بیوگرافی علیرضا فیروزی مدرس کوچینگ و سخنران رهبری کسب و کار

بیوگرافی علیرضا فیروزی مدرس و سخنران رهبری کسب و کار
شرح مختصر
علیرضا فیروزی
متولد : ۱۴ آذر ۱۳۵۰
محل تولد : شیراز
محل سکونت : تهران
وضعیت تأهل : متأهل
شغل پدر : بازنشسته ژاندارمری
شغل مادر : خانه دار (فوت شده)
تعداد فرزندان خود : ۲ فرزند (۱ دختر و ۱ پسر دارد)
تعداد فرزندان خانه پدری: ۸ فرزند
تحصیلات : دکتری روابط بین‌الملل از دانشگاه علامه طباطبایی - دکتری DBA مدیریت کسب و کار - رتبه دورقمی کنکور سراسری و ارشد و تک رقمی دوره دکتری
شغل : مدرس کوچینگ، بیزینس کوچ، لیدرشیپ کوچ

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که جناب آقای علیرضا فیروزی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود.

دکتر فیروزی، مدرس و سخنران برجسته فعال در حوزه رهبری کسب و کار و جزو بهترین بیزینس کوچ های در ایران محسوب می شود که اگر با داستان زندگی او آشنا شوید، قطعاً الهام بخش تان در زندگی خواهد بود. چنانچه از آموزش های ایشان بهره مند شوید، به قطعیت تجربه‌های ارزشمند ایشان، شما را به دنیای دیگری خواهد برد و مسیر موفقیت خود را با راهنمایی های استراتژیک او پیدا کرده و ادامه خواهید داد.

رسالت ما در ایران فاندر این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما رهبرانی تأثیرگذاری همچون علیرضا فیروزی را در سطح کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم.

همه چیز درباره علیرضا فیروزی
بیوگرافی Alireza Firuzi لیدرشیپ کوچ

علیرضا فیروزی (Alireza Firuzi) کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه دکتر علیرضا فیروزی مدرس کوچینگ و سخنران رهبری کسب و کار

علیرضا در ۱۴مین روز آذرماه سال ۱۳۵۰ در شهر زیبای شیراز، شهر شعر و ادب دیده به جهان گشوده است. او در یک خانواده پرجمعیت (۸ فرزند- ۱ خواهرش فوت شده) با وضعیت مالی متوسط بزرگ شده و دومین فرزند خانواده می باشد.

عکس علیرضا فیروزی مدیر مسئول ماهنامه اختصاصی خانه مربی
بنیانگذار آکادمی خانه کوچینگ

خاطرات دوران کودکی تا رهبری کسب و کار از زبان خودش

دوران کودکی ام مثل کودکی تمام بچه های دیگر پر از هیچان و چالش و درست با آغاز انقلاب و جنگ مصادف شده بود. در واقع دوران کودکی، نوجوانی و جوانی شاد و خوبی نگذراندیم اما چند مورد را که به خاطر دارم را برایتان بیان می کنم. در دوران نوجوانی ما، خرید لوازم ماالیحتاج کوپنی بود از جمله: گوشت، مرغ، تخم مرغ، نفت، گاز و… چنین بگویم که وقت بیشتر بچه های هم سن و سال من منتظر ماندن در صف خرید کپسول گاز و بشکه های ۲۰ لیتری نفت می گذشت.

از آنجایی که پدرم نظامی بود و به خاطر شغلش شهرهای دیگر می رفت، دغدغه اش این بود که چگونه حقوق خود را دریافت کند و خرج خانواده نماید. بنابراین تصمیم گرفت با رییس بانکی که حقوق می گرفت، صحبت کند که در نبود خودش، من سر هر ماه به جایش حقوقش را که مبلغی (۵۵۰۰ تومن) ناچیز بود، بگیرم. این کار باعث شد که جرقه ای در ذهنم زده شود و به فکر پول درآوردن باشم.

خاطره دیگری از دوران دبیرستان که به مدرسه می رفتم، دارم. راستش را اگر بخواهید خیلی درسخوان نبودم! سال آخر دبیرستان دبیر عربی ما در اول سال تلنگری به کلاس ما زد برای اینکه درس بخوانیم. حرف های معلم چنان در من تاثیر گذاشت که سال آخر دبیرستان واقعا متحول شدم و به سمت و سوی مطالعه و تحصیل تشویق شدم. این تلنگر اینقدر اثر داشت که من از دوره لیسانس تا دکتری را در دانشگاه دولتی و رایگان تحصیل کردم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی مهدی شرافت قهرمان بدنسازی و مؤسس برند شرافیت
علیرضا فیروزی مترجم کتاب قاطع و مذاکره کننده بین المللی هوشمند
مدیرمسئول نشر الکترونیک صبح دانش فردا

مصاحبه با دکتر علیرضا فیروزی بنیانگذار آکادمی خانه کوچینگ | پاسخ به سوال متداول

۱- در اوایل کودکی وضعیت و سطح درآمدی خانواده دکتر فیروزی چگونه بود؟

ما فقط با حقوق ماهیانه پدرم امرار معاش می کردیم. و هیچ درآمد دیگری نداشتیم که آن هم مبلغ ناچیزی بود.

۲- اولین تجربه کسب درآمدتان در چه زمانی و از چه طریقی بوده است؟

به دلیل اینکه از لحاظ وضعیت مالی، متوسط بودیم به دنبال کسب درآمد بیشتر بودیم. به یاد دارم که اولین درآمدم به سال ۱۳۵۷ برمی گردد، به کمک مادرم که خدا رحمتش کند، یک نوع آبنبات آردی که به آن “آبنبات آبی” می گفتند، درست می کردیم و من می فروختم.

به خاطر شغل پدرم مجبور شدیم به شهر دیگری نقل مکان کنیم، فصل تابستان که می شد بیکار نمی ماندیم با برادر کوچک ترم به فروش بستنی و تنقلات مشغول شدیم و پول خوبی برایمان می ماند. اما از وقتی به دبیرستان وارد شدم، بیشتر سعی کردم مهارت های فنی را افزایش بدهم.

۳- اولین جرقه شروع کار از چه زمانی به ذهن تان آمد؟

زمانی که از مقطع دکتری فارغ التحصیل شدم به این نتیجه رسیدم که باید یک شغل مستقل برای خودم داشته باشم. به همین دلیل به مهارت آموزی شروع کردم. ان ال پی را یاد گرفتم که برایم موضوع جدیدی بود و از همانجا به کوچینگ هم علاقمند شدم. سپس وردپرس را یاد گرفتم و تصمیم گرفتم برای خودم سایتی داشته باشم.

۴- اولین کسب و کار حرفه ای علیرضا فیروزی چه بوده است؟

سال ۱۳۸۸با راهنمایی یکی از دوستانم به بورس ایران و بین الملل (فارکس) علاقمند شدم و درآمد خوبی را کسب کردم.

۵- در مسیر موفقیت خود با چه چالش هایی روبرو بوده اید؟

به هرحال من در طول زندگی به هرچه رسیدم، چه در دوران تحصیل و چه کار و درآمد، فقط متکی به خودم بودم و بعد از ازدواج هم از حمایت های همسرم برخوردار شدم. اما با توجه به اینکه کارمند بودم، نمیتوانستم وقت کامل بر روی خواسته خودم بگذارم و این موضوع من را در ادامه راه ناامید می کرد اما هیچگاه تسلیم نشدم.

۶- تأثیر خانواده در مسیر موفقیت شما چه بوده است؟ آیا آنها با شما مخالفت می کردند؟

همسرم همیشه مشوق من بوده اما رشد در حوزه های آموزش و خدمات معمولا خطی نیست و نمایی است. این باعث می شود رشد انسان ها خیلی قابل دیدن نباشد به همین دلیل استقامت بسیار مهم است و من و همسرم، هر دو مقاومت کردیم.

۷- دلیل موفقیت خود را مدیون چه چیزی یا چه کسی می دانید؟

لطف خدا! تلاش های خودم و حمایت خانواده…

۸- نحوه آشنایی با همسر خود را بیان کنید؟

زمان ما اصولا ازدواج ها به شکل امروزی نبود. عید سال ۱۳۷۷ یکی از دوستان دوران دانشگاهم، از اصفهان به شهر ما آمد و همانجا زمینه موضوع را فراهم آورد. یکی از دوستان مشترکمان همسرم را معرفی کرد و منجر به ازدواج شد و خداروشکر زندگی عالی داریم.

۹- آیا شده در طول مسیر موفقیت تان، از اینکه موفق نشوید و شکست بخورید، واهمه ای داشته باشید؟

مسلما ناامیدی و ترس از شکست  همیشه با من همراه بود.

۱۰-  یک داستان کوتاه از یک برهه سخت زندگی خود و نحوه عبور از آن بحران را بیان کنید:

در سال ۱۳۹۶ خانواده ما دچار حادثه تصادف شد و در این حادثه مادر، خواهر و همسر خواهرم فوت کردند. واقعا شرایط خروج از این حادثه غمبار خیلی سخت بود اما با توجه به سرمایه گذاری هایی که در حوزه شخصی داشتم و به ویژه ان ال پی خیلی به من در عبور از این بحران کمک کرد.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی ماکان آریا پارسا بنیانگذار گروه بین الملل پارس پندار نهاد

موضوع مهمی که در مورد انسان های خودساخته بسیار مهم است، تاب آوری فوق العاده ای در تحمل شرایط سخت دارند که این موضوع هم بی تاثیر نبود.

۱۱-  آیا تاکنون در همایش، کنفرانس یا دوره ای ملی و بین المللی شرکت کرده یا سخنرانی کرده اید؟

بله درهمایش ها و کنفرانس های مختلف افتخار حضور داشته ام.

۱۲- تاکنون با کدام برندها همکاری داشته اید؟ یک تجربه خوب یا بد آموزنده از این همکاری ها را بیان کنید:

با برندهای مختلف در حوزه کوچینگ فعالیت داشتم. یکی از مشکلات در حوزه اجرای کوچینگ در سازمان ها این است که فرهنگ آن در بیشتر سازمان های دولتی و غیر دولتی جاری نیست. از جمله نیروی انسانی که شرکت ها و سازمان ها اهمیت آن را درک نکرده اند و بنابراین در برگزاری جلسات کوچینگ ( به ویژه که هزینه اجرای کوچینگ را سازمان متقبل می شود نه نیروی انسانی) نتیجه مطلوب برای آن فرد حاصل نمی شود.

۱۳- برای کسانی که می خواهند شغلی را شروع کنند، چه پیشنهادی دارید؟

کسی که می خواهد یک بیزینس را برای خودش ران کند، باید اول از همه ذهن خود و شخصیت خودش را پرورش دهد در غیر اینصورت حتی در صورت موفقیت اولیه، شکست بدی را تجربه می کنند. جوان ها باید یاد بگیرند و درک کنند که بزرگترین سرمایه گذاری نه روی ملک، خودرو، طلا، بورس و ارز دیجیتال است بلکه سرمایه گذاری روی شخصیت و ذهنیت می باشد.

اگر جوانی شخصیت و ذهنیت خود را پرورش داد بیزینس خود را هم پرورش می دهد. در راه اندازی بیزینس تان سعی کنید هدف سبز داشته باشید. مهمترین جنبه هدف سبز کمک به مردم و حل مشکلات آنها است. وقتی با این نگرش وارد بیزینسی شوید مطمئن باشید ثروت به معنای پول هم وارد زندگی شان می شود.

۱۴- آیا بیزینسی که به آن مشغول هستید را برای جوانان توصیه می کنید یا خیر؟

به نظر من همه افراد باید کوچینگ را بلد باشند حتی اگر به دنبال کسب درآمد از کوچینگ نباشید! کوچینگ مانند چراغ راه، برای زندگی است به ویژه برای جوانان. بیزینس هایی که از کوچینگ استفاده می کنند به موفقیت ۷ برابری در طول یک مدت زمان خاص مثلا یکساله دست پیدا خواهند کرد.

۱۵- دوستان بیزینسی شما چه کسانی هستند؟

استاد گرانقدر آقای ژان بقوسیان و دکتر محمد مهدی ربانی به عنوان دوستان بیزینسی من هستند.

۱۶- خود را چگونه فردی می بینید؟ ویژگی ها و علاقمندی ها شما چیست؟

شاید مهمترین خصوصیت من، پشتکار بودنم باشد. یعنی اگر تصمیم بگیرم کاری را انجام بدهم هیچ چیزی نمی تواند من را متوقف کند. به تکنولوژی علاقمندم و هیچوقت برای جلو رفتن در بلند مدت نا امید نشدم. ممکن هست ناملایمات باعث ناامیدی موقت من بشوند اما زود خودم را بازسازی می کنم. سعی می کنم یاد گیرنده باشم حتی از یک نوجوان و جوان!

توصیف علیرضا فیروزی از خودش: پرانرژی، صادق، یادگیرنده، ایمان به خودم، پشتکار

۱۷- سبک زندگی شما به چه صورت است؟ روتین روزانه شما به چه صورت است؟

 • معمولا صبح ها ساعت ۶ از خواب بیدار می شوم. سعی می کنم همیشه در طول روز یادگیری (کتاب، پادکست و فیلم) در برنامه هایم باشد.
 • تولید محتوا هم همیشه انجام می دهم.
 • روزانه سری به بازارهای مالی داخلی و بین المللی می زنم و اگر قرار باشد خرید و فروشی انجام بدهم، قطعا انجام می دهم.
 • بعداز ظهربه جلسات کوچینگ دارم .
 • اگر روزی چیز جدیدی یاد نگیرم احساس خسران و ضرر می کنم.
 • هفته ای سه تا چهار روز باشگاه می روم.
این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی مریم مبارکی مربی فن بیان و مهارت های ارتباطی

۱۸-  تفریحات شما چیست؟ آیا به ورزش خاصی عالقه مند هستید؟

فوتبال را دنبال می کنم. اما ورزشی که خودم انجام می دهم بدنسازی و ورزش های هوازی و کار با وزنه است.

۱۹-  معتقدید که چه نقاط ضعف و قدرتی دارید؟

قدرت من تداوم در کارهایم است. برخی موارد زیادی احساسی می شوم که شاید لازم نباشد.

۲۰- بزرگترین هدف تان در زندگی چیست؟ چه چیزی می خواهید به دست بیاورید؟ آیا احساس خوشبختی می کنید؟

بزرگترین هدفم کمک به جوانان برای پیدا کردن راهشان در زندگی و کار است. آرزوی بهبودی وضعیت مردم را دارم. احساس خوشبختی یک امر درونی است و من به معنای واقعی احساس خوشبختی دارم.

۲۱- کتاب ها یا فیلم های تاثیر گذار در زندگی شما که به خوانندگان پیشنهاد می دهید، چیست؟

 • کتاب قاطع که خودم ترجمه کردم کمک زیادی به تصمیم گیری و انتخاب می کند و بسیار تاثیرگذار است.
 • کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید.
 • کتاب قدرت عادت
 • سریال تاج و تخت، سریال خانه کاغذی.
 • به رئالیتی شوهایی مانند: مافیا و پدرخوانده خیلی علاقمند هستم.
 • فیلم گادفادر و انیمیشن گود دایناسور و…

دوره ها و آموزش ها

 • آموزش بیزینس کوچینگ: برای شرکت در این دوره می توانید اینجا کلیک کنید.
 • آموزش لایف کوچینگ: برای شرکت در این دوره می توانید اینجا کلیک کنید.
 • آموزش کوچینگ سازمانی: برای شرکت در این دوره می توانید اینجا کلیک کنید.
 • خدمات کوچینگ در شاخه های بیزینس کوچینگ، لیدرشیپ کوچینگ، کوچینگ سازمانی و لایف کوچینگ
 • آموزش لیدرشیپ کوچینگ: برای شرکت در این دوره می توانید اینجا کلیک کنید.

سوابق و افتخارات شغلی و اجرایی علیرضا فیروزی مدرس کوچینگ

 • دارای ۲۵ سال سابقه اجرایی در حوزه های اجتماعی، اقتصادی
 • مدیریت پایه و میانی کشوری و ارشد در سطح استان و شهرستان
 • مدیر مسئول ماهنامه اختصاصی خانه مربی
 • مدیرمسئول نشر الکترونیک صبح دانش فردا
 • بنیانگذار آکادمی خانه کوچینگ
 • کوچ حرفه ای بین المللی تایید صلاحیت شده از طرف فدراسیون بین المللی کوچینگ(ICF)
 • مترجم کتاب قاطع و مذاکره کننده بین المللی هوشمند
 • مدرس رسمی مرکز آموزش مدیریت دولتی

توصیه علیرضا فیروزی (Alireza Firuzi) به مخاطبان ایران فاندر

هیچوقت سمت شغل حقوق بگیری چه دولتی و چه خصوصی نروید. اگر هم مجبور شدید به صورت موقت باشد. همیشه با خودتان صادق باشید و بدانید در زندگی و کار با خودتان چند چند هستید. هیچوقت به خودتان دروغ نگویید و خودتان را همان گونه که هستید بپذیرید.

راه های ارتباطی علیرضا فیروزی (Alireza Firuzi)

راه های ارتباطی دکتر علیرضا فیروزی عبارتند از:

اینستاگرام: drfiruzi_coach

وبسایت ها: khanecoaching.comdrfiruzi.com

تلگرام: arffra@

 لینکدین: drfiruzi

ایمیل: firoozi.coach@gmail.com

شماره تماس: ۰۹۰۳۴۸۶۷۴۳۰

پیام سایت ایران فاندر به مخاطبان: همراهان عزیز ایران فاندر، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری فاندرهای ایرانی یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از کارآفرینان موفق ایرانی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا و گوگل با ما در ارتباط باشید.

رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟