بیوگرافی رسول دانیال زاده کارآفرین فولاد

بیوگرافی رسول دانیال زاده سلطان فولاد ایران
شرح مختصر
رسول دانیال زاده نمین
متولد : ۴ اردیبهشت ۱۳۳۸ - (۲۴ آوریل ۱۹۵۹)
محل تولد : تهران - اصالتا اهل نمین واقع در استان اردبیل
محل سکونت : تهران
وضعیت تأهل : متأهل
نام همسر : مرضیه محسنی
تعداد فرزندان خود : ۴ فرزند (۲ دختر به نام های آرزو و آزاده و ۲ پسر به نام امیدرضا و اسرافیل دارد)
تعداد فرزندان خانه پدری : ۷ فرزند (۱ خواهر و ۵ برادر به غیر از خود دارد)
شغل : کارآفرین، صنعتگر و تولیدکننده محصولات فولادی

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که جناب آقای رسول دانیال زاده عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود.

آقای دانیال‌زاده: ابعاد و اجزا گوناگونی در اقتصاد جهانی وجود دارد. رشد روزافزون تکنولوژی‌های مبتنی بر دانش، ساختار کلی اقتصاد جهانی را به طور جدی تحت تأثیر قرار داده است که برخی از این تأثیرات در زمینه رقابت، نقش‌ آفرینی را بیش از پیش تأکید کرده و حتی به ارکان اصلی اقتصاد جهانی تغییراتی عمده وارد می‌کنند.

از جمله این عوامل، می‌ توان به شرکت‌ های فناوری اطلاعات اشاره کرد که علاوه بر از تخصیص بیشترین گردش مالی برخوردار بوده‌اند، به عنوان یکی از ترندهای اساسی آینده شمرده می‌شوند. با این وجود، در شرایط کنونی، صنعت فولاد با گردش مالی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد دلار در سال، به عنوان دومین صنعت بزرگ جهان، پس از نفت شناخته می‌شود.

رسول دانیال زاده کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه Rasoul Danial Zadeh کارآفرین صنعت فولاد کشور

رسول در ۴مین روز اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۸ (۲۴ آوریل ۱۹۵۹) در تهران در یک خانواده ای پرجمعیت که دارای وضعیت مالی متوسطی بودند، دیده به جهان گشود. او به غیر از خود ۱ خواهر و ۵ برادر دارد.

همه چیز درباره رسول دانیال زاده از بهترین کارآفرین های ایران
بیوگرافی Rasoul Danial Zadeh مدیر شرکت فولاد گیلان

داستان زندگی رسول دانیال زاده از زبان خودش 

دوران کودکی ام را در تهران گذرانده ام و می توان گفت از همان کودکی همیشه پر تلاش بودم و اشتیاق فراوانی برای رسیدن به اهدافم داشتم. علارغم اینکه به کارهای صنعتی علاقمند بودم به همین دلیل تصمیم گرفتم همراه با درس خواندنم، در صنعت فولاد هم مشغول به کار شوم تا بتوانم هم به تحصیلاتم و هم به دنبال شغل مورد علاقه ام بروم.

باهوش بودنم و استعداد خدادادی که در زمینه کسب و کار و تجارت داشتم، من را از دوران نوجوانی از سایر اعضای خانواده و فامیل هایم متمایز ساخت. خدا را شاکر هستم به خاطر اینکه توانستم با تلاش و پشتکارم امروز به یکی از بزرگترین کارآفرینان و صنعتگران ایران تبدیل شوم.

در سال ۱۳۶۰ که تقریبا ۲۲ سالم بود با مرضیه محسنی ازدواج کردم و حاصل ازدواجمان چهار فرزند به نام های اسرافیل، امیدرضا، آرزو و آزاده می باشد. فرزندانم به قدری به درس و مدرسه علاقمند بودند که توانستند به تحصیلات بالایی دست بیابند و در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت باشند.

زندگی حرفه ای و فعالیت ها رسول دانیال زاده

آقای دانیال زاده دارای هوش و استعداد بالایی در زمینه کسب و کار هستند. ایشان با توجه به علاقه زیادی که به فعالیت‌ های تولیدی داشت توانست در سنین جوانی کارگاهی صنعتی برای ساخت پروفیل‌ های ساختمانی در حوالی شهرستان آبعلی تأسیس نماید. با وجود اینکه فضای کارگاه خیلی کوچک بود اما با استخدام ۸۰ نفر، تولید محصولات فولادی را آغاز کند به آرزوی همیشگی خود که داشتن کارگاه تولیدی بود، دست یافت.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی مهسا حیاتی بنیانگذار گل حیات
همه چیز درباره رسول دانیال زاده
عکس رسول دانیال زاده نمین

سال ۱۳۸۲-  تأسیس شرکت فولاد گیلان

بعد از سال‌ ها تلاش و کوشش، مطالعه و به دست آوردن تجارب مختلف در این زمینه (تولیدات پروفیل های ساختمانی)، توانست تولید متنوعی از لوله‌ها، پروفیل‌ ها و ورق‌ های گالوانیزه ساختمانی را گسترش دهد. همچنین ناگفته نماند، در سمنان موفق به ایجاد خط تولید ورق‌ های گالوانیزه رنگی شد که به عنوان نقطه عطفی در مسیر حرفه‌ ای آقای دانیال زاده محسوب می‌شود.

در سال ۱۳۸۲، موفق به تأسیس شرکت فولاد گیلان شد. این شرکت در یک زمین به مساحت ۶۰ هکتار در شهرک صنعتی رشت راه‌اندازی شد. در این مجموعه سه کارخانه فعالیت می‌ کنند:

 1. کارخانه تولید ورق گرم با ظرفیت سالیانه ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن
 2. کارخانه تولید ورق سرد با ظرفیت سالیانه ۸۰۰ هزار تن
 3. کارخانه تولید ورق گالوانیزه با ظرفیت سالیانه ۲۰۰ هزار تن فعالیت می‌کنند و در حال بهره‌برداری هستند.

این شرکت، در زمینه تولید محصولات فولادی فعالیت می کند که در مقایسه با مجتمع فولاد مبارکه اصفهان، که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان داخلی ایران می باشد، در کنار هم قرار می گیرند. خوشبختانه بایستی این موضوع را نادیده نگیریم که شرکت فولاد گیلان به عنوان یک تولیدکننده در بخش خصوصی فعالیت می‌کند.

در همان سال‌ های پیشرو، خط تولید شرکت فولاد گیلان در حال رشد و توسعه بود. در این زمان، توانست سهام عمده شرکت فولاد کاویان را که در وضعیت ناپایداری قرار داشت، خریداری کند. با انجام اصلاحات مدیریتی مناسب، شرکت فولاد کاویان را به مسیر رونق و شکوفایی هدایت کرد. امروزه حدود ۲۵ هزار نفر در شرکت فولاد کاویان به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به فعالیت هستند.

شرکت‌های تحت مدیریت دانیال زاده، به عنوان تولیدکننده‌ های اصلی در صنایع مختلف شناخته می‌شوند و از این رو به وسیعی شهرت یافته‌اند.

رسول دانیال زاده در این باره می گوید: «موفقیت این شرکت، همگی با تکیه بر دانش نیروهای حرفه ای داخلی، متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر ایران و البتهبایستی بدانید که  به همت کارگران شریف مجموعه ممکن شده است. در این مجتمع صنعتی بیش از۲ هزار نفر به شکل مستقیم مشغول به کار بوده و اشتغال حدود ۲۰ هزار نفر نیز به شکل غیرمستقیم به ادامه فعالیت این شرکت وابسته است.

شرکت‌های تحت مدیریت دانیال زاده، به عنوان تولیدکننده‌ های اصلی در صنایع مختلف شناخته می‌ شوند که از این رو به وسیع بودن شهرت یافته‌ اند.

رسول دانیال زاده، به همراه انجام طرح‌ های تولیدی متنوع، در پروژه‌ های توسعه‌ ای نیز فعالیت دارد و این را به عنوان اصلی‌ ترین اهتمام خود را در نظر گرفته است. او در این خصوص شرکت پشتیبانی صنعت متال را راه اندازی کرده است که در آن سوله‌ های ساختمانی مختلف ایجاد و راه‌اندازی می‌ شوند. این گروه کارخانه‌ های تولیدی اکنون به عنوان بزرگترین، بهترین و مجهزترین مجموعه‌ های تولیدی در بخش خصوصی شناخته می‌ شوند. اقدامات او منجر به این شده که آقای دانیال زاده به عنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات فولادی کشور شناخته شود و به ایشان افتخارات و عناوین خاصی هم در این مورد اختصاص داده اند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی حمید سپیدنام خالق مستر تیستر و مرد خوش خوراک ایران
ثروت رسول دانیال زاده
رسول دانیال زاده کجاست؟

شرکت های تحت مدیریت رسول دانیال زاده

هم اکنون آقای دانیال زاده به عنوان یکی از بزرگترین چهره ها در صنعت فولاد شناخته می شود که بسیاری از کارآفرینان داستان موفقیت واقعی کسب و کار خود را فاش نمی کنند و تجربیات گرانبهای خود را با دیگران به اشترک نمی گذارند.

شرکت مهم تحت مدیریت رسول دانیال زاده، شرکت مجتمع فولاد گیلان می باشد. این شرکت تولید کننده نورد فولادی در ایران و یکی از بزرگترین طرح‌ های ملی نیز به شمار می‌ رود. یکی از ویژگی‌ های برجسته این شرکت، ظرفیت تولید سالانه بالای آن است که معادل حدود ۳ میلیون تن نورد گرم و سرد در سال می‌باشد. در این شرکت، متخصصین با تجربه و خلاقانه در حال فعالیت هستند که ایده‌ های جذاب و به روزی را به اجرا در می آورند. محیط کاری نیز استاندارد و مناسب بوده و به نیرو ها اجازه ارائه توانمندی‌ ها و تخصص‌ های خود را می‌ دهد.

یکی دیگر از شرکت‌های تحت مدیریت آقای دانیال زاده، شرکت نورد و لوله سمنان است که در سال ۱۳۷۲ تأسیس شد. این شرکت در ابتدا با هدف تولید و عرضه انواع لوله و پروفیل فولادی شروع به کار کرد، اما بعداً محصولات تولیدی آن گسترش یافت و در زمینه تولید لوله‌ های گالوانیزه با ضخامت‌ های مختلف نیز فعالیت می‌ کند. از اهداف این شرکت، تولید انواع لوله‌ های بزرگ که توانست ظرفیت تولید سالانه خود را تا حدود ۳۰۰ هزار تن افزایش دهد.

محصولات مهم این مجتمع تولیدی شامل:

 • انواع لوله های گالوانیزه
 • انواع لوله های با سایز بالا
 • قوطی های صنعتی و ساختمانی
 • انواع پروفیل های ساختمانی درب و پنجره
 • انواع لوله های صنعتی و ساختمانی

شرکت دانیل استیل، که در تولید ورق‌ های گالوانیزه رنگی مشغول به فعالیت است، یکی از شرکت‌ های بزرگ و پررونقی محسوب می شود که تحت نظر آقای دانیال زاده به رشد و شکوفایی رسیده است. این شرکت دارای بخش‌های متعددی می باشد که در یک مساحت به وسعت ۹ هزار متر مربع و با زیربنای ۳۶ هزار متر مربع ایجاد شده‌ اند. محل این شرکت در شرق سمنان قرار دارد و به نام شرکت دانیل استیل سمنان معروف است.

شرکت دانیل استیل اولین تولیدکننده ورق‌های گالوانیزه با ضخامت بالا بوده و توانایی تولید سالیانه ۳۹۰ هزار تن را دارد. این شرکت همچنین ورق‌ های رنگی گالوانیزه نیز تولید می‌ کند که این ویژگی آن را از دیگر شرکت‌ ها متمایز می‌سازد. ظرفیت سالانه تولید ورق‌ های رنگی گالوانیزه حدود ۱۵۰ هزار تن است.

مواد مصرفی این شرکت شامل شمش‌ های قلع، زاماک، روی، آنتیموان، آمونیاک، رنگ و گاز مایع می‌شود. شرکت‌های فولاد کاویان و صنعت متال نیز از دیگر شرکت‌های تحت مدیریت رسول دانیال زاده هستند که با تجربه‌ ای طولانی و پایدار، تولیدات بزرگی از محصولات فولادی را به عهده دارند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی علی پیر کوچ سرچ مارکتینگ و توسعه دهنده تجارت الکترونیک

طرح های اجرایی و توسعه ای توسط آقای دانیال زاده

طرح‌ های توسع ه‌ای با هدف بهبود کمی و کیفی محصولات، از مهمترین اهتمامات ایشان هستند. او برای این منظور اقدام به تدوین و اجرای طرح‌ های متنوعی کرده است. به‌ عنوان مثال، در طرح توسعه‌ کارخانه دانیل استیل، به ساختار زیرساختی مختلف در واحد تولید ورق‌ های گالوانیزه پرداخت و این طرح در سال ۱۴۰۰ به بهره‌ برداری رسید.

این ایده باعث ایجاد فرصت‌ های شغلی برای حدود ۷۰۰ نفر شد که در بخش‌ های مختلف اشتغال پیدا کردند. دیگر طرح‌ های توسعه‌ ای از اهداف رسول دانیال زاده عبارتند از:

 • طرح توسعه واحد تولید انواع ورق‌ های گالوانیزه در شرکت فولاد گیلان
 • طرح توسعه‌ تولید انواع روغن‌های روانکاری در کارخانجات سمنان
 • طرح‌ های توسعه‌ ای مختلف در کارخانه دانیل استیل برای تولید ورق‌های با پوشش TOC و موارد بسیاری دیگر که در این متن مورد اشاره قرار نمی‌گیرد.
رسول دانیال زاده، ابربدهکار بانکی کیست؟
رسول دانیال زاده نمین کیست؟

سرمایه‌گذاری آقای دانیال زاده در مسکن و ساختمان‌ سازی

ایشان به جز تولید محصولات فولادی، در حوزه مسکن و ساختمان‌ سازی نیز فعالیت و سرمای ه‌گذاری کرده اند. حدود ۳۰۰ هزار متر مربع را برای ایجاد ساختمان‌ های مختلف اختصاص داده و نکته جالب اینجاست که سبک معماری و نوع ساختارهای آن‌ها بسیار مهم هستند. هر یک از این ساختمان‌ ها، که تحت نظر او احداث شده و بهره‌برداری شده‌اند، در برابر حوادث مانند زلزله دارای مقاومت و استحکام بالایی می باشند و به عنوان الگویی برای ساخت مراکز و ساختمان‌ های دیگر در نظر گرفته شده اند. همچنین، یکی از ویژگی‌ های جذاب این ساختمان‌ ها، امکانات کامل و مجهزی است که ارائه بهترین خدمات شهری را فراهم می‌ کنند.

مهمترین این ساختمان‌ها شامل: ساختمان روما سنتر، پروژه مسکونی طاووس، برج‌های دوقلوی رویال و فلورا، ساختمان روما رزیدنس و… هستند که در مناطق مختلف به عنوان نمونه‌ های مهم در نظر گرفته می‌شوند.

فعالیت های خارج از ایران رسول دانیال زاده

آقای دانیال زاده همکاری‌ های صنعتی و بازرگانی با کشور آلمان دارد که از حدود ۳۰ سال پیش آغاز شده‌ اند. این همکاری به خرید خطوط لوله سازی و تجهیزات مختلف نیز امتداد یافته است. از تجهیزات مهمی که توسط رسول دانیال زاده در آن زمان خریداری شد، می‌ توان به دستگاه‌ های جوش برای شرکت نورد سمنان اشاره کرد.

سال ۲۰۰۰، با دریافت اقامت دائم در آلمان، خرید خط تولید نورد گرم نیز ادامه یافت که برای تولید محصولات شرکت فولاد گیلان به کار گرفته شد. این مبادلات تجاری و سایر فعالیت‌ های بازرگانی باعث شد که ایشان به‌ عنوان یک تاجر و صنعتگر مشهور و معروف در آلمان شناخته شود.

راه های ارتباطی با رسول دانیال زاده

پیج اینستاگرام: rasouldanialzadeh

وبسایت: rasooldanialzade.com

کانال یوتیوب: Rasoul Danialzadeh

رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟