آموزش همکاری در فروش + ترفندهای افیلیت مارکتینگ

تعریف افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش چیست؟

همکاری در فروش یک سبک فروش جادویی است. شاید فکر کنید که کسب درآمد در خواب، یک رویاست اما باید بگوییم سخت در اشتباهید! باید بدانید که کسب درآمد منفعل از طریق همکاری در فروش این روزها اصلاً رویا نیست؛ فقط ۹۹ درصد مردم  نمی دانند چگونه شروع کنند.

اگر دوست دارید یک کسب و کار خانگی داشته باشید و با کار کردن در خانه یا محل کارتان و تنها با یک موبایل و اتصال به اینترنت، کسب درآمد اینترنتی خودتان را شروع و تجربه کنید، یا صاحب کسب و کاری می باشید و دوست دارید محصول خودتان را بیشتر بفروشید، توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید.

با خواندن این مقاله خواهید فهمید که همکاری کردن در فروش به چه معناست، چگونه باید آن را شروع کرد، چند نوع سیستم بازاریابی پورسانتی وجود دارد، مزایای آنها کدامند و ۴ بازیگر اصلی در یک سیستم بازاریابی وابسته موفق کدامند.

تعریف افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش چیست؟

همکاری در فروش، بازاریابی معرف، بازاریابی مشارکتی، بازاریابی وابسته، افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی پورسانتی (به انگلیسی: affiliate marketing) به یک نوع فرآیند کسب درآمد از اینترنت گفته می شود که شما محصولات یا خدمات یک شرکت را تبلیغ می کنید و در قبال فروش آنها، پورسانت دریافت می کنید.

سایت های مشاکت در فروش محصولات
مشارکت در فروش محصولات

به زبان ساده تر شما هر بار که محصول یا خدمات یک شرکت را می فروشید، به ازای هر فروش، از آن شرکت کمیسیون نیز دریافت می کنید.

می توان گفت که این نوع بازاریابی یک رابطه برد – برد است! چراکه وقتی محصولی خریداری می شود، صاحبان یا تولیدکنندگان محصول توانسته اند محصول خودشان را بفروشند و بازاریاب یا همکار در فروش هم پورسانت خودش را از فروش محصول دریافت می کند.

ایده پشت بازاریابی پورسانتی این است که شما محصولات دیگران را اغلب از طریق یک شبکه وابسته تبلیغ می کنید و در صورت خرید نهایی آن محصول به لطف بازاریابی شما، کمیسیون یا پورسانت کارتان را دریافت می کنید.

این مدل فروش بر اساس تقسیم درآمد (revenue sharing) است. اگر محصولی دارید و می خواهید بیشتر بفروشید، می توانید از طریق یک برنامه پورسانتی (affiliate program) به تبلیغ کننده انگیزه مالی بدهید. اگر هم محصولی ندارید و می خواهید درآمد کسب کنید، می توانید محصولی را که احساس می کنید ارزشمند است، تبلیغ کرده و از آن به عنوان بازاریاب وابسته، درآمد کسب کنید.

اگر هیچ چیزی درباره فروش اینترنتی نمی دانید، توصیه می کنیم حتماً مقاله جامع ما در زمینه آموزش فروش آنلاین را بخوانید.

۳ نوع سیستم همکاری در فروش کدامند؟ انواع روش های افیلیت مارکتینگ

 • پرداخت به ازای کلیک (PPC): به دریافت پورسانت به ازای هر کلیکی که از سمت لینک افیلیت انجام شود، گفته می شود؛ حتی اگر خریدی انجام نشود. بیشتر سایت هایی که هدف آنها افزایش ترافیک سایت شان است، از این نوع سیستم همکاری در فروش استفاده می کنند.
 • پرداخت به ازای جذب لید (PPL): افیلیت یا ناشر به ازای جذب هر لید مثل ثبت نام و عضویتی که انجام می پذیرد، پورسانت خود را دریافت می کند.
 • پرداخت به ازای فروش (PPS): متداول ترین نوع افیلیت مارکتینگ بوده و ناشر فقط در ازای فروش محصولات یا ارائه خدمات شخص یا شرکت دیگر، پورسانت دریافت می کند.

مزایای همکاری در فروش چیست؟

 • فروش محصولات یا خدمات در طیف گسترده
 • دسترسی صاحبان کسب و کارها به یک بازار بزرگتر بدون صرف زمان و هزینه زیاد
 • فروش بدون نیاز به سرمایه گذاری زیاد
 • عدم محدودیت سنی، زمانی و مکانی
 • پیوند دادن مشتری به فروشنده و بعد از این پیوند، تنها پورسانت دریافت می شود چه مشتری راضی باشد، چه نباشد.
 • سود برای هر دو طرف تاجر و ناشر

وقتی صحبت از همکاری در فروش می شود، ویکی پدیا در مورد ۴ طرف مختلف صحبت می کند:

 1. تاجر
 2. شبکه
 3. وابسته
 4. مشتری

اما وقتی صحبت از بازاریابی واقعی می شود، ۲ طرف معادله وابسته وجود دارد:

 1. فروشنده محصول
 2. بازاریاب وابسته

بنابراین افیلیت مارکتینگ را می توان به عنوان فرآیند گسترش تولید و بازاریابی محصول در بین طرفین مختلف در نظر گرفت، جایی که هر یک از طرفین با توجه به نقش خودشان در این فرآیند، سهمی از درآمد را دریافت می کنند.

از عوامل موفقیت سیستم های افیلیت مارکتینگ می توان به موراد زیر اشاره کرد:

 • جذب مخاطبان هدف از چندین کانال بازاریابی، به ویژه از طریق شبکه های اجتماعی
 • انتخاب و فروش محصولاتی که سودآور بوده و خودتان هم به آنها علاقه دارید
 • آشنایی و آگاهی کافی درباره ویژگی های محصول مورد نظر و همسو بودن با محصولات و برندهای ترند

همکاری در فروش کتاب، محصولات آموزشی، پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، خدمات گردشگری، مواد غذایی، اکسسوری و… نمونه هایی از افیلیت مارکتینگ رایج و بسیار سودآور در ایران می باشند.

مزایا و معایب همکاری در فروش یا افلیت مارکتینگ
مزایا و معایب همکاری در فروش

۴ بازیگر اصلی در یک سیستم بازاریابی مشارکتی موفق

۱- تاجر (the merchant)

تاجر گاهی اوقات به نام خالق، تولیدکننده، صاحب محصول یا برند نیز شناخته می شود. تاجر همان تأمین کننده یا صاحب کسب و کار است که محصول را تولید می کند. تاجر می تواند یک شرکت بزرگ باشد یا یک فرد تنها!

در کسب و کارهای اینترنتی تاجر، همان سایتِ فروشنده محصول است.

پشت برنامه یک افلیت مارکتینگ می تواند یک کارآفرین تنها قرار داشته باشد یا یک استارتاپ بزرگ! این افراد حتی مجبور نیستند به طور فعال درگیر کار شوند، فقط باید محصولی برای فروش داشته باشند.

۲- وابسته (The Affiliate)

افیلیت ها یا وابسته ها گاهی اوقات به عنوان ناشر، بازرایاب یا همکار در فروش نیز شناخته می شود. آنها نیز مثل تاجر می توانند یک فرد تنها باشند یا یک شرکت بزرگ.

افیلیت کسی است که بازاریابی محصولی را برعهده می گیرد. یک شرکت وابسته هم یک یا چند محصول وابسته را تبلیغ می کند و سعی می کند تا ارزش محصول تاجر را برای مشتریان بالقوه بیان کرده و آنها را جذب و نهایتاً متقاعد به خرید آن محصول کند.

در کسب و کارهای اینترنتی در واقع می توان گفت افیلیت همان سایت معرفی کننده محصول است که به یافتن محصولات مربوط به موضوعی خاص و تبلیغ این محصولات اختصاص داده شده است.

و حالا یک سوال: سایت فروشنده از کجا می فهمد که مشتریانش از طرف کدامیک از وابسته ها یا بازاریاب ها معرفی شده است؟ 

این مقاله را حتما بخوانید:  استوری اینستاگرام پولسازترین ابزار رایگان جهان!

سایت فروشنده یک لینک خاص و منحصر به فردی را در اختیار تک تک سایت های معرف قرار می دهد تا از طریق این لینک، مشخص شود مشتری از طرف کدام سایت، شخص یا شرکت، اقدام به خرید محصول آنها کرده است تا بتوانند پورسانت آنها را محاسبه کنند.

۳- مشتری (The Consumer)

مشتری یا خریدار باعث چرخش سیستم همکاری در فروش می شود. بدون فروش، هیچ کمیسیونی به افیلیت داده نمی شود و هیچ درآمدی نیز قابل تقسیم نیست.

افلیت سعی می کند در هر کانالی که مناسب می داند، برای مصرف کننده بازاریابی کند! خواه یک شبکه اجتماعی یا بیلبوردهای دیجیتالی باشد یا از طریق موتور جستجو و با استفاده از بازاریابی محتوا در یک وبلاگ.

این که آیا مصرف کننده می داند که او بخشی از یک سیستم بازاریابی وابسته است یا خیر، عمدتاً به سایت های معرف بستگی دارد. برخی سایت ها تمایل دارند که درباره بازاریابی خود شفاف باشند و تصمیم می گیرند این موضوع را به مصرف کنندگان خود اطلاع دهند اما برخی دیگر این کار را نمی کنند.

۴- شبکه (The Network)

فقط برخی از افراد، شبکه را بخشی از معادله همکاری در فروش در نظر می گیرند. اما بیشتر کارشناسان افیلیت مارکتینگ معتقدند بازاریابی وابسته باید شامل شبکه ها هم باشد زیرا در بسیاری از موارد، شبکه به عنوان واسط بین افیلیت و تاجر عمل می کند.

گاهی اوقات افیلیت ها باید از یک شبکه وابسته عبور کنند تا حتی بتوانند یک محصولی را تبلیغ کنند، به عنوان مثال زمانی که تاجر فقط برنامه افیلیت خود را در یک شبکه اجتماعی مدیریت می کند. پس شبکه وابسته به عنوان پایگاه داده برای بسیاری از محصولات به کار می رود و خود افیلیت مارکتر می تواند از بین آنها انتخاب کند که در کدامیک از این شبکه ها، تبلیغ کند.

آمازون بزرگترین شبکه وابسته در مورد تبلیغ محصولات مصرفی همانند ابزارها، کتاب ها، اسباب بازی ها و وسایل خانگی بوده و برنامه افیلیت آنها با نام Amazon Associates به شما امکان می دهد هر کالایی را که در پلتفرم آنها فروخته می شود، تبلیغ کنید. هر کسی می تواند ثبت نام کرده و سپس یک لینک افیلیت سفارشی به محصولات آمازون ایجاد کند. اگر شخصی از طریق لینک شما اقدام به خرید کند، پورسانت کمی دریافت می کنید. و این هست راز موفقیت آمازون!

در ایران هم می توان از دیجی کالا نام برد که هم اکنون بزرگترین سیستم همکاری در فروش را نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه صاحب است!

فروشندگان کالاهای مختلف از جمله برند های معتبر، فروشندگان خرد و کلان، صاحبان کسب و کارهای کوچک و هر شخصی که کالایی برای عرضه دارد، می تواند به صورت آنلاین محصولات خود را در قالب فروشنده حقیقی و فروشنده حقوقی در دیجی کالا به فروش برساند.

مفهوم افیلیت مارکتینگ به زبان ساده

اساساً دو طرف در معادله افیلیت مارکتینگ وجود دارد که می توانید یکی را انتخاب کنید:

 • شما می توانید یک تاجر شوید و دیگران را ترغیب کنید تا در ازای دریافت پورسانت، اقدام به تبلیغ محصول شما کنند.
 • یا می توانید یک افیلیت مارکتر شوید و در ازای تبلیغ یک یا چند محصول بازاریابی وابسته که مایل به تبلیغ آنها هستید، پورسانت دریافت کنید.
سیستم کسب درآمد و افیلیت دیجی کالا
Affiliate marketing در ایران

چگونه در ۴ مرحله تاجر (merchant) شویم؟

اگر می خواهید تاجر برنامه های وابسته شوید و با فروش حضوری و آنلاین محصولات خود توسط شرکت های وابسته درآمد کسب کنید، ۴ مرحله ساده اما در عین حال نه خیلی راحت را باید طی کنید:

مرحله ۱: ارائه ایده محصول (Coming Up with an Affiliate Product Idea)

اولاً شما باید یک ایده محصول داشته باشید. مردم همیشه می گویند ایده پردازی سخت نیست. بله! ایده ها آسان هستند. اما اگر فکر می کنید که ایده شما باید فوق العاده بوده و از نبوغ خالص مغز شما زاده شده باشد، این کار سخت است.

اگر می خواهید با یک همکاری در فروش با پورسانت بالا، درآمد کسب کنید، نمی توانید عاشقانه به ایده خود وابسته باشید. در عوض فقط به محصولات و خدمات موجود توجه کنید. شما باید به این موضوع توجه کنید که چگونه می توانید با ارائه چیزی که مشکلات آن محصولات را برطرف می کند، آنها را بهتر و مشتری پسند سازید. البته همیشه چیزی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید یا درگیر آن هستید!

برای چند ثانیه تصور کنید یک زن خانه دار یا یک پدر خانه نشین هستید! در این صورت شاید شما بخواهید محصولی تولید کنید که کارهای خانه را آسان کند. مثلاً می توانید به دنبال یک روبات جارو که عموماً به آن روبووک گفته می شود، باشید تا ایده هایی را بدست آورید.

کلمه تان را در گوگل سرچ کنید، روی اولین نتیجه کلیک کنید تا فوراً ببینید چه چیزی در این روبات ها بد است و چه چیزی را می توانید در آنها به طور بالقوه بهبود بخشید. حالا یک ایده معتبر بدست آورده اید! شما برای هر محصول مورد نظر فیزیکی تان می توانید این کار را انجام دهید.

در فضای اینترنت هم ببینید که چه محتوایی اخیراً محبوب شده است. مثلاً پربازدیدهای یوتیوب را ببینید. شما چه کاری می توانید انجام دهید؟ مجموعه ای از ویدئوها را ضبط کنید که در آن به مردم به صورت گام به گام نحوه ساخت آن ترند را نشان داده و آموزش می دهد. فقط به این موضوع هم توجه داشته باشید که آیا مردم دوست دارند هزینه آن ویدیویی که شما تولید می کنید را پرداخت خواهند کرد؟

مرحله ۲: اعتبار بخشیدن به ایده خود (Validate Your Idea)

شما باید به ایده خود را اعتبار دهید. اگر ایده شما مورد پسند مردم نباشد، چه می شود؟ یک ایده تنها در صورتی خوب است که مردم واقعاً بخواهند آن را وارد زندگی خودشان بکنند!

برای اینکه یک سری عالی از محصولات فیزیکی یا ویدیوهای ضبط شده نداشته باشید که هیچ کس مایل به خرید آنها نیست، ابتدا باید ایده خود را تأیید کنید. چگونه؟ خیلی ساده:

از چند نفر بخواهید تا آن را از شما بخرند! اگر محصول تان فیزیکی است، می شود گفت که کارتان کمی راحت است. شما می توانید چند پیش نمونه از آن محصول تان بسازید و در بازار عرضه کنید، اگر استقبال شد یعنی ارزش دارد که روی آن سرمایه گذاری کنید. برای موفقیت در فروش محصول اینترنتی تان هم می توانید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که تعریف و تحسین خالی محصول شما کافی نیست و باید مستقیماً درخواست خرید را پیگیری کنید.

این مقاله را حتما بخوانید:  103 سوال متداول درباره سایت الکسا + راهکار کاهش رتبه الکسا

وقتی مردم به محصول شما علاقه مند هستند، به آنها فرصت خرید بدهید. هنگامی که از این مرحله را پشت سر گذاشتید و مطمئن شدید که مردم واقعاً در ازای آن به شما پول پرداخت خواهند کرد، می توانید شروع به تولید محصول کنید.

مرحله ۳: تولید محصول (Create the Product)

ثالثاً شما در واقع باید محصول را ایجاد یا تولید کنید. از آنجا که ایجاد یک محصول فیزیکی معمولاً با سرمایه گذاری و خطرات زیادی همراه است، ما فقط راه هایی را برای ایجاد محصولات دیجیتال به شما نشان خواهیم داد زیرا معمولاً فقط به وقت شما نیاز دارند و پول کمی برای تولید آنها لازم است.

ما در این مطلب فقط منابعی را برای تولید محصولات دیجیتالی در اختیار شما قرار می دهیم، زیرا نمی خواهیم در اولین تلاش خود وقت و پول گرانبهایی را برای ایجاد یک محصول فیزیکی هدر دهید! تولید محصولات دیجیتالی بسیار ساده تر است زیرا فقط زمان می برد و گاهی اوقات به کمی سرمایه گذاری مالی نیاز دارد. موارد زیر نقاط شروع بسیار خوبی هستند. در ضمن برای هر کدام مثال هایی را نیز ارائه داده ایم:

فروش دوره های آنلاین:

 • نحوه ساخت یک سایت بدون کدنویسی
 • دوره کسب درآمد از اینستاگرام
 • دوره آموزش سئو

کتاب های الکترونیکی:

 • راهنمای نهایی انتشار کتاب الکترونیکی شما در پلتفرم Kindle آمازون
 • نحوه نگارش یک کتاب الکترونیکی در ۳۰ روز

پادکست یا صوت:

 • پادکست برای مبتدیان: راهنمای کامل شروع به کار با پادکست
 • آموزش کامل پادکست گام به گام
 • راهنمای نهایی تولید پادکست

پس از ایجاد محصول و تحویل آن به خریداران اولیه، وقت آن است که شبکه وابسته را باز کنید.

مرحله ۴: پیدا کردن شرکای برنامه وابسته (Finding Affiliate Program Partners)

هنگامی که محصول شما ایجاد و منتشر می شود، هنوز باید برای ارتقاء محصول خود، بازاریاب یا همکار در فروش پیدا کنید و اینجاست که شبکه های وابسته می توانند کمک کنند.

بخش فناوری در اینجا کار آسانی است. بخش دشوار یافتن شرکایی است که در واقع مخاطب زیادی دارند و همچنین به آنچه شما باید بفروشید، علاقه مند هستند. در ایران فقط باید به سایت های ایرانی اکتفا کنید چون به علت تحریم بانک های ایرانی و نداشتن کارت اعتباری بین المللی برای خرید آنلاین، آدرس ای پی ایران توسط سایت های خارجی بلاک می شوند.

ولی اگر مقیم خارج از ایران می باشید با سرچ نام محصول (product name) + برنامه افیلیت (affiliate program) امکان این را پیدا می کنید که شرکت هایی را بیابید تا درون سایت آنها برای خودتان یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کرده و بعد از گذاشتن محصول تان در آن، مشتری خودتان را برای خرید به آنجا هدایت کنید.

در دیجی کالا هم می توانید در ۴ مرحله کار فروش محصول تان را انجام دهید:

 • ثبت نام در پنل فروشندگان این سایت
 • یادگیری چگونگی استفاده از پنل و شروع به کار
 • درج اطلاعات و قیمت گذاری کالا در این پنل
 • آغاز فروش کالا در فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

فقط سعی کنید اولین تبلیغات پورسانتی خود را شروع کرده و تعدادی از افراد را برای همکاری در فروش محصول تان پیدا کنید، مهم این است که شروع کنید.

چگونه در ۴ مرحله بازاریاب وابسته یا همکار در فروش آنلاین شویم؟

برای این کار باید:

 • ابتدا باید در سیستم هایی که همکاری در فروش را ارائه می دهند عضو شده و یک کد یا لینک اختصاصی دریافت کنید.
 • بعد، آن لینک را از طریق بنرهای آماده لینک دار به اشتراگ بگذارید و اقدام به فروش محصول کنید.
 • بعد از به اشتراک گذاری لینک اختصاصی تان، هر مشتری که از طریق این لینک اقدام به خرید آن محصول کند، درصدی از آن به شما تعلق می گیرد.
 • شما می توانید کلیه خریدهایی که از طریق شما انجام شده، را در حساب کاربری خودتان مشاهده کنید.
چگونه افلیت مارکتر شویم و آموزش همکاری در فروش
چگونه افیلیت مارکتر شویم؟

مرحله ۱: پیدا کردن محصول نیچ خود و تبلیغ آن در تمام رسانه های اجتماعی
Review Products in Your Niche and Advertise it on all social media

این کار را می توان در یک کانال YouTube، در یک وبلاگ، تالارهای گفتگو، اینستاگرام یا تلگرام یا در تمام شبکه های اجتماعی دیگر که عضو هستید، انجام دهید. شما در حال حاضر از محصولات زیادی استفاده می کنید و دوست شان دارید، بنابراین تنها کاری که باید برای شروع انجام دهید، این است که به طور عمومی درباره آنها صحبت کنید.

هر محصولی را می توانید انتخاب کنید. وبلاگ نه تنها در موتورهای جستجو از اهمیت بالایی برخوردار است بلکه در واقع به افراد کمک می کند تا بهترین محصولات و خدمات را پیدا کنند. توجه داشته باشید که اگر نقد و بررسی و نظرات شما واقعاً مفید نباشند، مردم بلافاصله احساس می کنند که شما فقط به فکر کسب درآمد خودتان هستید.

همکاری در فروش در واقع می تواند زمانی سودآورترین باشد که شما بتوانید با محصول ارتباط برقرار کنید، نه اینکه فقط چیزی را تبلیغ کنید تا پول زیادی برای شما به همراه داشته باشد. وقتی شما حتی محصول را نمی شناسید، چگونه می توانید آن را به طور معتبر تبلیغ کنید؟

مرحله ۲: یک لیست ایمیل از مشتریان احتمالی خودتان تهیه کنید
Build an Email List of Your Prospects

شما باید ایمیل کاربران خود را جمع آوری کنید تا بتوانید در هر زمان که بخواهید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. در این صورت است  که دیگر نیازی به این ندارید که امیدوار باشید آنها   مطالب شما را ببیند.

ایمیل مارکتینگ هنوز هم یکی از بهترین کانال های بازاریابی کنونی است! بنابراین آن را از دست ندهید. حتی اگر کمتر از ۵۰۰ نفر هم در لیست ایمیلی شما وجود داشته باشند، می توانید فروش قابل توجهی داشته باشید.

فقط مطمئن شوید که مخاطبین خود را با ارسال مرتب ایمیل (به طور ایده آل هفته ای یکبار) درگیر خود می کنید. توضیح مختصری از محصول تان می تواند عالی باشد. شما می توانید نظر خودتان را به مخاطبان تان بگویید و توصیه کنید که آنها نیز آن محصول را امتحان کنند.

این مقاله را حتما بخوانید:  تبلیغ کسب و کار اینترنتی با 29 ایده مقرون به صرفه

مرحله ۳: با وبینارهای زنده به مخاطبان خود آموزش دهید
Educate Your Audience With Webinars

در حالی که همزمان لیست ایمیل خود را افزایش داده و محتوای جدیدی ایجاد می کنید، می توانید از وبینارهای سرمایه گذاری مشترک برای فروش زیاد در مدت زمان کوتاه استفاده کنید.

وبینارها عالی هستند! تصور کنید که می خواهید یک یخچال جدید بخرید. چه چیزی بیشتر باعث می شود تا تمایل به خرید یخچال داشته باشید:

 1. خواندن نظرات موجود در وبلاگ
 2. مشاهده زنده محصول

بله درست حدس زدید و صد البته شماره ۲ یعنی اینکه به صورت مستقیم محصول را مشاهده کنید و درباره ویژگی های آن محصول، اطلاعاتی را کسب کنید!

برگزاری وبینارها بسیار عالی هستند، چون می توانید بصورت یکجا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، محصولی را که تبلیغ می کنید به صورت پخش زنده به آنها نشان دهید و به سوالات احتمالی آنها پاسخ دهید. و حتی:

 • ویژگی های محصول را ارائه دهید.
 • موارد استفاده متفاوت از محصول را نشان دهید.
 • در مورد مزایا و معایب آن صحبت کنید.
 • تجربه شخصی خودتان در مورد محصول به مردم بگویید.
 • به مخاطبان خود کمک کنید حداکثر استفاده را ببرند.
 • و…

تصور کنید که مخاطبان شما وقتی همه چیزهای جالبی را که محصول شما قادر به انجام آنهاست، مشاهده می کنند؛ چقدر ترغیب به خرید می شوند؟

اشاره به لینک وابسته خود و به اشتراک گذاشتن آن در انتهای وبینار یک فروش نرم محسوب شده و طبیعی است! زیرا شما فقط یک ساعت را صرف صحبت در مورد محصول کرده اید.

نکته حرفه ای: می توانید از تاجر خود بخواهید که برای مخاطبان شما پیشنهاد ویژه ای بدهد؟ اگر آنها بدانند که محصول شان در حضور چند صد نفر تبلیغ خواهد شد، غالباً با خوشحالی به شما تخفیف یا بسته ویژه ای می دهند تا مردم را برای خرید بیشتر تشویق کنید.

برگزاری وبینار رایگان راه حل خوبی است! با استفاده از ابزاری مانند LeadPages یا وبزی می توانید یک صفحه فرود ساده ایجاد کنید تا افراد بتوانند در وبینار شما ثبت نام کنند. وبینار خود را به مدت یک هفته در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید و افراد را ترغیب به ثبت نام کنید. سپس به راحتی می توانید وبینار خود را در ایسمینار میزبانی کنید. بهتر است بدانید که یادگیری نحوه برگزاری وبینار در سایت ایسمینار کمتر از ۱۰ دقیقه طول می کشد!

مرحله ۴: با تبلیغات PPC، تجارت خود را توسعه دهید
Grow Your Business with PPC Advertising

در نهایت  هنگامی که همکاری در فروش شما شروع به کسب درآمد کرد، می توانید به فکر تبلیغات پولی باشید. قصد نداریم نحوه انجام این کار را در اینجا به شما نشان دهیم اما به یاد داشته باشید که فقط زمانی این کار را انجام دهید که راهی برای بازگرداندن پول خود داشته باشید. تبدیل تنها چیزی است که در اینجا مهم است.

می توانید از تبلیغات برای موارد زیر استفاده کنید:

 • ثبت نام در وبینار
 • افزایش لیست ایمیل
 • فروش بیشتر

بنابراین تحقیق کلمات کلیدی مرتبط با محصول شما، شروع خوبی خواهد بود. ساخت صفحات فرود هم راهی آسان برای قرار گرفتن در مرکز دید مخاطبان است. اکنون با هدف قرار دادن افرادی که در جستجوی محصول شما هستند، احتمالاً بهتر است سئو سایت خود را بهبود بخشید و روی آموزش سئو خودتان نیز سرمایه گذاری کنید.

شما می توانید مشتریان خود را از ۴ راه پیدا کنید:

 • شبکه های اجتماعی
 • لیست ایمیل
 • ثبت نام و شرکت در وبینار زنده
 • تبلیغات پولی (البته هنگامی که فروش شما از منابع مختلف شروع به رشد می کند)

شما بگویید

۲ راه برای شروع بازاریابی وابسته وجود دارد:

 1. شما می توانید با ارائه یک ایده معتبر، تأیید این ایده با جلب رضایت مردم برای پیش پرداخت به محصول شما، تولید آن محصول و پیدا کردن افلیت ها یک تاجر یا افیلیت شوید.
 2. مسیر متداول و کمی آسان تر تبدیل شدن به یک شرکت وابسته است که در ۴ مرحله می توانید انجام دهید: یعنی اببتدا شروع به بررسی محصولات نیچ خود کنید، بعد یک لیست ایمیل ایجاد کنید و با استفاده از وبینارهای زنده با مخاطبان خود درباره ان محصول حرف بزنید و فروش داشته باشید و در انتها هم کسب و کار وابسته خود را با تبلیغات PPC توسعه دهید.

بازاریابی وابسته راه خوبی برای شروع بازاریابی آنلاین است. تنها سوال این است که شما قرار است کدام طرف را انتخاب کنید؟ تاجر بودن یا یک افیلیت بودن. خوشحال می شویم دیدگاه های خودتان را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

۱- همکاری در فروش یا بازاریابی پورسانتی چیست؟

بازاریابی وابسته فرآیند کسب درآمد است، هر بار که محصولات یا خدمات دیگران را تبلیغ می کنید. اگر فروش داشته باشید، پورسانت و حقوق دریافت می کنید. در غیر این صورت هیچ پورسانتی به شما تعلق نمی گیرد. البته خیلی ها آن را با نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای اشتباه می گیرند.

۲- به عنوان یک بازاریاب وابسته یا افلیت مارکتر چقدر می توانید درآمد کسب کنید؟

درآمد افیلیت ثابت نیست. شما به جای درآمد ماهیانه باید درآمد را به صورت سالانه در نظر بگیرید. یک بازاریاب پورسانتی خجالتی می تواند در سال بین ۱۰ هزار دلار تا ۴۰۰ هزار دلار درآمد داشته باشد. درآمد یک ابر بازاریاب پورسانتی می تواند بالغ بر ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون دلار در سال باشد.

۳- برخی از محبوب ترین شبکه های افیلیت مارکتینگ در جهان کدامند؟

 • Clickbank
 • Shareasale
 • JVzoo
 • Hotmart
 • Clickbooth
 • Ads 4 Dough
 • Commission Junction
 • Amazon Affiliate Program
 • eBay Partners Program

۴- برخی از محبوب ترین شبکه های افیلیت مارکتیگ در ایران کدامند؟

 • دیجی کالا
 • زنبیل
 • مدیر وب
 • مدیر سبز
 • مدیر ایران
 • لرن مارکتینگ
 • سایت مسبی
 • بیست استور
 • نت افزار
 • سایت بهترین ایده
 • سایت پارسیان کالا

۵- آیا همکاری در فروش یک طرح هرمی است؟

خیر! آن را به عنوان یک کار فروش پورسانتی تصور کنید. شما فقط هر بار که محصول یا خدماتی را بفروشید، دستمزد دریافت می کنید؛ به عبارت دیگر دریافت پورسانتی شما به صورت تک سطحی است، نه چند سطحی!

منبع معتبری که در نوشتن این مطلب از آن استفاده کردیم: neilpatel.com
رای دهید

تیم تولید محتوا

این مطلب توسط تیم تولید محتوای ایران فاندر تهیه شده است. ما در تلاش برای توسعه وب فارسی هستیم تا بهترین مقالات در هر زمینه ای را برای وبسایت ها تهیه کنیم. کیفیت محتوای این صفحه توسط متخصصین و کارشناسان ما بررسی و تایید شده است.

سفارش تولید محتوا
اینستاگرام سایت ایران فاندر

2 دیدگاه برای “آموزش همکاری در فروش + ترفندهای افیلیت مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟