بیوگرافی رنه سینانی بنیانگذار سوخت جت و استارتاپ تله واش

رنه سینانی سوخت جت

بیوگرافی نوعی سبک در ادبیات است که هدفش شرح و توصیف بخشی از زندگی یک فرد می باشد. در این نوع سبک نوشتاری سعی می شود ابعادی آموزنده یا انگیزه‌بخش از زندگی یک فرد بیان شود. بیشتر زندگی نامه ها بر اساس یادداشت ها و سخنان شخصی یک فرد بوده و به فهرست کردن اطلاعات در مورد یک شخص مانند محل تولد، سالروز تولد و تاریخ رخدادها محدود نمی‌شود بلکه معمولا به مشکلات، شادی ها و فراز و فرودهای زندگی آن شخص می پردازد.

شما با خواندن بیوگرافی احساس می کنید که خود آن فرد در مقابل شما نشسته و تمام پیچ و خم های زندگی خود را برای شما تعریف می کند. ما در این مجموعه مقالات در ایران فاندر سعی می کنیم کارآفرینان موفق ایرانی را معرفی و خلاصه ای از زندگینامه آنها را برای شما بازگو کنیم.

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که رنه سینانی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود. وبسایت رنه که فعالیت خودش را در سال ۹۲ شروع کرده، امروز تبدیل به پرمخاطب‌ترین وبسایت انگیزشی فارسی در دنیا شده است که داستان شکل گیری آن بسیار الهام بخش می باشد.

رنه برای ورود به دنیای کارآفرینی با شکست‌های زیادی روبرو شده ولی از آنها پلی برای موفقیت ساخته است. هم اکنون او یک کارآفرین موفق است و به کسانی که امیدی در زندگی ندارند، انگیزه اقدام می دهد؛ از این رو ما به او لقب «سلطان ارتعاش و جذب» را می دهیم.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما راهبرانی شبیه رنه سینانی را در کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم.

شرح مختصر
رنه سینانی
متولد : ۱۳۷۲/۷/۲
محل تولد : تهران، اصالتاً ارمنی
وضعیت تأهل : مجرد
شغل پدر : کارآفرین
شغل مادر : تولید و توزیع شیرینی خانگی (سابق)
تعداد فرزندان خانواده : ۲ فرزند (۱ خواهر کوچک تر از خود دارد)
میزان تحصیلات : لیسانس مهندسی صنایع

زندگی نامه رنه سینانی بنیانگذار رسانه انگیزشی سوخت جت

معنی رنه: از ریشه کلمه رنسانس می آید که در زبان فرانسوی یعنی نوسازی یا تولدی مجدد!

دوران کودکی: رنه سینانی از همان دوران کودکی بسیار بازیگوش بود تا اینکه مدرسه رفت و اتفاقات جدیدی برایش افتاد. او در دوران مدرسه متوجه شد که پول، تغییرات مثبتی در زندگی ایجاد می کند زیرا می دید بچه هایی که خانواده پولداری داشتند، اسباب بازی های بهتر و جدیدتری می توانستند بخرند اما او نمی توانست زیرا پدرش در این حین ورشکست شده بود و دنبال کار می گشت. از این رو تصمیم گرفت که خودش دست به کار شود و از ۱۶ سالگی شروع به کار کرد.

دوران کودکی و نوجوانی رنه سینانی
دوران طفولیت رنه سینانی

به دلیل داشتن شخصیت برون گرا سعی داشت با استفاده از مهارت هایی که دارد، فرصت هایی را پیدا کرده و از آنها درآمد کسب کند.

از آنجایی که پدرش به حوزه تکنولوژی علاقمند بود، یک کامپیوتر خرید و از آنموقع علاقه رنه به کامپیوتر و دنیای دیجیتال شروع شد. وقتی فهمید حوزه ای به اسم هک و کرک نرم افزارها وجود دارد؛ متوجه شد که اگر متخصص کامپیوتر شود، می تواند قابلیت های عجیب و غریبی داشته باشد.

در دوران مدرسه ویروسی نوشته بود که وقتی به بچه های مدرسه می داد، سیستم آنها دیگر روشن نمی شد. البته این امر باعث شد که دیگر هیچکس از او سی دی و فلاپی نگیرد. اگرچه این جریان، موضوع جالبی نبود اما رنه از درون خوشحال بود زیرا مزیتی قابل توجه نسبت به سایرین داشت و می توانست کارهایی را با کامپیوتر انجام دهد که دیگران نمی توانند.

کسب اولین درآمد: رنه سینانی در ۱۶ سالگی حتی کرایه تاکسی هم نداشت، زیرا پدرش یک فرد ورشکسته بود، از این رو کم کم به فکرش افتاد که به درآمدزایی بپردازد اما نمی دانست از کجا باید شروع کند! بی پولی شرایط زندگی را برایش سخت کرده بود و فشار روحی روانی واقعا بدی داشت؛ تا اینکه یک روز سایتی را پیدا کرد که بازی های موبایل را برای دانلود می گذاشت! ایمیلی به آن سایت زد و گفت که آیا کسی را می خواهند که کمکشان کند؟ رنه نمی دانست چه وظیفه ای را باید عهده دار شود، او فقط می دانست که از پس آن کار بر میاید!

دوران نوجوانی رنه مدیر سوخت جت
نوجوانی و الان رنه سینانی

آقای سینانی می گوید: آنموقعی که بچه ها روزی ۲ هزار تومان از خانواده شان پول تو جیبی می گرفتند، من از طریق سایتی که برایشان کار می کردم، تقریباً روزی ۸ هزارتومان درآمد داشتم. ۸ هزار تومان عدد خیلی قابل توجهی بود و حس خوب مستقل بودن را برایم می داد زیرا می توانستم پولم را آنگونه که می خواهم خرج کنم. اما مدتی بعد، متأسفانه از آن سایت یک ایمیل با این مضمون دریافت کردم که به علت بسته شدن سایت شان دیگر قادر به ادامه همکاری با من نخواهند بود.

من در همین برهه زمانی بود که با تولید محتوا آشنا شدم!

شروع کتاب خوانی: رنه و خانواده اش به خاطر ورشکستگی پدر و مشکلات اقتصادی پیش آمده مجبور شدند از محله خودشان به یک محله دیگر، نقل مکان کنند و به همین خاطر دوستان زیادی که آنجا داشت را مجبور شد ترک کند! در محله جدید، او خیلی تنها شده بود و این تنهایی باعث شد با حوزه کتابخوانی آشنا شده و وقت زیادی برای مطالعه کتاب صرف کند.

رنه سینانی حتی قبل از اینکه کتابخوانی را شروع کند، همیشه در انشانویسی عالی بود و نمره ۲۰ می گرفت. اما او در همین برهه بود که احساس کرد، یک پتانسیلی شگرف دورنش وجود دارد و آن هم تولید محتوا است. تولید محتوا برای او کار آسانی بود و زیاد هم برای آن تلاش نمی کرد، چون خوب می دانست که کارش را چگونه و از کجا شروع و به پایان برساند. با گذشت زمان، علاقه رنه به کتاب خواندن بیشتر شد و تا به امروز ادامه دارد؛ اما کتاب های کم و خاصی را می خواند.

دوران کنکور: دوران کنکور برای رنه خیلی فاجعه بار بود! او در درس ریاضی و فیزیک خیلی عالی بود، به‌طوری‌که در المپیاد ها و آزمون های منطقه ای مقام می آورد و اسمش در روزنامه ها چاپ می شد! این موضوع باعث شد که یک حس غرور در او شکل بگیرد تا حتماً در کنکور، به نتیجه و رتبه خوبی دست یابد. از این رو تصمیم گرفت خودش را در انبار خانه شان به مدت یکسال قرنطینه کند، در حالی که شخصیت برون گرایی داشت.

رنه در دوران دبیرستان و مدرسه
رنه در دوران دبیرستان

بعد از اینکه آزمون کنکور تمام شد از فردای آن روز مصمم شد برای خودش کار پیدا کند. (برهه زمانی که منتظر جواب های کنکور بود)

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی علی شاه حسینی بنیانگذار موسسه زبان ملل، کیش نو و آینده

او برای اولین بار نزد پدر دوستش که کار تأسیسات ساختمان انجام می داد، به عنوان کارگر با حقوق ماهیانه ۷۰ هزار تومان مشغول به کار شد. در نهایت بعد از مدتی، نتایج کنکور مشخص شدند و رنه با خود فکر کرد که دیگر دانشگاه سراسری قبول شده و سرکار نمی رود؛ زیرا وقت زیادی برای درس خواندن گذاشته بود.

او همیشه با این ترس که نمی تواند پول شهریه دانشگاه آزاد را پرداخت کند، تلاش کرده بود تا در دانشگاه سراسری قبول شود. اما رتبه کنکورش تقریباً ۱۰ هزار شده بود و به همین خاطر ۲ ماه افسردگی گرفت و حال خوبی نداشت! در این حین به دلیل اعتراض به حقوق ماهیانه کمی که می گرفت، از کار کارگری اخراج شد؛ اما این نشدن ها باعث شد اتفاق بهتری برایش بیفتد!

با رتبه ای که کسب کرده بود، می توانست در رشته صنایع دانشگاه آزاد تهران-جنوب ثبت نام کند. شهریه این رشته در دانشگاه حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود اما او فقط ۵۰۰ هزار تومان پس انداز داشت! تنها خوش شانسی‌اش این بود که در رشته مهندسی صنایع که علاقه واقعی اش بود، قبول شد که ترکیبی از مهندسی و مدیریت است. جالب اینجاست که رنه سینانی فقط شهریه ترم اول دانشگاه را به صورت اقساطی پرداخت کرد اما بقیه ترم ها را یکجا پرداخت نمود!

او می گوید: روز اول دانشگاه که در حیاط نشسته بودم، چشمم به بنری افتاد که در آن نوشته شده بود، مسیر و سلسله سمینارهای کارآفرینی با استاد فَر که در آمفی تئاتر دانشگاه برگزار خواهد شد. بلند شدم و مشتاقانه به سمت محل برگزاری سمینار رفتم و متوجه شدم که تعداد کمی از دانشجویان در آنجا حضور دارند و یک شخص تقریباً میانسال با موهای سفید بلند و سیبل های تاب داده روی صندلی لم داده و حرف می زند. با دقت که گوش کردم، شنیدم که می گوید: «مریض اول کیه؟» یک نفر دستش را بلند کرد و گفت استاد شما کارهایی که هفته پیش گفته بودید را انجام دادم و چنین اتفاقاتی افتاد و استاد دوباره راهنماییی اش کرد که چه کار باید انجام دهد.

از آنجایی که رنه به کار بیزینس علاقه شدیدی داشت، حدود ۲ ساعت در آن مکان به حرف های استاد گوش داد؛ انگار روی ابرها بود، می خواست یک نفر راهنما و کوچ او باشد. بعد اینکه برنامه تمام شد، پیش استاد رفت و گفت که می خواهد یک کسب و کار راه اندازی کند؛ استاد در اولین برخورد و نگاه به او گفت: تو حتماً موفق می شوی فقط برو راهت را پیدا کن!

رنه و استاد کارآفرینی آقای فر
رنه در کنار استاد فَر

اولین کارآفرینی: در دوران دانشجویی همان ترم اول دانشگاه، او به همراه دو نفر از دوستانش، استارت یک کسب و کار را زدند! ایده شان فروش درخت کریسمس بود؛ زیرا رنه از قبل کتاب های زیادی در مورد کسب وکار خوانده بود و آمادگی لازم را داشت!

در اولین قدم خود تصمیم گرفتند که تراکتی با عنوان: تهیه، نصب و تزئین درخت کریسمس چاپ کنند. در حالی که رنه سر رشته ای از فتوشاپ نداشت ولی خودش در طراحی تراکت پیش طراح نشست و کمک کرد تا طرح جالب و جذابی را ایجاد کند. آنجا دومین جایی بود که جرقه ای به ذهنش خورد و فهمید که در طراحی هم سر رشته ای دارد و می تواند طرحی ایجاد کند که در بهترین حالت ممکن، پیامش را به مخاطب برساند.

بالاخره ۵ هزار تراکت چاپ کردند و به کمک دوستانش، شبانه در خانه ها پخش کردند اما میدانید نتیجه چه شد؟! هرچقدر منتظر ماندند که یک نفر تماس بگیرد اما متأسفانه هیچکس نگرفت.

رنه سینانی تراکت چاپ شده را پیش استاد برد و گفت: استاد ما این کار را شروع کردیم و هر چقدر توضیح داد که چگونه می شود از این کاری که شروع کردند نتیجه بگیرند، ایشان جوابی ندادند و فقط گفتند که شما اگر رگتان را هم روی این کار بزنید، نمی توانید به درآمد برسید و بهتر است این کار را بیخیال شوید و ادامه ندهید! رنه آنجا متوجه شد یکسری کارها وجود دارد که هرچقدر روی آن وقت و تمرکز گذاشته شود، اگر پایه اش اشتباه باشد، بی فایده است.

کار بی فایده باید بدون هیچ ترحمی، کنار گذاشته شود و نباید اصراری به موفقیت شدن در آن داشته باشید.

کارآفرینی همراه مادر: مادر رنه تقریباً در تمام دوره های آشپزی فنی حرفه ای شرکت کرده بود و انصافاً آشپزی خوبی داشت. از این رو به مادرش پیشنهاد داد که کیک درست کند، و او به کافی شاپ ها بفروشد؛ بدون اینکه محصولی طراحی کرده و هزینه ای صرف کند. رنه به کافی شاپ ها مراجعه می کرد و می گفت که تولیدی کیک های خانگی دارند، و می توانند کیک های بی نظیری بپزند. (یک کسب و کار کوچک که نامش دایموند بود)

بعد از مدتی این کار به ثمر نشست و او سفارش زیادی می گرفت اما مشکل اینجا بود که دیگر وقت نمی کردند تا سفارشات را باکیفیت و سرموقع برسانند. آنجا بود که دوباره یک درس بیزینسی گرفت: تا وقتی از محصولت مطمئن نشدی، نمی توانی روی بازاریابی آن کار کنی! به همین دلیل کار کیک فروشی را هم کنار گذاشت.

در همین برهه از طریق یکی از دوستانش در یک شرکت واردکننده لوازم جانبی موبایل از چین مشغول به کار شد. آن شرکت شارژهایی وارد می کرد که درشان چسب نداشت و یا کنده شده بود؛ آنها دنبال نیروی کاری بودند که مشکل را حل کند. رنه به علت داشتن علم بیزینسی، پیشنهاد داد که این پروژه را به او بدهند و خوشبختانه پیشنهادش تأیید شد و بلافاصله به صورت لفظی قرارداد بستند!

او برای خود تیمی تشکیل داد و توانستند این پروژه را با موفقیت انجام داده و پول خوبی به دست بیاورند. البته بعد از تمام شدن پروزه، از همکاری با این شرکت نیز صرف نظر کردند و بیرون آمدند.

 • رنه سینانی دوباره پیش استاد فَر رفت و گفت: این کار را هم انجام دادم، حالا چه کار کنم؟! حس می کنم خیلی سردرگم هستم و مدام از این شاخه به آن شاخه می پرم.
 • استاد فَر در جواب گفت: اشکالی ندارد! هر شاخه ای که می روی، خودت را بیشتر می شناسی؛ حالا به دنبال کار مورد علاقه‌ات برو و آن را شروع کن.

رنه به استاد می گوید که به کار پوشاک علاقه‌مند است اما هیچ سررشته ای در این زمینه ندارد. استاد فَر هم به او  پیشنهاد می کند که به عنوان کارگر در تولیدی پوشاک کار کند، چون هم کار یاد می گیرد و هم حقوق دریافت می کند.

رنه مردد از این پیشنهاد استاد، بالاخره دل را به دریا می زند و برای پیدا کردن کار در تولیدی به پاساژ فردوسی تهران می رود و در طبقه اول موفق به پیدا کردن کار می شود. صاحب مغازه به او می گوید: فردا بهترین لباس خود را بپوش و به مغازه بیا! او هم با این فکر که او پشت دخل خواهد نشست؛ صبح روز بعد به مغازه مراجعه می کند. شاگرد مغازه که از هیچ چیزی خبر نداشت، با دیدنش فکر می کند که مشتری است ولی او می گوید که دیروز با صاحب مغازه صحبت کرده و برای کار آمده است. شاگرد بعد از صحبت تلفنی با صاحب مغازه می گوید که زمین را تی بکشد، شیشه ها را پاک کند و…

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی ماهان تیموری میلیاردر خودساخته و بنیانگذار هوش مالی

رنه با تعجب بسیار، شروع به کار می کند اما از اینکه دوستان و آشنایانش او را در حال کارگری ببینند، ترس داشت. در حین کار متوجه شد که صاحبان مغازه های دیگر، خودشان این کار را انجام می دهند و رفته رفته ترس در وجودش شکست و فهمید که کار کردن عار نیست!

جالب اینجاست که وقتی یک مشتری به مغازه می آمد، رنه اخلاق خوبی داشت و کلی جنس به او می فروخت. این موضوع باعث شد که صاحب مغازه هر وقت مشتری می آمد، رنه را صدا می زد و می گفت ببین مشتری چه می خواهد؟ او برای اینکه فروش حضوری را به طور کامل یاد بگیرد، کتاب های مختلفی در اینباره می خواند. کلی ایده های جدید پیاده می کرد و عملاً باعث رونق بازار شده بود؛ به همین دلیل به عنوان مهره کلیدی آن مغازه شد و در این بین سیستم تولیدی را هم یاد گرفت که پارچه از کجا می آید، کجا برای برش و دوخت می رود و…

مدتی گذشت و او دیگر نمی خواست به کار فروشندگی ادامه دهد، از این رو به صاحب کار خود اطلاع داد که می خواهد به کار تولید تی‌شرت وارد شود. اینجا بود که صاحب کارش به او پیشنهاد شراکت داد و گفت: ایده و فروش از تو، کار تولید از من! البته که سرانجام این کار نیز مثل کارهای قبلی شد.

رنه بعد از مدتی حضور در بازار، متوجه شد که جای او در بازار نیست! دلیلش این بود که بازار محیط کوچکی است و بیشتر با افرادی سروکار دارد که تابه‌حال حتی یک کتاب هم در زندگی‌شان نخوانده اند. بنابراین تصمیم گرفت به همراه دوستانش یک فروشگاه اینترنتی آنلاین راه اندازی کنند. به همین منظور سراغ افرادی که او را در بازار شناخته بودند، رفت و لباس های آنها را به صورت امانی برداشت و در وبسایتش بارگذاری نمود تا وقتی به فروش رفت، پول‌شان را برگرداند.

در نهایت کسب و کار اینترنتی او نیز به علت بی اشتیاقی و دلسرد شدن دوستانش، به پایان رسید. اما یک درس بیزینسی عالی برایش به همراه داشت: هیچوقت به امید یک نفر دیگر، کاری را راه اندازی نکنید زیرا اگر آن تکیه گاه از بین برود، کسب و کار نیز نابود خواهد شد.

یادگیری طراحی سایت بدون کدنویسی: رنه سینانی بعد از کلی تجارب مختلف تصمیم گرفت که خودش طراحی سایت را یاد بگیرد، از این رو با سرچ در گوگل به گزینه طراحی وب سایت بدون برنامه نویسی رسید و شروع به یادگیری آن کرد. خوشبختانه این نوع طراحی سایت که وردپرس نامیده می شد، اصلا هزینه ای برایش در بر نداشت و او با خرید دامین و هاست رایگان، بالاخره توانست وب سایت فروشگاهی خود را راه اندازی کند.

رنه همیشه برای حفظ انگیزه خود در مسیر رشد و پیشرفت، مطالب انگیزشی وب سایت های خارجی را مطالعه می کرد. دقیقا همین زمان بود که به ذهنش رسید، او هم می تواند نسخه فارسی چنین وب سایت هایی را راه اندازی کند و  مسائل انگیزشی را به زبان ساده به اشتراک بگذارد.

سال ۹۱ اکثرا وبسایت های فعال در این حوزه، در مورد روانشانسی بودند و یا مطالب انگیزشی زرد (ترجمه بد) منتشر می کردند. این وبسایت ها به جای انگیزش، بیشتر آموزش می دادند. رنه دنبال آموزش نبود و فقط می خواست یک نفر باشد که هر روز به او بگوید: برو جلو و کارت را انجاد بده… اگر هم شکست خوردی، اشکالی ندارد!

او وب سایتی با دامنه اینترنتی ۱۲CEO.ir (کارآفرینان جوان) را راه اندازی کرد و همچنین شعاری نیز برای آن انتخاب نمود: «ما اینجاییم تا به شما اجازه ندهیم، رویاهایتان را فراموش کنید» آنقدر این حوزه برایش لذت بخش بود که حتی به پلن درآمدی هم فکر نکرده بود.

سایت کارآفرینان جوان و سوخت جت در گذشته
طرح اولیه سایت ۱۲CEO.ir

رنه هر روز مقاله می نوشت و در سایتش بارگذاری می کرد. بعد از مدتی با نصب یک پلاگین متوجه شد که وب سایتش (کارآفرینان جوان) در حال مطرح شدن است و افراد مختلفی هر روز در آنجا کامنت می گذارند. روزانه حدود ۲ هزار نفر از سایت ۱۲CEO بازدید می کردند و رسماً تبدیل به یک رسانه شده بود.

رنه سینانی بنابه دلایلی دامنه وبسایت خود را از ۱۲CEO.ir به sookhtejet.com تغییر داد.

اولین درآمد از سایت سوخت جت: رنه می گوید: اولین درآمدی که از وب سایت سوخت جت داشتم، با فروش یک کتاب به نام «نوپای ناب» بود. جریان از این قرار بود که یک روز به من ایمیل زدند و گفتند که تبلیغ این کتاب را در سایت تان بگذارید! از آنجایی که خیلی گارد روی تبلیغات داشتم، به آنها گفتم که اگر قرار است تبلیغی صورت گیرد، فقط باید تبلیغ محصول من باشد و در غیر اینصورت، این وب سایت تبلیغاتی نیست که برای همه قابل نمایش باشد، بایستی کیفیت بالا حفظ شود.

او تبلیغ کتاب را در وبسایتش نپذیرفت ولی در عوض به آنها گفت: می توانید کتاب را بفرستید تا بررسی کنیم، خلاصه ای از آن بنویسیم و با دیگران به اشتراک بگذاریم. انتشارات قبول کرد که کتاب را برای بررسی بفرستد. بعد از اینکه کتاب به دستش رسید، آن را خلاصه و در سایت سوخت جت آپلود کرد. جالب است بدانید که این مقاله هنوز هم در نتایج اول گوگل جایگاهش را حفظ کرده است.

شروع استارتاپ سوخت جت
روزهای ابتدایی سوخت جت

رنه سینانی دور برداشته بود و فکر می کرد که سایت سوخت جت دیگر برند شده و همه آنرا می شناسند اما این موضوع تَوهُمی بیش نبود.

یک روز در حال برگشت از کوهنوردی، ایده ای به ذهنش رسید و تصمیم به تولید محتواهای ویژه با پلن اشتراکی ارزان گرفت تا افراد بتوانند حق اشتراک پرداخت کرده و به آنها دسترسی داشته باشند. او ساعت ها پشت کامپیوتر نشست و تحقیقات گسترده ای انجام داد تا بفهمد که چگونه می توان این سیستم را به نحو احسن پیاده سازی کند.

 • هزینه اشتراک سایت سوخت جت در ابتدای کار: اشتراک یک ماهه ۵ هزارتومان، دو ماهه ۹ هزار تومان

او می گوید: در اولین روز ایجاد بخش حق اشتراکی در وبسایت سوخت جت، یک نفر اشتراک دو ماهه خرید کرد. این نشانه‌ای بود که به من فهماند، در مسیر صحیحی قرار دارم و باید همین مسیر را ادامه بدهم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی محمد مهدی برماس بنیانگذار بلوهاست (Bluhost.dev)

از آنجاکه پولی برای تبلیغات نداشتم، با یک اکانت فیک در ۵۰۰ گروه فیسبوک عضو شده بودم و قسمت های جذاب مقالاتم را همراه با لینک آنها، در گروه ها به اشتراک می گذاشتم. هر بار که این کار را انجام می دادم، فروش اشتراک سایتم بالا می رفت.

خلاصه این کار را چنان با قدرت ادامه دادم که در نهایت یکی از دوستان دانشگاهی ام را به عنوان اولین کارمند استخدام کردم. هر هفته روز چهارشنبه جلسات خود را در «وی کافه» چهار راه فلسطین برگزار می کردیم. بعد از مدتی به فکر اضافه کردن نیروی کار جدید افتادم، از این رو تصمیم گرفتم که یک اتاق ۶ متری از یک دفتر معماری در خیابان جمالزاده تهران اجاره کنم. مدتی در این دفتر با سختی کار کردیم تا اینکه یک روز صاحب دفتر گفت که می خواهد دفتر را تحویل دهد و بطبع من هم رفتنی شدم!

رنه به خاطر اینکه از لحاظ مالی ضعیف بود و نمی توانست خود به تنهایی، آن دفتر را اجاره کند؛ پس مجبور شد وسایل خود را جمع کرده و به خانه برگردد. درست همان حسی بدی را داشت که در زمان کودکی پدرش ورشکست شده و کارگاهش را جمع کرده بود.

او نمی خواست به هیچ عنوان آن حس بد را دوباره تجربه کند، پس تصمیم گرفت با هر ریسکی که شده، یک دفتر اجاره کند! رنه همراه دوستش شرکتی راه انداختند و شروع به استخدام نیرو برای کاری که خود نیز نمی دانستند چه چیزی هست، کردند.

هر کسی که برای استخدام می آمد، می گفت که دو نفر جوان در این دفتر نشسته و معلوم نیست جای امنی است یا نه! هیچکس حاضر نشد با آنها همکاری کند تا اینکه یکسری افراد که رنه و دوستش را می شناختند، استخدام شدند.

هم اکنون شرکت سوخت جت:

 • دفتری به متراژ حدود ۱۵۰ متر دارد.
 • دارای یک تیم‌ ۴۰ نفره است.
 • نزدیک به ۱۲۰ هزار ممبر در سایت دارد.
 • روزانه حدود ۲۰ هزار بازدیدکننده از سایت دارد.

مقالات آنها در رسانه ها و مجلات مختلف چاپ می شود و به واسطه این وب سایت با کارآفرینان موفق آشنا شده اند.

رنه سینانی بنیانگذار سوخت‌جت همیشه سعی بر این داشته که محتوای دست اول انگیزشی و به قول خودش «جوان پسند» را ارائه دهد.

شیوه کسب درآمد: مدل درآمدی سوخت جت، Subscription Revenue Model است که به اصطلاح مدل درآمد حق عضویت یا اشتراکی می باشد. از طرف دیگر سوخت جت دارای دوره های تخصصی همانند: سیستم ارتعاش ثروت، ماشین پول سازی، مهندسی امواج ذهنی، شاه کلید، مدیریت زندگی و… می باشد که جمعاً بیش از ۱۰ هزار نفر دانش پذیر داشته است و مدرس اکثر این دوره ها خود آقای رنه‌سینانی می باشد.

آینده سوخت جت: رنه‌سینانی رسالت خود را در سوخت جت، خلق منبع انگیزه می داند و می خواهد آن را تبدیل به جایی کند که مردم از آن به عنوان مرجع و مکانی برای انگیزش خود یاد کنند و غذای روح خود را تأمین نمایند.

مصاحبه با رنه سینانی و داستان موفقیت سوخت جت
دستیابی به موفقیت

باید بدانید که او کسب و کار دیگری را هم شروع کرده که همسو با سوخت جت می باشد ولی کلاً یک شاخه جدید است و به زودی رونمایی خواهد شد!

قضیه استارتاپ تله واش: سال ۱۳۹۵ یک استارتاپ دیگری را هم شروع کرد. او آنموقع با استارتاپ های پلتفرمی مثل تپسی و اسنپ تازه آشنا شده بود و میخواست در همان سبک، استارتاپی راه بیاندازد که تله واش نام داشت. این استارتاپ بر پایه تلگرام و کار اصلی اش هم شستشوی خودرو در محل بود و ساز و کار بسیار حرفه ای داشت؛ به طوری که وقتی سفارشی در آن ثبت می شد، به صورت کاملاً خودکار به نزدیکترین سرویس کار از طریق لوکیشن فعال روی تلگرام اطلاع داده می شد اما متأسفانه تلگرام فیلتر شد و…

رنه سینانی می گوید: بعد از ۲ ماه متوجه شدم که این کسب و کار (تله واش) تمرکزم را از سوخت جت می گیرد چون مجبور بودم با نیروی انسانی، بیشتر در ارتباط باشم. حتی مدتی مدیریت آنرا واگذار و برون سپاری کردم ولی باز هم دردسرساز بود. خوشبختانه فعلاً آن کار را متوقف ساخته ام تا بعد از اینکه سایت سوخت جت را به جایگاهی رساندم، دوباره روی آن کار کنم.

ویژگی های رنه سینانی:

 • بلند پروازی
 • ریسک پذیری
 • اهداف، افکار و رویاهای بزرگ دارد

برای رنه خیلی مهم است که دوستانش در حدی باشند که بتوانند دنیا را عوض کنند، فرهنگ جدیدی را شکل بدهند و تغییر مثبتی در کشور ایجاد کنند. خوشبختانه دوستان او واقعاً عالی هستند و چنین رسالتی دارند و می خواهند با محصولات و خدماتی که ارائه می دهند، دنیا را به جای بهتری برای زندگی کردن تبدیل کنند.

او دوست دارد که جسارت و بلند پروازی خود را برای کسانی که دنبال تغییر هستند، انتقال دهد و داشتن رویاهای بزرگ را به یک چیز بدیهی در جامعه تبدیل کند.او معتقد است که انسان با یک رویا به دنیا می آید، پس نباید اجازه بدهد آن رویا را از او بگیرند، بایستی دنبال آن رویا برود و آن را محقق سازد زیرا محقق کردن آن رویا رسالت انسان است.

نکته: رویایی که باعث اقدام شما نشود، خیالبافی است!

دوستان بیزینسی: علی حاجی محمدی، احمد کلاته، مهدی شرافت، سامان فیروزمند، محمد هلاکویی، حسین اقبالی نسب، پوریا مظفریان، رضا آرش نیا، حسین تیموری و…

علایق و تفریحات:

 • دنیای تکنولوژی و فناوری های جدید
 • سرمایه گذاری در حوزه ارزهای رمزنگاری شده و بلاکچین
 • مطالعه جملات انگیزشی

پیام رنه به مخاطبان:

قطعاً رویایی در عمق وجودتان است که گرد و خاک روی آن نشسته ولی می دانید که آن رویا چه چیزی است و در کجا قرار دارد! پس دنبال آن رویا بروید و از شکست نترسید؛ قدم های بلندی بردارید حتی اگر در مسیر شکست هم بخورید، بدانید که آن شکست باعث یک پیروزی بزرگ در آینده است و یک تجربه بی نظیر برای برداشتن قدم های بعدی خواهد شد. پس هیچ وقت اجازه ندهید کسی شما را از مسیر رویاهایتان باز دارد.

راه های ارتباطی با آقای رنه سینانی:

اینستاگرام سوخت جت: sookhtejet.ir

اینستاگرام رنه سینانی: renesinanii

تلگرام: SookhteJet

آدرس سایت: sookhtejet.com

شماره تماس: ۹۱۰۷۷۷۰۷-۰۲۱

ایمیل ها: Admin@12CEO.ir و Info@12CEO.ir و Jet@12CEO.ir

آدرس دفتر سوخت جت: تهران، طرشت، خیابان شهید گلاب، پلاک ۵۹، طبقه ۴، واحد ۴۰۱

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

16 دیدگاه برای “بیوگرافی رنه سینانی بنیانگذار سوخت جت و استارتاپ تله واش

 1. جواد شفیعی گفته:

  سلام خوب بود عین یه فیلم .بعضی از ادمها که به موفقیعت میرسن مثلا در بیوشون میگن که رفت اومد ثروتمند شد ولی من اینو حس کردم .اما یه چیز دیگه من تازه پیج رنه رو فالو کردم.دوست دارم در دورشون شرکت کنم ولی نمیدونم از چه راهی از اینستا هم یه پیجی دارن به اسم خودشون ولی ادرس سایتی رو ندارم که دورشون رو بخرم ممنون راهنماییم کنید

  • تیم تحریریه گفته:

   سلام جواد عزیز

   دو پیج اینستاگرام: renesinanii و sookhtejet.ir متعلق به خود ایشان هست و شما میتوانید از دایرکت بهشون پیام بدهید. چنانچه جواب ندادند میتوانید برای تهیه دوره سیستم ارتعاش ثروت رنه سینانی، به سایت سوخت جت به آدرس اینترنتی https://sookhtejet.com مراجعه کنید.

   موفق باشید

 2. شاهوردی گفته:

  سلام
  معلم هستم با درآمد ناکافی برای یک زندگی خیلی ساده – دارای دو فرزند تحصیلکرده
  با حدود ۲۹ سال خدمت هنوز اجاره نشین هستم
  اخیرا که فرزندانم لایوهای شمارا دنبال میکنند تصمیم به خرید سوخت جت گرفته اند بمبلغ ۲٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان که از قدرت مالی من خارج است لطفا اگر با مبلغ خیلی کمتر قابل خرید هست اعلام فرمایید تا فرزندانم بتوانند راه گمشده خودرا پیدا کنند.ممنون

  • تیم تحریریه گفته:

   سلام و درود جناب شاهوردی

   ابتدا باید خدمتتان عرض کنیم که ما فقط بیوگرافی آقای سینانی را سایت مان نوشته ایم. ما در انتهای مقاله، وبسایت و شبکه های اجتماعی سوخت جت را نوشته ایم تا با آنها ارتباط برقرار کنید و درخواست خود را مطرح نمایید.
   در کل تصمیم خوبی گرفته اید، به یاد داشته باشید فرزندان شما در کنار ذهنیت ثروت ساز بایستی مهارت ثروت ساز نیز داشته باشند.

   موفق باشید

  • مهسااسعدی گفته:

   حتی لحظه ای هم شک نکن جناب شاهوردی. اگر پولش هس اینکاربا رضایت انجام بدین. وخودتون حتما ویسارو گوش بدین. به جرات میگم زندگیتون تحول عجیبی پیدا میکنه. همین طور که دوره رنه سینانی من وزندگیمو عوض کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟