بیوگرافی امل بیوتی بلاگر زیبایی و میکاپ آرتیست emelijad

بیوگرافی امل جاد یا املی بیوتی
شرح مختصر
Emel - اِمِل
متولد : ۲۰ شهریور ماه ۱۳۶۸
محل تولد : کویت - اصالتاً ایرانی می باشد
اسم اصلی: امل جاد
وضعیت تأهل : متأهل
نام همسر : مهدی حقیقی
تعداد فرزندان خانواده : ۴ فرزند (امل بچه اول است و ۳ خواهر کوچکتر از خود دارد)
شغل : بیوتی بلاگر و میکاپ آرتیست

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که سرکار خانم املی بیوتی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود. املی جاد با اسم مستعار امل بیوتی از پرطرفدارترین و مشهورترین بلاگرهای ایرانی است که توانسته در اینستاگرام  به خوبی بدرخشد و غوغا به پا کند. املی این موفقیت را در مدت زمان بسیار کوتاهی به دست آورده است و به طور میانگین هر ماه توانسته ۱۰۰ هزار فالوئر جذب کند.

او در کویت به دنیا آمده و به زبان عربی زبان باز کرده اما در ۴ سالگی به مدرسه ای ایرانی رفته و کم کم به زبان فارسی نیز مسلط شده است.

خانم امل جد تمرکزش به سمت بلاگری در اینستاگرام بوده و بیشتر اوقات زمان و انرژی خود را صرف تولید محتوا در زمینه زیبایی و درست کردن دابسمش در پیجش اختصاص می دهد. او با ساخت دابسمش های بسیار خلاقانه توانسته نظر خیلی از افراد را به سمت خود جذب کند. امل دارای چهره بسیاز زیبا و جذابی نیز است که این امر در موفقیت او نقش بسزایی داشته است. از این رو ما به او لقب «الهه زیبایی» را می دهیم.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود انگیزه نباشد. کاش ما کارآفرینان تأثیرگذاری همچون امل بیوتی را در سطح جهان بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم.

املی بیوتی emeli Beauty کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه امل جاد بلاگر مشهور اینستاگرام

امل متولد ۲۰مین روز شهریور ماه سال ۱۳۶۸، اهل کویت و بیوتی بلاگر جوان و خلاق اصالتاً ایرانی است. او با خلاقیتی که داشت توانست در مدت زمان کوتاهی بسیار معروف شود.

کودکی املی بیوتی
بچگی امل بیوتی – املی جاد

امل جاد دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و مسلط به زبان عربی می باشد و هیچ دوره میکاپی نگذرانده و در واقع او با این رشته هنری در خانواده آشنا شده است، چون خاله و مادرش در آرایشگری سر رشته داشتند و این باعث شد کم و بیش با حال و  هوای این کار آشنا شود.

او هیچوقت در زمینه میکاپ به صورت حرفه ای کار نکرده بود اما به طور کلی به نقاشی و موزیک علاقه داشت که به اعتقاد خودش، این موضوع در پیشرفت کاری اش بی تأثیر نبوده است. امل تا ۲۵ سالگی فقط خودش را به صورت خیلی ساده میکاپ می کرد تا اینکه چند اتفاق به ظاهر کوچک، مسیر زندگی اش را تغییر داد!

بهترین بیوتی اینفلوئنسر ایرانی
بهترین بلاگر زیبایی ایران

آشنایی امل بیوتی با میکاپ از زمانی آغاز شد که یکی از دوستان کویتی اش از او درخواست کرد به عنوان مدل کمکش کند و نمونه کارش شود. بدون اینکه بداند چه سرنوشتی در انتظارش است و آیا قرار است این راه را ادامه دهد یا خیر، اولین روز کاری اش را در زمینه مدلینگ گذراند. سپس به مرور میکاپ آرتیست های کویتی و دیگر کشورهای خلیج از او دعوت به همکاری کردند.

به همین ترتیب به مرور زمان تجربه اش در زمینه میکاپ بیشتر شد؛ بعد از گذشت یک سال از آشنایی با میکاپ و مدلینگ، اولین آرایشگری حرفه ای خودش را که ریسک بالایی هم داشت، انجام داد. او روز عروسی خواهرش، وی را میکاپ کرد و آن روز کارش آنقدر خوب بود که همه تشویقش کردند و این امر به امل انگیزه و انرژی مضاعف بخشید.

emeli jad کیست؟ میکاپ آرتیست
میکاپ های امل بیوتی بلاگر

مصاحبه با امل بیوتی بلاگر ایرانی | پاسخ به ۲۴ سوال متداول

۱- ایده پیج آرایشی از کجا به ذهنتان آمد؟

اکثر میکاپ آرتیست های کویتی به من می گفتند چرا بلاگر نمی شوی؟ من هم در پاسخ می گفتم که اصلاً نمی توانم این کار را انجام دهم چون سر زبان درست و حسابی ندارم. تقریباً یکسال بعد از کار مدلینگ، پیجم را افتتاح کردم و چند ویدئو آرایشی ساختم. ویدئوهایم بیشتر به صورت چالشی بود. من سعی می کردم آموزش آرایش را با موزیک خارجی منتشر کنم، یکی دو بار هم با موزیک خواندم، البته نه به سبکی که الان می بینید.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی رنه سینانی بنیانگذار سوخت جت و استارتاپ تله واش

یک سال و نیم از کار مدلینگ می گذشت که خبر شیوع کرونا منتشر شد. کارم را خیلی دوست داشتم ولی متأسفانه مشخص بود که به خاطر کرونا، تا مدت ها نمی توانم فعالیت داشته باشم، سعی کردم جای خالی اش را پر کنم. از طرفی خصیصه درونگرایی ام باعث می شد در مسیر کار آنلاین خیلی سخت حرکت کنم.

هیچ وقت فکر نمی کردم یک پیج عمومی داشته باشم، چه برسد به پیجی با فالور زیاد دارد! پیجی که راه اندازی کرده بودم را منظم تر پیش بردم و ویدئوهای مختلف ساختم. برای پیدا کردن راهم انواع سبک ها را امتحان کردم و بارها سعی و خطا نمودم، حتی بارها ویدئو ساختم و پاک کردم.

۲- چطور به ترکیب موسیقی و میکاپ رسیدید؟

قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کنم که ترکیبات:

 • میکاپ و موزیک
 • میکاپ و ترنزیشن معمولی
 • میکاپ، موزیک و ترنزیشن معمولی
 • میکاپ و لیپ سینگ
 • میکاپ، لیپ سینگ و ترنزیشن معمولی
 • ترنزیشن های معمولی و ویژه به تنهایی
 • دابسمش آهنگ های رپ

را انواع میکاپ آرتیست های داخلی، خارجی و تیک تاکرها به صورت جداگانه انجام دادند و من از دیدنشان لذت می بردم.

میکس میکاپ و دابسمش
ویدیو میکس دابسمش و میکاپ

یکی از کارهایی که من در مارچ ۲۰۲۰ انجام دادم و به نظر خودم کار جدیدی بود و در ویدئوی میکاپ آرتیست های خارجی هم ندیده بودم، این بود که خودم و ویدئو را همراه با ریتم آهنگ می رقصاندم و لیب سینگ می کردم. به دلیل اینکه بازخورد خوبی از این کار نگرفتم، احساس کردم یک چیزی کم است.

از موزیک خارجی و گاهی هم عربی برای کارهایم استفاده می کردم اما باز هم بازخورد مطلوبی نگرفتم! اولین کارم را با موزیک ایرانی همراه با ترنزیشن معمولی و بدون لیپ سینگ در شب یلدا سال ۱۳۹۹ ساختم که البته بازخورد خوبی گرفت.

ولی باز هم می دانستم که یک چیز کم است. دیگر حدود ۱۰ هزار فالور داشتم که ویدئوی میکاپ با آهنگ سوگند «سلام خانم» را ساختم. با اینکه هنوز آهنگ رپ نخوانده بودم، ولی بازخورد خوبی گرفتم اما با این حال احساس می کردم هنوز هم یک چیزی کم است. دلیل اینکه بازخورد خوبی گرفتم، برایم روشن نیست.

شاید حس نهفته در من که با معانی کلمات در طول آهنگ هماهنگ بود، دلیل بازخورد خوب کارم شد یا اینکه با این کیفیت ویدئو کسی با آهنگ ایرانی همراه ترنزیشن و لیپ سینگ میکاپ نکرده بود. این ویدئو ترکیبی از میکاپ، موزیک ایرانی، ترنزیشن سر، حس من با آهنگ و تغییر در هنگام سر ضرب ها بود.

یک جای تصویر یعنی در یک بیستم از کل ویدئو، کرم پودر را به صورتم می مالم که این صحنه برگرفته از یک بیوتی بلاگر خارجی به نام Meredith بود. خلاصه ویدئوی سوگند بود که باعث شد به پیدا کردن مسیر خودم نزدیکتر شوم.

۴- درباره Meredith برایمان بگویید، آیا الگویتان او بود؟

او یک بیوتی بلاگر بزرگ و معروف است، باید بگویم که ایشان سبک زیبا و خاصی را وارد دنیای میکاپ کرد.

من چندین بار مثلاً برای مالیدن کرم پودر به صورت، از ایشان ایده گرفتم. البته تفاوت کار من با ایشان زیاد بوده است؛ سبک من از لحاظ زمان بندی طولانی است نه کوتاه! که همین مورد سناریو را متفاوت تر، سخت تر و پیچیده تر می کند. ویدئوهای ایشان ادیت های معمولی دارند، مثل کات و هماهنگ کردن زمان لب زدن آهنگ؛ ایشان معمولا خیلی کم از ترنزیشن استفاده می کنند.

ترنزیشن: یعنی کارهایی که با آن در یک لحظه صورت شان تغییر کند، مثل اینکه کرم پودر با رد شدن دست از جلوی صورت، روی صورت بنشیند. به بیان دیگر ﻫﺮ ﺗﮑﻨﯿﮑﯽ ﮐﻪ در تغییر ﺻﺤنه تأثیر می گذارد و باعث ایجاد ارتباط از ﺻﺤﻨﻪ ای ﺑﻪ ﺻﺤﻨﻪ دﯾﮕﺮ می شود.

اشخاصی که در رنگ سررشته دارند، متوجه می شوند که رنگ محصولات به کار رفته در تصاویر Meredith معمولاً کمی تیره تر یا روشن تر از رنگ واقعی است. اما شما در ویدئوهای من رنگ واقعی را می بینید.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی سعید گل محمدی بنیانگذار کالج بین المللی PCC

من املی بیوتی زمانی از موزیک ایرانی استفاده کردم که کمتر بیوتی بلاگری این موضوع را در نظر می گرفت. اگر می خواستم دقیقاً مثل Meredith باشم، با رپ خارجی ادامه می دادم. وجود همین جزئیات، آن هم در یک پکیج، باعث شده کار من با ایشان متفاوت و همچنین چند برابر سخت تر باشد.

احتمالاً اگر من ملیت دیگری داشتم، نیاز به توضیحات نبود! امیدوارم روزی برسد که ما با معضل دفاع از ایده در هیچ جا روبرو نباشیم. من زمان و انرژی زیادی برای کارم صرف نموده ام، بارها سعی و خطا کردم تا راه و سبک خودم را پیدا کنم. من از ترکیبی استفاده کردم که با بقیه بیوتی بلاگرهای عزیز فرق داشته باشم و می توانم همانند توضیحات بالا، تفاوتم را با هر بیوتی بلاگر دیگری بیان کنم.

امل بلاگر زیبایی ایران کویت
املی بلاگر زیبایی اهل کویت

۵- الگویتان در این حرفه چه کسانی هستند؟

Victoria Lyn – Nikkie Totorials

۶- از علاقه تان به رپ برایمان بگویید که کدام رپر را بیشتر دوست دارید؟

من کلاً از بچگی به موزیک خیلی علاقه داشتم. اما علاقه ام به موزیک رپ توسط همسرم شروع شد، اوایل ازدواج مان، همسرم در ماشین آهنگ رپ گوش می کرد اما من اصلاً دوست نداشتم… به او می گفتم موزیک را عوض کن.

علاقه ام به رپ ۶ سال پیش با آهنگ «بد شدم» از یاس شکل گرفت. کلاً از آهنگ های رپ کوبنده و انرژی زا خوشم می آمد. زمانی که هزار فالور داشتم، با این نوع آهنگ های رپ مانند آهنگ «۲۴ ساعت» بهرام و آهنگ «راک ای چاک» از مهراد هیدن و رضا پیشرو استوری های مختلف می گرفتم.

۷- روزانه چقدر زمان برای اینستاگرام صرف می کنید؟

به طور متوسط روزانه ۷ الی ۸ ساعت در اینستاگرام حضور دارم و بقیه روز مشغول ساخت کلیپ و یا فکر کردن برای محتوایی هستم که قرار است در اینستاگرام منتشر کنم.

۸- فیلمبرداری و ادیت ویدئوها را چه کسی انجام می دهد؟

گاهی خودم، گاهی همسرم و گاهی اوقات نیز با همدیگر…

۹- خودتان کدام میکاپ تان را بیشتر دوست دارید؟

میکاپ ویدئوی سوگند «سلام خانم»

۱۰- پرمخاطب ترین محتوایی که تولید کردید، چه بود؟

ویدئو با آهنگ «چرا بدی» از هیچکس، البته به نظرم در آینده ویدئوکلیپ ام با آهنگ «بارکد» یاس پرمخاطب تر خواهد شد.

۱۱- چطور با همسرتان آشنا شدید و حمایت همسرتان چه تأثیری روی کارتان داشت؟

در محیط دانشگاه با هم آشنا شدیم. همسرم هم مشوقم بود و هم بسیار کمکم کرد.

همسر امل بیوتی شوهر
مهدی حقیقی – همسر امل بلاگر

۱۲- چه تصوری از ازدواج داشتید که الان تغییر کرده باشد؟

فکر می کردم ممکن است ازدواج من را محدود کند. ولی بعد فهمیدم اگر زن و شوهر با هم دوست باشند، نه تنها محدود شدن معنا ندارد بلکه به هم کمک می کنند تا هر کدام به اهدافشان برسند.

۱۳- تأثیرگذارترین شخص در زندگی تان چه کسی بوده است و چرا؟

قطعاً همسرم! چون ما از دانشگاه با هم هستیم و با هم بزرگ شده ایم، هر دو مشوق هم بودیم و در زندگی همدیگر بسیار تآثیر گذاشته ایم.

۱۴- چه تصویری از عشق دارید؟

عشق مجموعه ای از بهترین احساسات روی زمین است.

۱۵- رونین روزانه تان برای حفظ تناسب اندام و زیبایی پوست چیست؟

خدا را شکر چهار سال است که وگان هستم و تغذیه سالمی دارم. مدتی بدنسازی کار کردم ولی به دلیل مشغله کاری، کمی فاصله افتاد. ولی امیدوارم دوباره ورزش را شروع کنم.

۱۶- اگر خودتان را جای فالورهایتان بگذارید، به نظرتان چرا مردم شما را فالو می کنند؟

ارتباط من با فالورهایم ساده، خالصانه و همچنین دو طرفه است. من از آن ها انرژی می گیرم و به گفته خودشان، آن ها نیز از ویدئوهای من انرژی می گیرند.

۱۷- به نظرتان یک اینفلوئنسر چطور می تواند فرهنگ ساز باشد؟

من امل جاد با چندین سال فعالیت ولاگری در اینستاگرامی، فرهنگ سازی را وظیفه یک اینفلوئنسر می دانم! البته فرهنگ سازی در مورد چیزی که به آن علم دارد یا تجربه اش کرده است. یک اینفلوئنسر اول باید از خودش شروع کند، سپس از همکارانش و بعد مردم… به عنوان مثال من سعی کردم نشان بدهم موفق شدن غیرممکن نیست، با کامنت ها و دایرکت ها متوجه شدم به خیلی ها انگیزه داده ام.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی شبنم نظیف مدیر بهترین سالن زیبایی تهران

همچنین سعی کردم با هایلایتی که در مورد کلویید گذاشتم، تابوشکنی کنم و زایده های ظاهری که موجب کاهش اعتماد به نفس می شود را در نگاه افراد کم رنگ کنم. فقط یک مثالش این است که دایرکت یک پدر در مورد اینکه من توانستم ذهن دخترش را در مورد کلوییدهایش تغییر بدهم و توانسته با آن کنار بیاید، که آن را استوری کردم و خیلی برایم ارزشمند بود.

همینطور من به طور جدی ۸ ماه است که به نوبه خود سعی کردم در صنعت آرایش، اولاً از محصولاتی استفاده کنم که مشتقات حیوانی درونش به کار نرفته باشد، دیگر اینکه فاقد تست حیوانی باشد و سعی کردم حفاظت از حقوق حیوانات را جدی بگیرم.

۱۸- سرگرمی مورد علاقه امل بیوتی چیست؟

 • دیدن سریال «مخصوصاً مافیا»
 • بازی کردن مافیا در جمع
 • گوش دادن به پادکست های انگیزشی

۱۹- وقتی خیلی بی حوصله باشید چه کار می کنید و چطور به خودتان انگیزه می دهید؟

 • معمولاً بی خوابی باعث بی حوصلگی من می شود، بنابراین تصمیم می گیرم که بخوابم.
 • گاهی اوقات هم از خانه بیرون می روم تا هوایی تازه کنم.

۲۰- به نظرتان چه ویژگی جالبی دارید که دیگران از آن بی خبرند؟

تصویری که مردم از من در پست ها می بینند، زمین تا آسمان با خود واقعی ام که معمولاً در استوری هایم به آن شکل هستم، فرق دارد. آنها از من تصور یک دختر شرور و مغرور را دارند اما در واقعیت این گونه نیست. در واقع من در ویدئوهایم نقش بازی می کنم.

در مورد صدایم هم جالب است بدانید که می گویند بیشتر صدای رپرها «مثل یاس» به من می آید تا صدای خودم!

۲۱- دوست دارید چه تأثیری روی مردم داشته باشید؟

دوست دارم برایشان امیدبخش باشم!

۲۲- تصور کنید دختری دقیقاً با حال و هوایی که داشتید تصمیم دارد راه شما را برود، به او چه می گویید؟

به او می گویم، اصول اخلاقی را رعایت کن! چه هزار فالور داشته باشی و چه یک میلیون سعی کن الگوی خوبی برای مردم باشی. سعی کن طرف حق باشی، حتى اگر آن طرف تعدادش کمتر باشد و همچنین سعی کن از مسیرت لذت ببری…

۲۳- بزرگترین آرزوی املی بیوتی چیست؟

روزی که کل خانواده من و همسرم در یک شهر زندگی کنند و اطرافم پر از آدم های خوب باشد.

۲۴- همکاری یا تبلیغ در پیج اِمِلی بیوتی چگونه است؟

چند وقت پیش املی این پیام را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت: «چون روزانه دایرکت های زیادی راجع به تبلیغ می گیرم، لازم دونستم یه توضیحی بدم. من در این پیج در صورتی محصول یا پیجی رو معرفی می کنم که واقعاً ارزش معرفی رو داشته باشه و بدونم که برای فالورهام مفیده. و حتماً خودم یا شخص مورد اعتمادم، ازش استفاده کرده یا خرید کرده باشیم. در غیر اینصورت دوست ندارم وقت مخاطبانم رو با استوری تبلیغاتی بگیرم.

اگر محصولی ارسال کردید، من تست می کنم و فیدبک واقعی رو به بقیه می دم. لطفاً از من توقع تعریف و بزرگنمایی از محصول رو نداشته باشید.»

۲۵- کدام بلاگرهای آرایشی ایرانی رقیب اِملی بیوتی (emelijad) محسوب شوند؟ صدف بیوتی (sadaf beauty) – ملینا تاج (Melina Taj) – شل بیوتی (shell beauty) – الناز گلرخ (Elnaz Golrokh)

راه های ارتباطی و شماره تلفن املی جاد بلاگر آرایشی و بهداشتی

پیج های اینستاگرام: emelijadIts.emelijadEmelijad.admin

شماره موبایل و تماس املی بیوتی: شماره تلفن ایشان بنابه دلایل موجه، از سایت برداشته شد.

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای ایجاد بیوگرافی در ویکی پدیا و گوگل با ما در ارتباط باشید.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

1 دیدگاه برای “بیوگرافی امل بیوتی بلاگر زیبایی و میکاپ آرتیست emelijad

 1. کامران گفته:

  کاش از خانم سارا یوسفی هم بنویسید. ایشون یک کار آفرین نابینا هستن که دوتا کسب و کار دارن. هم کار دیجیتال مارکتینگ می کنند و هم مدرس و سخنران هستند. این هم پیجشون هست.
  https://instagram.com/asaremosbat
  در ضمن تخصص خانم سارا یوسفی در دیجیتال مارکتینگ سئو بوده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟