزینه نکنید بعدها باید از شکست هایتان برای بقیه تعریف کنید.

به پرسنل تان آموزش بدهید، به قول دکتر علی شاه حسینی بنام ترین مربیان دنیا اگر بازیکنان قوی نداشته باشند، هیچی نیستند! لطفاً کارمندان تان را آنقدر آموزش بدهید تا بتوانند کار شما را ترک کنند، ولی آنقدر به آنها بهاء و ارزش بدهید و توجه کنید که نخواهند از پیش شما بروند، اگر مجموعه تان افراد توانمند و قدرتمند داشته باشد، پیشرفت حتمی است.

راه های ارتباطی محمد مهدی برماس

پیج شخصی اینستاگرام: mehdibarmasi

پیج های کاری: bluhost.dev – vitmco

آدرس سایت: bluhost.dev

آدرس ایمیل: mehdi@barmas.ir

آدرس دفتر کار: مشهد بلوار احمدآباد، بین احمداباد ۲۳ و ۲۵ – ساختمان اداری میر طبقه سوم

شماره تماس: ۰۵۱۹۱۰۱۱۸۱۵

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا و گوگل با ما در ارتباط باشید.

رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

9 دیدگاه برای “بیوگرافی محمد مهدی برماس بنیانگذار بلوهاست (Bluhost.dev)

 1. نگین گفته:

  متاسفانه منم مدتی هست دچار زولپیدم هستم اراده قوی میخواد کنار گذاشتنش خواندن داستان شما انگیزه ای شد برای کنار گذاشتنش
  امیدوارم همیشه موفق باشین و خبر های بیشتری ببینیم ازتون اقای برماس

 2. ستاره مقصودی گفته:

  سلام ممنونم از سایت خوبتون که تلاش میکنید زندگی نامه افراد رو منتشر میکنید
  همیشه سعی میکنم بخونم و از تجربیاتشون استفاده کنم
  امیدوارم موفق باشید اقای برماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟