۱۰ کلید موفقیت در فروش به سبک حرفه ای ها

موفقیت در فروش

موفقیت در فروش مستلزم ترکیبی از اراده، شهود و اشتیاق است. اکثر متخصصان فروش برای رسیدن به اهداف فروش خود و استفاده از هر نوع فروش برای تجارت کردن بیشتر انگیزه بالایی دارند. موفقیت در حرفه فروش می تواند فرصت های بیشتری را هم از نظر حرفه ای و هم از لحاظ مالی فراهم کند.

اگرچه بسیاری از فروشندگان استعداد طبیعی برای این حرفه دارند، اما هر کسی که در فروشندگی کار می کند باید به طور مداوم مهارت های خود را اصلاح کند تا بتواند یک حرفه موفق داشته باشد. فروش موفق بستگی به توانایی شما در تعیین اهداف بلندپروازانه، رعایت ضرب الاجل ها و ایجاد یک شبکه قابل اعتماد دارد. چه به دنبال شغلی در فروش باشید و چه فروشنده فعلی هستید که به دنبال پیشرفت در حرفه خود است.

آیا می دانستید تنها ۲۰ درصد از فروشندگان برتر، ۸۰ درصد پول ها را در حوزه کاری خود درو می کنند. هدف شما این است که به یکی از پردرآمدترین افراد در حرفه خود تبدیل شوید و با استفاده از کلیدهای حیاتی فروش، رشد خود را تسریع ببخشید. خوشبختانه این کار آسان تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با ۱۰ کلید موفقیت در فروش به سبک حرفه ای ها آشنا شوید.

موفقیت در فروش با شناخت ویژگی های تیپ های شخصیتی

اگر یک گلوله نقره ای وجود داشت که شما را در تلاش های فروش خود موفق تر کند، عالی نبود؟ چه کاری می توانید انجام دهید تا واقعاً موفقیت فروش خود را افزایش دهید؟ ناامید کردن چیز خوبی نیست اما واقعیت این است که هیچ گلوله نقره ای وجود ندارد. موفقیت در فروش (به انکلیسی: success in sales) به کار سخت و تعهد همراه با مهارت فروش و زرنگی نیاز دارد.

تیپ های شخصیتی فروش فقط برای موفقیت در فروش و دانستن اینکه آیا می توانید یک فروشنده خوب شوید، مهم نیستند! شما همچنین می خواهید روش های فروش خود را بر اساس تیپ شخصیتی شخصی که به او می فروشید، تغییر دهید. هر یک از چهار تیپ شخصیتی به روش مجزای خود نسبت به سبک های مختلف فروش واکنش نشان می دهند. کارشناسان پیشنهاد می کنند هنگام فروش به تیپ های شخصیتی مختلف، رویکردهای زیر را در نظر بگیرید:

اظهار کننده و مدعی (Assertive)

این افراد هدف گرا، رقابتی، قاطع، بی حوصله و کنترل کننده می باشند. به جای سوال پرسیدن بیشتر با جملات صحبت می کنند.

 • حرفه ای باشید
 • آماده در سرکارتان حاضر شوید
 • فقط پاسخ های کاملا دقیق بدهید. اگر ندارید، به آن شخص بگویید که در مورد آن تحقیق خواهید کرد و به او باز خواهید گفت.
 • جملات کوتاه بیان کنید و سریع به اصل مطلب برسید.
 • نمونه هایی از مزایای محصول خود را ارائه دهید.
 • شان دهید که محصول شما چگونه فرد را با رقبای خود تراز می کند.
 • از معیارهای تجاری به جای توصیفات ذهنی استفاده کنید.

دوست داشتنی و مهربان (Amiable)

این افراد صبور، دوستانه و آرام در برابر چالش ها می باشند. انها اغلب شنوندگان خوبی هستند که سوالات زیادی می پرسند و به دنبال برقراری  روابط شخصی قوی هستند. برای دست یابی به موفقیت در فروش به این افراد:

 • یک چشم انداز را مطرح کنید، نه یک محصول.
 • قبل از شروع فروش خود، ارتباط برقرار کنید.
 • داستان هایی درباره سایر مشتریان بگویید که چرا آنها به دنبال محصول شما بودند و چگونه مشکلات شان را رسیدگی و حل کردید
 • به جای بمباران اطلاعات، فرد را به آرامی در فرآیند فروش راهنمایی کنید.
 • ضمانت‌های شخصی مانند سیاست‌های بازپرداخت را ارائه دهید.
این مقاله را حتما بخوانید:  بهترین نوع تبلیغات پاپ آپ (Pop-up) + 7 تکنیک طلایی

بیان کننده (Expressive)

این افراد مردم پسند، متقاعد کننده، برون گرا، خلاق، خودانگیخته، شهودی، وفادار و مشتاق می باشند. همچنین احتمالاً به جای سؤال سعی می کنند از جملات استفاده کنند و به دنبال روابط شخصی قوی هستند.

 • مطالعات موردی و سایر اطلاعات مبتنی بر واقعیت و داده را نشان دهید.
 • تمایل به ایجاد یک رابطه قوی و حرفه ای داشته باشید
 • به جای توصیف های کمی، بر توصیف های کیفی تمرکز کنید.

تحلیلی (Analytic)

این افراد غیر دوستانه، واقعیت محور، رسمی، جدی، صبور و آماده هستند. آنها احتمالاً سؤالات زیادی می پرسد و به دنبال برقراری روابط  شخصی در هنگام خرید نیستند.

 • صبور باشید.
 • متوجه شوید که فرد احتمالاً تحقیقات مقدماتی را از قبل انجام داده است.
 • به جای ادعاهای گسترده و غیرقابل اثبات، داده ها و اعداد را ارائه دهید.
 • به سمت حقایق حرکت کنید و سعی نکنید با آنها یک رابطه قوی و حرفه ای ایجاد کنید.

چه چیزی یک فروشنده خوب را می سازد؟

یک فروشنده خوب به جای یک یک پیشنهاد هیجان انگیز، چیزهای بیشتری برای ارائه به مشتریان دارد. آنها افراد مشتاق و انعطاف پذیری هستند و برای شناخت نیازهای مشتریان، ابراز همدلی و معامله با یک محصول با اطمینان زمان می گذارند. آنها همچنین می دانند که چگونه با رد شدن توسط مشتری کنار بیایند و از موفق ترین معامله ها و همچنین از شکست ها هایشان درس می گیرند.

فروشندگان خوب تحسین، وفاداری و ارجاع مشتریان احتمالی خود را به دست می آورند. آنها به طرز ماهرانه ای با ایرادات برخورد می کنند و به طور پیشگیرانه نگرانی ها را مطرح می کنند تا آنها را از بین ببرند.

موفقیت نهایی در فروش زمانی است که مشتری را می فروشید، آنها را بایستی مشتاق خرید مجدد از خودتان بسازید! خیلی اوقات ما به خیلی کمتر رضایت می دهیم در حالی نباید این گونه باشد.

معرفی ۱۰ کلید موفقیت در فروش

کلید موفقیت شماره ۱: فروشندگان برتر کاری را انجام می دهند که دوست دارند!

همه فروشندگانِ واقعا موفق و پردرآمد، حرفه فروش خود را دوست دارند و اغراق نمی باشد اگر بگوییم عاشق کارشان می باشند. شما باید یاد بگیرید که کار خود را دوست داشته باشید و سپس به خودتان قول بدهید که در رشته خود عالی باشید.

برای بهبود موفقیت فروش خود، هر زمان که لازم باشد سرمایه گذاری کنید. هر قیمتی را پرداخت کنید، هر جا لازم شد بروید حتی مسافت های دور و هر نوع ایثار و از خود گذشتگی انجام دهید تا در کاری که انجام می دهید بهترین باشید. شما می توانید به ۱۰ درصد فروشندگان برتر بپیوندید.

کلید موفقیت شماره ۲: فروشندگان برتر دقیقا می دانند چه می خواهند!

سست نباشید. تصمیم بگیرید دقیقا در زندگی چه می خواهید و آن را به عنوان هدفی برای حرفه فروش حضوری و غیرحضوری خود تعیین کنید. سپس مشخص کنید که برای بدست آوردن آن باید چه قیمتی بپردازید.

این مقاله را حتما بخوانید:  آموزش افزونه رنک مث (نصب، فعال سازی و تنظیمات)

طبق این تحقیق ، فقط حدود ۳ درصد از بزرگسالان اهداف مکتوب دارند. و این افراد موفق ترین و پردرآمدترین افراد در هر  حوزه ای می باشند. آنها محرک و انگیزه دهنده، خالق و مبتکر، فروشنده و کارآفرین برتر هستند.

کلید موفقیت شماره ۳: فروشندگان برتر با پشتکار و ثبات قدم، اهداف شغلی خود را پیگیری می کنند!

رمز موفقیت در فروش این است که هدف خود را با پشتکار و اراده ای غیرقابل انکار پیگیری کنید. تصمیم بگیرید که تمام قلب و روح خود را صرف موفقیت خود و رسیدن به هدف شغلی خود در فروش بکنید. برای بهبود شغل فروش خود تعهد کامل دهید و به یکی از پردرآمدترین فروشندگان تبدیل شوید. به خودتان قول بدهید که هیچ چیز و هیچ کاری شما را متوقف یا دلسرد نمی کند.

کلید موفقیت شماره ۴: فروشندگان برتر در تمام طول عمرشان لحظه ای از یادگیری دست نمی کشند!

ذهن شما با ارزش ترین دارایی شما است و کیفیت تفکر شما تعیین کننده کیفیت فروش شما خواهد بود. به خودتان قول بدهید تا آنجا که می توانید به دنبال یادگیری باشید. خودتان را متعهد به یادگیری مادام العمر کنید.

خیلی وقتها نمی توان بر روی این مسئله تأکید کرد. مطالب مفید را بخوانید، برنامه های صوتی را گوش دهید، در سمینارها شرکت کنید و هرگز فراموش نکنید که با ارزش ترین دارایی که همیشه خواهید داشت ذهن شماست. با ادامه یادگیری، در نهایت به یکی از با ارزش ترین فروشندگان شرکت خود تبدیل خواهید شد و به موفقیت در فروش دست خواهید یافت.

هرچه دانش بیشتری کسب نمایید و بتوانید برای اهداف عملی از آن استفاده کنید، مطمئنا پاداش شما بیشتر شده و حقوق بیشتری دریافت خواهید کرد.

کلید موفقیت شماره ۵: فروشندگان برتر از وقت خود به خوبی استفاده می کنند!

وقت شما تمام آن چیزی است که باید بفروشید. این دارایی اصلی شماست. نحوه استفاده شما از زمان استاندارد زندگی شما را تعیین می کند. بنابراین تصمیم بگیرید تا از وقت خود به خوبی استفاده کنید. هر روز با یک لیست شروع کنید.

بهترین زمان برای تهیه لیست کاری روز بعد، شب قبل است. همه کارهایی را که باید روز بعد انجام دهید بنویسید، ابتدا هم  با قرار ملاقات های ثابت خود شروع کنید و سپس به سراغ هر آنچه که درباره آن فکر می کنید، بروید.

کلید موفقیت شماره ۶: فروشندگان برتر از رهبران پیروی می کنند!

کاری را انجام دهید که افراد موفق انجام می دهند. از رهبران پیروی کنید، نه از پیروان. همان کاری را انجام دهید که فروشندگان برتر شرکت شما انجام می دهند. از کسانی تقلید کنید که موفق بوده اند. بهترین فروشندگان در زمینه کاری خود را شناسایی کنید و از آنها الگو بگیرید.

اگر می خواهید به یکی از بهترین فروشندگان شرکت خود تبدیل شوید و به موفقیت بالایی در فروش برسید، به نزد افراد پردرآمد بروید و از آنها مشاوره بخواهید. از آنها بپرسید برای بهبود و افزایش فروش خود چه کاری باید انجام دهید. در مورد نگرش ها، فلسفه ها و رویکردهای آنها درمورد کارشان و مشتریانشان سوال کنید.

کلید موفقیت شماره ۷: فروشندگان برتر می دانند که شخصیت آدم خیلی مهم است!

این مقاله را حتما بخوانید:  آموزش ابزار سئو رنک فایند (دامنه یاب، کیورد گپ یاب و رتبه یاب)

صادق باشید و به عنوان یک چیز مقدس مراقبت صداقت خود باشید. هیچ چیز برای کیفیت زندگی شما در جامعه مهمتر نیست. برای موفقیت در تجارت و فروش، باید از اعتبار برخوردار باشید.

تنها در صورتی می توانید موفق باشید که مردم به شما اعتماد کنند و به شما ایمان داشته باشند. در مطالعات گوناگون، عنصر اعتماد مهمترین عامل تمایز بین یک فروشندگان و شرکت ها و موسسات تجاری شناخته شده است.

کلید موفقیت شماره ۸: فروشندگان برتر خلاق بوده و از خلاقیت ذاتی خود نهایت استفاده را می کنند!

خود را فردی بسیار باهوش و حتی نابغه تصور کنید. تصدیق کنید که ذخایر خلاقیت زیادی دارید که هرگز از آناه استفاده نکرده اید. بارها و بارها با صدای بلند بگویید من یک نابغه هستم! من یک نابغه ام! من یک نابغه ام!

شاید اغراق آمیز به نظر برسد، اما اینطور نیست. واقعیت این است که هر شخصی توانایی انجام کاری نابغه ای در یکی از حوزه ها را دارد. شما در حال حاضر توانایی این را دارید که کارهای بیشتری انجام دهید و نسبت به گذشته موفق تر باشید.

کلید موفقیت شماره ۹: فروشندگان برتر قانون طلایی را به کار می برند!

قانون طلایی را در تمام تعاملات خود با دیگران تمرین کنید. همانطور که می خواهید دیگران با شما رفتار کنند با آنها رفتار کنید. فکر کنید خودتان یک مشتری هستید. دوست دارید چگونه با شما رفتار شود؟

بدیهی است که شما می خواهید فروشندگان با شما رک و راست و صادق باشند. شما می خواهید او برای درک مشکل یا نیاز شما کاملا وقت بگذارد و سپس مرحله به مرحله به شما نشان دهد که چگونه راه حل او. می تواند به شما کمک کند زندگی یا کار خود را به روشی مقرون به صرفه بهبود و ارتقا ببخشید.

اگر این همان چیزی است که شما از فروشنده تلفنی یا حضوری می خواهید، پس مطمئن شوید که شما هم همین کار را با مشتری تان انجام داده اید.

کلید موفقیت شماره ۱۰: فروشندگان برتر بهای موفقیت را می پردازند!

سرانجام و شاید مهمتر از هر چیز دیگری این است که عزم راسخ برای کار سخت یعنی موفقیت در فروش را داشته باشید. این کلید مهمی برای موفقیت در زندگی است.

رمز موفقیت در فروش این است که شما کارتان را کمی زودتر شروع کنید، کمی بیشتر کار کنید و کمی دیرتر دست از کار بکشید. کار کوچکی را انجام دهید که افراد متوسط همیشه سعی می کنند از انجام آن اجتناب کنند. هنگامی که روز کاری خود را شروع می کنید، تصمیم بگیرید که تمام وقت کار کنید.

امروز کارهایی را انجام دهید که دیگران حاضر نیستند انجام دهند تا فردا کارهایی را انجام دهید که دیگران قادر نیستند انجام دهند. یادتان باشد که موفقیت های بزرگ حاصل تلاش های کوچک روزانه است.

امیدوارم از این مقاله در مورد چگونگی بهبود حرفه فروش و موفقیت در فروش خود لذت ببرید و به یکی از پردرآمدترین فروشندگان شرکت خود تبدیل شوید. اگر رمز موفقیتی دارید که برای شما مفید واقع شده است، لطفاً در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید!

منبع معتبری که در نوشتن این مطلب از آن استفاده کرده ایم: briantracy.com
رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟