۷ مورد از موثرترین روش های تبلیغات کدامند؟

روش های تبلیغاتی

تبلیغات یکی از سریع ترین راه ها برای دستیابی به مشتریان بالقوه است. تبلیغات مانند گذشته نیست. آن روزها دیگر تمام شد که با چاپ یک آگهی در روزنامه یا انتشار بروشور و توزیع آن در درب منازل می توانستید مردم را تحریک به خرید محصولات خودتان بکنید. امروزه تبلیغات به طور قابل توجهی به فضای آنلاین منتقل شده است. اکنون کافی نیست که مردم منطقه خودتان با محصول شما آشنا باشند. اگر می خواهید در رقابت پیروز شوید، باید در مورد محصولات و خدمات خودتان به مردم سراسر کشور یا سراسر جهان دسترسی داشته باشید. در این قسمت به ۷ تا از بهترین و متداول ترین روش های تبلیغات می پردازیم که می توانید برای رونق و تبلیغ کسب و کار خود از آنها بهره بگیرید.

۷ تا از روش های موثر تبلیغاتی 

همه ما اکنون از این موضوع آگاه هستیم که تبلیغات دیجیتال (digital advertising) می تواند دنیایی متفاوت برای کسب و کارها ایجاد کند. از آنجا که کسب و کارها ذاتاً متفاوت هستند، برخی از این ایده ها و روش های تبلیغاتی برای برخی از صنایع بهتر از بقیه است. چند مورد را انتخاب کنید، آنها را تجزیه و تحلیل کرده و برای رونق کسب و کار و افزایش فروش خود از آنها استفاده کنید.

۱- روی لحظاتی تمرکز کنید که احساس خوبی به مخاطب بدهد!

تبلیغات باید دلچسب باشد و باعث شود بینندگان احساس خوبی داشته باشند. ایجاد یک کمپین تبلیغاتی چه به صورت تبلیغات محلی، چه در قالب چاپی و چه به صورت ویدیویی که می توانید در شبکه های اجتماعی پخش کنید، یک راه عالی برای تسخیر قلب های مشتریان می باشند. این کار همچنین به برند شما کمک می کند تا ارزش های خود را به روشی جالب و دوست داشتنی به اشتراک بگذارید.

۲- با افراد مشهور و تأثیرگذار کار کنید!

یکی از بهترین روش های تبلیغات برای شروع کسب وکار این است که یک شخص مشهور یا یک فرد تاثیرگذار معروفِ حوزه کاری تان، کسب و کار شما را تأیید کند. به همین دلیل شرکت های موفق برای تبلیغ محصولات خود با ورزشکاران، سلبریتی ها و… همکاری می کنند.

این مقاله را حتما بخوانید:  آیا زامبی پیج ها خطرناکند؟ 17 نوع مهم آنها کدامند؟

اگر شما دارای یک کسب وکار محلی می باشید، نیازی نیست که با سوپراستارهای جهانی ارتباط داشته باشید اما این بدان معنا هم نیست که نمی توانید این نوع تبلیغات را به طور موثر اجرا و پیاده کنید. در عوض لیستی از ستاره های تاثیرگذار رسانه های اجتماعی یا کارآفرینان صنعت خود را تهیه کنید. با این افراد تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا آنها علاقه مند هستند با شما مشارکت کنند. برخی از تاثیرگذاران و افراد مشهور در قبال تبلیغ محصولات شما هزینه دریافت می کنند در حالی که برخی دیگر با خوشحالی در ازای دریافت محصولات این کار را به صورت رایگان انجام می دهند. علاوه بر این شما می توانید یک شخص مشهور را برای تبلیغ محصول خود استخدام کنید. این یک روش مقرون به صرفه تر برای شناخته شدن می باشد تا تأیید بقیه سلبریتی ها را بگیرید، بدون اینکه نیازی باشد هزینه ای پرداخت کنید.

شما همچنین می توانید توسط شرکت ها و افراد واسطی که میتوانند شما را به شرکت های مشهور و پرمخاطب لینک کنند درخواست همکاری دهید.

۳- از تبلیغات باند واگن استفاده کنید!

تبلیغات باند واگن (bandwagon advertising) خالق این ایده می باشد که همه از این محصول یا خدمات استفاده می کنند، بنابراین شما نیز باید این کار را انجام دهید. بعضی اوقات این تبلیغات شرایط را به گونه ای تنظیم می کنند که اگر عضو نشوید ضرر خواهید کرد. این روش از روش های تبلیغاتی است که معمولاً شامل کلیات و سیگنال های برتری است که برای برانگیختن احساسات به کار گرفته می شوند نه برای اشتراک اطلاعات. جمله تبلیغاتی It’s the Real Thing (این یک چیز واقعی است) کوکاکولا، جمله تبلیغاتی Just Do It (فقط انجامش بده) شرکت Nike و جمله تبلیغاتی Don’t Leave Home Without It (خانه را بدون آن ترک نکن) شرکت American Express همگی نمونه هایی از تبلیغات باندواگن هستند.

تبلیغات باندواگن ابزاری عالی برای مواردی است که در صنعت شما رو به پیشرفت است. مثلاً اگر محصولات تغذیه ای یا برنامه های غذایی می فروشید، از تبلیغات باندواگن زمانی استفاده کنید که مردم دارند به سمت سبک های جدید رژیم غذایی جلب می شوند و این امر می تواند به شما در جذب مشتری جدید کمک کند. تبلیغات باندواگن برای بازارهای هدفی که تمایل به نشان دادن مشکل در تصمیم گیری دارند نیز ایده آل می باشد. این گروهها ممکن است برای تصمیم گیری به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشند.

این مقاله را حتما بخوانید:  کال تو اکشن چیست؟ ترفند طراحی، نمونه‌ متن‌، انواع و مزایا

در تبلیغات خود از کلمات تحریک کننده استفاده کنید تا تعداد زیادی از افراد را به خرید محصول یا خدمات خود قانع کنید. برخی از نمونه های خوب تبلیغات باندواگن عبارتند از تبلیغات اپل آیفون ۵ که می گوید «دوست داشتن آن آسان است، به همین دلیل بسیاری از مردم این کار را می کنند»

در حالت کلی تبلیغات باندواگن روشی است برای اسکی رفتن روی مسائل روز با تیتر های جنجالی، کلمات تحریک کننده و تأثیرگذار روی احساسات مردم.

۴- تبلیغات تلویزیونی را اجرا کنید!

در حالی که تبلیغات چاپی و تبلیغات در مجله های محلی برای هدف قرار دادن مشتریان محلی مفید هستند، تبلیغات تلویزیونی مخاطبان بیشتری را به خود جلب می کنند و به افزایش فروش کمک می کنند. تبلیغات تلویزیونی را می توان در برنامه های منطقه ای یا استانی یا در برنامه های ملی برای هدف قرار دادن کل کشور اجرا کرد.

عزم خود را برای ساختن یک تبلیغ تلویزیونی موفق جزم کنید. فیلمنامه ای بنویسید که بر ارائه راه حل ها و محصولات جدید متمرکز باشد. معمولاً این کمپین های تبلیغاتی به طور میانگین ۳۰ ثانیه ای می باشند، بنابراین سعی کنید نکات اصلی و اینکه چرا ممکن است شخصی به محصول یا خدمات شما نیاز داشته باشد را برجسته کنید.

نکته حرفه ای: سیگنال های صوتی یا شنوایی را در تبلیغات خود اضافه کنید. هرچه قدر حواس را هدف قرار دهید، به احتمال زیاد تبلیغ تجاری شما بیشتر در یادها و ذهن ها می ماند.

۵- با استفاده از پنجره های بازشو (pop-ups) تبلیغ کنید!

هنگام بازدید از یک وب سایت پنجره های بازشو یا پاپ آپ هایی را مشاهده می کنید که در صفحات وب ظاهر می شوند و از شما می خواهند عضو وب سایت تبلیغ کننده یا لندینگ پیج شوید، محصولات آنها را بخرید یا درباره آنها بیشتر بدانید. به این دلیل که این پنجره های بازشو یا همان تبلیغات پاپ آپ در جلب توجه کاربر و تمرکز جستجوهای وی بسیار موثر می باشند، یکی از روش های موثر تبلیغات محسوب می شوند.

این مقاله را حتما بخوانید:  طراحی سایت آموزشی آنلاین و مجازی (نمونه کار و قیمت)

هنگام افزودن پنجره بازشو به سایت خود، تصمیم بگیرید که به چه دلیل اقدام به این کار می کنید. آیا می خواهید مردم کالای خاصی بخرند؟ آیا می خواهید آنها در خبرنامه ایمیلی شما ثبت نام کنند؟ هدف اصلی شما هرچه باشد، این ویژگی را در پاپ آپ خود بیان کنید. برای جذب افراد از زبان تبلیغاتی خلاقانه استفاده کنید. یک جذابیت عاطفی می تواند فرد را تحریک کند تا به دعوت شما جواب دهد. از کلمات دروغین که هیچ معنایی ندارند، استفاده نکنید. در عوض توضیح دهید که چرا یک مشتری ممکن است خواستار آن چیزی باشد که شما می فروشید.

۶- با مطالعات موردی ارزش خود را ثابت کنید!

مطالعات موردی، تصدیقات و بررسی هایی هستند که به عنوان مدرک یا اثبات اجتماعی شناخته می شوند. آنها نمونه هایی از دلیل مفید بودن تجارت یا محصولات شما هستند. آنها به مشتریان بالقوه نشان می دهند که چرا مشتریان موجود محصولات شما را دوست دارند و بارها و بارها از آنها استفاده می کنند. این تکنیک های اقناعی همچنین می تواند به مشتریان کمک کند تا روش های جدیدی را برای استفاده از محصولات شما کشف کنند که ممکن است فکرش را هم نکرده باشند.

۷- تجمل گرایی را با جذابیت خودستایی هدف قرار دهید!

اگر محصولی دارید که به زندگی فرد تجمل می بخشد، استفاده از تکنیک جذابیت خودستایی می تواند در بحث تبلیغات بسیار کارآمد باشد. جذابیت خودستایی تکنیکی است که بر صحبت کردن در مورد تمایل مردم ساده برای زندگی مانند ثروتمندان و افراد مشهور متمرکز است. این کار بر تمایل افراد برای زندگی بهتر و عشق آنها به وسایل فانتزی تاثیر دارد. برای به کارگیری موثر این روش از زبانی مجلل استفاده کنید که باعث می شود افراد احساس بی نظیری و لیاقت داشته باشند.

منبع معتبری که در نوشتن این مطلب از آن استفاده کرده ایم: podium.com

رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟