بیوگرافی محمدرضا سلطانی اولین بیزینس کوچ تخصصی صنعت مبلمان

محمدرضا سلطانی بیزینس کوچ

بیوگرافی نوعی سبک در ادبیات است که هدفش شرح و توصیف بخشی از زندگی یک فرد می باشد. در این نوع سبک نوشتاری سعی می شود ابعادی آموزنده یا انگیزه‌بخش از زندگی یک فرد بیان شود. بیشتر زندگی نامه ها بر اساس یادداشت ها و سخنان شخصی یک فرد بوده و به فهرست کردن اطلاعات در مورد یک شخص مانند محل تولد، سالروز تولد و تاریخ رخدادها محدود نمی‌شود بلکه معمولا به مشکلات، شادی ها و فراز و فرودهای زندگی آن شخص می پردازد.

شما با خواندن بیوگرافی احساس می کنید که خود آن فرد در مقابل شما نشسته و تمام پیچ و خم های زندگی خود را برای شما تعریف می کند. ما در این مجموعه مقالات در ایران فاندر سعی می کنیم کارآفرینان موفق ایرانی را معرفی و خلاصه ای از زندگینامه آنها را برای شما بازگو کنیم.

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که محمدرضا سلطانی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود. محمدرضا دارای گواهینامه بیزینس کوچینگ از مؤسسه MPT اتریش و همچنین گواهینامه انقلاب توانمندی ها از موسسه QAL انگلستان است و در حال حاضر به عنوان بیزینس کوچ حرفه ای فعالیت می کند.

در کارنامه ایشان اجرای بیش از ۱۰۰۰ نفر ساعت سخنرانی در حوزه کسب و کار، طراحی بیش از ۱۰ دوره آموزشی غیرحضوری و همچنین کوچینگ اجرایی بیش از ۱۰۰ کسب و کار بزرگ و کوچک در ایران به چشم می خورد. او چالش های فراوانی در زندگیش تجربه کرده اما همیشه در لحظه ناامیدی کم نیاورد و جرقه هایی در ذهنش زده شد و مسیر موفقیت خود را پیدا کرد. قطعاً لقب «بهترین اکشن کوچ ایران» برازنده ایشان است.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما راهبرانی شبیه محمدرضا سلطانی را در کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم.

شرح مختصر
محمدرضا سلطانی
متولد : ۱۳۶۴/۰۵/۰۸
محل تولد : شیراز - اصالتاً اهل آبشار مارگون
وضعیت تأهل : متأهل - یک دختر بنام رونیکا دارد
شغل پدر : پیمانکار سابق راهسازی
شغل مادر: خانه دار
تعداد فرزندان خانواده پدری : ۳ فرزند (دومین فرزند خانواده می باشد)
میزان تحصیلات : فوق دیپلم کامپیوتر
شغل فعلی : بیزینس کوچینگ و سیستم سازی کسب و کار - مدیر سلطان گروپ

زندگی نامه محمدرضا سلطانی مدیر و مؤسس مجموعه توسعه کسب و کار سلطان گروپ

محمدرضا در خانواده ای چشم به جهان گشود که وضعیت مالی متوسط رو به بالا داشتند. او از بچگی دوست داشت برای خودش درآمدی داشته باشد، اولین تجربه کاریش به دوران مدرسه برمی گردد که در محله شان، شانسی و کیک شکری می فروخت. همیشه پدرش با این موضوع مخالف بود و دعوایش می کرد زیرا وضع مالی خوبی داشتند و کار کردن پسرش در این شرایط را عار می دانست.

محمدرضا از کودکی بچه ساکت و آرامی بود و در مدرسه نمرات خوبی در درس هایش می گرفت. از همان زمانی که احساس کرد باید درآمدی جدا برای خودش داشته باشد (غرورش اجازه نمی داد از پدرش پول بگیرد) تصمیم گرفت به هر قیمتی هم که شده، کار کند. بنابراین با بالا رفتن سنش، ادامه کار پدرش یعنی پیمانکاری را در پیش گرفت و وارد شغل پیمانکاری شد.

او در اینباره می گوید: «سال ۱۳۹۶ که در بندر، کار پیمانکاری انجام می دادم، شریکم ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پول از من کلاهبرداری کرد. کلاً ورشکسته شدم و با طلبکارها و چک هایی که به اسمم بود، تنها ماندم اما خوشبختانه باتوجه به اعتباری که داشتم، از طلبکارها فرصت برای برگرداندن بدهی هایم گرفتم! با این مشکل بزرگی که برایم پیش آمد، زندگی خودم را تمام شده دیدم ولی حس کردم باید همه چیز را از اول و حتی بهتر از قبل بسازم. درس های خیلی ارزشمندی از این موضوع یاد گرفتم، مثلاً به هر کسی اعتماد نکنم و همیشه هم متکی به خودم باشم.»

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی آرش سروری تسهیلگر رویدادهای‌ استارتاپی و فناوری
محمدرضا در کنار دخترش رونیکا
محمدرضا در کنار دخترش

از مسافرکشی و همکاری مشترک تا راه اندازی سلطان گروپ

محمدرضا سلطانی در برهه ای از زندگی اش حتی مسافرکشی می کرد و تمام سعی و تلاشش این بود که امید خود را از دست ندهد. او بعد از خروج تقریبی از موضوع ورشکستگی، پا در مسیری گذاشت که امروزه با عشق در حال ادامه دادن آن بوده و در طول این مسیر به آموزه های ارزشمندی دست پیدا کرده است.

محمدرضا در سال ۱۳۹۷-شیراز در کلاس های کسب و کار آقای سعید مظفری (دارای مدرک MBA از موسسه SWISSCERT و مدرک Teaching Methods Techniques از موسسه ICS کانادا) شرکت می کند. در طول شرکت در کلاس های ایشان، پیشنهاد همکاری از طرف آقای مظفری دریافت می کند اما بنابه دلایلی آن را رد کرده و به فعالیت در مسیر خود ادامه می دهد.

بعد از این موضوع با آقای ماهان تیموری آشنا می شود و در دوره هوش مالی ایشان شرکت می کند.

سخنرانی در همایش کوچینگ
سخنرانی مدیر سلطان گروپ در همایش

محمدرضا سلطانی در اینباره توضیح می دهد: «در زمانی که من در دوره هوش مالی شرکت کرده بودم، ماهان تیموری همیشه راجع به بیزینس کوچینگ و سیستم سازی در کسب و کار صحبت کرده و همیشه آقای مسیح جوادی را به عنوان شخص کمک کننده در این کار به مردم معرفی می کرد. ایشان همیشه از نتایج بی نظیر بدست آمده از مربیگری کسب و کار صحبت می کردند و بعد از مدتی هم دوره آموزش بیزینس کوچینگ را برگزار نمودند. خوشبختانه من جزو اولین نفراتی بودم که در دوره مشترک بیزینس کوچینگ مسیح جوادی و ماهان تیموری شرکت کردم!

این برهه دقیقاً زمانی بود که علاقه من به دنیای کسب و کار و علی‌الخصوص علم بیزینس کوچینگ هر روز بیشتر می شد، از این رو مدتی با آقای مسیح جوادی همکاری کردم اما به دلیل اینکه می خواستم برای خودم بیزینسی داشته باشم، تصمیم گرفتم از مجموعه ایشان جدا شوم که یکی از بهترین تصمیمات زندگی من بود.»

 • تولد مجموعه سلطان گروپ

آقای سلطانی در سال ۱۳۹۸ سلطان گروپ را راه اندازی کرد که البته در ابتدای کار نامش سلطان کوچ بود! اما آیا می دانید داستان تغییر نام آن به سلطان گروپ چه بود؟

 • واقعیت این است که بسیاری از افراد به او می گفتند: «فکر می کنی چه کسی هستی که خودت را سلطان کوچ ها می دانی!؟»
 • محمدرضا در پاسخ به آنها می گفت: «از آنجاکه فامیلی ام سلطانی و شغلم کوچینگ است، سلطان کوچ را انتخاب کرده ام. اما چه بهتر که نامش را تغییر دهم زیرا می خواهم در آینده کسب و کارهای دیگری هم بتوانند زیر مجموعه آن باشند، نامش را سلطان گروپ می گذارم.»
محمدرضا سلطانی بیزینس کوچ در شیراز
سلطان گروپ – بیزینس کوچینگ شیراز

محمدرضا که فردی قاطع و جسور بود، وقتی این مجموعه را راه اندازی کرد، در این مسیر به دلیل نداشتن دانش مدیریتی، اشتباهات زیادی مرتکب شد و هزینه های زیادی صرف کرد. در این بین خانواده اش علی‌الخصوص پدرش فرصت کسب تجربه را به او داد و حمایتش کرد. بنابراین محمدرضا سلطانی موفقیت امروز خود را مدیون ۳ مورد زیر می داند:

 1. درسی که از گذشته اش گرفته
 2. مسئولیت‌پذیری فعلی که دارد
 3. یکی از مزایای کوچینگ آشنایی با اشخاص صاحب نام در صنعت بیزینس کوچینگ ایران همچون استاد ماهان تیموری و مربی مسیح جوادی است که تأثیرات زیادی در موفقیتش داشته اند

اوایل در خانه کار می کرد و اکثر مشتری هایش به صورت تلفنی بودند اما یکسری از جلسات کوچینگ او به صورت حضوری نیز برگزار می شد و او با خیلی از افراد در هتل قرار می گذاشت. تا اینکه در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ دفتری اجاره کرد و ۳ کارمند خوب به صورت حضوری و ۲ کارمند به صورت غیرحضوری در مجموعه اش مشغول به کار شدند.

 • ۱۳ خرداد سال ۱۳۹۹ اولین نیروی کار، خانم ملیکا پروانه در سلطان گروپ استخدام شدند که یکی از مهره های کلیدی به شمار آمده و همچنان هم در مجموعه ایشان حضور دارند.
 • محمدرضا می گوید: مطمئناً اگر سلطان گروپی در کار نبود، حتماً با آقای مظفری در زمینه مشاوره کسب و کار همکاری می کردم. اما واقعیت این است که بزرگترین هدف زندگی ام معرفی سلطان گروپ و خدمات بیزینس کوچینگ در سطح جهانی است که به امید خداوند این هدف به واقعیت خواهد پیوست.
این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی رسول دانیال زاده کارآفرین فولاد
نویسنده کتاب بیزینس کوچینگ
نویسنده کتاب ۱۰۰۱ نکته بیزینس کوچینگ

محمدرضا سلطانی درباره فعالیت مجموعه سلطان گروپ در شیراز که خارج از تهران است، دیدگاه بسیار جالب و آموزنده ای دارد و در اینباره توضیح می دهد: «به لطف اینترنت و شبکۀ تلفن همراه اکنون انسان‌ها بیشتر از همیشه با هم در ارتباط هستند. معمولاً در شهرستان ها رقابت بین کسب و کارها کمتر است و مشاغل می توانند به راحتی مشتری ثابت جذب کنند. همچنین در شهرستان ها، صاحبان کسب و کار راحت تر متقاعد می شوند که بر روی یک محصول یا خدمات خاص تمرکز کنند، یا به اصطلاح کسب و کار خود را نیچ کرده و محصول خود را تخصصی تر تولید نمایند.

دلیل اینکه امروز مجموعه سلطان گروپ در شیراز به این جایگاه رسیده، دقیقاً همین دلایل بوده است! یکی از موفقیت های خوب ما در شیراز این بود که کوچینگ یک مجموعه مبلمان که گردش مالی یک ساله شان تقریباً ۳ میلیارد تومان بود را بر عهده گرفتیم و برای سال جدیدشان تارگت ۸ میلیارد تومان را گذاشتیم اما در یک اتفاق باورنکردنی در ۳ ماه اول سال، نزدیک به ۲ میلیارد فروش داشتند که در نوع خود واقعاً بی نظیر است»

دوستان بیزینسی محمدرضا سلطانی چه کسانی هستند:

 • رسول ناصری فعال در حوزه آموزش فروش
 • محمد حنفی فعال در حوزه خودرو
 • آرش امینیان فعال در حوزه فروش عطرهای برند و معروف

دوره ها، آموزش ها و خدمات ارائه شده توسط مجموعه سلطان گروپ

 • دوره پایه مبلمان طلایی که به افراد کمک می کند ذهنیت های درستی مبنی بر راه اندازی، رشد و توسعه کسب و کارشان در صنعت مبلمان داشته باشند. این دوره رایگان است.
 • دوره جامع مبلمان طلایی که در آن به صورت جامع درباره ۰ تا ۱۰۰ آموزش راه اندازی، رشد و توسعه و سیستم سازی کسب و کار مبلمانی توضیح داده شده است و برای مدیران و افرادی که می‌خواهند کسب و کار جدیدی را راه اندازی کنند، مناسب می باشد. در این دوره از قوانین استخدام، قوانین مالیاتی، بیمه و اداره کار که نیاز هر صاحب کسب و کاری است صحبت شده و برای کسانی که می خواهند یک بیزینس کوچ حرفه ای در صنعت مبلمان شوند نیز بسیار کاربردی می باشد.
 • خدمات کوچینگ حضوری و غیرحضوری، برگزاری جلسات عارضه یابی و دوره آموزش پرسنل که مخصوص صاحبان کسب و کار است.
 • ایبوک هایی در زمینه های فروش حضوری، فروش تلفنی، مدیریت زمان و… برای دانلود در سایت سلطان گروپ وجود دارد.
 • تیم سلطان گروپ، کارگاه های خصوصی برای پرسنل و مدیران سازمان ها و کسب و کارهای مختلف برگزار می کند.

کتاب های تاثیر گذار در زندگی اش که به خوانندگان پیشنهاد می دهد:

 • دانسته هایت را به کار بگیر اثر کن بلانچارد (Ken Blanchard)
 • ۷ عادت مردمان موثر اثر استیفان کاوی (Stephen Covey)
 • اثر مرکب نوشته دارن هاردی (Darren Hardy)

توصیه من به کاربران ایران فاندر این است که کوچینگ را واقعاً جدی بگیرند زیرا نیاز مبرم جامعه امروزی ایران است. کوچینگ به شاخه های مختلفی تقسیم می شود؛ از کوچینگ شغلی و عملکرد گرفته تا بیزینس و لایف کوچینگ… شما چه کسب و کار داشته باشید و چه نه، حتماً باید از یک کوچ کمک بگیرید.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی رضا آرش نیا بهترین مدرس زبان انگلیسی ایران

اگر هم تجارب ارزشمندی در زمینه کسب و کار آفلاین و آنلاین دارید می توانید مستقیماً وارد صنعت بیزینس کوچینگ شوید زیرا آینده خیلی خوبی در این صنعت خواهید داشت.

علاقه مدیر سلطان گروپ به کوهنوردی و ورزش
علاقه محمدرضا به ورزش

فعالیت های روزمره محمدرضا سلطانی

 • صبح ها ساعت ۳:۵۰ بیدار می شوم و تا ساعت ۸، آموزش و استراتژی های کوچینگ های اجرایی ام را انجام می دهم.
 • ساعت ۹ به دفتر می روم و کارهای روتین روزانه مجموعه را انجام می دهم.
 • ظهرها به باشگاه می روم.
 • عصر دوباره به شرکت رفته و اگر جلسه ای داشته باشم، در آن جلسه حضور پیدا می کنم.
 • شب‌ها هم معمولاً در کنار خانواده هستم.
 • ساعت ۱۰ یا ۱۱ شب هم می خوابم.
 • آخر هفته ها اگر آب و هوا خوب باشد، به باغ، دید و بازدید خانوادگی و گاهی مجردی با دوستان به کوه می روم. همچنین سعی می کنم هر روز به باشگاه بدنسازی بروم.

فعالیت ها و سوابق کاری

 • نویسنده کتاب ۱۰۰۱ نکته بیزینس کوچینگ
 • سابقه تألیف بیش از ۱۰۰ مقاله در حوزه سیستم سازی کسب و کار
 • تألیف بیش از ۲۰۰ مقاله در حوزه بیزینس کوچینگ
 • تجربه همکاری کوچینگ اجرایی با مرکز بیزینس کوچینگ ایران مسیح جوادی (IBC)

برخی از اعتقادت، تفکرات و سخنان آقای سلطانی

 • همیشه به هدفم فکر کردم، دوباره از نو استارت زدم و نگذاشتم حس های منفی بر من غلبه کنند.
 • شعارم این است که سلطان کسب و کار خودتان باشید.
 • سیستم سازی شفافیت فرآیندهاست.
 • به شخصیت افراد توجه کرده و با این معیار با آنها کار کنید، نه مهارتشان! چراکه مهارت قابل یادگیری است.
 • ۱۰۰ درصد مسئولیت زندگی خودتان را بر عهده بگیرید و در بیزینس، مهارت های مدیریتی کسب و کار را یاد بگیرید.
 • ترجیح می دهم افراد به جای گرفتن مدرک، مهارت پولسازی را کسب کنند؛ هرچند که مدرک می تواند برای رزومه سازی خوب باشد. به طور کل مهارت را نسبت به مدرک غنی‌تر می دانم.
 • مهارت مدیریت و راه اندازی کسب و کار را یاد بگیرید. کسب و کاری را شروع کنید که عشق، علاقه و مهارت لازم را دارید و نیاز بازار است.

چند مورد از ویژگی های محمدرضا سلطانی از زبان خودش

 • سحرخیز و پر انرژی هستم.
 • صداقت بی رحمانه دارم یا میشه گفت رک هستم.
 • محتاط هستم و قبل از انجام هر کاری جوانب آن را می سنجم.
 • همیشه سعی می کنم در کاری که انجام می دهم متخصص باشم.
 • منعطف هستم و اگر حس کردم با تغییر دادن کاری یا رفتارم می توانم شرایط را بهتر کنم، دست به عمل می شوم.
 • اهل صلح هستم و معمولاً از دعوا و قهر دوری می کنم.
 • واقع بین هستم و خیلی به خیالات تکیه نمی کنم.
 • هم در مسائل کاری و هم شخصی منطقی هستم.
 • در مقابل خیلی اتفاقات و اشتباهات صبور هستم.
 • گاهی بدگمان، یک دنده و ولخرج هستم.
 • معمولاً انتقادپذیر نیستم.
 • نقطه قوتم هم پیگیر بودن تا رسیدن به نتیجه است.
 • عاشق مدیریت کارها و اوضاع در شرایط سخت هستم.

راه های ارتباطی با آقای محمدرضا سلطانی

اینستاگرام: soltangroup

تلگرام: soltangroup

آدرس سایت: : soltangroupcoach.com

تلفن دفتر: ۰۷۱۳۸۴۳۲۰۲۴

شماره واتساپ: ۰۹۳۰۸۴۷۷۱۶۱

کدپستی دفتر: ۷۱۸۴۹۱۸۷۷۹

ایمیل: soltangroups@gmail.com

آدرس دفتر کار: شیراز – بلوار پاسداران – نبش چوگان – ساختمان سورن – طبقه ۳ – واحد ۶

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید.
رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

2 دیدگاه برای “بیوگرافی محمدرضا سلطانی اولین بیزینس کوچ تخصصی صنعت مبلمان

 1. سروش ده بزرگی گفته:

  چقدر باعث افتخاره که همشهری های ما هم انقدر تونستن بدرخشن و موفق بشن، کاش تعداد همچین آدمایی روز به روز بیشتر بشه

 2. ساناز شفی خانی گفته:

  تبریک میگم به مربی بزرگوارم که انقدر زیبا و باوجدان در این عرصه دارن روز به روز بزرگتر و پرقدرت تر میشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟