۴ ایده تجاری آنلاین در دوران همه‌گیری کووید ۱۹

ایده کسب و کار آنلاین و کووید 19

بحران اقتصادی به این دلیل که باعث اختلال در سبک زندگی یک جامعه می شود، بیش از یک رکود اقتصادی اهمیت دارد. ایران سال ها است که رسما درگیر بحران اقتصادی وخیمی شده و با آمدن همه گیری کووید ۱۹ این مسئله شدت بیشتری به خود گرفته است. اگر در بحران ها شما ایده تجاری حساب شده ای نداشته باشید محکوم به شکست خواهید بود. باید بدانید در اوضاع فعلی، فعالیت های اقتصادی که قبلاً ضروری بودند ناگهان از اهمیت کمتری برخوردار شده اند و فعالیت هایی که احتمالاً در رادار ما نبوده اند، ناگهان بسیار پر اهمیت شده اند. غوغای اقتصادی پیرامون کووید ۱۹ باعث شده است که ما روش های قدیمی را کنار بگذاریم و روش های جدید برای برقراری ارتباط ایجاد کنیم.

هر بحرانی می تواند موجی از اخبار بد را به همراه داشته باشد. اما برای یک کارآفرین، این بحران می تواند یک فراخوانی برای راه اندازی یک کسب و کار نوپا باشد. تغییرات سریع در زندگی روزمره و سازگاری با شرایط جدید؛ فرصتی برای مقابله با چالش های جدیدی است که برخی از آنها را می توان با کسب و کارهای آنلاین حل کرد. در این مقاله ما در مورد ۴ ایده تجاری کسب و کار آنلاین که برای بازار امروز مناسب است بحث خواهیم کرد. این ایده های تجاری را می توان از خانه شروع کرده و با کمی تلاش و سخت کوشی، به مرحله سوددهی رساند. این ایده ها توانایی و قابلیت این را دارند که شروع کننده چیزی بی نظیر باشند.

معرفی ۴ ایده تجاری آنلاین در هنگام شیوه یک بیماری اپیدمی

۱- خدمات برای دورکاری (Services for Remote Work)

برای آن دسته از ما که به دورکاری عادت داریم، کار در خانه به معنای تغییر اندک در امور روزمره است. اما برای کسانی که به کار دفتری عادت کرده اند، سازگاری با این موضوع یک چالش بزرگی می باشد. ما نمی توانیم پیش بینی کنیم که همه گیری چگونه اتفاق می افتد یا شکل جدید آن چگونه خواهد بود. بسیاری از مشاغل به احتمال زیاد تغییراتی داشته اند و خواهند داشت، خصوصاً اگر کار در خانه تأثیری در بهره وری نداشته باشد.

بسیاری از شرکت ها باید یاد بگیرند که چگونه فرآیندها و سیستم های خود را با این محیط جدید سازگار کنند و شما می توانید کسی باشید که چنین کاری را برای آنها انجام می دهد. برای یک کارآفرین موفق با بازاریابی مناسب، این می تواند فرصتی امیدوار کننده باشد. اگر کسی هستید که سال ها دورکاری کرده اید، پس می توانید از دانش خود بهره بگیرید و با کوچینگ شرکت ها به آنها کمک کنید تا دورکاری را گسترش دهند.

دورکاری تمام نخواهد شد؛ برعکس با گذشت زمان گسترش خواهد یافت. اگر در این زمینه متخصص هستید، این فرصت برای شماست که خود را نشان بدهید. اگر فردی با سابقه در زمینه SaaS یا Software as a service هستید، شاید ایده تجاری راه اندازی یک کار از راه دور با نام «تجارت کوچک SaaS» را در نظر بگیرید، کاری کم خطر که می توانید در خانه خود انجام دهید. به خدماتی فکر کنید که شرایط دورکاری را داشته باشد.

این مقاله را حتما بخوانید:  80+ نوع از انواع محتوا متنی، تبلیغاتی و دیجیتال

ده ها شرکت وجود دارد که این نیاز را برآورده می کنند. اگر بتوانید سرویسی مشابه این ارائه دهندگان ایجاد کنید، ممکن است در یک چیز عالی باشید. مثلا Carrd یک برنامه سایت ساز کاملا موفق است که به شما امکان می دهد سایت های یک صفحه ای کاملا پاسخگو ایجاد کنید و مانند همه مشاغل خرد SaaS توسط یک نفر اداره می شود.

هر چیزی که بر ارتباطات، سازمان دهی، امنیت، همکاری یا مدیریت زمان تمرکز داشته باشد متناسب با این ایده تجاری است. از کار در خانه استفاده کنید و سعی کنید متناسب با مجموعه مهارت های خود به اهداف خود برسید.

۲- آزاد کاری (Freelancing)

آزاد کار کردن عالی است زیرا به شما امکان می دهد:

  • از راه دور کار کنید
  • در منطقه ای که دوست دارید کار کنید
  • نرخ خود را انتخاب کنید
  • ساعات های کاری قابل انعطاف داشته باشید
  • محیط کار خود را تنظیم کنید

زمانی که بیشتر کسب و کارها به آزاد کاری روی می آورند، ما شاهد تغییر جالب توجهی در بازار خواهیم بود. مشاغلی که قبلاً هرگز فریلنسر یا آزادکار استخدام نکرده بودند، ناگهان تغییراتی در مشاوران و ارائه دهندگان خدمات مستقل ایجاد می کنند. بسیاری از شرکت ها علاقمند می شوند تا فردی را استخدام کنند که از قبل آشنا به کار در خانه می باشد زیرا این امر باعث می شود تا در هزینه های خود صرفه جویی کنند.

همانطور که دنیا به سمت یک پلتفرم دیجیتالی تر حرکت می کند، هر تجربه ای که در مورد خدمات دیجیتال داشته باشید، اکنون تقاضای زیادی دارد. شما می توانید یک فریلنسر شوید که در موارد زیر تخصص دارد:

  • بازاریابی از جمله SEO PPC و کپی رایتینگ
  • طراحی از جمله وب، UX و طراحی محصول
  • برنامه نویسی از جمله توسعه back-end و front-end و DevOps
  • رسانه از جمله موشن گرافیک، انیمیشن ویدئویی، ویرایش یا تدوین ویدئو
  • سایر مهارت های دیجیتال از جمله تجزیه و تحلیل وب، داده های بزرگ و مدیریت پروژه

اگر مهارت بالایی دارید اما تازه این ایده تجاری دوست داشتنی را انتخاب کرده اید، مهمترین مرحله اجتناب از عجله در امور است. بخش عمده ای از توجه یک فریلنسر باید بر وضعیت ذهنی اش باشد.

وقتی نوبت به کار آزاد می رسد، باید برای مهارت، وقت و شخص خودتان ارزش قائل شوید. مهمتر از همه، شما باید خودتان را به عنوان یک تاجر در نظر بگیرید (زیرا شما تک می باشید).

در کل دنیای فریلنسرینگ نامحدود است و به لطف اینترنت می توانیم کار خود را ادامه دهیم حتی زمانی که از نظر اجتماعی فاصله داریم. فرصت ها وجود دارد، شما فقط باید آنها را شناسایی و  تعقیب کنید.

این مقاله را حتما بخوانید:  بهترین نوع تبلیغات پاپ آپ (Pop-up) + 7 تکنیک طلایی

۳– برنامه های تناسب اندام (Fitness Programs)

با وجود قوانینی برای فاصله گذاری اجتماعی و به دنبال آن قبول سفارشات دورکاری و انجام کارها در خانه در اکثر کشورها، مردم به دنبال راه های جدید برای سالم و خوش اندام ماندن در زمان بسته بودن سالن های ورزشی هستند.

برای کسانی که تجهیزات تمرینی مانند طناب پرشی، تشک و دمبل دارند، تمرین در خانه مشکلی ندارد. اما برای کسانی که تجهیزات ورزشی مناسب در خانه ندارند یا شاید در آموزش دادن به خود فاقد تجربه هستند، برنامه های تناسب اندام به یک ضرورت تبدیل می شوند. اپلیکیشن هایی مثل اپلیکیشن Lose it، اپلیکیشن MyFitnessPal، اپلیکیشن Pact، اپلیکیشن Diet Hero App، اپلیکیشن ایرانی فیتب و… جلسات تمرینی ساده، تعاملی و مشاوره ای را در اختیار کاربران قرار می دهند و به افراد بی شماری کمک می کنند تا با این قرنطینه مخوف مبارزه نمایند.

همه اینها به این معنی است که اگر شما در زمینه سلامتی و تناسب اندام تجربه دارید، این یک فرصت مناسب برای شماست که به تلاش های خودتان شتاب دهید. بر روی موج سوار شوید و از این فرصت برای توسعه و راه اندازی برنامه تناسب اندام خود استفاده کنید. محدوده ای از تناسب اندام را که صلاحیت و تجربه کافی برای آموزش آن را دارید، مشخص کنید و ببینید که چگونه می توانید از این ایده تجاری برای آموزش در خانه سازگار شوید.

این ایده ها را در نظر بگیرید: تمرینات یوگا برای مبتدیان، برنامه های معمول HIIt یا high intensity interval training (تمرینات تناوبی با شدت بالا یا تمرین‌های خیلی شدید در بازه‌های زمانی کوتاه) که می توانید در باغ خود انجام دهید، ورزش کم تحرک برای کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند و نمی خواهند همسایگانشان از سر و صدای آنها شاکی باشند و… لیست ادامه دارد و ادامه دارد.

اگر شما یک معلم تناسب اندام هستید، تبدیل شدن به یک مشاور تناسب اندام و توسعه محصول دیجیتال خودتان یک راه عالی نه تنها برای دستیابی به تعداد زیادی مشتری جدید است، بلکه راهی برای رشد و شکوفایی کسب و کار شما نیز می باشد.

این مقاله را حتما بخوانید:  +60 ابزار سئو رایگان برای تحلیل SEO (جامع و بهترین لیست)

۴- برنامه های سلامتی روحی و روانی (Wellness Programs)

در خانه بمانید زیرا این کار مزایا و امتیازات خود را دارد. ما زمان بیشتری را برای گذراندن در کنار عزیزانمان، پختن نان و انواع کیک و شیرینی و حتی خیاطی داریم. شما می توانید به بیرون بروید اگرچه رفت و آمد ها محدودیت خاص خود را دارد اما باید بدانید دوری از محیط کار شرکتی و اداری در این اپیدمی یک چیز مطلوب است. اما فراتر از آن، کار از راه دور یا همان دورکاری می تواند برای بسیاری از افراد منزوی کننده و استرس زا باشد. بلاتکلیفی ناشی از همه گیری جهانی همراه با تغییر ناگهانی در روال و سبک زندگی جامعه، شرایط مناسبی برای استرس ایجاد کرده است.

مردم به دنبال راه هایی برای رفع استرس، آرامش و تمرکز بر روی سلامت روان به وسیله یوگا (Yoga)، مراقبه یا مدیتیشن (Meditation) و… هستند. اگر کسی هستید که از کمک به دیگران یا ساخت محصولات دیجیتالی لذت می برید، ممکن است زمان مناسبی برای راه اندازی یک برنامه سلامتی و تبدیل شدن به یک مشاور سلامتی باشد. یک برنامه سلامتی خوب کمک می کند استرس خود را کنترل کنید و شما را در مسیر تبدیل شدن به یک فرد باهوش تر و سازنده قرار می دهد. پس بهتر است این ایده تجاری را امتحان کنید.

بسته به مهارت، دانش یا اولویت خودتان، هم محصولات و هم خدمات دیجیتالی می توانند به یک اندازه مفید باشند. اگر یک محصول دیجیتالی مانند یک دوره آموزشی می توانید خلق کنید، پس از خلق آن، می توانید آن دوره را در سایت خود بفروشید.

تولید محصولات دیجیتالی و فروش آنلاین آن، لزوما به هزینه هنگفتی نیاز ندارد. شما می توانید یک وبسایت رایگان به وسیله وردپرس ایجاد کنید، محتوا را از طریق تلگرام یا اینستاگرام به اشتراک بگذارید و فیلم هایتان را برای بارگذاری در یوتیوب و آپارات به وسیله موبایل ضبط کنید. اگر محتوای شما آموزنده و برنامه ریزی شده باشد، می توانید به راحتی جذاب شوید.

نتیجه گیری

این بیماری همه گیر تحول جدیدی برای همه ما است. از روحیه کارآفرینی خود برای راه اندازی تجارت خود و رهایی از کارمندی استفاده کنید. با شناسایی فرصت های جدید شغلی، جهش و ایمن ماندن در خانه، سال ۲۰۲۱ می تواند شروع یک چیز ویژه برای شما باشد. نظر شما درباره این ۴ ایده تجاری ما چیست؟ ما عاشق شنیدن صحبت های شما هستیم، نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: foundr.com
رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟