بیوگرافی رضا شیرازی مشاور و متخصص سئو (SEO)

رضا شیرازی سئوکار و متخصص SEO
شرح مختصر
رضا شیرازی مفرد
متولد : ۱۳۵۷/۸/۲
محل تولد : تهران - محله یوسف آباد (هم اکنون ساکن تهران)
وضعیت تأهل : متأهل
تعداد فرزندان خانه پدری : ۲ فرزند (برادرش ۴ سال از رضا کوچکتر است)
تعداد فرزندان خود : ۲ فرزند (شایان و شمیم)
تحصیلات : کارشناس سخت افزار از دانشگاه آزاد تهران - کارشناسی ارشد هوش مصنوعی از دانشگاه صنعتی امیر کبیر - دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار از دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران
سِمت ها : مدیر کمیسیون وب انجمن انفورماتیک ایران - عضو کمیسیون وب انجمن کسب و کارهای اینترنتی

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که رضا شیرازی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود. آقای شیرازی علاقه بسیار زیادی به یادگیری دارد! شاید دلیل علاقه او به حوزه نرم افزار و IT همین موضوع باشد زیرا در مسیر خود با چالش های جدید روبرو می شود.

رضا عاشق خلق موجودات جدید نرم افزاری و خلاقیت می باشد. او به عنوان یک متخصص سئو در یک اتفاق ساده با سئو آشنا شد و همین موضوع مسیر زندگی اش را تغییر داد؛ ایشان در حال حاضر، مدیر وب ۲۴، سئو ۲۴ و جت سئو است.

رضا در کنار وظایف روزانه خود به عنوان یک مدیر، یک همسر متعهد و پدری مهریان است و همانند یک دانش آموز صفر کیلومتر به یادگیری و آموزش حرفه ای سئو مشغول می باشد و تحلیل های تخصصی گوناگونی در زمینه SEO انجام می دهد. از این رو ما به او لقب «تحلیلگر نامبر وان سئو ایران» را می دهیم.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما راهبرانی شبیه رضا شیرازی را در کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم.

رضا شیرازی مفرد کیست؟ ویکی پدیا
زندگینامه بنیانگذار وب‌سایت های web24.ir و seo24.ir و jetseo.ir

رضا شیرازی خاطره خاصی از دوران کودکی ندارد، تنها چیزی که یادش می آید، حیاط خانه شان بود که در آنجا بازی می کرد و به نقاشی کشیدن علاقه خاصی داشت. رضا همیشه به تنهایی بازی می کرد زیرا پدر و مادرش شاغل بودند و او بیشتر وقت خود را کنار مادربزرگش سپری می کرد.

دوران مدرسه او با زمان جنگ ایران-عراق مصادف شده بود. رضا تعریف می کند که در آن زمان به خاطر موشک بارانی عراقی ها، مدرسه ها مدتی تعطیل شدند، از این رو در برهه ای تصمیم گرفتیم به همراه خانواده به گرگان برویم تا من در آنجا به تحصیلاتم ادامه دهم.

داستان آشنایی رضا شیرازی با حرفه سئو

او در این باره توضیح می دهد: «در دوران کودکی دوستی داشتم که تا دوران دانشگاه باهم در ارتباط بودیم. صمیمیت ما در طول دوستی مان عمیق تر شده بود و در نهایت او عاملی شد تا من به سمت کامپیوتر سوق داده شوم. در دوران دبیرستان من متوجه شدم که به برنامه نویسی بسیار علاقه مند هستم؛ در آن برهه ای که ما تحصیل می کردیم، کمتر کسی پیدا می­ شد که در خانه خود کامپیوتر داشته باشد. من و دوستم برنامه­ نویسی را با زبان GW-Basic شروع کردیم، زبان GW-basic یک زبان غیرساختار یافته و مبتنی بر دستور Goto و شماره خط بود.

رضا شیرازی مفرد در دوران دانشجویی
دوران جوانی رضا شیرازی

پس از مدتی نرم افزاری را پیدا کردیم که امکان برنامه نویسی با زبان Quick-basic را بر روی کمودور ۶۴ برای ما مهیا کرد.

در آن بازه زمانی که ما تحصیل می کردیم، وقتی می خواستیم برای کنکور ثبت نام کنیم، افراد دیدگاه خوبی به رشته دانشگاهی نداشتند! نمی دانم امروزه آن مشکل حل شده یا نه؟ اما زمان ما خیلی بدتر بود و تفاوت رشته ها برای بچه ها خیلی ملموس نبود. به نظر من انتخاب رشته مهم تر از دانشگاه بود، به طوری که مسیر زندگی آدم را مشخص می کرد؛ من هم خیلی دلم می خواست که سخت افزار بخوانم اما…

چون برنامه می نوشتم با خود فکر می کردم که نرم افزار را هم بلد هستم که متأسفانه دیدگاه خیلی اشتباهی بود. بعد از اتمام کنکور، در بازه ای که منتظر جوابش بودیم، پدرم من را به عنوان برنامه نویس به شرکتی که در آنجا مشغول بود معرفی کرد. من نزدیک به ۲- ۳ ماهی در آنجا مشغول بودم تا اینکه جواب کنکور آمد!»

اولین تجربه کاری بعد از قبولی در دانشگاه تا پایان خدمت سربازی

از آنجایی که زبان برنامه نویسی را بلد بود و برنامه می نوشت، از ابتدا ورود به دانشگاه مشغول به کار شد! سرانجام به واسطه یکی از دوستان با زبان HTML و برنامه نویسی وب آشنا شد که با ویژوال بیسیک (VB6) برنامه می نوشت. رضا در آن دوران نرم افزارهای زیادی در حوزه مالی و حسابداری، پردازش تصویر و حتی بازی های کامپیوتری کدنویسی کرده است.

رضا شیرازی در محیط دانشگاه با یکسری از افراد آشنا شد که بعد از یکسال یکی از آنها به او پیشنهاد داد تا به شرکت آنها برود و کار برنامه نویسی آنجا را انجام بدهد. آن شرکت دارای سیستم های طراحی فرش، لباس، پارچه و… بود که کار برنامه نویسی آنها بر عهده رضا بود؛ باید بدانید که این کار بیشتر به بانک اطلاعاتی و پردازش تصویر مربوط می شد.

می توان گفت ۳ سالی که در آن شرکت مشغول بود، تجربه های زیادی توانست کسب کند و یک سایت انگلیسی برای آنها طراحی نمود که در نتایج برتر موتورهای جستجو نمایش داده می شد. بعد از گذشت مدتی این شرکت به خاطر نرم افزارهایی که صادر می کرد، به عنوان صادر کننده نمونه نرم افزارها معروف شد.

رضا در کنار علی حاجی محمدی همیار وردپرس
رضا در کنار علی حاجی محمدی

بعد از اینکه از شرکت اولی که دوران دانشجویی آنجا مشغول به کار بود، بیرون آمد؛ در یک شرکت آمریکایی به عنوان برنامه نویس جاوا مشغول به کار شد. اما باید بدانید که به دلیل مشکلاتی که در ۱۱ سپتامبر رخ داد، آن شرکت آمریکایی از کل کارمندارن خواست که از ایران خارج شده و به آمریکا بروند، اما از آنجایی که رضا و دوستش خدمت سربازی را نگذرانده بودند، در ایران ماندند و با دوستش تصمیم گرفتند برای خودشان یک شرکت دیگر راه اندازی کنند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی مهدی شجاری بنیانگذار موبونیوز و بلاگر تکنولوژی

اولین تجربه شرکت داری رضا شیرازی به سال ۱۳۸۰ بر می گردد که با شکست مواجه شد و او سهامش را به دوستش واگذار کرد و به خدمت سربازی رفت! در دوران سربازی، در مؤسسه اپتک که زیر نظر شرکت گسترش توسعه انفورماتیک ایران بود، هفته ای ۲ روز تدریس می­ کرد. مدتی گذشت و او کارهایش را به این روال انجام می داد تا اینکه یک شرکت که متعلق به یکی آشنایانشان بود، از او خواست تا هفته ای ۱ روز در آن شرکت به برنامه نویسانی که مشغول به کار بودند، مشاوره بدهد.

پس از پایان خدمت سربازی، مدیر شرکت خصوصی که رضا در آن مشاور بود، به او پیشنهاد داد که سهامدار شرکت و عضو هیئت مدیره شود تا سیستم­ های جدیدی را تولید کنند. رضا شیرازی پیشنهاد آنها را قبول کرد و سهامدار آن شرکت شد! سیستم­ های قدرتمندی بخصوص در حوزه نرم افزارهای مرتبط با کارگزاری بورس ایجاد کردند و حتی می توان گفت مبدع سیستم­ های تحت وب برای کارگزاران بورس در ایران شدند.

با اینکه این شرکت نرم افزای، رشد بسیار خوبی را تجربه می کرد اما رضا به جای اینکه مشغول چالش های بیرونی باشد، درگیر مشکلات دورن سازمانی با شریکش بود، از این رو به کل از شریکش جدا شد و در حوزه وب به تنهایی فعالیتش را ادامه داد. او مدتی از طریق یکی از دوستان خود با یک شرکت در سنگاپور و بعد از آن هم برای یکی از شرکت­ های نرم افزاری در کانادا دورکاری کرد. در همین مدت که در شرکت های مختلف مشغول به کار بود، اطلاعات بسیاری گرانبهایی درباره سئو (Search Engine Optimization) آموخت و بعد از آن هم به طور جدی تر وارد آن حوزه شد.

از نظر سید رضا شیرازی مفرد سئو بیش از اینکه یک علم باشد، یک هنر است. هنر قرار گرفتن در نتایج بالای گوگل!

محسن طاووسی و عادل طالبی و شیرازی مفرد
رضا در کنار محسن طاووسی و عادل طالبی

آقای شیرازی می گوید: در مدتی که با شرکت کانادایی همکاری می کردم، در حال توسعه و گسترش آن در ایران نیز بودیم اما باید بدانید که تحریم ها باعث شد انتقال  پول از طریق سیستم بانکی مختل شود! مدتی گذشت تا اینکه یکی از دوستانم در آمریکا پیشنهاد داد: چنانچه ما در ۳ نقطه از جهان توانایی این را داشته باشیم که تیم های نم افزاری فعال و حرفه ای را دور هم جمع کنیم؛ در آن صورت خواهیم توانست با سیستم های مدیریت تیمی، یک پروژه نرم افزاری را در عرض ۲۴ ساعت پیاده سازی کنیم و این یعنی نهایت سرعت در تولید نرم افزار…!

خاطرات سربازی رضا شیرازی

او در اینباره می گوید: «در دوران آموزشی خدمت سربازی، دوست پدرم در دانشگاه آزاد برای خودش سمتی داشت و به من قول داده بود، بعد از اینکه آموزش سربازی ام تمام شود، من را به نوعی در دانشگاه صاحب شغل خواهد کرد. اما زمانی که می خواستند سربازان را تقسیم کنند، اسم همه را خوانند بجز اسم من و ۶ نفر از دوستان که جمعاً ۷ نفر شدیم! از ما خواستند که یک هفته بعد به پادگان تهران رفته و خودمان را معرفی کنیم!

بالاخره یک هفته گذشت و ما به پادگان رفتیم و منتظر ماندیم که سردار بیاید و ما را ببیند. آنجا بود که متوجه شدیم هر ۷ نفرمان هم در دانشگاه های خوب در رشته کامپیوتر تحصیل کرده ایم! زمان تقسیم بندی فرا رسید و هر کدام از ما را به یک شهر عجیب و غریبی معرفی کردند و بهترینش که من بودم را به مشهد فرستادند.

وقتی مشهد رفتم آنجا یک هم خدمتی داشتم که در همان بدو ورود، به من گفت: «خال هندی می دانی یعنی چه؟» گفتم نه خال هندی چی هست؟ در جواب گفت اینجا همه قاچاقچیان تفنگ های سیمونوف دارند و یک تیر وسط پیشانیت می گذارند و آن خال هندی می شود! هنوز اول راهت هستی و تو را جایی به نام تایباد می فرستند که در آنجا هفته ای یک مورد شهید می دهیم!

من حسابی از گفته های آن سرباز ترسیده بودم و هرچقدر پارتی جور کردیم تا خدمت سربازیم را در مشهد نگذرانم، سرداری که تقسیم بندی می کرد اصلاً کوتاه نیامد! در همانجا (پادگان مشهد) گفتم که من زبان انگلیسی ام خوب است و اینترنت بلد هستم و هر کاری بخواهید انجام می دهم تا من را به تایباد (واقع در ۶۰ کیلومتری جنوب تربت جام و ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد) نفرستند اما متأسفانه قبول نکردند!

در آن برهه دوستی داشتم که در المپیاد ریاضی مدال طلا کشوری داشت و به خاطر اینکه مدال جهانی نداشت بایستی سربازی می رفت. او شراکتی با دوستش برنامه نویسی انجام می دادند و یک پروژه نرم افزاری در سپاه گرفته بودند؛ موقعی که داستان من را فهمیدند با نامه ای برایم اعلام نیاز کردند. همین موضوع باعث شد در خدمت سربازی یکسری کارها و پروژه هایی را هم انجام بدهم»

ازدواج رضا شیرازی و مختصری درباره خانواده اش

رضا در سن ۲۴ سالگی بعد از اتمام سربازی (سال ۱۳۸۴) ازدواج کرد. همسرش لیسانس نرم افزار از دانشگاه تهران دارد و با رضا در حوزه وب و برنامه نویسی آشنا شده است و حتی در دانشگاه امیرکبیر تهران، در کنار هم ارشد هوش مصنوعی گذرانده اند.

پدر و مادر رضاشیرازی وب 24
پدر و مادر رضا

بعد از ازدواجشان، همسر رضا در شرکت مهندسی نرم افزار رایورز (rayvarz) و خودش هم در شرکت های مختلفی کار می کرد، تا اینکه از طریق پیشنهاد یکی از دوستانش ایده وب ۲۴ عملی شد.

رضا شیرازی ۲ فرزند دارد، پسرش شایان ۱۳ ساله و دخترش شمیم ۸ ساله است. او می گوید: «با اینکه بیشتر مسئولیت در خانه بر عهده همسرم است ولی با این حال سعی می کنم با بچه ها بازی کنم.

از آنجایی که خودم از کودکی به بازی شطرنج علاقمند بودم، موقع به دنیا آمدن پسرم مدام به این فکر بودم که چه موقع بزرگ می شود تا با او شطرنج بازی کنم! پسرم را اول دبستان کلاس بازی شطرنج ثبت نام کردم و الان بازیش عالیست. موقع بازی کردن باهم، همیشه او برنده می شود. شایان عزیزم در این سن کمش، شروع به برنامه نویسی با زبان پایتون (Python) کرده است و در مدرسه علامه حلی تهران مشغول به تحصیل می باشد»

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی محمد هلاکوئی متخصص ارزهای دیجیتال و کریپتوکارنسی
شایان و شمیم شیرازی مفرد
شایان و شمیم – فرزندان رضا

وب ۲۴ چگونه متولد شد؟

سال ۱۳۸۵ در یکی از روزهای پائیزی، برای اینکه بداند در ایران چه فعالیت هایی در حوزه طراحی سایت و سئو انجام می­ شود، آگهی های روزنانه همشهری را مطالعه می کرد که ناگهان متنی نظرش را جلب کرد که نوشته بود: «طراحی سایت ۵۰ هزار تومان!»

یک ساعت هنگ آن موضوع شده بود که این چه کاری است؟ آدمی که بخواهد سایت طراحی کند، حداقل ۱ یا ۲ ماه طول می کشد. در حالی که در آن آگهی نوشته بودند، طراحی سایت با هاست و دامین فقط ۵۰ هزار تومان! مگر طراحی سایت حرفه ای کار گرافیک، طراحی قالب، برنامه نویسی، تحلیل ساختاری، تحلیل پایگاه داده و… نیاز ندارد!؟ پس چطور برخی از افراد می­ توانند چنین کاری را با مبالغ ناچیز انجام دهند؟

واقعیت چیزی جز این نبود: افرادی که چنین کاری را انجام می دادند، به جای اینکه یک ماه برای طراحی یک سایت زمان بگذارند، این کار را در یک ساعت انجام می ­دانند! همین موضوع باعث می­ شد که نه تنها متضرر نشوند، بلکه سود بالایی هم بکنند. در این بین تنها کسی که زیان می دید، مشتری بود!

رضا شیرازی مفرد بعد از کمی فکر کردن به این موضوع که چرا کیفیت سایت­ های ایرانی نسبت به سایت ­هایی که در کشورهای دیگر مانند کانادا تولید می­ شود، پایین است، به این نتیجه رسید که اصل ماجرا رمربوط به زمان است! یعنی اگر ما کاری را در زمان مناسب انجام بدهیم، می توانیم سودآوری خوبی هم داشته باشیم ولی مهمترین نکته آن کیفیتی است که در زمان کم از بین می رود.

بنابراین باید سیستمی داشته باشید که هم از لحاظ کیفیت و هم زمانی، قابل قبول باشد. او در حال تحلیل این مسائل در ذهنش بود که یک دفعه ایده ای به ذهنش رسید! او با خود گفت که چگونه می توان زمان را صفر و کیفیت را حفظ کرد؟

به این نتیجه رسید که باید شرکت های طراحی سایت از سیستم های مدیریت محتوای آماده برای مشتریان خود استفاده کنند؛ از این رو تصمیم به ایجاد سیستم سایت ساز آماده گرفت که همه این مسائل را حل می کرد و در زمان خودش واقعاً عالی و نیاز بازار بود اما از سال ۹۲، توسعه آن را بنابه دلایلی متوقف کرد.

دقیقاً این مسائل دست به دست هم دادند تا رضا شیرازی و تیمش، یک سیستم سایت ساز همانند وبزی امروزی را راه اندازی کنند. ایده پشتش این بود که مردم با ویزارد (Wizard) بیایند و سایت خودشان را تحویل بگیرند. این ایده با اینکه پولساز بود و هنوز هم مشتریان خاص خودش را دارد اما توسعه آن متوقف شده و روی آن هیچ مانوری داده نمی شود. مخاطبان این سایت ساز، دانش بسیار پایین تری داشتند و با آن خیلی راحت بودند.

ویزارد‌ (Wizard) چیست؟ برنامه هایی کاربردی هستند که کاربران را در انجام یکسری دستورات یاری می دهند.

آقای شیرازی درباره مشکلات بازار کار طراحی سایت توضیح می دهد:

باید بدانید که مشکل آنموقع به وجود می آید که مشتری برای سایت طراحی شده، پشتیبانی می­ خواهد! زمانی که شما کل سایت کارفرما را با مبلغ خیلی ناچیز راه اندازی می کنید، آیا به او یادآور می شوید که فردا برای پشتیبانی آن نیز لازم است که هزینه پرداخت کند؟

زمانی که طراح سایت برای یک ساعت صرف زمان خود، مبلغ ۱ میلیون تومان (یا هم مبلغ ناچیزی که امروز مرسوم است) را دریافت می کند، باید این را هم در نظر داشته باشد که پس از تحویل سایت لازم است که چندین ساعت نیز برای پشتیبانی آن زمان بگذارد و این موضوع را به مشتری یادآور شود.

این موضوع از ابتدا یک مشکل بزرگی برای شرکت­ های طراحی سایت در ایران بود که هم اکنون هم ادامه دار است. به همین خاطر است که شرکت­ ها ترجیح می­ دهند پشتیبانی مشتری را به عهده نگیرند، زیرا برایشان به صرفه نیست!

مشکلات شرکت طراحی سایت و سئو وب ۲۴

رضا شیرازی می گوید: موقعی که می خواستم در ایران شروع به گرفتن پروزه کنم، قبل اینکه web24.ir دامین (نام سایت) ما باشد، دامنه مان webdesign24.ir و قبل از آن هم seo24.ir (سال ۱۳۸۵) بود. حتی ما در برهه ای بین سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۱ لینک ۱ گوگل در عبارت کلیدی طراحی سایت بودیم.

درباره ما سایت سئو 24 و وب 24 تیم
تیم web24 و seo24

یکی از مشکلاتی که رضا در اوایل کار درگیرش شده بود، تفاوت فرهنگی بین مشتریان داخل و خارج از کشور بود. زیرا مشتریان داخلی، سایت های رنگی و شلوغ می ­پسندیدند و عمدتاً دانشی در این حوزه نداشتند اما به شدت تأکید می کردند که خودشان درباره سایت نظر بدهند و همین موضوع باعث می ­شد کیفیت کار مناسب نباشد. حتی خیلی از افراد برخلاف مشتریان خارج از کشور، درباره سئو یک کلمه کلیدی از او قیمت می خواستند و رضا هم از این موضوع واقعاً تعجب می کرد و خیلی گیج می شد زیرا هیچ کجای دنیا اینگونه نیست!

آقای شیرازی می گوید در برهه ای احساس کردم که باید فرهنگ سازی شود، از این رو آموزش سئو را آغاز کردم اما بعد از مدتی متوجه شدم که کارم اشتباه بوده است زیرا کار ما فرهنگ سازی نیست، پس به من ربطی ندارد! بعد از آن هر کس تماس می گرفت و قیمت سئو کلمه ای را می پرسید، من هم قیمت را اعلام می کردم و راحت می شدم. این امر باعث شد سایت وب۲۴ رشد کند زیرا مخاطب هیچ کلنجاری نمی رفت.

رضا معتقد است که در هیج حوزه ای شکست نخورده اما جاهایی اتفاق افتاده که اگر تصمیمات دیگری می گرفت، بهتر بود.

خوشبختانه امروزه کسب و کارهایی که آقای شیرازی آنها را مدیریت می کند، مجموعه ای از مشتریان وفادار و علاقمند دارند که خیلی برایشان ارزشمندند. باید بدانید که رشد مجموعه شان به خاطر مشتریان خوب شان است و رضا با تمام وجود خود معتقد است که وب ۲۴ با مشتریانش و در کنار آنها رشد می کند. او در اینباره می گوید: «بیزینس مدل ما به گونه ای است که اگر مشتری رشد کند، وب ۲۴ در کنار آن رشد می کند»

جاهایی سرویس هایی به کارشان اضافه کرده‌اند که بعداً احساس کردند نیازی نبوده که آن کار را انجام بدهند. مثلاً در برهه ای یک تیم خیلی خوب اپلیکشین موبایل داشتند که سال اول توانسته بود ۳۸ اپلیکشین موبایل برای مجموعه های معروف بنویسد. وقتی متوجه شدند که این تیم رفته رفته گسترش یافته و تمرکز کاری شرکت را به سمت دیگری هدایت می کند (زیرا تخصص و کار اصلی شان سئو بود)، تصمیم گرفتند مدتی به مشتریان قبلی پشتیبانی بدهند و تیم اپلیکشن موبایل را کوچکتر و به مرور حذفش کنند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی ماکان آریا پارسا بنیانگذار گروه بین الملل پارس پندار نهاد

علارغم اینکه این کار برایشان درآمدزا بود و حتی در جستجوی گوگل هم کلاً در طراحی اپلیکشین موبایل، لینک ۱ بودند ولی به این نتیجه رسیدند که بهتر است، تمرکز کاری شان را روی تخصص‌شان حفظ کنند. این جزو مهمترین و آموزنده ترین تصمیماتی بود که مجموعه رضا گرفت: فقط روی نقطه قوت خودشان تمرکز کرده و از آن خارج نشوند.

مدیریت سئو سایت وب 24 و سئو 24 رضا شیرازی
مدیر سایت وب۲۴ و سئو۲۴

رضا شیرازی در اینباره توضیح می دهد: اگر اپلیکشین را به عنوان یک بخش مجزا در نظر می گرفتیم، واقعاً سودآوری و قابلیت رشد فزاینده ای را داشت، اما بعضی اوقات در مجموعه باید همه بردارها باهم همسو باشند و روی آن نقطه اصلی متمرکز شوند، آنوقت است که می توانیم بهتر نتیجه بگیریم.

ما حتی موقعی که تصمیم گرفتیم تیم اپلیکشین را متوقف کنیم، در همان برهه چند سری قرارداد از قبل برای چند سازمان دولتی فرستاده بودیم که آنها قراردادها را امضا کرده بودند و با چک می خواستند بفرستند، اما به آنها اطلاع رسانی کردیم که دیگر کار را متوقف کرده ایم؛ بنابراین مجبور شدیم به طور رسمی یک نامه بفرستیم تا قرداد را لغو نماییم.

قاعدتاً وب ۲۴ به قدری پتانسیل دارد که هر محصولی را به خدماتش اضافه کند، تعداد زیادی مشتری وجود دارند که آن خدمات را خریداری کنند اما ما با چنین دیدی به موضوع نگاه نمی کنیم. به خوبی می دانیم که ممکن است تمرکزمان از بین برود، اگرچه ما هر کاری که انجام بدهیم، مطمئن هستیم که رشد خواهد کرد زیرا مخاطب ارزشمند و وفادار برایش داریم.

هم اکنون در جامعه عده ای مدام تبلیغ می کنند که بیایید کارآفرینی کرده و برای خودتان کسب و کار راه اندازی کنید. درحالی لزوماً اینطور نیست که شخصی برود یک بیزینسی برای خودش چه شخصی و چه شراکتی، شروع کند. خیلی از افراد می توانند در یکسری سازمان ها، ارزش های بیشتری را ایجاد کنند؛ یک برنامه نویس خوب، لزوماً یک کارآفرین موفق نیست!

خیلی از افرادی که در حوزه سئو و طراحی سایت کار می کنند، دقیقاً آدم هایی هستند که بدون اینکه تجربه کار در مجموعه های مختلف داشته باشند، خیلی سریع می خواهند یک راه طولانی را با سرعت خیلی زیادی طی کنند و با این دیدگاه به عده ای از کارفرماها و مشتریان نیز لطمه می زنند.

ویژگی های رضا شیرازی مشاور و مدرس سئو از زبان خودش

 • زیاد رویاپرداز نیستم و سعی می کنم در مسیری که در آن حرکت می کنم، تصمیمات بهتری بگیرم.
 • تارگت های طولانی مدت نمی گذارم چون احساس می کنم دنیا آنقدر ابهام دارد و سریع تغییر پیدا می کند که نمی توان چنین کاری کرد.
 • سعی می کنم یک سازمان چابک و انعطاف پذیر داشته باشم زیرا با حوادث غیرمنتظره همانند مشکلات اقتصادی یا کرونا می توانند سریع واکنش نشان داده و از تهدیدها، فرصت بسازند.
 • بیشتر دوست دارم با اتفاقات جامعه پیش بروم زیرا اکثر اتفاقات بیرونی، خیلی قوی تر از اتفاقات درونی است. هم اکنون وضعیت جامعه به گونه ای است که از بیرون به داخل شرکت ها اثر می گذارد.
 • الگوی ثابتی نداشتم ولی همیشه سعی می کنم از نکات مثبت افراد مختلف استفاده کنم و یاد بگیرم. همیشه به دنبال یادگیری از افراد مختلف بودم و هستم.
 • قبل اینکه وب ۲۴ را داشته باشم، چندین پروژه و شرکت داری ناموفق داشتم.
 • آدمی هستم که خیلی در قید و بند زمان به سر می برم و قولی که به بقیه می دهم را حتماً انجام می دهم.

زمینه های کاری در حال حاضر 

 • تحلیل و پیاده سازی سیستم های تحت وب
 • بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو)
 • بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ
 • پیاده سازی سیستم های هوشمند

برخی از تجارب کاری در شرکت های مختلف

 • مؤسس و مدیرعامل برندهای وب ۲۴ و سئو ۲۴ از سال ۱۳۸۷
 • شرکت کانادایی مایند ریزالت (برنامه نویس از ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۷)
 • خدمات مدیریت فریوران (عضو هیئت مدیره و مسئول بخش تولید نرم افزار از ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۶)
 • داده کاوان پارس (برنامه نویس از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۳)
 • ایده های نرم افزاری مینو (رئیس هیئت مدیره ۱۳۸۱)
 • شرکت آمریکایی پرایم کلینیکال سیستمز (برنامه نویس از ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۱)
 • آرشام کوشا (برنامه نویس از ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۰)

تجارب رضا شیرازی در زمینه سئو

 • مشاور معاونت مجازی صدا و سیما در زمینه پیاده سازی موتور جستجوی ملی
 • طراحی الگوریتم موتور جستجوی وب فارسی دانشگاه امیرکبیر تهران (پروژه کارشناسی ارشد)
 • مدرس دوره های مختلف سئو و بهینه سازی سایت در سازمان مدیریت صنعتی (تهران و قم)
 • سخنرانی در مورد الگوریتم های گوگل، موتور جستجوی وب فارسی و افسانه های سئو در انجمن انفورماتیک ایران
 • مشاور سایت­ های مختلف در زمینه سئو از جمله: خبرآنلاین، نی­ نی سایت، سیمرغ، ایسام، رند، شبکه مترجمین ایران، ساعت۲۴ و… اشاره کرد.
 • انتشار بیش از ۶۰ مقاله در مجلاتی همچون خلاقیت و گزارش کامپیوتر (انجمن انفورماتیک ایران) در زمینه سئو و بازاریابی اینترنتی
 • فعالیت حرفه ای در زمینه سئو از سال ۱۳۸۳ تاکنون
 • انجام بیش از ۵۰۰ پروژه سئو موفق به زبان­ های فارسی، انگلیسی و فرانسوی

کتاب – اسلاید

 • بازاریابی اینترنتی به زبان ساده (انتشارات نیاز دانش)
 • طریقت برنامه نویسی (ترجمه کتاب TAO of programming)
 • پیاده سازی موتور جستجوی فارسی (اسلایدهای سخنرانی در مرکز تحقیقات مخابرات از طرف انجمن انفورماتیک ایران – تیر ۱۳۹۱)
 • ثبت تصویر – Image Registration
 • الگوریتم های ساخت تصاویر موزاییک و ثبت تصویر
 • الگوریتم های گوگل (سخنرانی در مرکز تحقیقات مخابرات از طرف انجمن انفورماتیک ایران شهریور ۱۳۹۳)

راه های ارتباطی و شماره تلفن رضا شیرازی مدیر شرکت تندیس تلاش و تفکر 

آیدی اینستاگرام جت سئو، وب ۲۴ و سئو ۲۴: web24.irjetseoir

آیدی اینستاگرام شخصی: rezashirazi.ir

تلگرام: seo24

سایت ها: rezashirazi.com – seo24.ir – web24.ir – jetseo.ir

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان گاندی، کوچه بیست و سوم، پلاک ۳، زنگ ۱
کدپستی: ۱۵۱۷۹۴۵۳۱۵

ایمیل: info@seo24.ir

شماره تماس ها: ۰۲۱۴۳۰۰۰۲۰۳ – ۰۲۱۸۶۰۸۶۹۰۶ – ۰۲۱۸۶۰۸۶۸۶۴ – ۰۲۱۸۸۶۷۱۴۳۶

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید.
رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟