بیوگرافی ندیم ناظمی استاد قانون جذب و موفقیت مالی

بیوگرافی ندیم ناظمی کیست
شرح مختصر
ندیم ناظمی
متولد : ۳۱ فروردین ۱۳۶۵
محل تولد : مشهد (ساکن مشهد)
شغل پدر : نویسنده و خبرنگار بازنشسته روزنامه خراسان
شغل مادر : خانه دار
وضعیت تأهل : متأهل
تعداد فرزندان خود : ۱ پسر ۳ ساله دارد
تعداد فرزندان خانه پدری : ۳ فرزند (برادر بزرگ فوت شده و ۱ خواهر کوچکتر دارد)
تحصیلات : کاردانی کامپیوتر گرایش نرم افزار - مقطع کارشناسی انصراف داده است
شغل : متخصص قانون جذب و رشد شخصی و مدرس موفقیت

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که ندیم ناظمی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود.

ندیم تحصیلات دانشگاهی اش رشته نرم افزار کامپیوتر است و اولین آشنایی او با فیلم راز به سال ۱۳۸۳ (در سن ۱۸ سالگی) بر می گردد؛ در آن زمان فقط فیلم راز را نگاه می کرد و درکی از آن نداشت ولی ذهنیتش متحول شد! چند سال بعد عاشق کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل شد. این کتاب تأثیر فراوانی در تفکراتش داشت، کتاب های زیادی را مطالعه می کرد اما تغییر آنچانی در زندگی اش ایجاد نمی شد.

او هرگز تسلیم نشد و  ایمان داشت که روزی تلاش او نتیجه بخش خواهد بود. ۱۰ سال گذشت و اینگونه ظاهرش را نمایان ساخت. نکته ای را که ندیم رعایت می کرد، این بود: بدون توجه به نتیجه فقط ادامه می داد و ندیدن نتیجه او را هیچوقت ناامید نمی کرد.

ندیم ناظمی می گوید: خواندن یک مطلب یک موضوع است و اینکه آنرا از وجود خود درک کنید، معقوله ای متفاوت تر و باور آن گام بعدی می باشد! هر شخصی باید این مسیر تکاملی را طی کند و فقط می تواند سرعت آن را بیشتر کند ولی نمی تواند آن را دور بزند یا جهش داشته باشد، پس تسلیم باشید و مسیر را طی کنید.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما راهبران تأثیرگذاری همچون ندیم ناظمی را در سطح کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم.

ندیم ناظمی کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه nadim nazemi نویسنده، مدرس موفقیت و استاد جذب ثروت

ندیم در ۳۱مین روز فروردین ماه سال ۱۳۶۵ در شهر زیبای مشهد به دنیا آمد. او کودکی خود را در یک خانواده با وضع مالی متوسط و با حقوق کارمندی سپری کرد و در دوران بچگی هر چیزی یا هر هدفی که به پول ربط داشت را حذف می کرد!

با ۳ فرزند بزرگ شده است که متأسفانه برادر بزرگش در قید حیات نمی باشند و ندیم به غیر از خود ۱ خواهر دارد.

عکس کودکی ندیم ناظمی
عکس بچگی ندیم ناظمی

داستان دوران کودکی ندیم ناظمی از زبان خودش

من ندیم ناظمی دوران کودکی زمانی که کلاس پیش دبستانی بودم به خاطر اینکه رنگ ها را نمی توانستم در ذهنم نگه دارم، ثبت نامم را در مدرسه شاهد قبول نکردند و من مجبور شدم دوران دبستان به مدرسه دولتی بروم.

در کلاس اول دبستان به راحتی می توانستم با هر دو دستم، نوشته ها را بنویسم. دوم دبستان که رفتم با اینکه نمراتم خیلی عالی بودند اما من تمایلی به درس خواندن نداشتم و نمی خواستم ادامه تحصیل بدهم. مادرم خیلی حواسش به من بود که درسم را رها نکنم، به یاد دارم در آن برهه از زمان که بچه دبستانی بودم، کتاب های نجوم را از کتابخانه می گرفتم و برای خودم در یک دفتر جدا می نوشتم.

هنوزم هم خاطرات دوران کودکی ام را به یاد دارم که به خاطر کفش های خرابم در مدرسه مسخره می شدم!

دوران دبیرستان را به خاطر اینکه برادر بزرگتر از خودم داشتم و پیگیر مدرسه و درس خواندنم بود، در مدرسه های بهتری گذراندم و از سال دوم دبیرستان به طور جدی تمرکزم را روی درس گذاشتم و با معدل عالی دبیرستان را به اتمام رساندم.

بعد از آن نیز تصمیم گرفتم در کنکور شرکت کنم و وارد دانشگاه شوم، سال سوم دبیرستان به صورت مخفیانه در آزمون سراسری کنکور به صورت آزمایشی شرکت کردم. روزانه ۱۴ ساعت در کتابخانه ها مطالعه می کردم و حتی با اینکه می خواستم کلاس ها و آزمون های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش را ثبت نام کنم اما (چون پولی از سمت خانواده تزریق نمی شد و خودم هم توانایی اش را نداشتم) نتوانستم و فقط از کتاب هایش استفاده کردم، حتی ناهار را هم در کتابخانه می خوردم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی امیرحسین اشرفی برنامه نویس و دیجیتال مارکتر

فصل تابستان در زمان استراحت کتابخانه، از درختان بالا می رفتم توت یا شاه‌توت می خوردم که حتی یکبار دستم به سیم های برق بین درختان برخورد کرد ولی جان سالم به در بردم!

سال ۱۳۸۳ – از قبولی در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد تا انصراف از کارشناسی پیام نور

خیلی درس خواندم ولی چون روش خواندن را بلد نبودم و آرامش فکری نداشتم، نتوانستم رتبه خوبی بگیرم و رتبه دانشگاه سراسری ام هم ۴۲ هزار شد! برای سال دوم تلاش مجدد نکردم و وارد دانشگاه آزاد مقطع کاردانی کامپیوتر شدم. برای موفقیت مالی و رشد فکری ام خیلی مطالعات جانبی انجام می دادم و از بچگی علاقه داشتم صفحه علمی روزنامه خراسان را بخوانم.

ندیم ناظمی متخصص قانون جذب و مدرس موفقیت
نویسنده کتاب های قانون جذب و موفقیت مالی

من ندیم ناظمی به دلیل مشکلات مالی، با سرعت زیادی کاردانی را تمام کردم که شهریه کمتری بپردازم و باز هم به خاطر مسائل مالی دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی را نرفتم و وارد پیام نور شدم که هزینه‌هایش به ظاهر کمتر بود ولی مقطع کارشناسی، سال‌ ها طول کشید. یک ترم از کارشناسی را مرخصی گرفتم و فقط کتاب های موفقیت مالی را مطالعه کردم. به این نتیجه رسیده بودم که مهمترین مسئله زندگی پول است و تا زمانی که حل نشود هر چقدر درس بخوانم به هیچ جایی نمی رسم.

حتی به جایی رسیدم که مطالعات تغذیه و سلامتی را برای زنده ماندن در شرایط سخت انجام دادم و یاد گرفتم چطور با کمترین غذا و امکانات زنده بمانم و حتی بدون غذا… تمام اینها نشأت گرفته از ذهنی فقیر بود و به جای اینکه درآمدم را افزایش دهم، به صرفه جویی بیشتر فکر می‌ کردم. این باورهایی بود که محیط و جامعه به ذهن من تزریق کرده بودند. دردآور نیست؟

سال ۱۳۹۰ – ندیم ناظمی به سربازی می رود!

سریعاً از دانشگاه انصراف دادم و به سربازی رفتم. چون بازی ذهنی را بلد بودم، تمرکزم را فقط بر روی خواسته هایم گذاشتم و در همان منطقه محروم شهر خاش در قسمت اداری خدمت کردم. خسته از دانشگاه بودم و فهمیدم که می توانم به خاطر کسری های بسیجی که داشتم، سربازی ام را در کمتر از ۱ سال تمام کنم.

عکس ندیم ناظمی در خدمت سربازی
ندیم ناظمی در دوران سربازی

بعد از سربازی، من ندیم ناظمی پیش پسر عمویم رفتم و یکسال در مغازه خدمات کامپیوتری شاگردی کردم تا حرفه ای شوم و مغازه خودم را راه اندازی کنم. چند سالی در مغازه مشغول بودم و بعد ایده های عالی به ذهنم رسید، یک سایت فروش فایل بالا آوردم و شکوفایی این ایده باعث شد که طی سه سال اولین خانه ام را بخرم.

سال های زیادی کارهایم را با دوچرخه انجام می دادم و در سن ۲۷ سالگی فهمیدم که چرا با اینکه پول دارم، دوچرخه را به موتور تبدیل نمی کنم! با اینکه پول داشتم و می توانستم با درآمد ۲ ماهه ام یک موتور دست دوم بخرم ولی یک باور خیلی مخرب داشتم و آن هم این بود که از پول بنزین موتور می ترسیدم و خساست به خرج می دادم.

در واقع پولش را داشتم ولی ناخودآگاهم می گفت اگر می خواهی پولدار شوی باید کمتر خرج کنی و بیشتر جمع کنی و خساست به خرج بدهی… وقتی فهمیدم که این باور احمقانه جلوی من را گرفته است، موتور خریدم و بیش از حد موتور سواری می کردم. از آن زمان به بعد توجه بیشتری به باورهایم دارم و سعی می کنم که باورهایم را تغییر دهم تا رشد کنم.

همه چیز درباره nadim nazimi
ندیم ناظمی کیست؟ راز موفقیتش چیست؟

مصاحبه با ندیم ناظمی | پاسخ به ۲۴ سوال متداول

۱- اولین تجربه کسب درآمد ندیم ناظمی در چه زمانی و از چه طریقی بوده است؟

یادم می آید در دوران دبیرستان، جمعه ها در یک پارکینگ کارگری می کردم تا پول تو جیبی داشته باشم و بعد از آن در دوران دانشگاه پروژه های دانشجویان دیگر را انجام می دادم تا کسب درامد کنم و حتی در پاسی از شب در خیابان های مشهد دستفروشی می کردم. واقعاً وقتی به آن زمان فکر می کنم، دوران سختی بود!

۲- اولین جرقه شروع کار از چه زمانی به ذهن تان آمد؟ اولین کسب و کار حرفه ای شما چه بود؟

اولین کارم فروش فرفره و بادکنک و شانسی و کلوچه در زمان دبستان بود و اولین حرفه درستی که انجام دادم هم مربوط به مغازه خدمات کامپیوتری می شود که در ۲۶ سالگی به ان مشغول بودم.

۳- چه باوری نسبت به پول و ثروت دارید؟

باوری که من در ذهنم ساختم و به من کمک می کند که ثروتمندتر شوم این است: بهترین و معنوی ترین کار دنیا این است که ثروتمند شوم و بدترین گناه در دنیا (بدتر از زنا و قتل) فقیر بودن است و باور دارم که هر چه ثروتمندتر شوم، به خدا نزدیک تر می شوم و خدا بیشتر من را دوست دارد.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی محمد حسن پور مدیر سئو شرکت ویستا

۴- در مسیر موفقیت خود با چه چالش هایی روبرو بوده اید؟

در کل زندگی ام چالش های زیادی داشته ام ولی فکر می‌ کنم بزرگترین چالشی که داشتم و حتی هنوز هم دارم، تغییر باورهای فقیرانه و مخرب گذشته ام می باشد.

۵- ندیم ناظمی دلیل موفقیت خود را مدیون چه چیزی یا چه کسی می داند؟

در این مسیر خیلی با من مخالفت کردند اما این دلیلی برای موفقیت من بوده و انگیزه ام را بیشتر کرده است.

  1. چشیدن بی پولی و درک این مسئله که فقر باعث نابودی عزیزان است، بزرگ ترین دلیل رشد من بوده است.
  2. دوم اینکه همسرم به من ایمان و باور داشت، بیشترین نقش را در موفقیت من داشته است.

۶-  سرمایه اصلی ندیم ناظمی چیست؟

  • اعتماد به نفس، درستکاری، صداقت و مهارت کاری ام، سرمایه اصلی من است و مهمترین سرمایه ای که باید داشته باشید همین موارد می باشد.
  • سرمایه اصلی شما خودتان هستید، شخصیت درست خودتان، این شخصیت می تواند برایتان ثروت بیافریند.

فکر نکنید که برای شروع یک کاری باید پول داشته باشید، باید مهارت و صداقت و درستی به خرج دهید، اگر این خصوصیات را دارا باشید، دیگران برای شما کار می فرستند و برای این صداقت و مهارت تان ارزش قائل شوید و خودتان را قبول داشته باشید.

۷- در صورت متأهل بودن، نحوه آشنایی با همسر خود را بیان کنید؟

آشنایی من با همسرم سبکی سنتی داشت و از طریق معرفی یک غریبه، این وصلت صورت گرفت. من برای ازدواج ام هم از قانون جذب استفاده کردم یعنی ویژگی های همسر مورد علاقه ام را به طور کامل نوشتم و بعد از سه سال، حدود ۱۰ خواستگاری به همسرم رسیدم.

ازدواج، خانواده و پسر بچه ندیم ناظمی
فرزند nadim nazimi

باید بدانید که من نه کارمند بودم، نه شغل مناسب و نه مدرک تحصیلی درست و حسابی داشتم؛ فقط ایمان، باور، اشتیاق سوزان و صبر داشتم.

۸- آیا شده در طول مسیر موفقیت تان، از اینکه موفق نشوید و شکست بخورید، واهمه ای داشته باشید؟

ترس، نگرانی و استرس قسمتی از زندگی من است و یاد گرفتم به شکست های زندگی ام به دید یک تجربه نگاه کنم.

۹- یک داستان کوتاه از یک برهه سخت زندگی خود و نحوه عبور از آن بحران را بیان کنید.

اصلاً دوست ندارم از دوران سختی های زندگی و مسائل و مشکلات ام تعریف کنم. مسائل و مشکلات برای همه وجود دارد، مهم این است که صبور باشیم و در آرامش ادامه بدهیم تا کم کم مسائل خودش حل شوند.

در زندگی برای من هم مشکلات زیادی وجود داشت مثل از دست دادن نزدیکان، کمک نکردن و پشتیبانی نکردن اطرافیانم و حتی توهین و تحقیرهایی که از اطرافیان به من می شود که اینها برای همه وجود دارد، باید یادبگیریم که فقط ادامه بدهیم.

این توهین ها می تواند محرک شما در مسیر موفقیت باشد و آتش درونی شما را همیشه شعله ور نگه دارد.

یک جمله همیشه آویزه گوشم هست که از آقای ثابت (مدیر هتل داریوش کیش) می باشد و در سر در دفتر آلمان هم نوشته شده است: «حق الناس را دست نزن! مصمم باش، عاشق تصمیمت باش، آن وقت است که محال پا به فرار می گذارد»

بحران یا اتفاق بستگی به دیدگاه شما دارد، مثلا یکی از اتفاق های به ظاهر بد زندگیم کرونا گرفتنم بود که باعث شد دو هفته در خانه بمانم و کتاب دفتر برنامه ریزی ثروتمندشدن را به اتمام برسانم.

۱۰- آیا تاکنون در همایش، کنفرانس یا دوره ای ملی و بین المللی شرکت کرده یا سخنرانی کرده اید؟

در ابتدای چاپ کتابم یعنی قبل از کرونا چند سخنرانی برای تیم‌های بازاریابی داشتم و چون مشهد بودم، خیلی از دعوت ها از تهران را رد می کردم.

داستان موفقیت nadim nazimi
کارگاه، همایش و سخنرانی ها

۱۱- آیا کتاب هایی نوشته یا ترجمه کرده اید؟

بله من ندیم ناظمی نویسنده دو کتاب تمرینی پرفروش هستم که به «کتاب های تمرینی قانون جذب و موفقیت مالی» مشهور هستند.

کتاب اول ام «دسته چک ثروت» نام دارد که نسخه تکامل یافته و فیزیکی بازی فراوانی است که جملات تأکیدی و شکرگزاری به این بازی فکری جهانی اضافه شده و باعث افزایش ارتعاش و رشد ذهنی و خلاقیت می شود.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی مانوئل اوهانجانیانس بنیانگذار ایسمینار

خواندن این کتاب باعث بارش ایده های ثروت ساز به ذهن تان می شود. تمرین اصلی این کتاب یعنی بازی فراوانی در جهان به دسته چک جادویی یا چک کائنات و چک راز مشهور است.

کتاب دوم ام کتاب «دفتر برنامه ریزی ثروتمند شدن» نام دارد که با ۱۲۰ تمرین و سوال کلیدی شما را در مسیر درست زندگی و کسب و کار قرار می دهد و انجام این تمرین ها باعث می شود که شما در یک سال بتوانید درآمدتان را حداقل سه برابر کنید و ویژگی مهم آن این است که داخل کتاب جا برای نوشتن جواب تمرین ها وجود دارد.

۱۲- سوابق شغلی و اجرایی شما چیست؟ کسب و کار شما در حال حاضر در چه موقعیتی است؟

من تا به حال شغلی نداشتم که حقوق بگیرم و فقط برای خودم کار کردم و هیچ سابقه اجرایی در هیچ ارگانی را هم ندارم. در حال حاضر بر روی پیج اینستاگرام و سایت تمرکز دارم و یکسری از دوستان هم هستند که به من کمک می کنند.

۱۳- چه دوره ها و آموزش ها و خدماتی دارید؟

کتاب های تمرینی قانون جذب و موفقیت مالی را دارم که شامل کتاب دسته چک ثروت و کتاب دفتر برنامه ریزی ثروتمندشدن است و محصولات و آموزش های دیگر که در سایتم موجود می‌ باشد.

۱۴- نظر ندیم ناظمی درباره تحصیل و دانشگاه چیست؟

تحصیلات دانشگاهی خیلی عالیست و این شما هستید که باید تشخیص بدهید که مسیر موفقیت تان از سمت تحصیلات دانشگاهی است یا از مسیر های دیگر! همه چیز به باور شما برمی گردد.

۱۵- برای کسانی که می خواهند کسب و کاری را شروع کنند، چه پیشنهادی دارید؟

شروع کسب و کار، ایمان و پوستی کلفت می خواهد! اگر اینها را ندارید کسب و کار شخصی خودتان را شروع نکنید. پیشنهاد من این است که هر کاری را می خواهید انجام بدهید اول از همه آموزش ببینید و هم اینکه پیش افراد با تجربه شاگردی کنید حتی شده مجانی…

۱۶- آیا بیزینسی که به آن مشغول هستید را برای جوانان توصیه می کنید یا خیر؟

همه چیز بستگی به علاقه شما دارد، توصیه من استفاده از تکنولوژی اینترنت و شبکه های اجتماعی است و اینکه هر بیزنسی می تواند خیلی بزرگ شود، به شرطی که باورش داشته باشید و در راستای آن محکم قدم بردارید.

۱۷- ندیم ناظمی خود را چگونه فردی می بیند؟ لایف استایلش به چه صورت است؟

من خودم را شخصی خلاق، نابغه و صبور می دانم. بیشترین زمانم را برای رشد خودم و یا رشد کسب و کار می گذارم و تغذیه صحیح و پیاده روی صبح جزو برنامه های همیشگی من می باشد.

۱۸- تفریحات شما چیست؟ آیا به ورزش خاصی علاقه مند هستید؟

آنقدر مشتاق رشد و پیشرفت هستم که دنبال ورزش خاصی نیستم. تفریحات من با خانواده بودن و به شهربازی و پارک رفتن است و خودم هم دنبال بازی هایی می روم که به من هیجان بدهد.

۱۹- معتقدید که چه نقاط ضعف و قدرتی دارید؟

به نقاط ضعف ام فکر نمی کنم و تمام سعی ام این است که نقاط قوت ام را قوی تر کنم.

۲۰- بزرگترین هدف تان در زندگی چیست؟

یک ایده تجاری دارم که برایش نیاز به یک شهرک دارم! یک خانه ی چند هکتاری در بهترین نقطه جنگلی دنیا می خواهم داشته باشم.

۲۱- کتاب های تأثیرگذار در زندگی شما که به خوانندگان پیشنهاد می دهید، چیست؟

کتاب های خیلی زیادی هستند مثل:

  • بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل
  • چه کسی پنیر مرا جابجا کرد نوشته اسپنسر جانسون و کن بلانچارد
  • حکایت آنکه دلسرد نشد اثر مارک فیشر

توصیه ندیم ناظمی به مخاطبان سایت ایران فاندر

  • آموزش ببینید و اقدام گرا باشید!
  • تا وقتی زنده اید و نفس می کشید راهی هست فقط صبر داشته باشید و اقدام کنید!

راه های ارتباطی ندیم ناظمی

پیج اینستاگرام: nadimnazemi

وبسایت: nadimnazemi.com

آپارات: nadimnazemi

تلگرام: nadimnazemi 

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای ثبت بیوگرافی در گوگل با ما در ارتباط باشید.

رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟