ویژه مبتدی ها: ۱۵ راهکار قدرتمند برای افزایش فروش اینترنتی

افزایش فروش اینترنتی

بحران اقتصادی ایجاد شده توسط COVID-19 فضای خیلی از کسب و کارهای سنتی را متزلزل کرده و تغییر به فضای کسب و کار دیجیتالی را به طور قابل توجهی تسریع نموده است. در حالی که برخی از مشاغل، تمایلی به پذیرش تحول دیجیتال نداشتند، واقعیت روشن شد و پی به قدرت اینترنت و فضای مجازی بردند. از این رو مشاغل باید جایگاه خود را تقویت کرده و بر افزایش فروش اینترنتی تمرکز کنند.

مهم است که اولویت اول بازاریابی خودتان را حضور دیجیتالی قرار دهید؛ چراکه روز به روز بر تعداد مشتریان آنلاین افزوده می شود. با این حال آنلاین شدن به این آسانی نیست! شما باید یک استراتژی بازاریابی مناسب برای افزایش فروش آنلاین خود داشته باشید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با ۱۵ استراتژی برای افزایش فروش در کسب و کار اینترنتی آشنا شوید.

۱۵ راهکار جامع برای افزایش فروش اینترنتی

داشتن یک استراتژی سفت و سخت برای تعامل دیجیتالی با مشتری و اجرای صحیح آن می تواند بر چالش های درآمد کم غلبه کند و فروش آنلاین را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. ما در این قسمت برخی از استراتژی های بنیادین و کاملا عملی را معرفی کرده ایم که به شما کمک می کند تا یک تجربه کاربری عالی ارائه داده و فروش اینترنتی خود را افزایش دهید.

۱-  اهداف فروش خود را تعیین کنید

اولین و مهمترین قدم برای افزایش فروش آنلاین این است که اهداف فروش خود را به وضوح مشخص کنید. شما بر اساس استراتژی های خاص خود که همسو با اهداف درآمد شما باشد، هدف گذاری خواهید کرد. تعیین اهداف درآمدی در هر مرحله از کسب و کار بسیار مهم است. باید بدانید بهترین راه برای دستیابی به اهداف فروش، تعیین اهداف درآمدی برای آینده است. برای تعیین اهداف فروش، چه کارهایی باید انجام دهید؟

 • انجام تحقیقات بازار (Conduct market research): شناخت بازار، اولین قدم برای ایجاد یک برنامه فروش خوب است. تحقیقات کامل به شما کمک می کند تا بخش های بازار هدف خود، اهداف آنها، نقاط مشکل ساز و الگوی خرید مردم را برای تهیه یک برنامه مؤثر درک کنید.
 • کشف شخصیت خریداران (Discover personality of buyers): اطلاعات ارزشمند بدست آمده از تحقیقات بازار، به شما کمک می کند تا شخصیت خریدار را درک کرده و محتوایی ایجاد کنید تا مشتریان ایده آل خود را بهتر هدف قرار دهید. شناخت شخصیت خریداران باعث می شود شما روی رسیدگی به اولویت ها، خواسته ها و نیازهای مشتری تمرکز داشته باشید.
 • مشخص کردن استراتژی بازاریابی خود (Define your marketing strategy): برای افزایش فروش اینترنتی تان، شما باید بر اساس تجزیه و تحلیل انجام شده روی شخصیت خریداران، استراتژی خود را مشخص کرده و آن را به خوبی اجرا کنید.

۲- بر روی پیام رسانیِ واضحِ برند تمرکز کنید

ارزش آفرینی برای مخاطبان هدف بسیار مهم است زیرا آنها سریع قضاوت می کنند. یک خواننده به طور متوسط ۱۵ ثانیه در صفحه شما می ماند.

پیام رسانی در مورد برند، باید همراه ارزش پیشنهادی منحصر به فردی باشد که مشتریان را تحریک کند تا محصول شما را خریداری کنند. هرچه پیام رسانی شما با اهداف تان سازگارتر باشد، برندینگ شما از طریق کلمات، طرح ها یا پیشنهادات بهتر خواهد بود. برند شما باید آگاهی ایجاد کرده و باعث اعتماد و وفاداری مشتریان شود. اما بهترین روش های پیام رسانی در مورد برندینگ کدامند؟

 • تمرکز روی متن ترغیبی برای فروش (Focus on sales copy): از آنجا که این کار مشتریان را ترغیب می کند تا محصول یا خدمات شما را بخرند، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. می توانید متن ترغیبی برای فروش را به صورت لیست وار ایجاد کنید یا آنها را به صورت تصویری ارائه دهید. تمرکز بهترین متن ترغیبی تان را بر این بگذارید که مصرف کننده نهایی چگونه می تواند از هرچه شما می فروشید، نفع ببرد.
 • افزودن ویدئو به صفحات تبدیل (Add videos to the conversion pages): افزودن فیلم به صفحه اصلی فرود یا لندینگ پیج می تواند منجر به افزایش ۸۶ درصدی میانگین تبدیل شود. بهتر است بدانید که تأثیر اطلاعات تصویری سریعتر از متن است و بازدیدکنندگان وب می توانند اطلاعات موجود در فیلم ها را بهتر از خواندن متن، درک کنند.
 • توضیح واضح پیشنهاد ارزشی (Explain your value proposition clearly): ارائه یک پیشنهاد عالی، ارزش محصولات یا خدمات شما را افزایش می دهد. در این پیشنهاد باید توضیح دهید که چگونه محصول شما می تواند مشکلات مشتری را حل کند، چه مزایای خاصی به همراه دارد و اینکه چرا باید از شما خرید کنند.

۳- برای بهبود روند تبدیل مشتریان احتمالی به خریدار، از چت زنده استفاده کنید

گفتگوی زنده یا لایو چت یکی از کانال های ارتباطی بی نظیر با مشتری است. ۷۹ درصد مشتریان، چت زنده را ترجیح می دهند زیرا لازم نیست منتظر پاسخ تیم پشتیبانی بمانند. هر ساعت چت با مشتریان، منجر به افزایش ۴۸ درصدی درآمد و افزایش ۴۰ درصدی نرخ تبدیل می شود. استفاده از چت زنده برای تولید لیدها، به مشتریان کمک می کند تا با نمایندگان فروش تماس بگیرند و به راه حل های فوری برسند که به آنها در تصمیم گیری سریع تصمیمات فروش کمک می کند.

بهتر است بدانید:

 • ۷۹ درصد کسب و کارها مدعی می باشند که چت زنده تأثیر مثبتی بر فروش، درآمد و وفادرای مشتریان داشته است.
 • ۳۸ درصد مشتریان به احتمال زیاد بعد از چت زنده، اقدام به خرید می کنند.
 • در ایران استارت آپ رایچت، خدمات چت زنده را ارائه می دهد.

روش های اصلی افزایش فروش اینترنتی با برگزاری چت زنده کدامند؟

 • تبدیل بازدیدکنندگان وبسایت به لیدها (Convert website visitors into leads): اجرای لایو چت می تواند در به حداکثر رساندن سرنخ ها یا لیدها (مشتریان راغب) موثر باشد و در نتیجه درآمد را افزایش دهد و همچنین بازده سرمایه گذاری (ROI) را قابل اعتماد سازد.

برای آشنایی با سرنخ ها یا لیدها، مشتریان احتمالی و مشتریان واقعی، توصیه می کنیم این مقاله را حتماً بخوانید: قیف فروش یعنی چه؟ چرا می گویند مهم است؟ + آموزش ساخت

 • کاهش چرخه فروش (Reduce sales cycle): برخلاف ایمیل یا تلفن، لایو چت ها اعتراضات مشتری را مدیریت کرده و سریعتر پاسخ شان را می دهند که این کار باعث کمک به روند فروش و کاهش موانع موجود می شود.
 • سپردن چت های فروش به یک تیم متخصص (Route sales chats to the right team): مکالمات و پیگیری فروش را به یک تیم مناسب و حرفه ای بسپارید. این کار بسیار هوشمندانه است و به کوتاه کردن مدت زمانِ حل و فصل مشکلات مشتری کمک می کند.
 • کاهش نرخ پرش (Lowers bounce rate): نرخ پرش درصد بازدیدکنندگان یک وبسایت خاص است که تنها پس از مشاهده یک صفحه از سایت، آن را ترک می کنند. در صورتی که مشتری مدت زمان مشخصی را در یک صفحه بماند، می توانید به طور فعالانه به آنها کمک کنید. این کار منجر به این می شود که آنها تصمیمات سریع فروش بگیرند و در نتیجه نرخ پرش کاهش می یابد.
این مقاله را حتما بخوانید:  7روش فوری برای افزایش بازدید سایت چیست؟ (جدید و رایگان)

۴- بر روی تجربه کاربری وبسایت خود تمرکز کنید

طراحی یک وبسایت خوش سیما، بسیار عالی به نظر می رسد و در ارائه بهترین تجربه به کاربر بسیار مفید است. در حقیقت، شکل ظاهری و عملکرد یک وبسایت، دلیل اصلی خرید مردم از آن سایت است. ارائه یک تجربه عالی از وبسایت به درک عمیقی از چالش هایی که بازدیدکنندگان با آن روبرو هستند، نیاز دارد. از آنجا که وبسایت ها به ابزاری قدرتمند برای افزایش فروش اینترنتی تبدیل شده اند، تمرکز بر طراحی وبسایت و توجه به مولفه های اصلی آن بسیار مهم است. مولفه های اصلی طراحی یک وبسایت کدامند؟

 • قرار دادن جایگاهی برای دعوت به اقدام (Right placement of call to action): اگر شما دعوت به اقدام (CTA) خیره کننده ای داشته باشید اما در جای مناسبش قرار نگرفته باشد، کار بیهوده ای انجام داده اید. مطمئن شوید CTA اولین چیزی باشد که مشتری شما می بیند زیرا این کار، مشتری را ترغیب به اقدام می کند.
 • بهبود پیمایش وب سایت (Improve website navigation): هدایت بازدیدکنندگان و مشتریان وبسایت به صفحات داخلی، آنها را ترغیب می کند تا اطلاعات دقیق مورد نظر خود را پیدا کنند و این کار شانس تبدیل فروش را افزایش می دهد.
 • استفاده از عناوین جذاب (Use appealing headings): عناوین، کاربران شما را راهنمایی و یافتن محتوایی که مورد نیاز آنهاست را آسان می کند. عناوین باید بر اساس آنچه مشتریان احتمالی شما به دنبال آن هستند، نامگذاری شود.
توصیه می کنیم حتماً این مقاله را بخوانید: آموزش ۰ تا ۱۰۰ تولید محتوای الکترونیکی + معرفی نرم افزارها

۵-  برای فروش ۲۴×۷، از چت بات ها استفاده کنید

منظور از ۲۴×۷ یعنی ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز می باشد. استفاده از هوش مصنوعی در مراحل مختلف فروش، پشتیبانی سریع و دقیقی را ارائه می دهد. به همین دلیل به یک متحد قدرتمند برای سازمان های فروش تبدیل شده است. مشاغل در حال سرمایه گذاری جهت بهره گیری بهتر از چت بات ها برای فروش و تولید لیدها می باشند. ربات ها می توانند نرخ تبدیل فروش اینترنتی را تا ۳۰ درصد در هنگام جذب لیدها افزایش دهند. چت بات ها چگونه به کسب و کارها کمک می کنند تا فروش آنلاین خود را افزایش دهند؟

 • سفارشات دفتری (Book orders): چت بات ها در مدیریت سفارشات آنلاین صنایع غذایی و پوشاک، عملکرد سریعی دارند. بهتر است بدانید از هر ۵ مشتری ۱ نفر، خرید کالا و خدمات خود را از طریق چت بات ها انجام می دهد.
 • خودکارسازی پشتیبانی فروش (Automate sales support): یک ربات توانمند مجهز به هوش مصنوعی با ارائه پاسخ سریع حتی در صورت عدم حضور تیم فروش، بازدیدکنندگان و مشتریان را درگیر فروش ۲۴×۷ می کند.
 • خودکارسازی لیدهای فروش واجد شرایط (Auto qualified sales lead): یک چت بات که به خوبی طراحی شده، کمک می کند تا مشتریان احتمالی را با یک پرسشنامه از قبل تدوین شده، واجد شرایط خرید کنیم حتی زمانی که نمایندگی های فروش سرشان شلوغ باشد.
 • تعیین قرار ملاقات ها (Schedule appointments): پس از واجد شرایط کردن خرید برای لیدها، آنها برای تبدیل فوری به تیم فروش هدایت می شوند تا قرار ملاقات یا جلسه فروش با آنها گذاشته شود.

نکته مهم: چت بات ها کسب و کار شما را خودکار می سازند تا شب ها در خواب هم پول در بیاورید.

۶-  تبلیغات پولی را برای افزایش فروش اینترنتی انجام دهید

اجرای تبلیغات پولی راهی عالی برای دستیابی به مشتریان است. شما باید کانال هایی که مخاطبان هدف شما در آنها فعال می باشند را شناسایی کنید و آنها را همانجا درگیر سازید. تبلیغات پولی روشی مؤثر برای نشان دادن برند شما به مخاطبان زیادی است و به افزایش بازدید وبسایت کمک می کند. برای افزایش فروش آنلاین می توانید از Google Ads یا تبلیغات پولی در رسانه های اجتماعی خود مانند اینستاگرام استفاده کنید. رسانه های اجتماعی ابزاری عالی برای تبلیغات دیجیتال در هر نوع کسب و کاری است که می خواهد بازده بهتری از سرمایه خود بدست آورد. راهکارهای افزایش فروش در اینستاگرام، محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران چیست؟

 • تبدیل نمایه اینستاگرام به ویترین فروشگاه (Turn Your Instagram Profile Into a Storefront): اولین قدم برای تبدیل فالوورهای اینستاگرام خود به مشتری، ایجاد یک نمایه خلاقانه است که توجه ها را به خود جلب کند. استقبال از مشتریان در بیوگرافی خود، افزودن شماره تلفن و همچنین افزودن انگیزه ای مانند ارسال رایگان و… می توانند راهکارهای مفیدی باشند.
 • برند کردن پروفایل و پست های اینستاگرام برای شناسایی آسان (Brand Your Instagram Profile and Posts for Easy Recognition): برای متمایز شدن از رقبا، باید یک پیام تجاری ثابت داشته باشید و برای پست های خود الگویی شاخص در نظر بگیرید تا با آن شناخته شوید. برندینگ پروفایل، خود بخشی اساسی از حضور اینستاگرامی شماست و می توانید برای شناخته شدن خلاقیت های مختلفی را به کار ببرید.
 • درگیر ساختن خریداران با محتوای اینستاگرام (Engage Shoppers With Instagram Content): با یک استراتژی محتوایی برای اینستاگرام و پروفایل برندینگ، ایجاد ارتباط با مشتریان آینده آسان تر می شود. باید بدانید برقراری رابطه بین کسب و کار و خریداران برای انجام فروش ضروری است. برای ایجاد رابطه، مخاطبان باید شما را خودمانی بدانند.
 • مدیریت تجربه خرید در اینستاگرام (Manage the Shopping Experience on Instagram): با تگ کردن محصولان در پست های اینستاگرامی، بستن فروش و ارائه اطلاعات تماس می توانید این تجربه را مدیریت کنید.

نکته طلایی: بهترین راه برای ایجاد روابط نزدیک، درگیری مخاطب و پرسونال برندینگ، آموزش و ارائه اطلاعات رایگان بدون هیچ چشم داشتی به مخاطبان است.

۷- بدون متعهد ساختن مشتریان به انجام کاری، نسخه  آزمایشی رایگان ارائه دهید

به طور کلی مشتریان اعتماد آنچنانی به خرید آنلاین محصول ندارند زیرا به مارک های تجاری اطمینان ندارند. آنها به علت به اشتراک گذاشتن برخی مشخصات شخصی با فروشنده، از خرید آنلاین ترس دارند. ارائه یک نسخه آزمایشی رایگان ۱۰ تا ۱۵ روزه یک استراتژی عالی برای افزایش فروش اینترنتی و کسب اعتماد مشتریان احتمالی است. ۶۲ درصد شرکت ها ۱۰ درصد یا بیشتر درآمد تجاری خودشان را از طریق ارائه نسخه های آزمایشی رایگان کسب می کنند. ارائه نسخه های آزمایشی رایگان چگونه به تقویت تبدیل فروش آنلاین کمک می کند؟

 • بهبود تبدیل ها (Improve conversions): ارائه نسخه های آزمایشی رایگان باعث می شود ارتکاب هر گونه کلاهبرداری قبل از خرید از ذهن مشتری دور شود. پس از پایان دوره آزمایشی، آنها می توانند نسخه پولی را درخواست کنند که این کار، فروش اینترنتی را افزایش می دهد.
 • بیان ارزش برند (Communicate brand value): هنگامی که مشتریان از نسخه های آزمایشی رایگان استفاده می کنند، ارزش واقعی محصولات و خدمات شما به مشتریان اعلام می شود.
 • ایجاد اعتماد مشتری (Build customer trust) محصولات رایگان به خریداران بی رغبت انگیزه می دهد تا اقدامی انجام داده و محصولی را امتحان کنند. در نهایت تردید در خرید آنلاین برطرف و اعتماد ایجاد می شود.
این مقاله را حتما بخوانید:  قیف فروش یعنی چه؟ چرا می گویند مهم است؟ + آموزش ساخت

این بخش بیشتر در صنعت آموزش کاربرد دارد. البته هستند کسب و کارهایی که محصولات فیزیکی می فروشند اما با ارائه یک محتوای آموزشی رایگان، همین استراتژی را پیاده سازی می کنند.

۸-  فروش اینترنتی را با اثبات اجتماعی افزایش دهید

اثبات اجتماعی نقش زیادی در تصمیم گیری خرید مشتری دارد. وقتی کسی قصد خرید را دارد یا می خواهد بین دو مارک مختلف تصمیم بگیرد، اغلب برای راهنمایی به سراغ افراد دیگری می رود که تجربه استفاده از این محصولات را دارند. از هر ۱۰ مشتری؛ ۹ نفر از آنها قبل از تصمیم برای خرید، نظرات را می خوانند. نظرات آگاهانه در مورد محصول برای متقاعد کردن مشتریان برای تصمیم گیری سریع تر بسیار مهم است. اثبات اجتماعی چگونه به افزایش فروش اینترنتی کمک می کند؟

 • تحت تأثیر قرار دادن تصمیمات مشتری (Influence customer’s decisions): بررسی های محصولات قدرت تأثیرگذاری بر تصمیمات مشتری را دارند و می توانند اعتبار شرکت را نیز افزایش دهند. ۶۸ درصد از خریداران آنلاین به احتمال زیاد با کسب و کارهایی که نظرات و کامنت های مثبت دریافت می کنند، درگیر می شوند.
 • افزایش اعتماد مشتری (Strengthen customer’s trust): کامنت های مثبت می تواند اعتماد مشتری را جلب و آنها را ترغیب به تعامل با شرکت کند. تعامل با مشتری در نهایت منجر به افزایش سود می شود.
 • تعامل بهتر با مشتری (Better customer engagement): استفاده از بررسی محصولات فرصتی را برای مشاغل و مشتریان ایجاد می کند تا رابطه ای سالم باهم برقرار کنند. ثابت شده که برانگیختن احساسات و برقراری ارتباط عاطفی با مشتریان ۲۳ درصد درآمدزایی بیشتری دارد.

۹- با استفاده از رسانه های اجتماعی ترافیک مربوطه را هدایت کنید

رسانه های اجتماعی ابزاری ارزشمند برای کسب و کارها بوده و نسبت به رسانه های سنتی در هدایت بازدید به وبسایت شما پیش قدم تر می باشند. آنها فرصت های زیادی را برای به دست آوردن مخاطب و افزایش فروش اینترنتی فراهم می کنند. طبق تحقیقات انجام شده، ۲۵ درصد از کاربران شبکه های اجتماعی حداقل یک برند تجاری را دنبال می کنند. این امر بر تصمیم گیری نهایی آنها تأثیر می گذارد. بدیهی است که پتانسیل فروش از طریق رسانه های اجتماعی همانند فیس بوک، اینستاگرام، تلگرام و… بیش از پیش افزایش یافته است. برخی از نکاتی که می توانید با به کارگیری آنها در رسانه های اجتماعی، مخاطب جذب کرده و آنها را ترغیب به خرید کنید، کدامند؟

 • اهرم بندی محتوای تولید شده توسط کاربر (Leverage user generated content): شما می توانید با به اشتراک گذاری ویدئو و عکس رضایت مندی مشتریان در رسانه های اجتماعی خود، محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) را به نفع خود تمام کنید. به عنوان مثال، تصویری از مشتری که عکسی از خوردن قهوه در کافه شما گرفته است.
 • کار با اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی (Work with social media influencers): اینفلوئنسرها افراد تأثیرگذاری هستند که تبلیغ برند و محصولات شما را از طریق شبکه های اجتماعی انجام داده و به احتمال زیاد باعث فروش می شوند.
 • ایجاد محتوای ارزشمند برای جلب مشتری (Create valuable content to entice customers): رسانه های اجتماعی بستر بسیار خوبی برای برندها هستند تا محتوای ارزشمندی را به مخاطبان خود ارائه دهند. این محتوا باید برای مخاطبان شما آن قدر جذاب باشد که آنها را ترغیب به خرید کند.
 • تولید لیدها از طریق هدایا (Generate leads through giveaways): ارائه یک هدیه ارزشمند، بهترین راه برای تولید مشتریان راغب (لیدها) در کسب و کار است. جهت ارائه هدیه بایستی یک صفحه فرود در سایت خود ایجاد کنید و در ازای دریافت ایمیل یا هر مشخصات دیگر، هدیه خود را ارائه دهید.

۱۰-  تصاویر و فیلم هایی با کیفیت بالا نشر دهید

داشتن تصاویر با کیفیت و جذاب از محصول و اشتراک گذاری آنها از کانال مورد پسند مشتریان احتمالی، بسیار مهم است. ۹۰ درصد اطلاعات ارسال شده به مغز، بصری است و افراد اولین برداشت خود را در عرض نیم میلی ثانیه انجام می دهند. به طور کلی تصاویر محصول شما در متقاعد کردن مشتری احتمالی برای خرید محصول، مفید می باشد. شما می توانید با استفاده از تصاویر و فیلم های باکیفیتی که برای کمک به شما در افزایش فروش اینترنتی طراحی شده اند، گام های مؤثری را رو به جلو بگذارید. برخی روش ها برای استفاده از تصاویر یا فیلم های محصول برای افزایش نرخ تبدیل آنلاین کدامند؟

 • استفاده از تصاویر باکیفیت (Use the best quality images): تصاویر با وضوح بالا را برای فروش محصولات خود انتخاب کنید. کیفیت بالا باعث درخشش تصاویر و جلب توجه بازدیدکنندگان شما می شود.
 • گذاشتن فیلم هایی از محصول (Embed product videos): گذاشتن فیلم در وبسایت شما به جذب افراد بیشتر کمک می کند. طبق بررسی های انجام شده، اگر وبسایت شما دارای ویدیوهایی باشد، احتمال دسترسی به صفحه اول گوگل به مراتب بیشتر می شود. برای افزایش چشمگیر فروش اینترنتی تان، حتماً فیلم اضافه کنید.
 • ارائه متن و موقعیت (Provide context): فقط محصول را نشان ندهید؛ بلکه آن را در موقعیت خود نشان دهید. مثلا یک کاناپه در یک اتاق کاملاً مبله!
 • نشان دادن کاربرد واقعی محصول (Show the real use of the product): عکس محصول در دست یا کنار یک فرد، یک چارچوب مرجع به مشتریان احتمالی شما می دهد و به آنها اجازه می دهد تا اندازه محصول شما را تخمین بزنند.

محتوا قدرتمندرین ابزار است اگر ارزشمند، با کیفیت و جذاب خلق شود.

۱۱- بازگشت وجه را ضمانت کنید

آیا تا به حال تجربه کرده اید که کالای خریداری شده کارایی نداشته باشد؟ حتی یک خرید کوچک می تواند ریسک پشیمانی خریدار را به همراه داشته باشد. پس آنها با چه ضمانتی محصولات شما را خریداری کنند؟ ضمانت برگشت دادن وجه می تواند بر این ریسک غلبه کند. وقتی تلاش می کنید ریسک ناشی از تصمیم احتمالی را کاهش دهید، احتمال خرید از شما افزایش می یابد. Zappos ،FedEx و Domino’s Pizza همگی شرکت های میلیاردی مشهوری هستند که از ضمانت های کامل برای مشتریان خود استفاده می کنند.

عاقلانه است که هر چیزی را که می تواند مانع منصرف شدن خرید از شما شود را از بین ببرید. درد و رنج کمتر برای مشتریان، فروش بیشتر برای شما!

۱۲- از اصطکاک در صفحات پرداخت جلوگیری کنید

با وجود رشد سریع در خرده فروشی آنلاین، انجام پرداخت هنوز برای بسیاری از خرده فروشان یک چالش بزرگ و یکی از دلایل از دست دادن مشتریان است. از این رو خلاص شدن از شر اِلمان هایی که اصطکاک ایجاد می کنند و مشتری را آزار می دهند؛ ضروری است. کسب و کارهای اینترنتی هر ساله ۱۸ میلیارد دلار درآمد فروش خود را به دلیل رها شدن سبد خرید توسط مشتری از دست می دهند. اگر روند پرداخت بیش از حد پیچیده باشد، ۲۶ درصد افراد از خرید منصرف می شوند. پس چگونه می توان میزان خروج از سبد خرید را کاهش و فروش اینترنتی را افزایش داد؟

 • مراحل پرداخت را در چند مرحله و تا حد امکان یکپارچه انجام دهید تا مشتریان شما بدون هیچ اصطکاکی فرآیند پرداخت را به پایان برسانند.
 • با استفاده از چت بات که نرخ تبدیل فروش آنلاین را افزایش می دهد، بدون معطلی به مشتریان کمک کنید.
 • شما باید برای افزایش راحتی مشتریان خود، چندین گزینه پرداخت داشته باشید.

۱۳-  تخفیف عالی ارائه دهید

قیمت مهمترین عامل در تصمیم گیری برای خرید هر محصول یا خدمات است. قیمت پایین می تواند کیفیت پایین را در ذهن خریدار تداعی کند! قبل از اجرای هرگونه استراتژی قیمت گذاری، از احساس مشتریان در مورد محصول خود آگاه شوید. چگونه می توان با زمان و تخفیف های محدود، فروش اینترنتی را افزایش داد؟

 • تصمیم فوری (Instant decision): تخفیف های خوب قدرت زیادی برای تأثیر در تصمیم خرید دارند. مشتریان دوست ندارند تخفیف های محدودی که برای آنها مناسب است را از دست بدهند.
 • تبدیل مشتریان حساس به قیمت (Convert price-sensitive customers): ارائه تخفیف برای ایجاد فرصت ویژه خرید، می تواند انگیزه مشتری حساس به قیمت را برانگیزاند.
 • افزایش فروش (Increase sales): ارائه محصولات و خدمات مکمل، می تواند منجر به افزایش فروش بدون اِعمال هزینه های اضافی شود.

۱۴- برای افزایش فروش اینترنتی از انجمن ها استفاده کنید

انجمن ها یا فروم های مجازی، جزو بهترین کانال هایی هستند که مجموعه ای از سوالات و موضوعات با ارزش، مورد علاقه و اغلب رایگان را در اختیار بازاریابان قرار می دهند. با پیش قدم بودن و بهره گیری از اطلاعات موجود در انجمن ها می توانید نحوه تعامل با مشتریان خود را تغییر دهید. چگونه می توان با کمک فروم ها، فروش اینترنتی را افزایش داد؟

 • درک مسائل مربوط به مشتری (Understand customer issues): هنگامی که مسائلی که مشتریان با آن روبرو می شوند را شناسایی کنید، می توانید به راحتی راه حل هایی را ارائه دهید. ارائه راه حل های مناسب، آنها را ترغیب می کند تا به برند شما برای مدت طولانی تری وفادار باشند.
 • کاهش مرحله تحقیق در مورد محصول (Shorten the product research phase): کمک گرفتن از فروم ها، شما محتوای ارزشمند خلق می کنید، از این رو مدت زمانی که مشتریان صرف بازدید از صفحات غیرضروری می کنند را کاهش می دهید. و همچنین شانس خرید مشتریان را افزایش می دهد زیرا هر آنچه برای تصمیم گیری درست نیاز دارند در سایت شما وجود دارد.
 • حفظ روابط طولانی مدت (Maintain long term relationships): ایجاد فروم برای مشتریان جهت پرسیدن سوالات و ارائه بازخورد، به آنها این احساس را می دهد که صدای آنها شنیده می شود، به ویژه پس از دریافت پاسخی که آنها را تأیید می کند. این کار باعث می شود که آنها به طور منظم با کسب و کار شما و سایر مشتریان تعامل کنند.

۱۵- ایمیل بازدیدکنندگان خود را بگیرید

روش های مختلفی برای برقراری ارتباط با مشتریان موجود و جدید وجود دارد. پیوستن به خبرنامه ایمیلی برای دسترسی به پیشنهادات انحصاری و ویژه یکی از دلایلی است که کاربران شما را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند. ارسال پیشنهادات ویژه از طریق ایمیل نه تنها به افزایش فروش اینترنتی کمک می کند بلکه روی مشتریانی که سایت را ترک کرده اند نیز تأثیر می گذارد. برندها اکنون از اتوماسیون ایمیلی برای پیگیری مشتریان استفاده می کنند که براساس رفتارهای کاربران، محتوایی مناسب برای آنها ارسال می شود.

هر از گاهی تخفیف های منحصر به فردی را ارائه دهید تا کسب و کار شما در میان مخاطبان مورد توجه قرار گیرد و هر زمان که اقدام به فروش ویژه می کنید، حتماً آنها را در جریان بگذارید. همچنین می توانید از طریق ایمیل برای آنها لینگ مقالات جدید وبلاگ و سایر مطالب مورد علاقه مشترکان را ارسال کنید.

توصیه می کنیم این مقاله را حتماً بخوانید: ۳ مرحله عملی برای اجرای یک ایمیل مارکتینگ موفق

و اما حرف آخر

استراتژی های زیادی برای افزایش درآمد در کسب و کار وجود دارد اما استفاده از روشی همه گیر بنام بازاریابی دیجیتال می تواند راهی عالی برای افزایش فروش اینترنتی و رشد کلی تجارت باشد. کانال های مختلفی وجود دارد که کسب و کارها برای انجام این نوع بازاریابی استفاده می کنند همانند شبکه های اجتماعی، ترافیک ارگانیک گوگل و …

با این حال کسب و کارها باید به طور مداوم با گوش دادن به صحبت های مشتریان خود، استراتژی های جدید فروش را تدوین کنند. هر یک از استراتژی های فوق که به آنها اشاره کردیم می تواند فروش آنلاین را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و در شرایط مناسب، درآمد بالایی ایجاد نماید اما انتخاب استراتژی های مناسب برای شرکت شما به درک شما از مشتریانی که به آنها ارائه خدمت می دهید، بستگی دارد.

منبع: revechat.com
رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟